2009 a genel bakiş

  • Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

2009'un bazı sürprizleri sizi sevindirirken bazı felaketler Dünyanın birçok yerinde şaşkınlık yaratacak. Bazı sert etkilerde bir anda çözülecek. Sanki sihirli bir değnekle felaketleri durduran bir etki olacak. Tam da barış sağlandı çözülecek derken, olaylar en başa dönüp alevlenecek..
Bu yıl bazı devlet başkanlarını yerinden ederken, hatalarını itiraf zorunluluğu doğacak veya süratle geçmiş hatalarını düzeltecekler.
Birçok ülkede sesler yükselecek. Demokratik ülkelerde bile halk karşı karşıya gelecek. Etkiler çok güçlü olduğu için o ülke başkanları bile diktatörler gibi davranacaklar. Halkın isyanına sivil toplum örgütleri işsizlik yüzünden ayaklanacaklar.. Yılın ilk yarısında bazı anlaşmalar gerçekleşecek. Bu bağlamda Plüton Oğlak Burcunda seyrine devam ediyor, uzun yıllarda devam edecek. Bu büyük etkileri olan gezegen bazı düzenleri alt üst ederken nüfuzlu kişilerin yönetenlerinin üzerinde büyük değişiklikler yaratacak. Neredeyse her şey bazı bölgelerde alt üst olacak.
Yeni dini bir grup yahut parti dikkatleri üzerine çekecek. Terör eylemleri uygulayacak, bazı bölgelerin hakimlerine, yöneticilerine suikast yapacaklar. Bazı düzenleri, yönetimleri zorla değiştirmek isteyecekler.. Ayrıca dünya bu yıl siyasi ve ekonomik anlamda skandallara sahne olacak. Çöküşler yaşanacak. Bir yerden bir yere göçler, bozulan ve dağılan hayatlar, düzenler… Yani bu yıl gökyüzü patlamaya hazır, pimi çekilmiş bir bomba…
Jüpiter Kova'da… Kova; devrim, hak ve adaletin sembolüdür. Haksızlara savaş açar. Yenilik yaparak adaleti sağlar… Fransa'da ve Amerika'da yaşanan devrimler büyük gezegenlerin Kova burcunda seyrettiği konumda gerçekleşti. Yine istenmeyen bazı düzenlere son veren, bağımsızlığı sağlayan, haksızlığı eşitsizliği ortadan kaldıran bu konum Kova asrındayız… Bir geçiş dönemindeyiz ve Balık asrına hazırlanıyoruz.. Bu yıl Jüpiter'in Kova'da oluşu kargaşaya karşı büyük savaş ilan edecek. Bazı toplumlar felaketi yaşayacak. Ekonomi kötüye giderken, doğal afeti de yaşayacak. Jüpiter ve Pluton Oğlak'ta iken yeni toplumlar inşa edecek. İsraf etmeyen, haksız kazançlara yönelmeyen, şüpheli-haram servetler edinmeyen, başkalarının hakkına tecavüz etmeyen, kamu hakkı yemeyen…
Sonbaharda bazı terör eylemlerine karşı yeni ve daha önce denenmemiş önlemler alınacak. 29. Ekim'de Satürn Gezegeninin Terazi Burcu'na girmesiyle bazı bölgelerde parçalara ayrılıp, kendi bağımsızlıklarını ilan edecekler. Bu tarihten itibaren haklılar haklarını alacak.. Anlaşma yoluyla olabilir.. Özetlersek haklı hakkını, haksız da cezasını görecek.
Orta Şark'ta büyük değişiklik yaşanacak. Yıllardır süren anlaşmazlıklar için yeni uygulamalar, anlaşmalar yapılacak. Bazı bölgelerde yeni haritalar çizilirken ortam iyice gerilecek.
Çin sürpriz problemler yaşayacak. Sosyal seviye ve iç savaş tehdidi görülecek.. Pakistan, Afganistan ve Irak'ta terör eylemleri yaşanırken; Amerika, İngiltere ve Suudi Arabistan'da şiddet eylemleri, ırkçı eylemler ve tabii afetler görülecek..
Yugoslavya, Bulgaristan, Yunanistan, Meksika, Irak, Fransa, Brezilya ve Türkiye'de büyük kargaşalar yaşanacak bu bazı bölgelerde iç savaşa kadar dayanacak..
İlahi afetler Hindistan ve Amerika'yı vuracak. Yine Amerika, İsviçre ve Romanya'yı yöneticileri ve hakimlerinin karıştığı skandallarla duyacağız. Bazı skandallar medyanın tanıtımıyla ilgili olacak. Sağlığa zararlı bir ilacı tanıtan firma ve kişiler yargılanacak…
2009 emlak alım-satım ile ilgili sektör adeta duracak. Krediye, yatırıma bağlı faizler yükselecek.. Bu ekonomik düzensizlikler sonbaharda bazı evlilikleri yıkacak.
Medya ve basının gücü ikiye katlanıyor. Yeni telefonlar, internet seyirciyle aktif bağlantı kurabilen televizyonlar yepyeni bir çığ açacak teknolojide… Sinema da büyük çıkışta.. Sinema sanatçıları bu yıl hak ettiklerini yaşayacaklar. Teknoloji ise bütün dengelei alt üst edecek…
Jüpiter Kova'da… Bu da gizli kalmışların, bastırılmışların ortaya çıkması, kendini olduğu gibi ifade etmek anlamına geliyor..
Yeni yıl 26 Ocak'ta Güneş tutulmasıyla başlıyor. Şubat 9'da Ay tutulması bu da bazı barış ve anlaşmaların bozulacağına işaret ediyor. Bazı bölgelerde savaş kaçınılmaz hale geliyor… Daha sonra barış sağlanabilecek bir savaş bu.. Mart'ta petroil ve ürünleri, mali konularla ilgili tartışmalar yaşanacak.
Nisan ayı yine bazı yüzleşmelere kargaşalara sahne olsa da Mayıs'ta biraz rahat nefes alacağız. Dünyada devlet başkanları arabulucu görevi üstlenecek huzuru sağlamak için.. Temmuz 7'de Güneş tutulması, bazı su felaketlerine, mazot ve petroille ilgili felaketlere sebep olacak… Ağustostaki Ay ve Güneş tutulmaları ise yangınlara, patlamalara, boğulmalara ve Dünyanın bir bölgesinde savaş ilan edilmesine neden olacak. Eylül'de bazı devletler birbirleriyle diplomatik ilişkilerini kesecekler.
En hassas ay Kasım olacak. Yaklaşık Kasım ortasında düşmanlık ön planda. Sürpriz olaylar vahşice olacak. Silahlı çatışmalar, dini - ırkçı savaşlar… Gökyüzünün konumu 2001 Eylül olaylarının patlak verdiği konumla aynı.. Yine 1948 Mayıs'ında İsrail savaşı, 1982'de İsrail'in Lübnan'a uyguladığı vahşet…
21 Aralık'ta Dünyanın böyle gitmeyeceğini anlayacak olan devlet büyükleri barış anlaşmaları sağlamak için devletler arası gidip gelecekler…
Bu yıl üç Güneş ve Ay tutulması yaşanacak… Ekonominin, borsanın zora girmesi, çöküşünde bu tutulmaların etkisinin büyük olduğu istatiki hesaplarla tespit edilmiş… Bu yıl dikkat edeceğimiz husus; yalan söylememek, kimsenin malına gasp etmemek, hakkını yememek, sakin durup bu sürecin geçmesini beklemek. Aksi takdirde bedeli çok ağır sayılabilecek cezalarla ödenecek. Hemde bu yıl içinde hemde akıl almaz cezalarla!!!
 
Üst