Kendi falınıza kendiniz bakın; beraber yorumlayalım

littleeve

Kayıtlı Üye
Merhaba ben de buradan görüp Joker açılımını denedim. Tarotta daha yeniyim o yüzden yorumlarım ne kadar doğru olur bilmiyorum.Hoşlandığım kişi ve benim durumum üzerine baktım. Kart dizilimim şöyle:
1- değnek onlusu
2-kılıç üçlüsü
3-kılıç beşlisi
4-imparator (ters)
5-tılsım dokuzlusu (ters)
6-değnek dokuzlusu
7-adalet (ters)
8-kupa dörtlüsü
9-kılıç onlusu
10-imparatoriçe
11-Joker (ters)
12-tılsım üçlüsü
13-kupa şövalyesi

Benim yorumum bu kişinin geçmişte mücadele ettiği problemlerin stresiyle bana büyük kalp kırıklıkları yaşattığı sonrasında da ruhsal olarak bu kişi yüzünden durumumun iyiye gitmediği.Bu kişi yasal olmayan yollardan para kazandığı için mücadelesi hala devam etmekte ve işler onun için şuanda da iyiye gitmiyo. Bana karşı bi bıkkınlık,hevesini almışlık durumu var ve çok yakın bi zamanda bi ihanetine şahit olucam.Ama imparatoriçe kartına bakarak işlerin benim için birden iyiye gitmeye başlıycağını çıkardım,sonunda da hayatımı düzene sokucağım ama çabalamam gerektiğini,uğraşırsam başarabiliceğimi gördüm ama bu başarı onun için çabaladığımda mı gelicek yoksa jokerin konumuna bakarak onu hayatımdan çıkardığımda mı işler benim için iyiye gidicek bunu anlamadım.

hashikio

Kayıtlı Üye
Merhaba.Bir önceki sorumda bana Nefertiti karar açılımını önermişti.Ben de karar açılımı yaptım.Aynı soru ama yine de yazayım.Eğitimle ilgili bir konuda başarılı olabilir miyim?Kendimi dinleyip adım atmalı mıyım yoksa bana akıl veren diğer kişiyi mi dinleyip hiç bulaşmamalıyım?Kartlar şöyle:
1.Adalet(ters)
2.Kılıç beşlisi(ters)
3.Azize(ters)
4.Değnek onlusu(düz)
5.Güneş(ters)
6.Kupa dokuzlusu(ters)
7.Kupa ikilisi(ters)
Benim yorumum:Bu açılımda 1,3,5 nolu kartlar kararımı gerçekleştirisem olacaklar 2,4,6 nolu kartlar ise gerçekleştirmezsem olacakları gösteriyormuş öğrendiğime göre.Buna göre yorumum Adalet kartı ters olduğu için gecikmiş de olsa hak ettiğimi alacağım,azize kartı ters olduğu için sezgilerime güvenmem gerektiği konusunda bir uyarı var, güneş ters olduğu için gecikmiş de olsa başarı gelecek.Eğer kararımı gerçekleştirmezsem ters kılıç beşlisi pes etmiş olacağımı gösteriyor.Düz değnek onlusu insanların sorumluluklarımın altında ezildiğimi düşüneceklerini gösteriyor.Son olarak ters kupa dokuzlusu duygusal olarak tatmin olmayacağımı, mutsuz hissedeceğimi gösteriyor.Önerilen ters kupa ikilisini ise tam olarak çözemedim.Neden kupa ikilisi soru aşkla ilgili falan değildi çünkü ve neden ters?Yorumlarınızı bekliyorum.Sevgiler.

Flood yapmak istemiyorum ama hiç yorumu olan yok mu?:(

Azize

Kayıtlı Üye
Aslında biraz genel durum için kart seçtim. Psikolojik rahatsızlığım, hayatıma şiddetle etki edişi vesaire. Hep böyle mi olacak diye sordum. (Sorum uygun olmayabilir)

1)Kupa üçlüsü
2)Kupa dokuzlusu
3)Kader çarkı
4)Kupa şovalyesi
5)Kılıç ikilisi
6)Değnek prensi
7)Tılsım 8lisi
8)Tılsım prensi
9)İmparatoriçe
10)Yıldız

Yorumlayamadım ben. Biraz daha kartlara bakınacağım, yorumlayabilir gibi olursam editlerim.

4

43887

Merhaba ben de buradan görüp Joker açılımını denedim. Tarotta daha yeniyim o yüzden yorumlarım ne kadar doğru olur bilmiyorum.Hoşlandığım kişi ve benim durumum üzerine baktım. Kart dizilimim şöyle:
1- değnek onlusu
2-kılıç üçlüsü
3-kılıç beşlisi
4-imparator (ters)
5-tılsım dokuzlusu (ters)
6-değnek dokuzlusu
7-adalet (ters)
8-kupa dörtlüsü
9-kılıç onlusu
10-imparatoriçe
11-Joker (ters)
12-tılsım üçlüsü
13-kupa şövalyesi

Benim yorumum bu kişinin geçmişte mücadele ettiği problemlerin stresiyle bana büyük kalp kırıklıkları yaşattığı sonrasında da ruhsal olarak bu kişi yüzünden durumumun iyiye gitmediği.Bu kişi yasal olmayan yollardan para kazandığı için mücadelesi hala devam etmekte ve işler onun için şuanda da iyiye gitmiyo. Bana karşı bi bıkkınlık,hevesini almışlık durumu var ve çok yakın bi zamanda bi ihanetine şahit olucam.Ama imparatoriçe kartına bakarak işlerin benim için birden iyiye gitmeye başlıycağını çıkardım,sonunda da hayatımı düzene sokucağım ama çabalamam gerektiğini,uğraşırsam başarabiliceğimi gördüm ama bu başarı onun için çabaladığımda mı gelicek yoksa jokerin konumuna bakarak onu hayatımdan çıkardığımda mı işler benim için iyiye gidicek bunu anlamadım.

Hatırlatma, Joker açılımında öncesi kartlar geçmiş olarak yorumlanır. Sonrası gelecek.

İlişki zorlu bir süreçten geçmiş, sıkıntılı zorlayıcı etkenler mevcut. Biraz ite kaka yürüyen bir ilişki. Değnek 10'lusundan da anlaşıldığı üzere...
Hayal kırıklıkları, çözümlenmemiş durumlar mevcut, ilişkide içsel çatışmalar yaşanmış.
Kılıç 5 + Kılıç 3 beraber gelmesi ihanet üçüncü bir kişinin varlığını gösteriyor. Canını yakmak istemiş kendince. İmparator ters açıyla gelmesi durumu daha da ağır bir pozisyona girmesine sebep olmuş, katı tutumunu sürdürdüğünü, egoistce tavırlar sergilediğini, Para 9'lusunun ters açıyla gelmesiyle de ilişkide şansın olmadığını düzenin kurulamayısını ,yaşanılan durumlardan dolayı kadının buhran yaşadığını zayıf kaldığını gösteriyor.
Korkular hakim ,duygusal anlamda boşlukta, akıllıca kararlar alınamıyor, hareket edilemiyor.
Ölü bir ilişki, bitmiş, bitmediyse de can çekişen bir ilişki .Siz sağlam durmaya çalışmışsınız fakat kılıç 10 ve imparatoriçe yanyana gelmesi acı çektiğinizi uzatmamanızı söylüyor. Jokerin ters açıyla gelmesi durumun değişmeyeceğini Para3' lüsünün gelişmelerin bu şekilde devam edeceğini kartlar olumsuz olduğu için daha da büyüyeceğini gösteriyor. Kupa Şovalyesi duygularını iyi kötü yansıtan adamdır. O yüzden kadın ilişkide İmparatoriçe gibi davranıp ilişkiyi bitirmeli yoksa fiziksel ruhsal acının devam edeceğini gösteriyor.

Merhaba.Bir önceki sorumda bana Nefertiti karar açılımını önermişti.Ben de karar açılımı yaptım.Aynı soru ama yine de yazayım.Eğitimle ilgili bir konuda başarılı olabilir miyim?Kendimi dinleyip adım atmalı mıyım yoksa bana akıl veren diğer kişiyi mi dinleyip hiç bulaşmamalıyım?Kartlar şöyle:
1.Adalet(ters)
2.Kılıç beşlisi(ters)
3.Azize(ters)
4.Değnek onlusu(düz)
5.Güneş(ters)
6.Kupa dokuzlusu(ters)
7.Kupa ikilisi(ters)
Benim yorumum:Bu açılımda 1,3,5 nolu kartlar kararımı gerçekleştirisem olacaklar 2,4,6 nolu kartlar ise gerçekleştirmezsem olacakları gösteriyormuş öğrendiğime göre.Buna göre yorumum Adalet kartı ters olduğu için gecikmiş de olsa hak ettiğimi alacağım,azize kartı ters olduğu için sezgilerime güvenmem gerektiği konusunda bir uyarı var, güneş ters olduğu için gecikmiş de olsa başarı gelecek.Eğer kararımı gerçekleştirmezsem ters kılıç beşlisi pes etmiş olacağımı gösteriyor.Düz değnek onlusu insanların sorumluluklarımın altında ezildiğimi düşüneceklerini gösteriyor.Son olarak ters kupa dokuzlusu duygusal olarak tatmin olmayacağımı, mutsuz hissedeceğimi gösteriyor.Önerilen ters kupa ikilisini ise tam olarak çözemedim.Neden kupa ikilisi soru aşkla ilgili falan değildi çünkü ve neden ters?Yorumlarınızı bekliyorum.Sevgiler.

Kart okumada ilk 7kart okunur. Durumu gösterir. Kupa ikilisi gelmesi sizin bu konuda daha kendinizle uzlaşamadığınızı, karasızlıklar zıtlıklar yaşadığınızı netleşmediğinizi gösteriyor. Ki zaten kart açılımları da bu yüzden iki yönden de pek iç açıcı gözükmemekte.
Kararı almanız durumunda Adaletin ters, Azizenin ters Güneşin ters açı yapması hakkaniyetli bir durumda olmayışınızı, akıllıca kararlar almadığınızı, bilgi durumunun yetersizliğini, sabırsızca hareketlerde bulunduğunuzu bu yüzdende uzun vadede etkili bir kazanç elde edemeyeceğinizi gösteriyor.
Karar verilmezse (2 ,4, 6)
İstediğiniz arzuladığınız her ne ise hırsa kapılmamanız gerektiğini, değnek 10lusu bilerek durumu zorlayacağınızı yokuşa süreceğinizi, devam etmesi durumunda umutsuzluğa düşeceğinizi umutların yitimi gözüküyor.

Farkettiyseniz iki taraflı olumsuz, çünkü 7. kart size aklınızda gerçekleşmesini istediğiniz durumu net açıklamış.Ters çıkması da bu yüzden. Büyük Arkananın gerçekleşmesi durumunda yaşanılan durumların olumsuz olarak göstermesi, işleri zorlasanız da kadersel anlamda bu işin olmayacağını söylüyor. Baskın kartlardır.

Not:
kart yorumlarında ters açılan olumlu kartları gecikmeli kazanım olarak yormayın. Olumlu olmasını istediğiniz için olacak, ama biraz gecikmeli demeniz için kart geneline olumlu olumsuz geliş açılarını değerlendirmek lazım.

Not: Aynı üyeler ard arda soru sormaları durumunda tek soruları değerlendirilecektir. Soru soran diğer üyelerin hakkı yenmemesi adına. Yazılan ikinci soru silinecektir.
İyi forumlar.

Küçücüğüm

Banlı Kullanıcı
İş
Sürünmece (Öğrenciyim anam öğrenci :D )
Hatırlatma, Joker açılımında öncesi kartlar geçmiş olarak yorumlanır. Sonrası gelecek.

İlişki zorlu bir süreçten geçmiş, sıkıntılı zorlayıcı etkenler mevcut. Biraz ite kaka yürüyen bir ilişki. Değnek 10'lusundan da anlaşıldığı üzere...
Hayal kırıklıkları, çözümlenmemiş durumlar mevcut, ilişkide içsel çatışmalar yaşanmış.
Kılıç 5 + Kılıç 3 beraber gelmesi ihanet üçüncü bir kişinin varlığını gösteriyor. Canını yakmak istemiş kendince. İmparator ters açıyla gelmesi durumu daha da ağır bir pozisyona girmesine sebep olmuş, katı tutumunu sürdürdüğünü, egoistce tavırlar sergilediğini, Para 9'lusunun ters açıyla gelmesiyle de ilişkide şansın olmadığını düzenin kurulamayısını ,yaşanılan durumlardan dolayı kadının buhran yaşadığını zayıf kaldığını gösteriyor.
Korkular hakim ,duygusal anlamda boşlukta, akıllıca kararlar alınamıyor, hareket edilemiyor.
Ölü bir ilişki, bitmiş, bitmediyse de can çekişen bir ilişki .Siz sağlam durmaya çalışmışsınız fakat kılıç 10 ve imparatoriçe yanyana gelmesi acı çektiğinizi uzatmamanızı söylüyor. Jokerin ters açıyla gelmesi durumun değişmeyeceğini Para3' lüsünün gelişmelerin bu şekilde devam edeceğini kartlar olumsuz olduğu için daha da büyüyeceğini gösteriyor. Kupa Şovalyesi duygularını iyi kötü yansıtan adamdır. O yüzden kadın ilişkide İmparatoriçe gibi davranıp ilişkiyi bitirmeli yoksa fiziksel ruhsal acının devam edeceğini gösteriyor.

Kart okumada ilk 7kart okunur. Durumu gösterir. Kupa ikilisi gelmesi sizin bu konuda daha kendinizle uzlaşamadığınızı, karasızlıklar zıtlıklar yaşadığınızı netleşmediğinizi gösteriyor. Ki zaten kart açılımları da bu yüzden iki yönden de pek iç açıcı gözükmemekte.
Kararı almanız durumunda Adaletin ters, Azizenin ters Güneşin ters açı yapması hakkaniyetli bir durumda olmayışınızı, akıllıca kararlar almadığınızı, bilgi durumunun yetersizliğini, sabırsızca hareketlerde bulunduğunuzu bu yüzdende uzun vadede etkili bir kazanç elde edemeyeceğinizi gösteriyor.
İstediğiniz arzuladığınız her ne ise hırsa kapılmamanız gerektiğini, değnek 10lusu bilerek durumu zorlayacağınızı yokuşa süreceğinizi, devam etmesi durumunda umutsuzluğa düşeceğinizi umutların yitimi gözüküyor.

Farkettiyseniz iki taraflı olumsuz, çünkü 7. kart size aklınızda gerçekleşmesini istediğiniz durumu net açıklamış.Ters çıkması da bu yüzden. Büyük Arkananın gerçekleşmesi durumunda yaşanılan durumların olumsuz olarak göstermesi, işleri zorlasanız da kadersel anlamda bu işin olmayacağını söylüyor. Baskın kartlardır.

Not:
kart yorumlarında ters açılan olumlu kartları gecikmeli kazanım olarak yormayın. Olumlu olmasını istediğiniz için olacak, ama biraz gecikmeli demeniz için kart geneline olumlu olumsuz geliş açılarını değerlendirmek lazım.

Not: Aynı üyeler ard arda soru sormaları durumunda tek soruları değerlendirilecektir. Soru soran diğer üyelerin hakkı yenmemesi adına. Yazılan ikinci soru silinecektir.
İyi forumlar.

Sayın moderatör mesaj kutunuz dolu görünüyor.Bakabilir misiniz?

arduc

Kayıtlı Üye
Ben ilişki durumum için açmıştım, kendi yorumum istemediğim şekilde sonlanmış bir ilişkiden sonra başlayacak olan yeni ve son derece ateşli(Şeytan) bir ilişki umarım yorumlarsanız Şimdiden Teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 8576

Küçücüğüm

Banlı Kullanıcı
İş

Not:

İyi forumlar.

Şimdi yazdım ve size ilettim teşekkürler.

4

43887

Ben ilişki durumum için açmıştım, kendi yorumum istemediğim şekilde sonlanmış bir ilişkiden sonra başlayacak olan yeni ve son derece ateşli(Şeytan) bir ilişki umarım yorumlarsanız Şimdiden Teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle 8576
Sayın üyemiz sorunuzla da bağlantılı olarak sanırım ilişki açılımı açmışsınız. Fakat bazı ilişki açılımlarında sağ sol yön olarak kişinin yeri değişebiliyor yada bakımcı kendi tarzını yarattığı için değişebiliyor. Tabi falın seyri de değişir bu durumda. Bu sebepten 1. 2. 3....7. kartları belirtmeniz bakım için daha uygun olacaktır.

İlişki açılımı değil ise açılımın ismini ve kartları belirtmelisiniz.

Ayrıca açılımı biraz netleştirmeniz gerekli. Kartlardan çıkan sonuç sadece ateşli yeni bir ilişki yanlış bir yorumdur. Dönüş yaptığınızda yardımcı olurum. İyi forumlar.

arduc

Kayıtlı Üye
Sayın üyemiz sorunuzla da bağlantılı olarak sanırım ilişki açılımı açmışsınız. Fakat bazı ilişki açılımlarında sağ sol yön olarak kişinin yeri değişebiliyor yada bakımcı kendi tarzını yarattığı için değişebiliyor. Tabi falın seyri de değişir bu durumda. Bu sebepten 1. 2. 3....7. kartları belirtmeniz bakım için daha uygun olacaktır.

İlişki açılımı değil ise açılımın ismini ve kartları belirtmelisiniz.

Ayrıca açılımı biraz netleştirmeniz gerekli. Kartlardan çıkan sonuç sadece ateşli yeni bir ilişki yanlış bir yorumdur. Dönüş yaptığınızda yardımcı olurum. İyi forumlar.

Hemen ekledim :
1. Kılıç Altılısı
2.Değnek Dokuzlusu
3.Kupa Prensi(Ters)
4.Kupa Beşlisi
5.Şeytan
6.Azize
7.Büyücü(Ters)

4

43887

Hemen ekledim :
1. Kılıç Altılısı
2.Değnek Dokuzlusu
3.Kupa Prensi(Ters)
4.Kupa Beşlisi
5.Şeytan
6.Azize
7.Büyücü(Ters)

Sayın üyemiz mesajı eksik okudunuz sanırım. Açlımİn adı 2,3,4 siz mi karşı taraf mı? Sorunuz ilişki durumunuzla ilgili fakat tarotta 7li açılıma o kadar çok örnek var ki. Üstelik yorum da bekliyorum. Konunun açılış amacı adındanda anlasıldığı üzere falınıza kendiniz bakın beraber yorumlayalım.

Küçücüğüm

Banlı Kullanıcı
İş
ilişki üzerine değil de birisi için baktım ben de. '' Doğru kişiyi mi seviyorum? geleceğimde o olabilir mi? sorularını yönelttiğim bu bakımda, yakın geleceği anlatan kart Aşıklar çıktı ve açılımı söylüyorum.

1- Para dörtlüsü
2- Kılıç onlusu (ters)
3- Kılıç altılısı
4- Kılıç sekizlisi
5- Kılıç Yedilisi
6- Aşıklar
7- Ay (ters)
8- Kılıç dokuzlusu
9- Kılıç beşlisi
10- İmparator

Altı adet kılıç kartı çıkması şaşırttı.

yorumumsa şöyle :

konumsal olarak itibar göreceğim, yükseleceğim özellikle maddi açıdan gidderek refah kazanacağım bir döneme giriyorum.Fakat bunun, beni kazanma hırsıyla birlikte paylaşımcı olmaktan uzaklaştırması gibi bir ihtimal söz konusu.Ayağımı kaydırmak isteyen biri ya da birileri, hayatımdaki olumsuzlukların sebeplerinden en etkili olanı, bir düşman evet.Korkulara ve karamsar duygulara kapıldığıma işaret ettiğini düşünüyorum.sürekli açılan kapılara rağmen iki arada bir derede kalmış olmam ve bir süredir tekrar eden kısır döngü.Kendime gelmem gerektiği düşüncesiyle birlikte dua, yakarış, manevi kapılara yöneliş.Planladığım ve kahve falımda da çıktığı üzere bir seyehate işaret edildiği fikrindeyim.Kendimi toparlamak ve sorunlarıma çözüm arayışı amacıyla bulunduğum çevreden, rutin olan her şeyden uzun soluklu bir uzaklaşma çabası.Bir nefes alma, huzur ve uyum dönemi.Kötü deneyimler, acılar ve hayal kırıklıklarından kurtuluş.Ayrıca yeni bir yaşam fikri edineceğime işaret edebilir.İleri gittiğim yolumdaki engellerin ortadan kalktığı yeni bir çevre v.s...Güven sorunlarının yaşandığı, Korku ve kaygıların süregeldiği aynı zamanda tüm bunlardan kurtulma çabasının sürdüğü bir dönem.Zamanla aşılabilecek bir kısır döngüye ve sıkıntıların geçeceğine dair bir işaret. ve devamında yine güvensizlik duyduğum birisi, bir düşman.Bunların hayatımı olumsuz etkilemesi.Kariyer, hayat değişimi ve ilişki bazında seçimler yapmak gerektiği gösteriliyor.Risk alarak değişimi seçmek veya plana sadık kalmak arasında bir seçim.Bilinmeyen bir tehlikeye karşı uyarı, aynı zamanda korkuları, kendi hakkımdaki tutumumu gözden geçirmemi söylüyor.Finalde akılcı bir yaklaşım, kendine güvenen bir mizaç, hırs ve istekle birlikte hedeflere ulaşma, başarı görünüyor.

Özetlersek: Karşılıklı güven kırıklıkları, korkular, depresif dönemler bitmek üzere olan şuanki ve önümdeki çok kısa bir zaman dilimini işaret ediyor diye düşünüyorum.Büyük zorlukların ardından itibar, güç ve güven kazandıracak başarılar elde edeceğimi, sonunda isteklerime kavuşacağımı işaret ediyor da diyebilirim.Büyük bir değişimin eşiğindeyim ve yapacağım seyehatle başlayacak.Bütün bunlar açılım yapmadan önce sorduğum soruya cevaben :

'' içinde bulunduğun zor durum kısa bir müddet daha sürdükten sonra refaha, mutluluğa, dileklerinin gerçekleşeceği bir döneme gireceksin '' diyor fikrindeyim.Yani soruma olumlu bir cevap aldığım fikrindeyim.

4

43887

sn Küçücüğüm, sorunuz ilişki üzerine bir açılım olduğu için kartlarınızı ilişki üzerine yorum yaparak bakmalısınız.

Kısaca genel özet yapmak gerekirse,

1.Kart: Tutku ile sarıldığınız bazı şeylerin size olumsuz yansıyacağı, ilişkide ilerlemeyen durumların yaşanması inatlaşmalara sebebiyet vereceği bir sürece giriyorsunuz, hayatın akışını engelliyorsunuz bu içinizde korku duygusunu kaybetme güdüsünü uyandırıyor. Bu yüzden de sıkı sıkıya sarılıyorsunuz. Ama rahatsız edici.

2.kart ters açı ile gelmesi ilişkideki engelin mevcut durumdaki pasifliğe son vermediğinizden kaynaklı olduğunu gösteriyor. Adım atılmıyor.

3.kart: Yaşanılan ilişki içsel anlamda endişe yaratıyor. Aslında bilinçaltında harekete geçme arzusu var, fakat yüzeysel anlamda 4.Kılıç 8 hareketsizliği gösteriyor. Çabalama ilişki için mücadele dahi gözükmüyor. Bu da ilişkide gerginlikler yaşanmasına neden olup yavaş yavaş soğuma uzaklaşma sebebi.

5.Kart geçmişte çıkması ilişkinin sağlam temeller üzerine kurulmadığı yalan, dolan birbirlerine karşı dürüst tavırlar sergilenmediği, asıl meselelerin konuşulmadığı, gerçekleri görmezden gelme durumları yaşandığı bir süreçten geçtiğinizi göstermekte. Bazı şeylere kendinizi inandırmaya çalışmışsınız. Aşk gibi. Çünkü kartların geneli duygusallıktan yoksun ilişkiyi yansıtıyor.

6.Kart bir yol ayrımına geleceksiniz. Alacağınız kararlarda da dikkatli olmalısınız. Duygusal anlamda derinlik yaşayacağınız, etki altında kalacağınız bir süreç.Tabi bu süreç açılan kartlarda olumlu mu olumsuz mu sonuç kartınızda ve genel kartlarınızda netleşecek.

7.Kart siz. İlişki adına risk almaktan korktuğunuzu, korkuların üzerine gidemediğinizi bu yüzden de sancılı süreci aşamayacağınızı gösteriyor. İlişkide gizli kalmış rahatsız edici durumlar mevcut çözümsüz kalıyor özellikle falı soran kişi çok fazla hayal kuruyor, kendine gelmesi gerekiyor. Bu konuda da diğer kartlarda olduğu gibi duruyor ilerlemiyorsunuz. İlişki sıkıntılı

8.kart çevrenin düşüncesi bu ilişkinin yürümeyeceği görüşünde olmaları.Bu konuda da etkiler baskılar yaşanabilir.Ayrıca Ruhsal anlamda iki taraftan biri zayıf, depresif bir kişilik. Yüksek ihtimal kadın. İlişkilerinde sıkıntılı süreçler yaşamış. Etkisi geçmemiş biriktikçe birikmiş. İlişkiye de yansıyor.

9.kart. Kılıç 5 uyarı veriyor ilişki bu şekilde devam ederse can sıkıcı durumlar yaşanacak. 2.karttaki engeliniz bitirememe durumu ilişkiyi zora sokacak. Kavgalı ayrılma ihtimaliniz yüksek.

10.Kart imparator kısaca mantık düzeyinde alınacak kararları gösterir. Sıkıntıları geride bırakır ilişkide düzenini kurar. Maddi dünyada güçlenme yaşar. Maddi düşünür. Aşktan duygusallıktan uzak bir karttır. Fakat sizin 7 kartınızın da kılıç kartı olması ilişkideki sıkıntılı, soğuk, sağlam temeller üzerine kurulu olmayan, yalan, dolan, duygusallıktan yoksun birbirlerinden sakladıkları fazlaca şeylerinin olduğu, yanlış hayallerin peşinde koşulan bir ilişkiyi gösterdiği için 10.kartınız İmparatorun ve yakın geleceği gösteren Aşıklar kartının işaret ettiği gibi 4lü bir zaman bitiminde yol ayrımına gelinip duygu mantık karmaşından sıyrılıp ilişkiye mantık çercevesinde alacağınız kararlarla hayatınıza yeniden yön vereceğinizi gösteriyor. Kısaca İlişki de birliktelik yok. Sahte, kısa süreli bir ilişki.

Kartlarınızın çoğu olumsuz, bir iki kartınız olumlu fakat iyileşme süreci yok. Olumlu kartlar her zaman ilişkiyi sıkıntıdan kurtarmaz. Konumu eşleşimi önemli. Aynı durum olumsuz kartlar içinde geçerlidir. Yorumlarınızı bu şekilde yaparsanız daha sağlıklı açılımlar yapmış olursunuz.
hayrolsun

İyi forumlar.

4

43887

sevgili selenit yorumunuza yardımcı olmadan önce bazı konulara açıklık getirmek de yarar var. Açılım görüntü itibariyle ilişki açılımına benziyor. Yorumlama şeklinize göre sol tarafı karşı cins (eşiniz) sağ taraf siz olarak konumlandırmışsınız. Yukarıdan aşağıya doğru da geçmiş, şimdi, gelecek sanırım. Yazınızda en son 'gelecek bölümü' dediğiniz için...
Normal ilişki açılım bakımlarında merkez kart çiftin ilişki durumunu, sıra numarasına göre aklındaki, kalbindeki, dışarıya yansıttığı tutum olarak bakılır. Farklı bir açılım yapmış olabilirsiniz olabilir, yalnız biraz karışmış (konumlandırma açısından) netleştirirseniz daha sağlıklı yorumlar yapmış oluruz. Ayrıca aynı dizilimde iki farklı açılım örneğiyle yorumlama yapmışsınız. Yanlış. Hangi niyetle baktıysanız tek bir açılım yapıp ona göre yorum yapmalısınız. İyi forumlar.

Kobelek

Kayıtlı Üye
Merhaba ben kendime kelt haçı açılımı yaptım ve yorumlamakta çok zorluk çekiyorum açıkçası yardımınıza çok ihtiyacım var.
Belirleyici kartımı kendimi temsilen tılsım kraliçesi olarak kenara ayırdım. Sırasıyla çektiğim kartlarım şöyle oldu ve kendi yorumumu yazmaya çalışacağım. Şimdiden çok teşekkür ediyorum...
1. İmparatoriçe : bu duruma gelmeme sebep, mutlu bir ilişki beklentimdi. Bildiğim kadarıyla bu kart güzel haberlerin ortaya çıkacağı bir dönemi simgeliyor (ama dediğim gibi ilişkilendiremiyorum. Çünkü bu ilk kart kişinin şu anki ruh halini, şu anki duruma düşme sebebini açıklıyor değil mi)
2.ters joker : şaşkın ruh hali dolayısıyla hata yaptığım
3.ters tılsım beşlisi: doğruları kendi içimde aramadım, sabırlı olamadım
4. Yıldız : mutlu aşk (yaşandı ve bitti)
5.kılıç prensi: zihnimi meşgul eden prens (?)
6.tılsım dörtlüsü: önüme başka yollar ve olanaklar çıkarken inat ve direnç göstermemem gerektiğini ima ediyor bu kart (bence)
7.mahkeme: iç muhasebe ile kendimi cezalandırıyorum.
8.ters şeytan: bir ilişkinin bitişi ile aydınlanma yolunda ilk adımlar atıyorum, maneviyatıma döndüm özgürleştim
9.ters güç :para hırsına kapılıp fırsat kaybı yaşamamam için bana uyarı
10. Kılıç üçlüsü: şüphe ve belirsizlik. Üzüntü ve göz yaşı yaşayacağım bir dönem (?)

Lütfen beceriksizliğimi mazur görün..
Çok sevgiler

Sayın Nefertiti veya Urum. Dün kendime ilk defa kelt açılımı yapmıştım. Bugünse 15'li yöntemi denedim. Aslında fotoğraf çektim fakat yüklemeyi başaramadım. Bu nedenle yine kartları tek tek yazıp yorumlamak zorundayım yine. :)
1.Azize
2.ters güç
3.değnek ası
4.tılsım altılısı
5.ters kupa üçlüsü
6.mahkeme
7.ters şeytan
8.kupa onlusu
9.araba
10.kupa ası
11.kılıç üçlüsü
12.kılıç prensi
13.kupa dokuzlusu
14.değnek sekizlisi
15.ters kılıç yedilisi

Önce geçmişi yorumlamaya çalıştım (11-15):
Başlangıç olarak ayrılık anlamını taşıyan kılıç üçlüsü bana,bağımlılıktan kurtaran üzücü ama gerekli bir bitiş yaşadığımı söylüyor.bir hayattan uzaklaştığımı ve yeni macera derdinde olan kılıç prensi ile yollarımı ayırdığımı anlatıyor. Bu süreçte aşk ve duygular sayesinde bilgelik kazandığımı gösteren kupa dokuzlusu ve güç ve dayanıklılığımı bu vesileyle deneyimlediğimi gösteren değnek sekizlisi açıldı. Son olarak ters kılıç yedilisi ilişkimdeki sorunların üstesinden gelemediğim ve kalıcı bir hal almış mutsuz bir halde iken ayrıldığımı anlatıyor.
(6-10 no.lu kartlar) : mahkeme kartı yeni bir hayat içim olgun ve hazır olduğumu, ters şeytan; aydınlanma yolunda ilk adımları atmaya hazır olduğumu anlatıyor fakat bu dönemde para ve güç saplantısına düşmemem gerektiğine dair uyarıyor. Kupa onlusu bu dönemde duygularımda değişiklikler yaşayacağımı ve belki de ev değişikliği ya da yılculuk yapabileceğimi söylüyor. Araba kartı, yeni durumlara hazır olduğumu söyleyerek,başarabilmem için kararlı olmamı öğütlüyor. Son olarak kupa ası kartı,su gibi arındığımı, ve suyun gücü ve güzelliği gibi kendimi sevgi ve verimliliğe açık hissettiğimi anlatıyor.
(1-5 no.lu kartlar) : gelecekte iç sezilerim ile birlikte problemlerimden kurtulacağımı müjdeleyen azize kartı. Fakat ardından açtığım ters güç kartı, kendime güvenmemem durumunda fırsat kaybı yaşayabileceğime dair uyarıda bulunuyor. Değnek ası yeni ilgi alanlarına ve kişilere heyecan duyacağımı, belki de yeni bir işe başkayacağımı söylüyor. Tılsım altılısı da tüm bu zorlukları başarabilmem durumunda büyük maddi zenginliğe kavuşabileceğimi müjdeliyor. Son olarak ters kupa üçlüsü kartı,bu süreçte duygusal boşlukları doldurmak için çok fazla para harcamamam gerektiği konusunda uyarıda bulunuyor...
Not: itiraf etmeliyim ki bu yöntem bana kelt haçı'ndan daha kolay geldi. Ama takdir sizindir yorumlarım doğru mu , görüş ve düşünceleriniz benim için çok ama çok önemli...
Çok teşekkür ediyorum çok sevgiler

4

43887

Sn üyemiz üst üste aynı üyenin sorularına bakılmıyor. Bunu konu kurallarında uyarı notu olarak da yazmıştım. O yüzden ilk sorunuz değerlendirmeye alınacaktır.
Tarotta yenisiniz, önerim ilk önce tarotla ilgili konuları araştırmanızdır. Daha iyi yol katetmis olursunuz bu sayede. Bu sadece size değil diğer üyelere de bilgilendirme mesajıdır.

Yorumlamaya gelince yorumlamada yanlışlıklar var kartlarınızla bağınızı guclendirin kartlarınızı iyice tanıyın, alıştırmalar yapın ve sorunuzu sormayı da unutmayın,çünkü Tarot soruya göre şekillenir.Ki siz sanırım ilişki üzerine açmışsınız yorumlarınıza bakılırsa.O yüzden ilişki yorumu üzerinden genel olarak degerlendireceğim.
Durum kartını belirten İmparatoriçe, sizi olumlu yönde etkileyecek bir sürecin içerisine girmekte olduğunuzu, yaşamınızı zenginlestirecek, güzellestirecek yeni fırsatların, yeni umutların karşınıza çıkacağını göstermekte.Yanlız 2.kartınızın Joker ters açıyla gelmesi yapılan yanlışlar, yanlış secimler yüzünden ilerleyememe durumunu yaşatır.
3.kart tılsım 5lisi sağlam temelli bir ilişki olmadığını, aşktan sevgiden mahrum kalındığını, bazı zorluklardan dolayı birlikteliğin mevcudiyetini gösterir aslında bununda bilincindesinizdir.

4.kartta Yıldızın çıkması ilişkiye şans verilmesi gerekliliğinin, iyileşme süreciyle devamının olacağı inancında olduğunu anlatır. Geçmişte can sıkıcı olaylar yaşanmıştır. Kararlar alınmış olaylar aydınlatılmıstır. Fakat yakın gelecek kartın gösteren tılsım dörtlüsü bu konuda halen ısrarcı bir tavır sergilenecegine isaret etmektedir. İnatlaşmalar sabit fikirlilikler söz konusudur.
7 kart Mahkeme sizin ilişkiye bakış açınız o kisiyi kendinize kurtuluş olarak görüyorsunuz. Sağlam olmayan bir ilişkiye yeniden şans verilmesi düşüncesindesiniz. Problemleri asacagınıza inanıyorsunuz. Çevre kartı ters Şeytan ise size zarar veren bu ilişkinin, bitmesi yönünde çözümler sunmakta.Çünkü bağımlılık takıntı halinde olduğu kanaatindeler.
9 kart ters Güç uyarı veriyor ikinci kartınız ters jokerle değerlendirildiğinde dikkat etmelisiniz bu ilişki zaman kaybı yanlış yollara girmemelisiniz zaten sonuç kartınız da bu şekilde ısrar ederseniz sonunuz Kılıç 3lüsüne döneceğini, birlessenizde bir şekilde gözyaşı ayrılık yasayacağınızı söylüyor.
Falınız hayrolsun. İyi forumlar.

Kobelek

Kayıtlı Üye
Kesinlikle çok ama çok isabetli yorumlar bunlar! Şaşkınlıktan inanın ne yazacağımı bilemedim... Kartlarımla ilişkimi güçlendirmem gerektiği yönündeki tavsiyenize uyacağım. Ne kadar minnettar olduğumu anlatamam. Tekrar çok teşekkür ediyorum. Kocaman sevgiler

Bir de 2.kart kılıç prensi, aklımda bilinç altımda olan uçarı kişi anlamına mı geliyor? 2.kartı yorumlamamışsınız Sevgili Nefertiti..

4

43887

Kesinlikle çok ama çok isabetli yorumlar bunlar! Şaşkınlıktan inanın ne yazacağımı bilemedim... Kartlarımla ilişkimi güçlendirmem gerektiği yönündeki tavsiyenize uyacağım. Ne kadar minnettar olduğumu anlatamam. Tekrar çok teşekkür ediyorum. Kocaman sevgiler

Bir de 2.kart kılıç prensi, aklımda bilinç altımda olan uçarı kişi anlamına mı geliyor? 2.kartı yorumlamamışsınız Sevgili Nefertiti..

Kılıç prensini yorumladım sadece numaralandırmadım.4.karttan sonraki yorum; can sıkıcı durumlar yaşanmış, kararlar alınmış olaylar aydınlatılmıstır.Burada ki kılıç prensi uçarı birini vermez bize. Can sıkıcı haberler, dedikodular, alınacak kararlar can yaksa da çözüme kavuşma gibi durumları yaşatır. Kişi olarak 18 yaş altı için asabi, hırçın, duygularını gizleyen aklıyla hareket eden bir kişiliği gösterir ki sizin falınızda durum gösteriyor kişi değil.
Tarot uzun bir yol, yolculuğunuz da başarılar dilerim. Sitemizde ki konuları araştırın faydalanacagınız bilgi fazlasıyla mevcut.Her hangi sorunuz da yardımcı olurum. Sözleriniz için teşekkür ederim. İyi forumlar.