Arkadaşlar gerçekten yardıma ihtiyacım var...

by_bug

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar astral projeksiyonu çok denedim ama bir türlü başaramıyorum.Her defasında ellerim uyuşuyor ayaklarımda ve vücudum da seyirmeler oluyor başımda muhteşem bir ağırlık oluşuyor ve bazende göğüs kafesimde hafif bir baskı oluşuyor kalbjmdeki o heyecanlı atışı zaten saymıyorum ama daha sonra ne oluyor bilmiyorum olmuyor işte neyi eksik yapıyorum diye çok düşündüm forumda yazdığı gibi tek bir yöntem üzerinde yoğunlaştım oda ters düşünce yöntemi bana o kolay gelmişti.Şimdi yetkilelere ve bu konu hakkında bilgisi olanlara soruyorum ben neyi eksik yapıyorum da olmuyor hata bendemi? Ve inanın çok denedim. :(

vildann

Banlı Kullanıcı
Her duyduğunuz şeye atlamayın.biraz araştırma yapmak lazım bence.başımıza olur olmaz şeyler gelebilir.ben kendimden biliyorum.artık daha temkinli davranıyorum.kuran ayetleri ve sureler harici başka uygulamaları bilir bilmez denemiyorum.

by_bug

Kayıtlı Üye
Bu duyup atlamakla ilgili değil. Ben bilmeden değil araştırarak yapmaya çalışıyorum. Ama siz kesinlikle bilmeden konuşuyorsunuz. Lütfen bilmediğiniz konular hakkında böyle keskin cevaplar vermeyin.

vildann

Banlı Kullanıcı
O kadarda cahil değiliz ya bu astral olayları insanın beyninde yarattığı birşey bence yani daha açık konuşayım insanın kendi kendini kandırmasıdır.bende çocukken gözlerimi kapatım kendimi başka yerlerde hayal ederdim.a oda ne sanki ordayım böyle hayal kurar dururdum.Ama artık hayalle gerçeği ayırt etmeyi öğrendim rabbim bana hak ile batılı ayırt etmeyi nasib etti çok şükür.

janet

Kayıtlı Üye
Astral seyahat gerçektir, hayal ürünü değil. By bug, belki de ruhun hazır değil, belki de bunları yaşamaya zaman doğru değil. Belki dış etkenlerden dolayı yapamıyor olabilirsin. Açık cep telefonu, kablosuz modem ve benzeri cihazların yaydığı dalgalar astral çıkış üzerinde olumsuz etkileri var. Astral çıkış en iyi yapıldığı yer doğal bir ortamda ve teknolojiden uzak. Örneğin tibet rahipleri. :) Tekerlekli vasıtaları bile şehirlerine sokmuyorlar olumsuz etkiliyor diye.

telekinezilevitasyon

Banlı Kullanıcı
ben 2 yıldır deniyorum hiç birisi olmuyor ben niye şikayet etmiyorum ? demekki sen yada biz bi yerde hata yapıyoruz , eğer sen çıkamadım astral seyahat diye bişey yok dersen çıkma ihtimalin varsa onuda kaybedersin o yüzden kafana takmadan çalış yani inşallah çıkarsın :D

by_bug

Kayıtlı Üye
ben 2 yıldır deniyorum hiç birisi olmuyor ben niye şikayet etmiyorum ? demekki sen yada biz bi yerde hata yapıyoruz , eğer sen çıkamadım astral seyahat diye bişey yok dersen çıkma ihtimalin varsa onuda kaybedersin o yüzden kafana takmadan çalış yani inşallah çıkarsın :D

Benim aslında olumsuz düşüncem yok sadece eksik yerleri tamamlamak istiyorum. Ama ben daha bir haftalık deniyorum . Seninkide çok uzun zaman olmuş yav :)]

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
Her duyduğunuz şeye atlamayın.biraz araştırma yapmak lazım bence.başımıza olur olmaz şeyler gelebilir.ben kendimden biliyorum.artık daha temkinli davranıyorum.kuran ayetleri ve sureler harici başka uygulamaları bilir bilmez denemiyorum.

Bu sitede Kuran-i kerimeyi ve Ayetleri herkes okumak zorunda degil,güzel arkadasim,Lütfen yorum yaparken bazi degerleri hemen öne sürmeyelim.:nopity:Niyetim sizi elestirmek degil sakin yanlis anlamayin.Burada her inanctan arkadaslar var.Sevgiyle kal:nopity:

O kadarda cahil değiliz ya bu astral olayları insanın beyninde yarattığı birşey bence yani daha açık konuşayım insanın kendi kendini kandırmasıdır.bende çocukken gözlerimi kapatım kendimi başka yerlerde hayal ederdim.a oda ne sanki ordayım böyle hayal kurar dururdum.Ama artık hayalle gerçeği ayırt etmeyi öğrendim rabbim bana hak ile batılı ayırt etmeyi nasib etti çok şükür.

Batil mi???

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın vildann, Astral Seyahatin kanıtı , Hz.Muhammed(sav) yaşadığı Mirac hadisesidir.
Kendisi Cebrail rehberliğinde öncelikle Kudüs'e götürülür. Yani içinde bulunduğumuz fiziki alemde seyahat eder. (İsra-Gece Yürüyüşü) (Genelde bizlerin bilinçli- bilinçsiz yaptığımız da budur.)

Ardından ise Allah'a doğru yükseldiği anlatılır. Bu da boyutlarda yükselmektir. Hatta öyle bir noktaya gelinir ki , o boyutun ötesine Cebrail Aleyhisselam ilerleyemez ve Hz. Muhammed(sav) tek başına yükselişine devam eder.(Mirac) ( Mirac ise peygamber efendimize has özel bir durumdur)
Ayrıca sitede bulunan bir konudan alıntı da yapacağım

http://www.gizlimabet.com/threads/17351-astral-seyehat-ve-islam-düşünürleri

Mevlana Celalettin Rumi, ruhun uykuda bedenden ayrıldığını söyler ve Mesnevi'sinde bu düşüncesini şöyle belirtir: "Can; atlarınızı eğersiz koyar, bu sır ölümün kardeşidir, sırrıdır. Ama gündüzün geri gelmesi için ayaklarını uzun bir bağla bağlar. Can; boşlukta astar gibi gizlidir, bedense yorgan altında döner durur. Sen bedensiz bir bedene sahipsin."

İbni Sina, insanın ruhla bedenden oluştuğunu belirtir. Ve şöyle der: "Beden nefsin çalışmasına uygun bir hale gelince, ruh bedene gönderilir, istenirse bedenden ayrılır. Tamamen ayrılınca bir daha yok olmaz."

Tasavvufi çalışmalarda ruh ve beden ilişkisinin üzerinde özellikle durulur. Mesnevi'nin birçok yerinde, Ahmed Efla-ki'nin "Ariflerin Menkıbeleri" adlı eserinde ve sayısız evliya, ermiş ve veli öykülerinde; ruhun gerek istenildiğii anlatılmıştır. Genellikle bu olay keramet ve mucize olarak nitelendirilir. Şeyh Bedrettin, "Varidat" adlı eserinde bunu açıkça anlatır:

"Bazen kendimi latifleşmiş hissederim, fizik bedenim o varlığın bir kopyasıdır. Bu latif varlık, beden şeklinde görülür. Tıpkı buharın yoğunlaşmadan evvel görülememesi gibi, buhar yosunlanınca bulut olur, görülür."

vildann

Banlı Kullanıcı
Hımm tamam o zaman öyle diyorsanız doğrudur.bunu hiç duymamıştım.yani duydumda araştırmadım nedir ne değildir diye.o kadar kusurumuz olsun ne diyelim

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın by_bug, henüz bir haftadır denediğinizi söylediniz. Yapamıyorum demek için çok erken. Eksik yapıyorum, yapamıyorum, beceremiyorum ya da bu sefer de başaramayacağım gibi düşünceler, birde korkular en büyük engelleri oluşturur. Zihninizi mümkün olduğunca yapacağınız çalışmaya odaklayın, yapacağınıza da her seferinde inanarak başlayın. Astral seyehat denemeden önce zihni sakinleştirmeyi, odaklanmayı ve imajinasyon(görselleştirmeyi) başarmanız size yardımcı olacaktır. Bunun için de meditasyon en etkili yöntemdir. Sitede meditasyonla ilgili gerekli teknikler mevcuttur.
Aceleci davranmayın, manevi alemde ve de enerji çalışmalarında aceleye yer yoktur. Sabırlı olur ve denemeye devam ederseniz, hazır olduğunuzda çıkarsınız.

by_bug

Kayıtlı Üye
Sayın by_bug, henüz bir haftadır denediğinizi söylediniz. Yapamıyorum demek için çok erken. Eksik yapıyorum, yapamıyorum, beceremiyorum ya da bu sefer de başaramayacağım gibi düşünceler, birde korkular en büyük engelleri oluşturur. Zihninizi mümkün olduğunca yapacağınız çalışmaya odaklayın, yapacağınıza da her seferinde inanarak başlayın. Astral seyehat denemeden önce zihni sakinleştirmeyi, odaklanmayı ve imajinasyon(görselleştirmeyi) başarmanız size yardımcı olacaktır. Bunun için de meditasyon en etkili yöntemdir. Sitede meditasyonla ilgili gerekli teknikler mevcuttur.
Aceleci davranmayın, manevi alemde ve de enerji çalışmalarında aceleye yer yoktur. Sabırlı olur ve denemeye devam ederseniz, hazır olduğunuzda çıkarsınız.
Sayın embriyo inanın uzun zamandır arastiriyorum acele etmek istemiyorum bilinçsiz olmasın diye. Daha yeni uygulamaya koyuldum benim bunları sormamdaki amaç aslında sizin gibi bilgililerden eksiklerimi tamamlamak ve başarıya ulaşmak. İlginizden dolayı teşekkür ederim. Verdiğiniz önerileri de dikkate alacağım.

]

aykaran

Banlı Kullanıcı
astral seyehatle miracın hiç bir alakası yoktur.haddini bil öyle konuş

embriyo

Elit Üye
İş
Ressam
Sayın aykaran, haddimi bildirmeden önce yazdıklarımı bir daha okuyun. "Mirac ise peygamber efendimize has özel bir durumdur." Yazıyor. Yani genel yapılanla alakalı değildir. Astral seyehat ancak İsra yani gece yürüyüşü denilen kısmına benzer.
Ayrıca sitemizde en önem verdiğimiz şey kişilere saygılı olmaktır, hele ki bir Müslümanın iyi ahlak sahibi, hoş görülü ve edepli olması gerekir.

Aşağıda Diyanet İşlerinin bu konuda ki fikrinden kısa bir alıntı:

İnsan şuurunun fiziki bedeninin dışına yansıması ya da diğer bir tanımla, şuurluluk alanının genişleyerek beden dışına taşma olayı olarak isimlendirilen "Astral Seyahat" veya "Şuur Projeksiyonu" ise ruh beden ilişkisine bağlı olarak bütün felsefi ve tasavvufi-mistik akımların önemli bir konusudur. Bu hususu Hz. Peygamber'in isra ve miraç hadisesi bağlamında da değerlendirmek mümkündür. Hz. Peygamberin bu olayı bedenen mi yoksa ruhen mi ya da rüya da mı yaşadığı konusunda farklı rivayetler söz konusudur. Bu durum ruhun bedenden ayrılıp ötelere gitmesi konusunda kesin bir şey söyleyemeyeceğimiz anlamına gelir. Yine Kur'an'da zümer suresi 42. ayette şöyle buyurulur: " Allah (ölen) insanların ruhlarını öldüklerinde, ölmeyenlerinkini de uykularında alır. Ölümüne hükmettiklerinin ruhlarını tutar, diğerlerini belli bir süreye (ömürlerinin sonuna) kadar bırakır. Şüphesiz bunda düşünen bir toplum için elbette ibretler vardır." Bu ayet astral seyahatin uykuyla ilgili bir hadise olduğuna işaret eder. Bununla birlikte uyku ölüme benzetildiğinden uyku halinde sorumluluk düşer. Rüyada görülenlere bağlı olarak amel edilmez. Dolayısıyla ruh beden ilişkisi ya da insanın manen seyahat etmesi mistik gizemini her zaman korumuştur. Bu bağlamda söylenenlere itibar edilmesi doğru olmadığı gibi hayatımızı aklımızı kullanarak kainattaki sebep sonuç ilişkisine göre yaşamak Kur'an'dan ve Hz. Peygamber'in uygulamalarından çıkarılacak hükümdür. Zira İslam dininde esas olan şuurluluk halidir, bu ise ancak ruh beden birlikteliği ile mümkün olur. Sorumluluk da buna bağlıdır.

Edep Ya Hu!

arzuhal

Kayıtlı Üye
İş
su an evdeyim maalesef
astral seyehatle miracın hiç bir alakası yoktur.haddini bil öyle konuş

Bu sizin yaptiginiza,kusura bakmayin ama.Dagdan inip bagdakini kovmak denir:willy_nilly:Tövbe tövbe Yarabbim sen büyüksün,Su terbiye yoksullarina az biraz terbiye ihsaan eyle Yarab.Amin:nopity:

vildann

Banlı Kullanıcı
S ende laflarına dikkat et arzuhal.herkes fikrini yazmakta serbesttir.sen kimseye terbiyesiz diyemessin bunu söylediğin için sen terbiyesiz duruma düştün.ayrıca dağdan gelmek ne demek haddini bilde konuş.

aykaran

Banlı Kullanıcı
Bu sizin yaptiginiza,kusura bakmayin ama.Dagdan inip bagdakini kovmak denir:willy_nilly:Tövbe tövbe Yarabbim sen büyüksün,Su terbiye yoksullarina az biraz terbiye ihsaan eyle Yarab.Amin:nopity:

2 kişinin tartışmasına sizin müdahaleniz tam dagdan inmelik siz terbiyenizi takının..belki aramızda bir yanlış anlama oldu konusup duzelteceğiz 3. kişi olarak neden müdahale ediyorsunuz