Lucid rüyalar üzerine;

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Merhabalar.

Daha önce bu konuda cinler üzerine http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=35648

bu konuda da rüyalar üzerine http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=38574

kişisel düşüncelerimi paylaşmıştım şimdi ise Lucid rüya üzerine düşüncelerimi aktarmak istedim. Vakit ayırıp okuyan herkese teşekkür ederim.

Aslında beklide birçoğumuzun deneyimlediği fakat bunun ismini ve/veya işlevini bilmediği bir durumdur. Tanım olarak ‘’Rüya gerçekliği’’ adı altında rüya görürken insanın rüyada olduğunu anlamasıdır.

Rüyadayken bunu fark ettiğiniz anda, sizin için tek hakiminin siz olduğu yeni bir dünyanın kapıları ardına kadar açılmış olur. İstediğiniz gibi yaşayabilirsiniz. Şan, şöhret, para, güç… vs ne arasanız bu dünyada var ve hepsi sizin. Ne mükemmel bir hayat (!) hele de rüyaları algı olarak normal yaşantımızdan daha uzun süre algıladığımızı düşünürsek.

Tabiki ben bu konuyu bunları anlatmak için açmadım .Sıkça Lucid rüya deneyimi yaşayan insanlar şu şekilde bir tehlikeyle karşı karşıyadır. Hangi hayat gerçek?

Söylemek istediğim şudur tabi ki her deneyimleyen için bu sorun olacak diye bir kaide olmamakla birlikte gerçek yaşamda oluşan gündelik sıkıntı, sıtres ve acılar insanı piskolojik olarak daha mutlu olduğu tarafa sürüklemeye başlayacaktır. Bu istek günden güne artacak sürekli uyuma isteği dolayısı ile rüya görme isteği oluşacaktır.

Genel anlamda mutlu bir dünya hayatınız olsa dahi sıfır sıtres ve sıfır sıkıntının olduğu ve her şeyin kontrolünüzde olduğu bir dünya şüpesiz ki daha caziptir. Fakat belli bir zaman sonra gercek yaşamdan kopmaya başladığınız için yaşamdan aldığınız zevk azalacak ve bilinçaltınız mükemmel hayat olarak gördüğünüz rüyalara, gercek yaşamınızdan aldığı negatif etkileri birer negatif yansıma olarak rüyalarınıza yerleştirecektir. Bu sonuc dediğim şartlar altında kaçınılmazdır. Yani belli bir süre sonra mükemmel hayatı vadeden rüyalar gidecek yerine kabuslarla dolu bir hayat gelecektir.Sonuç itibariyle gelinen noktada ne normal hayatta nede rüyada mutlu olunamayacaktır.

Kısaca Lucid rüya deneyimi herkesin yaşaması gerektiğine inandığım, insan aklının sınırlarını zorlayabilecek, eğlenceli, yaratıcı, kişisel gelişim için mükemmel bir araç olmakla birlikte kontrollü olunmadığı takdirde etkilerinin tam ters olacağına inandığım bir deneyimdir.

Her zaman dediğim gibi kişisel görüşümdür, eleştiren arkadaşlar olursa saygı duyarım.

İyi forumlar

4

43887

sıkça lucid rüya gören biri olarak gerçeklikle hayal arasında herhangi bir sıkıntı yaşamadım.yani kendimi kaybetmedim:D,kaybeden var mı bilmem,zaten rüya sırasında farkındalığına varınca direk astrala çıkış yapıyorum,seninde dediğin üzere herkesin yaşaması gerektiğine inanıyorum...sevgiler...

zaferar

Kayıtlı Üye
Ruya cesitlerinden biri de karmik ruyalardir yani aglayarak ,aci cekerek v.s uyandiginiz ruyalarinizdan aslinda karmik blokajlariniz
cozulmus olarak uyanirsiniz.
Kisinin farkindalik duzeyi arttikca ruyalrini kontrol edebilmeye baslar ancak bu durum bazen hasbelkader siradan insaninin da
basina gelebilir.Basina gelebilir " diyorum cunki bu kisi ruyada basina gelebilecek olumsuz durumlari bertaraf etmeye meyilli olacagindan
sonuclar hic de ic acici olmayacaktir aynen soylediginiz gibi.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Aslında bu sefer biraz kendimden yola çıktım. Şöyleki;

Bir süredir mesleki anlamda iş değişikliğine gitme ihtimalim var.Benim için çok çok iyi olacağını düşünüyorum. Bazen bilinçli yani lucid rüya olarak bazende bilinçsiz rüya olarak bu durumu yaşıyorum. Sabah kalktığımda şu an ki işime gitmek hiç ama hiç içimden gelmiyor. Çünkü rüyalarımda bunun benim için ne kadar güzel olabileceğini görüyorum. Ve mevcut durumdan uzaklaşmaya başladım.

Sonuç itibariyle eğer olmazsa benim için ne kadar büyük hayal kırıklığı yaratacağının şimdiden farkındayım. Ve bu hayal kırıklığımda rüyalarımın etkisi büyük olacak diye düşünüyorum.

Yule ile irtibata gecip fal mı baktırsam ne yapsam :D

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Lucid rüyayı sadece bir kere deneyimledim. Onda da uçuyordum bir anda aklıma geldi uçuyorsam rüyadayımdır diye. Çok net hatırlamıyorum. Ama o kadar gerçekçiydi ki etrafımdaki insanlar bana bakıyordu. Çok korktuğumu hatırlıyorum çünkü inanılmaz bir histi. Ve kendime uyanmalıyım diyerek gözlerimi açtım. Şu an keşke daha da görsem diyorum. :)

4

43887

Aslında bu sefer biraz kendimden yola çıktım. Şöyleki;

Bir süredir mesleki anlamda iş değişikliğine gitme ihtimalim var.Benim için çok çok iyi olacağını düşünüyorum. Bazen bilinçli yani lucid rüya olarak bazende bilinçsiz rüya olarak bu durumu yaşıyorum. Sabah kalktığımda şu an ki işime gitmek hiç ama hiç içimden gelmiyor. Çünkü rüyalarımda bunun benim için ne kadar güzel olabileceğini görüyorum. Ve mevcut durumdan uzaklaşmaya başladım.

Sonuç itibariyle eğer olmazsa benim için ne kadar büyük hayal kırıklığı yaratacağının şimdiden farkındayım. Ve bu hayal kırıklığımda rüyalarımın etkisi büyük olacak diye düşünüyorum.

Yule ile irtibata gecip fal mı baktırsam ne yapsam :D
Yule'ye fal baktıracaksan bakım yaptırdığım için en güzel yorum yapanlardan biri diyebilirim ;)
iş değişikliği yapacaksanda kendini sağlama almadan değiştirme derim devir işsizlik devri gerçi herzaman öyleydi de...aslında riske atılmassan da adım atamassın ilerleyemezsin benim de kafamı karıştırdın şimdi.:willy_nilly:bence sen Yule'ye fal baktır...

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Yule'ye fal baktıracaksan bakım yaptırdığım için en güzel yorum yapanlardan biri diyebilirim ;)
iş değişikliği yapacaksanda kendini sağlama almadan değiştirme derim devir işsizlik devri gerçi herzaman öyleydi de...aslında riske atılmassan da adım atamassın ilerleyemezsin benim de kafamı karıştırdın şimdi.:willy_nilly:bence sen Yule'ye fal baktır...

Riskli bir durum yok. Karşı taraftan ''onay'' geldiği anda mevcut işime basacam istifayı, ''red'' gelirse mevcut duruma devam. Fal olayı ne zamandır aklımda ama bakalım hayırlısı :D

rüyagezgini

Kayıtlı Üye
selamlar;
lusid veya astralden buraya bilgi getirilemiyormu,dünya üzerinde şifası bulunamayan ölümcül onca hastalık var bunların şifası oradaki ruhlardan öğrenilemezmi,
sadece eğlence veya gezmek amaçlımı kullanılabiliyor,
ilkinde bende gezip tozmuştum aklıma gelmemişti işallah ardı gelen olurda bilgi getirmeyi faydalı olmayı çok isterim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
selamlar;
lusid veya astralden buraya bilgi getirilemiyormu,dünya üzerinde şifası bulunamayan ölümcül onca hastalık var bunların şifası oradaki ruhlardan öğrenilemezmi,
sadece eğlence veya gezmek amaçlımı kullanılabiliyor,
ilkinde bende gezip tozmuştum aklıma gelmemişti işallah ardı gelen olurda bilgi getirmeyi faydalı olmayı çok isterim.

Lucid Rüya da bilgi getirme olayı olmaz ama Astral Seyahatte olabilir.
Astral seyahatte başka boyutlardaki,galaksilerdeki varlıklardan yardım alma gibi bir durum olabilir.
Ama Astral seyahate çıktığınız zaman gördüğünüz varlıklarla iletişime geçmek,konuşmak belirli bir seviye istiyor diye biliyorum. :)

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Birde şöyle bir durum var acaba uzun süreli Lucid deneyimi yaşayan arkadaşlarda fiziksel anlamda bir yorulma oluyor mu? Yani yorgun uyanma halsizlik felan.

4

43887

Birde şöyle bir durum var acaba uzun süreli Lucid deneyimi yaşayan arkadaşlarda fiziksel anlamda bir yorulma oluyor mu? Yani yorgun uyanma halsizlik felan.
hayır olmuyor,hatta rüyalardan kaynaklı pozitif enerji ile doluyorum istediğini yapıyorsun sonuçta; fakat bazen lucidden astrala geçiş yaşama sonrası kısa bir süre ağırlık oluyor oda kısa sürüyor ;)