16 Kişilik Testi - MBTI

Ü

Üye silindi 58480

Testi denedim ama sanirim yanlis yaptim.

%88 disa donuk cikti. Halbuki ice donuk biriyim. Sanirim mesleki kisilik ile karisti bazi secimler.
Sezgi ve gerceklik orani tutuyor gibi : 68 sezgi 32 gerceklik
MAntik merkezi ve Prensip merkezi orani : 21`e 79. Prensiplerimin oldugunun da farkinda degildim. MAntikli biri olmadigimi zaten biliyorum. Korkunc degiskenlikler gosteren biriyim prensip olarak degil de, prensip gibi ele alicaz bunu demek :confused:

taktiklerde; planlayici ve arastirmaci orani : %26 planlayici ya 74 arastirmaci. Ne ise yaradigini hic anlamadim. Bilen varsa aydinlatabilir.
Kimlik : %78 iddiali %22 temkinli. Tutmadi. 100 de 100 temkinli olcakti.

SAnirim sosyal ortamlarda inisiyatif aliyorsunuz gibi siklari isaretledim. Ama butun sosyal ortamim isim ve turistler oldugu icin bunu bir is gibi goruyorum. Ilgi yakalamak, sorun cikinca o tarafa atilmak, motivasyon saglamak vs hep mesleki bir refleks normalde pek umursayacak biri degilim..

Sizofreni veya kisilik bolunmesi oranini saptama testiniz var mi ? :censored:

D

DAİMON

@dennise dışa dönüklük bende de %83 tü. Bende de aynı durum geçerli. İnsanlara kayıtsız kalmamaya dışa dönüklük olarak almış olabilirler. İçe dönüksünüz ama çevreye kayıtsız değilsin onu anlatmaya çalışıyor. Algın iyi yani. Bence öyle. Kullandıkları kelime yanlış orada. Bizde yukarıda bunun muhabbetini yapmştk:))
En yüksek bendim rekorumu egale ettin. : D

taktiklerde; planlayici ve arastirmaci orani : %26 planlayici ya 74 arastirmaci. Ne ise yaradigini hic anlamadim.
Bunu bende çok anlamlandıramamıştım : )))

SAnirim sosyal ortamlarda inisiyatif aliyorsunuz gibi siklari isaretledim. Ama butun sosyal ortamim isim ve turistler oldugu icin bunu bir is gibi goruyorum. Ilgi yakalamak, sorun cikinca o tarafa atilmak, motivasyon saglamak vs hep mesleki bir refleks normalde pek umursayacak biri degilim..
Aslında meslek olarak bakarsak bende öğretmenim bu tür meslekler sosyal yönü geliştirse de özünde de muhakkak bir şeyler vardır. Kişilgin yatkın olmasaydı turist rehberi olmazdın. Memurluk gibi değil sonuçta :)Mesleğin hakkında da İlber ortaylı türk rehberlerin çok donanımlı oldugunu yazıyordu bir kitabında. Mesleğini en iyi yapanlar türk turist rehberleriymiş. Yabancılardan daha donanımlıymış bizim rehberler. Hadi yine iyisin İlber in gözüne girdin ;)

Sizofreni veya kisilik bolunmesi oranini saptama testiniz var mi ? :censored:
Hi hi?

Ü

Üye silindi 56746

beni en çok anlatan iki tespit "temkinli" ve "içe dönük" galiba, ikisi de rahatsız edici. :)

Ekli dosyalar

• Ekran Görüntüsü (13).png
    Ekran Görüntüsü (13).png
    265.6 KB · Görüntüleme: 4

Dolunays

Moderator
@Seraphine ablam yaparken zevk aldım
Screenshot_12.png

Seraphine

Kayıtlı Üye
Abla denecek yaşta değilim henüz ya ?‍?

Evet katılmayan varsa buyrun arkadaşlar, karakterlerimiz su yüzüne çıksın ?

Hexe

Kayıtlı Üye
Kampanyacı ve %90 dışarı dönük çıktım ki bence de öyleyim, bayağı doğru bir test olmuş bu bence. Çözerken de keyif aldım.
Teşekkürler @Seraphine ?

Ekli dosyalar

• 6754A781-BAF0-4EC0-99DA-034C82091CBC.png
    6754A781-BAF0-4EC0-99DA-034C82091CBC.png
    250.1 KB · Görüntüleme: 0

berksurucu

Banlı Kullanıcı
Adsız.jpg

Tartışmacı kişilik tipi şeytanın nihai avukatlarıdır, birbirini parçalayan argümanlar ve inançlar üzerinden gelişirler ve dizginlerini herkes görsün diye salarlar. Daha kararlı kişiliklerin aksine, Tartışmacılar bunu derin bir amaca veya stratejik hedefe ulaşmak için değil, sadece eğlence olsun diye yaparlar. Zihinsel bir tartışma sürecini Tartışmacılar dışında kimse daha çok sevemez, çünkü bu onlara çaba gerektirmeyen hızlı ince zekalarını tatbik etme, birikmiş bilgi darağacını genişletme ve fikirlerini ispatlamak için kıyaslanamaz fikirlere bağlanma kapasitesi fırsatı verir.

Tartışmacılar ile ilgili peşi sıra gelen garip bir durum mevcuttur; onlar taviz vermez bir şekilde dürüsttürler, ama gerçekten inanmadıkları bir şey için yorulmaksızın tartışırlar, bir doğruyu başka bir bakış açısından savunmak için başkasının kimliğine bürünürler.

Tartışmacıların tartışma kapasitesi can sıkıcı olabilir; ihtiyaç olduğunda genelde müteşekkir olunan bu kapasite, onlar misal başkalarının ayağına bastığında, patronlarını bir toplantı sırasında açıkça sorguladıklarında veya onlar için önemli olan eşlerinin söylediği her şeyi insafsızca çürüttüklerinde tamamen acı dolu olabilir.

Şeytanın Avukatı ymışım... taktik yok bam bam bam diyor yani

Son düzenleme:

cnrbay61

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, sizinle çok tutarlı bulduğum ve güvendiğim bir testi paylaşmak istiyorum. Şahsen benim doğru sonuçlar aldığım bir testtir. Bu testin sistemi insanları 16 kategoriye ayırıyor. Bunu yaparken esas aldığı özellikler şunlar:
- İçe dönük/Dışa Dönük
- Sezgisel/Gerçekçi
- Mantık/Prensip Merkezli
- Planlayıcı/Araştırmacı
- Yargılayıcı/Temkinli

Sorularda işaretlemiş olduğunuz seçenekler size belli yüzdeler kazandırıyor ve hepsinin toplamında en uygun olduğunuz kişilik tipi size gösteriliyor. Ve gerçekten orta seviye diyebileceğimiz bir anlatım detayı mevcut. Bir çok konuda size açıklama yapılıyor. Dil desteği olarak hem ingilizce, hem türkçeye ulaşmak mümkün ancak benim tavsiyem eğer orta seviye bir ingilizceye sahipseniz türkçe yapmamanız. Çeviri esnasında bazı kelime değişimleri olmuş çünkü. Ben iki dil için link paylaşacağım, lütfen sonuçlarınızı bizimle de paylaşmayı unutmayın :)

İngilizce: https://www.16personalities.com
Türkçe: https://www.16personalities.com/tr
Kişilik tipiniz:
Konsül
ESFJ-T ;)

Teşekkür ederim

Fehu

Kayıtlı Üye
Daha önce çok kez yaptım. Birkac defa ENTP birkaç defa da ENFP ciktim genel olarak sevdiğim bir test. Bunun hakkında yapılan komik capsler de oluyor :)