Arkadaşlar içime bir anda Ölüm korkusu geliyor bundan kurtuluş yokmu ?

• Konbuyu başlatan Üye silindi 15237
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 15237

Merhaba . .
Bir anda içime ölüm korkusu geliyor sanki Annem ölecekmiş gibi bir his kaplıyor içimi iki göğüs kafesimin arası sıkışıyor bir anda dünyaya sığamıyorum ne yapmam lazım ölüm korkusu gelince ben değilde annem ölecekmiş gibi bir his oluşuyor

Mcahit

Kayıtlı Üye
Bence en önce bir psikologa gidin. Şizofreni falan olabilir. Tabi ki buradan bilgi alın ama psikologa gitmenizi tavsiye ediyorum.

Darkprincess

Kayıtlı Üye
Sanırım sizde panik atak var. Doktora görünmelisiniz.

Faros

Kayıtlı Üye
Bence hemen doktora gorunmenizde yarar var yasadiklariniz sizofreni belirtileri.

demonic

Kayıtlı Üye
Merhaba . .
Bir anda içime ölüm korkusu geliyor sanki Annem ölecekmiş gibi bir his kaplıyor içimi iki göğüs kafesimin arası sıkışıyor bir anda dünyaya sığamıyorum ne yapmam lazım ölüm korkusu gelince ben değilde annem ölecekmiş gibi bir his oluşuyor

Herşeyden önce annenizin eninde sonunda öleceğini unutmayın...Korkuyla yaşamaktansa bunu kabul edip huzurla yaşamak en doğrusu...

Semiyail

Banlı Kullanıcı
Sn osmanlı torunu,nasıl olsa herkes birgün ölmeyecekmi.Kuranı Kerimde herkesin eceli geldiğinde vaktiyle öleceğini ve hiç kimsenin vaktinin dışına çıkmayacağını açıklıyor.Bunun üstüne siz hala ölüm korkusundan yakınmanızın hem anlamı olmadığı gibi hemde gittikçe hasta olursunuz.Kafanızdan bu vesveseyide atın.

kıvep

Banlı Kullanıcı
İslama göre ölüm zamanını peygamberler dahil kimse bilemez, elbet bir gün ölecek kendinizi üzmeyin.

fikrimühim

Kayıtlı Üye
Bende kuzenimin oğlu 2. kattan düştüğü zaman aynı korkular başlamıştı ve alt üst olmuştum.Bildik bir hocaya korku ile ilgili bakım yaptırdım ben değil bir başkasına benim adıma yaptırdım ve oda bir dua verdi ondan sonra hemen hemen birçok şey gitti.

Nyksse

Banlı Kullanıcı
Bir zamanlar benzer şeyleri ben de yaşıyordum onun için çok iyi anlayabiliyorum sizi. Bu yıllardır devam eden bir durum mu yoksa son zamanlarda düşünmeye başladığınız bir şey mi? Çünkü genellikle belirli travmalar ya da üzücü olaylar yaşandığında bu tarz şeyler ortaya çıkıyor ya da önceden varsa bile şiddetleniyor. Bu tarz bir olay yaşadıysanız olayın üzerine giderek, yaşadıklarınızı kabul ederek bir sorunu yenebilirsiniz. Durumunuz takıntı haliyle karışık panik atak gibi bir şey anladığım kadarıyla. Sadece ölüm konusunda mı böyle hissediyorsunuz yoksa gün içinde insanların verdiği tepkileri, söylediklerini de kafanıza takan bir yapınız var mı? Böyle bir durumunuz da varsa sosyal fobiyle karışık bir şey olabilir çünkü, genel olarak insanlara güvensizlik ve bunun sonucunda en yakınlara aşırı bağlanma gibi bir şey ortaya çıkıyor.

Elbette burada kim ne derse desin sorununuza çareyi burada bulamazsınız. Psikoloğa gitmenizi tavsiye ederim ben de herkes gibi fakat psikolog da sorununuza çare bulmayacak bundan emin olun, bu sorunu çözebilecek tek kişi sizsiniz. Siz bu korkuyu kafanda yenmezseniz, bazı şeyleri kendinize kabul ettiremezseniz hiçkimse kabul ettiremez bunu size. Ölüm korkusu sizi rahatsız eden bir şey olmamalı, aksine aklınıza geldikçe hayata daha sıkı bağlanmanız lazım, istediklerinizi yapmak için az zamanının olduğunu bilip "an"ı yaşamayı öğrenirseniz en mutlusu siz olursunuz. Sevdiklerinizi kaybetmekten korkuyorsanız, fırsatınız varken gidin sarılın onlara, sevdiğinizi gösterin. Bunu bir korku olarak değil, hiç ölmeyecekmişiz gibi yaşayanlara inat bir avantaj olarak görür ve bununla yaşamayı öğrenirseniz, her zaman mutlu ve güçlü olacağınıza inanıyorum.

Umarım kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.

Keira

Moderator
Tek bir çözümü var Psikoloğa gitmek. Size muhtemelen panik atak teşhisi koyacaktır. Konu kilit.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...