10 yıl sonra kendini nerede ve nasıl biri olarak görüyorsun?

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Söylemek istediğim şeyde tam olarak buydu. 1 saat bile böyle....
Sevgili @Psichi evet 1 saniye sonrasına bile garantimiz yok ama sevgili @Ori az ve öz, detaya girmeden '10 yıl sonra kendini nerede görüyorsun' diye sorarken umutlarımızı, beklentilerimizi, hayallerimizi kastetmiş. Bizde yine,(detaya girmeden, eğer yaşarsak) orda-burda-şurda demiş bulunduk. Farkındaysan;Bodrum diyen oldu, yazar, öğretmen, uzay yolculuğu vs...her bir arkadaş kendi umudunu, en azından hayalini yazdı. Düşünsene herkes;10 yıl sonra toprak olacağım dese sorunun bir büyüsü kalmazdı. Hem, kimsenin hayalinde 10 sene sonra toprak olmak yokki :)

Mr. Şeytan

Banlı Kullanıcı
Gece gece türkiye de corona tespiti basın ile açıklandı. 40 dk önce yüklenmiş video.
?uzuun bi süre yazmazsam beni teğet geçmemiştir biline.
İnternetten bulaşmıyor ya sorun etmeyin görüşürüz hep burada ?

Hastanın nerede çıktığını söyleseler herkes hastaneye hücum edeceği için söylememişler ama sağlık ocaklarına gerekli sistem paylaşılıp bütün ülkenin test olması lazım.

S

Sehane

Genelde bu tür şeyler hakkında düşünmeyi pek sevmiyorum. Çünkü bu öyle bir sistem ki, istediğiniz kadar plan yapın ve bir bakmışsınız her şey değişmiş. Bizim şu an fark eemediğimiz bir çok bağlantı geleceğe doğru uzanıyor ve yaptığımız çoğu şey sonucu ufak ufak etkiliyor. Bu ufak etkilenmelerin birikmiş yükü ise daha da gü.lü bir etkiye sebep oluyor.

Soruya gelirsek. Tanrı'nın beni yönlendirdiği yerde olurum diye düşünüyorum, verebileceğim en doğru cevap bu olur sanırım.

Psichi

Kayıtlı Üye
Sevgili @Psichi evet 1 saniye sonrasına bile garantimiz yok ama sevgili @Ori az ve öz, detaya girmeden '10 yıl sonra kendini nerede görüyorsun' diye sorarken umutlarımızı, beklentilerimizi, hayallerimizi kastetmiş. Bizde yine,(detaya girmeden, eğer yaşarsak) orda-burda-şurda demiş bulunduk. Farkındaysan;Bodrum diyen oldu, yazar, öğretmen, uzay yolculuğu vs...her bir arkadaş kendi umudunu, en azından hayalini yazdı. Düşünsene herkes;10 yıl sonra toprak olacağım dese sorunun bir büyüsü kalmazdı. Hem, kimsenin hayalinde 10 sene sonra toprak olmak yokki :)
Ben ölebileceğimi düşünerek, öldükten sonra beni ölümsüzleştirecek bir düşünce veya bir eser bırakmak isterdim arkamda...

Ü

Üye silindi 70925

Pofuduk beğenince gördüm. ?
Sohbetin tatlılığı beni bitirdi...

Çok güzel bir konu ?

Bir kitabevi açmayı çok istiyorum. Umarım nasip olur. Kafe kısmının da olmasını istiyorum. Kafe kısmına gelenler kitap okumaya, kitaplardan konuşmaya gelicekler. 1k gibi yerlerde kitap okuma grupları görüyorum. O tarz toplanıp kitap tahlili yapan gruplara da açık olurum. Büyük ihtimal olursa İstanbul'da olur zaten. Nasip olursa sizleri de davet ederim. ☺

Bu burda kalsın. 10 sene sonra kitap kafemin içinden sevgiler yazarım belki de ?

dünyalı

Kayıtlı Üye
Pofuduk beğenince gördüm. ?
Sohbetin tatlılığı beni bitirdi...

Çok güzel bir konu ?

Bir kitabevi açmayı çok istiyorum. Umarım nasip olur. Kafe kısmının da olmasını istiyorum. Kafe kısmına gelenler kitap okumaya, kitaplardan konuşmaya gelicekler. 1k gibi yerlerde kitap okuma grupları görüyorum. O tarz toplanıp kitap tahlili yapan gruplara da açık olurum. Büyük ihtimal olursa İstanbul'da olur zaten. Nasip olursa sizleri de davet ederim. ☺

Bu burda kalsın. 10 sene sonra kitap kafemin içinden sevgiler yazarım belki de ?

ortak edersen benide çok müteşekkir olurum :) Leman Kültür kafeye ilk gittiğimde derinlerde bir yerlerde bunu istediğimi düşünmüştüm....

Naden

Kayıtlı Üye
Bu başlık dikkatimi çekti ve soruya soruyla cevap vermek istiyorum. Çalıştığım işte 6. Yılımı bitirdim. Ve hala bu işe devam edişimin merkezinde para kazanma zorundalığı haricinde ne olduğunu bilemiyorum. Sorunuza gelince 10 yıl sonrası demissiniz. Yaşanmışı tahlil edemez iken yasanmamışı nasıl öngörebilirim ki ?

Orçun

Banlı Kullanıcı
İş
Astrolog
Olgunlaşmanın son haddine artık. Lakin yaş 42 olmuş ama hala birşeyleri test ediyorum ama bu da güzel. İnsanların tepkilerini ölçmek güzel nasıl boş olduklarını. :)

business woman

Kayıtlı Üye
İnce topuklu stilettolarımla, markamın %30 hissesini sattığım çinliler ve Amerikalıları toplantıda bekletip asansörde durum selfiesi yaptığım anda ortağı olduğum fabrikanın 9.yılı kutlamasını unuttuğumu farketmem ve ehliyet mi alsam koca mı diye düşünürken şoför alan ben ani kararla tatile ihtiyacım olduğu farkedip 37 yaşımda herşeyden uzaklaşma isteğimi bastıramayıp aceleyle metropolden uzaklaşmam😎

PERSEISS

Banlı Kullanıcı
İş
ebe
Hiç hayalim yok.. on yıl sonrasına dair Bi tahminim de yok.. ama gidişatim Bakırköy Ruh ve sinir e doğru sanki 😂😅😅

venusyenbiri

Kayıtlı Üye
10 yıl önceki o küçük kız bu soruyu bugün için cevapladığında verdiği cevap bugünkü bana asla uymuyordu ve bugün o noktada olmayı zaten asla istemiyorum. 10 yıl sonra da nerde olurum bilmiyorum ama kendi düzenini kurmuş bağımsız biri olurum umarım.

lordavatar

Kayıtlı Üye
Görmüyorum, 10 yıl sonramı göremiyorum. İK'da sorduklarında genelde o şirkette ve büyük bi pozisyonda gördüğümüzü sözlemek lazım. İşte şirkete bağlılık göstereceğiz ve şirketle beraber büyüyecek hırslı insanlarız diye yalan söylemeniz lazım. Ben şahsen hayattaki hedefimi kaybettim. Ay sonunu getirebileyim, ne iş yaparsam yapayım mutsuz olmayayım (mutlu olmak zorunda değilim), arada da kenara 3-5 kuruş atabilecek durumum olursa zengin gibi olurum.

business woman

Kayıtlı Üye
Görmüyorum, 10 yıl sonramı göremiyorum. İK'da sorduklarında genelde o şirkette ve büyük bi pozisyonda gördüğümüzü sözlemek lazım. İşte şirkete bağlılık göstereceğiz ve şirketle beraber büyüyecek hırslı insanlarız diye yalan söylemeniz lazım. Ben şahsen hayattaki hedefimi kaybettim. Ay sonunu getirebileyim, ne iş yaparsam yapayım mutsuz olmayayım (mutlu olmak zorunda değilim), arada da kenara 3-5 kuruş atabilecek durumum olursa zengin gibi olurum.
Hayal kurmak bedava arkadaşlar. Hepimiz aynı durumdayız aşağı yukarı. Ama elimizden bunu almalarına izin vermeyin.

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Bahçeli evimin garajında uğraştığım bir proje arabası var ama işlerden fazla fırsat bulamıyorum ve bir türlü bitmiyor. Çeşitli meyvelerden şaraplar yapıyorum. Birden fazla işle uğraşıyorum. Bir aile kurmuşsam eş dost arkadaş geldiğinde muhtemelen sessizce muhabbeti dinleyip bıyık altından gülen tip olurum. Eşim muhtemelen baskın bir karakter ve çok konuşan birisi olur. Çocuklara pek karışmam. Ototriteyi anneleri gösterir. Mesela ben bir şeyler satın alırken pazarlıkla zaman kaybedemem. Çingene pazarlığına tutuşacak bir oğlak hanımefendisi olursa iyi olurdu. İyi iş bağlantıları ve güzel bir ekibim olur diye umut ediyorum. Piyasada dürüstlükle ve kaliteli iş yapan bir firma. Sürekli bir öncekinden daha zor bir mücadele de isterim. Bu işin altından kalkar mıyız derken iyi kötü işi yapabildiğimizi öğrenip cesaretlenerek sürekli ligimizi büyütmek. Bahçemde kırma bir kurt köpeği olsun. Orta boylarda, çocukların en iyi arkadaşı. Karıncayı incitmez ama sevdiklerini korumak için ölecek tipte dengeli bir köpek. Bir kır evi olsa şöyle bir de. Altıgen bir salonu olan. Yer minderleri üzerine oturduğumuz. Ortaya açılabilir bir açık ocak. Ateş yakıp arkadaşlarımla müzik yapsak arada. Geçen senenin şarabından yaptığım musluk düzeneği ile doldurup doldurup içsek. Kafayı buldukça ergenlik yıllarımdaki muzip çocuğa dönüşsem. Arkadaşlarla pis şakalar yapıp kötü adam kahkahası ile gülsek. Bugünleri hatırlayıp nereden nereye geldik desek iyi olur.

beklenen_bebek

Kayıtlı Üye
On yıl veya 15 yıl sonrası diye hiç düşünmedim ama genelde nerede hangi şekilde mutlu olurum diye çoğunlukla düşünürüm .

Benim kızlar biraz büyümüş okula gidiyorlar .. Bende çalışmaya başlamış hayatımızı sürdürüp gidiyoruz .

Eskiden olsa su emekli havasından çık kızım derdim kendime , fakat zaman geçtikçe yalnızlığa ve sessizliğe ihtiyacım olduğunu farkettim .

Hep söylenilen gibi içimizi tüketen aşkları , sahte dostları bırakıp ..