Arakne Glifler (Arachne Glyphs)

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Örnek 7 yi tam olarak nasıl yapmalıyız
İsterseniz sıra ile dizerseniz. İsterseniz yukarıdan aşağıya. İsterseniz bir insanın fotosuna belli cakralarin üstüne gerekli glifleri çizin. İsterseniz güzel bir desen oluşturacak bir pano oluşturun. Tabi pano oluştururken sadece güzellik değil içinde mantık te olacak. İçinizdeki yaratıcıyı çalıştırın.

Mavi gök3333

Kayıtlı Üye
İsterseniz sıra ile dizerseniz. İsterseniz yukarıdan aşağıya. İsterseniz bir insanın fotosuna belli cakralarin üstüne gerekli glifleri çizin. İsterseniz güzel bir desen oluşturacak bir pano oluşturun. Tabi pano oluştururken sadece güzellik değil içinde mantık te olacak. İçinizdeki yaratıcıyı çalıştırın.
Yeniyim bende ama hemen hemen hepinizin yazdıklarını okudum.Ben de yapmak istiyorum fakat tam anlayamadım.Nasıl yapılacak

Darkon

Kayıtlı Üye
Glyphleri uygulamak için günü saati var mıdır?

Darkon

Kayıtlı Üye
Yok. En sevdim taraf bu. Ve tabi hızlı olmaları. Acil yardım gibi. ;)
Güzelmiş, aslında bu konu açılınca dikkatimi çekmişti gün, saat gibi şeylerin olmaması. O zaman soracaktım ama öyle kaldı... Diğer rune konusunda görünce artık sorayım dedim. :)

Runelerde saat gün olarak şu şu zaman diye belirtiliyor ancak ben neye göre işliyor tam anlamadım. Kendi deneyimime göre onda da kesin bir gün saat yok gibi geliyor ya da bende sorun var. Farklı forumlara bakıyorum bir sürü uygulama yöntemi var. Her kafadan farklı ses çıkıyor gibi.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
şu şu zaman diye belirtiliyor ancak ben neye göre işliyor tam anlamadım.
O aslında kolay, her gezegenin bir etkisi var Venüs'ün aşk işlere ayın majiye vs. Aşk işin yapıldığı zaman Venüs gününde ve Venüs saatinde yaparsanız işlem daha etkili olur. Ama bunlar sadece tavsiye, kesin şart değil. Benim çalışmalarım şafaklarda yapıldığında iyi gidiyor mesela.

Darkon

Kayıtlı Üye
O aslında kolay, her gezegenin bir etkisi var Venüs'ün aşk işlere ayın majiye vs. Aşk işin yapıldığı zaman Venüs gününde ve Venüs saatinde yaparsanız işlem daha etkili olur. Ama bunlar sadece tavsiye, kesin şart değil. Benim çalışmalarım şafaklarda yapıldığında iyi gidiyor mesela.
Evet şart olmadığının ben de farkındayım. Sadece aktifleştiren şey ne onu tam çözemedim. Böyle durumlarda da enerjiniz yetmez deniyor ya da inanmıyorsunuz falan. Ben pekte öyle olduğunu sanmıyorum. Bir uygulama yapacağız diyelim işin içine bir çok rune girince (bindrune) illa birisinin zamanı, gezegeni tutmaz diye düşünüyorum. Uygulama için birbiriyle uyumlu olanları seçsen bile...

Glyphler içinde öyle mesela sizin süper puan çalışmanızda bir sürü glyph var. Hadi diyelim onların bir saati gezegeni olsun. O zaman hangisini hangi vakitte uygulayacaksın gibi... Umarım anlatabildim.

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Glyphler içinde öyle mesela sizin süper puan çalışmanızda bir sürü glyph var. Hadi diyelim onların bir saati gezegeni olsun. O zaman hangisini hangi vakitte uygulayacaksın gibi...
Glifleri bir arada çizdiğimiz zaman onlar bir takım oluşturur. Futbol takımı gibi düşünün. Hedefi gol atmak ise farklı strateji. Gol yememek ise farklı strateji. Stratejiyle göre oyuncular seçiliyor, yeteneklerine göre. Oyun oyuncuya göre oynanmıyor. Oyuncular oyuna göre oynuyor.
Yani ritüelin günü ve saati hedefe göre seçiliyor.

Son düzenleme:

Lilyan8

Kayıtlı Üye
Evet şart olmadığının ben de farkındayım. Sadece aktifleştiren şey ne onu tam çözemedim. Böyle durumlarda da enerjiniz yetmez deniyor ya da inanmıyorsunuz falan. Ben pekte öyle olduğunu sanmıyorum. Bir uygulama yapacağız diyelim işin içine bir çok rune girince (bindrune) illa birisinin zamanı, gezegeni tutmaz diye düşünüyorum. Uygulama için birbiriyle uyumlu olanları seçsen bile...

Glyphler içinde öyle mesela sizin süper puan çalışmanızda bir sürü glyph var. Hadi diyelim onların bir saati gezegeni olsun. O zaman hangisini hangi vakitte uygulayacaksın gibi... Umarım anlatabildim.
Ben gün ve saat seçmeden arınma yaptım ve aynı gece rüya gördüm. Ertesi gün de uyumak ile uyanık olma arasındayken içimde bir spiral gibi, çember gibi bir dönme hissettim hızlı hızlı. Arınma olduğunu biliyordum o an, nereden bildiğimi bilmiyorum ama o an da bile glifler çalışıyor şu an dedim kendi kendime.

Gün ve saati varsa muhtemelen daha etkili olabilir fakat herhangi bir saatte yapıldığında da etki ediyor diyebilirim, edindiğim bu tecrübeye dayanarak.

Son düzenleme:

Mavi gök3333

Kayıtlı Üye
Ben gün ve saat seçmeden arınma yaptım ve aynı gece rüya gördüm. Ertesi gün de uyumak ile uyanık olma arasındayken içimde bir spiral gibi, çember gibi bir dönme hissettim hızlı hızlı. Arınma olduğunu biliyordum o an, nereden bildiğimi bilmiyorum ama o an da bile glifler çalışıyor şu an dedim kendi kendime.

Gün ve saati varsa muhtemelen daha etkili olabilir fakat herhangi bir saatte yapıldığında da etki ediyor diyebilirim, edindiğim bu tecrübeye dayanarak.
Siz nasıl uyguladınız?kaçtane

tam olarak nasıl deneyimlediniz?

Affliction

Kayıtlı Üye
glifleri çizdikten ve niyeti söyledikten sonra kağıdı yakmamız mı lazım? yoksa o kağıtları saklamamız mı

Deadly_Wolf

Kayıtlı Üye
Başka bir deyişle nekroglifler. Athena onu örümceğe dönüştürdükten sonra ölülerin dünyasından Arachne tarafından getirildiler. Bu glifler hakkında çok az bilgi var ama hepsi hızlı sihirle ilgili. Arachne glifleri, görünüşe göre nekrodunya ile olan bağlantıları nedeniyle son derece güçlüdür. Aktifleştirme den hemen sonra çalışırlar, hızlanma için zamana ihtiyaç duymazlar. Dahası, ayrıntılı ve kapsamlı talimatlara bile ihtiyaç duymazlar. Her glifin zaten gerçekleştirdiği kendi görevi vardır. Bu nedenle talimat, belirlenmiş bir hedefle ve çok net olmalıdır. ... Çok net ve katı bir şekilde çalışıyorlar, bu yüzden çok dikkatli olmalısınız ve gliflerin bize nereden geldiğini unutmamalısınız. Gliflere hediye veya kurban gerekmez. Hem birer birer hem de birkaçı birlikte çalışabilirler. Aynı zamanda, runiklerle de çelişmezler, bu da gliflerle kombinasyon halinde runik formülleri oluşturmayı mümkün kılar. Arachne gliflerini uygulama kuralları runelerinki ile aynıdır. Ancak, küçük bir uyarı var - glifler görevi kısa sürede tamamlayarak, anında çalışır. Rünler en iyi seçeneği ararken, glifler hedefe giden en kısa yolu arıyorlar. Bu nedenle sürprizlere karşı daha dikkatli ve hazır olmanız gerekiyor. Yine de, glifler insanların hayatlarını değiştirebilir ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olabilir. Arachne'nin glifleri ve diğer runelerle çalışırken, onlara ve güçlerine inanmak gerekir. Ayrıca, glifleri çizerken tüm noktaların ve çizgilerin doğru çizmeniz gerekir. Toplamda, şu anda 16 Arachne glifi var.
Kıdemli futharkın runeleri ile aynı şekilde uygulanırlar. Genellikle operatörün kişisel gücüyle(enerji) çalışırlar. Bu nedenle, başka bir kişi için bir glif uygularken, işin yapıldığı kişinin kişisel gücü ile çalışacağını şart koşmaya unutmayın. Bir glif uygularken, adını telaffuz etmek ve büyüyü etkinleştirmek için şunu söylemek gerekir: "Gliflerin gücüyle, glifi (adı), (glifin yapacağını belirtin) bahşedilsin."

Örneğin: "Gliflerin gücüyle, glif Arett, iki kişinin Ahmet ve Ayse'nın yeniden birleşmesini sağla."

Belirli bir hedef belirleyin. Birden çok varsa hepsini listeleyin. Gliflerin zarar vermeden çalışmasını şart koşun.
Olmasını istediğim kendi bir ilişkim için olur mu ?