10 yıl sonra kendini nerede ve nasıl biri olarak görüyorsun?

Ü

Üye silindi 70925

Akıl hastanesinde, dünyanın ilgisini istemeyen herkesi kendisinden uzak tutan biri olarak göruyorum
Dün birini izledim rüyanız bile büyük olmalı diyordu. Basit rüya gördüğünde bile kişi kendini kınamalı
diyordu. Çok etkilendim doğrusu. Rüyada insanlık için güzel bir icat yaptın başarılı oldun bana böyle rüyalarla gel diyordu hoca. :giggle:

ihtiyar76

Banlı Kullanıcı
EYT'den umudu kesmiş normal şartlarda emekli olup en sevdigim yerde Bodrum'da ;

piril piril dalgali bir denize karsi
yan gelmisim diz boyu sulara
hepinize iyi niyetle gulumsuyorum
hicbirinizle dogusemem
siz ne derseniz deyiniz
benim bir gizli bildigim var
sizin aliniz al inandim
morunuz mor inandim
ben tam kendime gore
ben tam dunyaya gore
ama sizin adiniz ne
benim dengemi bozmayiniz
dizelerini söylerken.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ori yine yapmış yapacağını sormuş iyi soruyu:).
10 yıl sonra yüzmeye devam eden biri olacağım kesin:)sonuçta bu benim bi parçam.
Yanısıra isteklerini tezahür ettirebilen,gereken kişi ve yere ışık gönderebilen ,4.boyutun koşulsuz sevgisine geçebilmiş bir “Ben”olacağım.
Ve öyle de olsun.??

Psichi

Kayıtlı Üye
İnsanlar yarının planlarını yaparken tanrı onlara çok gülermiş diye bir laf vardır.
Acaba 10 yıl sonra kendisinin toprak olacağını düşünen oldu mu ?
Oysaki bu hayatın en hakiki gerçeğidir.
Belki bugün var yarın yokuz. Bugünü yarın olmayacakmış gibi dolu dolu yaşamak gerekir. Sanki her gün ölecekmişsin gibi son gün bugünmüş gibi...
Hayatın gerektirdiği zorunlu planları yapmak ve geleceği tasarlayarak hedefler belirleyerek planlı gerçekleştirmek güzeldir fakat yıl çok uzun bir süredir. 3 hafta sonrasını net şekilde öngöremezken 1 değil 2 değil 10 yıl diyorsunuz. Bu şekilde görünen şeyler ancak istenen hayallerden ibaret ve gerçekliğine kişinin bile gerçekten inanamayacağı kadar uzun bir süreçtir.
Eğer bir kişi 10 yıl sonrası için ben şurdayım diye kesin bir şey söylerse bence sadece kendisini kandırmakta ve farkında olmamaktadır. Hayata etki edecek o kadar değiştirici zorlayıcı sayısız etken varken bunları hesaba katmadan, istesende katamadan ben şurdayım demek hayatın akışına ve mantık sistemine aykırıdır. Misal korona virüsü kapanlardan kaç tanesi bu hastalığa kapılacağını öngördü. Belki yarın o kişi sizde olabilirsiniz. Kimse başına o illetin geleceğini inanın önceden düşünmemişti...

Psichi

Kayıtlı Üye
Ayrıca kendinizi nasıl biri olarak görüyorsunuz derken insan aslında öyle bir olgunlaşma süreci yaşıyor ki hayattaki her an yaşadığı tecrübeler onun kişiliğini inançlarını düşüncelerimi değiştiryor. Hatta 5-6 sene önceki yorumlarına, telefon mesajlaşmalarına baktığında belki utanıyor belki ne çocuk gibi çocukça şeyler yazmışım diye şaşırıyor. Oysaki onları yazarken o düşünceler kendisine olağan ve doğrusu onun olduğuna inandığı düşüncesiydi fakat sonradan yine aynı kişi kendi düşüncelerini yadırgar oldu.
İnanın hayat insana öyle dersler verirki bazen o yaşanılan şeyler insanı bir anda hiç öngörmediği şekilde 180 derece değiştirir. Yaşadığı acılar mutluluklar tesadüfler ve elinde tutmak isterken tutması için herşeyi yapsada elinden alan mucbir sebepler öyle dersler verir ki ne yarın uykusundan uyanan kişi o eski kişi olur ne de hayatı. Bakın arap baharına. İç savaşlar çıktı insanlar bir anda evsiz kaldı başlarına bomba düştü kaçtılar evlerini topraklarını ne zaman döneceklerini bilemeden umutsuzca bilmediği topraklara insanlara sığındılar.
Öyle ki kendinizi nasıl göreceğinizi siz değil size hayatın yaşattığı gerçekler şekillendirir.

Ü

Üye silindi 70925

Ayrıca kendinizi nasıl biri olarak görüyorsunuz derken insan aslında öyle bir olgunlaşma süreci yaşıyor ki hayattaki her an yaşadığı tecrübeler onun kişiliğini inançlarını düşüncelerimi değiştiryor. Hatta 5-6 sene önceki yorumlarına, telefon mesajlaşmalarına baktığında belki utanıyor belki ne çocuk gibi çocukça şeyler yazmışım diye şaşırıyor. Oysaki onları yazarken o düşünceler kendisine olağan ve doğrusu onun olduğuna inandığı düşüncesiydi fakat sonradan yine aynı kişi kendi düşüncelerini yadırgar oldu.
İnanın hayat insana öyle dersler verirki bazen o yaşanılan şeyler insanı bir anda hiç öngörmediği şekilde 180 derece değiştirir. Yaşadığı acılar mutluluklar tesadüfler ve elinde tutmak isterken tutması için herşeyi yapsada elinden alan mucbir sebepler öyle dersler verir ki ne yarın uykusundan uyanan kişi o eski kişi olur ne de hayatı. Bakın arap baharına. İç savaşlar çıktı insanlar bir anda evsiz kaldı başlarına bomba düştü kaçtılar evlerini topraklarını ne zaman döneceklerini bilemeden umutsuzca bilmediği topraklara insanlara sığındılar.
Öyle ki kendinizi nasıl göreceğinizi siz değil size hayatın yaşattığı gerçekler şekillendirir.

Ama çok kişi var öğrenciyken kapısına ben bilmem kaç sene sonra profesör olacağım yazıp bu hedefi gerçekleştirmiş olan. Hedef belirleyip gerçekleştirmiş olanlar. Yani elbette başımıza ne geliceğini bilemeyiz. Belki farklı yollara sapıcaz. Ama hedef belirleyelim ki umudumuz olsun, çalışkanlığımız artsın. Yoksa umut olmazsa yatağından kalkmak bile istemez insan. ?

Psichi

Kayıtlı Üye
Ama çok kişi var öğrenciyken kapısına ben bilmem kaç sene sonra profesör olacağım yazıp bu hedefi gerçekleştirmiş olan. Hedef belirleyip gerçekleştirmiş olanlar. Yani elbette başımıza ne geliceğini bilemeyiz. Belki farklı yollara sapıcaz. Ama hedef belirleyelim ki umudumuz olsun, çalışkanlığımız artsın. Yoksa umut olmazsa yatağından kalkmak bile istemez insan. ?
Ya elbet ki bende hayatımı planladım. Mesleğimi eğitimimi hedeflediim gibi bitirdim işimi hayatımı önceden planladım. Avukat olacağım diye 10 sene öncesinden karar verdim. Fakat demek istediğim şey her an değişmekteyiz. Bugünkü sen yarın aynı sen değildir. Aldığın kararı sonra şartlar değişince sende değiştirirsin. Bunlar azda olsa öngörülür. Ama siz demişsiniz ki kendinizi nasıl biri olarak görüyorsunuz. Cevabını 30 yaşındaysanız 20 yaşındaki sohbetlerinizi okuduğunuzda onları yazarken o yazılar sizin gerçeğiniz olduğunu hatırlayın. Ve 40 olduğunuzdada bu yazdıklarınızı hatırlayıp kendinize çok şaşıracağınızı unutmayın. Sebebi çünkü 40 yaşına gelirseniz hiç tahmin etmediğiniz ölçüde değişecek ve o 10 sene önce gördüğünüz kendinizin o olmadığını anlayacaksınız :) sadece bir çocuk sahibi olsanız ona bakarken onca değişikliğe uğrar ki hayatınız bir an olsun duraklatıp kaldığı yerden devam edemediğinizi görürsünüz :) hayatta henüz tecrübe etmediğiniz gerçekleri saklı halde sizi beklemekte unutmayın.

Psichi

Kayıtlı Üye
Ayrıca geleceğe ilişkin belki 100 hedef koyarsınız ama bunlardan sadece gerçekten inandığınız olanlardan bir kaç tanesi hayatınıza girer 10 yıl gibi bir uzun sürecin sonunda. Gerçekleşmeyen 99 hayalinizi hesaba katın. Örnek birisi spor yapmaya karar verir salona yazılıe yıllık parayı öder ama 2. Aydan sonra gitmeyi bırakır hevesini kaybeder. Hayar öyleki aslında gerçekten inanarak istediğiniz herşeyin gerçekleşmeme ihtimalide aslında yüksektir. Bu bilinmezliğin ya olur ya olmaz olarak yarı yarıya şansı vardır diyebiliriz gaybdan konuşuyorsak.

Psichi

Kayıtlı Üye
Gece gece türkiye de corona tespiti basın ile açıklandı. 40 dk önce yüklenmiş video.
?uzuun bi süre yazmazsam beni teğet geçmemiştir biline.
Bakanlık ve emniyet açıklama yaptı. Bu haberlerin yalan olduğunu ve yalan haber yayınlayanlarında halkı korku ve paniğe yol açacak şekilde manipüle etmesi yüzüden tespit edilenlerin yargıya sevki sağlanacaktır dendi.

Ü

Üye silindi 70925

Bakanlık ve emniyet açıklama yaptı. Bu haberlerin yalan olduğunu ve yalan haber yayınlayanlarında halkı korku ve paniğe yol açacak şekilde manipüle etmesi yüzüden tespit edilenlerin yargıya sevki sağlanacaktır dendi.
Yok bu öyle değil Sağlık bakanı Fahrettin Koca açıklama yaptı 40 dk önce. Youtube a yaz izle. Tespit edilmiş biraz önce.