Kendi falınıza kendiniz bakın; beraber yorumlayalım

Elysium077

Kayıtlı Üye
1gun ince eleyip sık dolusam, eğri oturup doğru konuşsam. Ben bu konuda ki yazıları harfiyen okuyup anlamaya çalışsam sanırsam ben bu tarot işini çözerim
Şimdiden hepinize teşekkür ederim :) emeğinize saglik

4

43887

1gun ince eleyip sık dolusam, eğri oturup doğru konuşsam. Ben bu konuda ki yazıları harfiyen okuyup anlamaya çalışsam sanırsam ben bu tarot işini çözerim
Şimdiden hepinize teşekkür ederim :) emeğinize saglik

Tarot uzun meşakkatli bir yoldur, bu yolda ilerlemek sabır ister, emek ister. Tarot yıllardır gizemini korur 15 yaşımda tarotla tanıştım her zaman bana farklı farklı bilgiler, öğretiler sunmakta. Kaç yasinda olursanız olun Tarot size sürekli bilgiler, öğretiler öğretmeye devam eder.
Tarotu anlamak için tarihini bilmek, sembolleri bilmek, numarolojiden, astrolojiden, renk biliminden, mitolojiden vs. anlamak gerekir.
Yazıları harfiyen okuyup anlasanız ya da Tarot kitabını okuyup cözdüm ben bu işi derseniz ezber yorum yapmış olursunuz. Ki işin icinde görülerden hislerden bahsetmedim bile. Yeti önemli... Biz burada Tarotu genel geçer yorumlar yaparak kombinasyon kurarak meraklılara küçük küçük tiyolar veriyoruz. Bir nebze de olsa anlamalarına yardımcı oluyoruz.
Sitemizde ki konuları üyelerimize okuyun araştırın dememiz de o yüzdendir. Yanlış anlaşılmasın bilgilendirme bütün üyelerimiz içindir.Tarot yolculuğunuz da başarılar dilerim.
İyi forumlar.

Kobelek

Kayıtlı Üye
Ben çok teşekkür ederim sevgili Nefertiti. Kendimi geliştirmeye çalışacağım. İlerleyen zamanlarda ilerleme kaydedip kaydetmediğim konusunda tekrar yardımınıza ihtiyacım olacak mutlaka. Görüşmek dileğiyle çook sevgiler

Nilkay

Kayıtlı Üye
Merhaba,benim için bir arkdasim soru sordu ve çıkan kartlar şu şekilde : kupa dortlusu, kupa beslisi, kupa altılısi.Üzerine 2 kart daha çekti.Kilic kralı ve kilic onlusu. Soru:benim eski erkek arkadaşım suan görüştüğü kızla nisanlanirsa neler olur. Bizim yorumumuz bişiler elde edildikten sonra daha dogeusuamaca ulaştığını sandıktan sonra bu durum aslında onu pek memnun etmeyecek doyum noktasına ulaştığını hissedecek ve anlamsız gelmeye başlayacak buna bir sebepte ozgurlugunu ya da geçmiş hayatında birseyelri özleme korkusu oluşacak. Fakat kilic onlusu bir aldatma ihanet olarak yorumladık ama diğer kartlarla bağlantısını kuramadok. Acaba 3 kartın üstüne çekmemiz fazla mı oldu. Teşekkür ederim şimdiden.

4

43887

Merhaba,benim için bir arkdasim soru sordu ve çıkan kartlar şu şekilde : kupa dortlusu, kupa beslisi, kupa altılısi.Üzerine 2 kart daha çekti.Kilic kralı ve kilic onlusu. Soru:benim eski erkek arkadaşım suan görüştüğü kızla nisanlanirsa neler olur. Bizim yorumumuz bişiler elde edildikten sonra daha dogeusuamaca ulaştığını sandıktan sonra bu durum aslında onu pek memnun etmeyecek doyum noktasına ulaştığını hissedecek ve anlamsız gelmeye başlayacak buna bir sebepte ozgurlugunu ya da geçmiş hayatında birseyelri özleme korkusu oluşacak. Fakat kilic onlusu bir aldatma ihanet olarak yorumladık ama diğer kartlarla bağlantısını kuramadok. Acaba 3 kartın üstüne çekmemiz fazla mı oldu. Teşekkür ederim şimdiden.

İlişkide ilerleme durumu yok. Eski erkek arkadaşınız ilk zamanlar ki heyecanını yitirmiş. Kendini kapatmış, dışarıya karşı duyarsız bu da gönülsüz tavırlar sergilemesine sebep. Bu şekilde devam ettirdiği sürece ilişki kupa 5'lisi durumunu alıyor/alacak. Gönülsüz birliktelik, pişmanlıklar, hayal kırıklıkları...Ayrılmayı düşünüyor olmalı. Geçmişle olan bağını hatırlıyor. Eski sevgili ile karşılaşma yaşanacak. Haberleşme var. Geçmiş yad edilecek. Üzerine çekilen kartlar Kılıç Kralı ve Kılıç 10'lusu erkek tarafından bitirilecek ilişkiyi verir. Aldatmayı Kılıç 10lusu tek kartla yorum yapamayız yada açılan kartlarda ihanet barındıran kartlar olmadığı için, akıllıca hareket ederek bitirilen ilişkiyi verecek diyebiliriz. Sancılı bir süreç.
Üç kartın üstüne yeterli görülmüyorsa netleştirmek için kart çekilebilir.
hayrolsun.

yclkln

Banlı Kullanıcı
Merhaba, 3 yıllık ilişkimin gidişatı ile ilgili çıkmaz bir durumdayım. Bunun için karar açılımı yapıp bitirmeli miyim, devam etmeli miyim bunu sordum. Kartlar;

1- Kupa Yedilisi
2- Kılıç Üçlüsü
3- Değnek Dörtlüsü
4- Değnek Prensi
5- Kılıç Şövalyesi
6- Kupa Dokuzlusu
7- Yıldız

Yorumum ;
1. Kart Kupa yedilisi, umutlarımın boşa olduğunu ve er yada geç bu ilişkide gerçeklerle yüzleşeceğimi gösteriyor.
2. Kart Kılıç Üçlüsü, olumsuz hissetmeye başladığım bu ilişkide aklımın gösterdiği ayrılık yolunun zorlu olacağını söylüyor. İlişkinin çıkmazda olduğunu ve ilişkimin artık yük haline geldiğini gösteriyor.
3. Kart Değnek Dörtlüsü, 6. kart olan kupa dokuzlusu ile birlikte önümdeki dönemin mutlu ve hayat dolu, tadını çıkaracağım bir dönem olacağını söylüyor.
4. Kart Değnek Prensi, 5. kart olan kılıç şövalyesi ile birlikte ilişkimde çıkarlarımı korumam gerektiğini ve kendim için savaşıp değnek prensinde görülen şansı önüme çıkan fırsatları yakalayabileceğimi, girişken olup daha canlı bir döneme girmek için hayatımda çıkmaz bir durumda olan bu ilişkiyi bir sonuca ağlamamı gösteriyor.
7. Kart Yıldız, bu kartla ilişkimi bitirme kararımın benim için olumlu sonuçlar doğuracağını ve içimdeki ilişkiyi bitirdikten sonra hayatımın kötüye gideceği düşüncesinin tersinin olacağını gösteriyor.

Sizin yorumunuz nedir ?

Nilkay

Kayıtlı Üye
İlişkide ilerleme durumu yok. Eski erkek arkadaşınız ilk lzamanlar ki heyecanını yitirmiş. Kendini kapatmış, dışarıya karşı duyarsız bu da gönülsüz tavırlar sergilemesine sebep. Bu şekilde devam ettirdiği sürece ilişki kupa 5'lisi durumunu alıyor/alacak. Gönülsüz birliktelik, pişmanlıklar, hayal kırıklıkları...Ayrılmayı düşünüyor olmalı. Geçmişle olan bağını hatırlıyor. Eski sevgili ile karşılaşma yaşanacak. Haberleşme var. Geçmiş yad edilecek. Üzerine çekilen kartlar Kılıç Kralı ve Kılıç 10'lusu erkek tarafından bitirilecek ilişkiyi verir. Aldatmayı Kılıç 10lusu tek kartla yorum yapamayız yada açılan kartlarda ihanet barındıran kartlar olmadığı için, akıllıca hareket ederek bitirilen ilişkiyi verecek diyebiliriz. Sancılı bir süreç.
Üç kartın üstüne yeterli görülmüyorsa netleştirmek için kart çekilebilir.
hayrolsun.
Merhaba tekrardan sevgili @nefertiti bunu öğrenme adına size soruyorum. Burada çıkan kart kilic krali değil de imparator olsaydı yine ayrılığa hüküm verecek kişi ilişkideki erkek diyebilirmiydik?Teşekkür ederim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Merhaba, 3 yıllık ilişkimin gidişatı ile ilgili çıkmaz bir durumdayım. Bunun için karar açılımı yapıp bitirmeli miyim, devam etmeli miyim bunu sordum. Kartlar;

1- Kupa Yedilisi
2- Kılıç Üçlüsü
3- Değnek Dörtlüsü
4- Değnek Prensi
5- Kılıç Şövalyesi
6- Kupa Dokuzlusu
7- Yıldız

Yorumum ;
1. Kart Kupa yedilisi, umutlarımın boşa olduğunu ve er yada geç bu ilişkide gerçeklerle yüzleşeceğimi gösteriyor.
2. Kart Kılıç Üçlüsü, olumsuz hissetmeye başladığım bu ilişkide aklımın gösterdiği ayrılık yolunun zorlu olacağını söylüyor. İlişkinin çıkmazda olduğunu ve ilişkimin artık yük haline geldiğini gösteriyor.
3. Kart Değnek Dörtlüsü, 6. kart olan kupa dokuzlusu ile birlikte önümdeki dönemin mutlu ve hayat dolu, tadını çıkaracağım bir dönem olacağını söylüyor.
4. Kart Değnek Prensi, 5. kart olan kılıç şövalyesi ile birlikte ilişkimde çıkarlarımı korumam gerektiğini ve kendim için savaşıp değnek prensinde görülen şansı önüme çıkan fırsatları yakalayabileceğimi, girişken olup daha canlı bir döneme girmek için hayatımda çıkmaz bir durumda olan bu ilişkiyi bir sonuca ağlamamı gösteriyor.
7. Kart Yıldız, bu kartla ilişkimi bitirme kararımın benim için olumlu sonuçlar doğuracağını ve içimdeki ilişkiyi bitirdikten sonra hayatımın kötüye gideceği düşüncesinin tersinin olacağını gösteriyor.

Sizin yorumunuz nedir ?

kart yorumlarınız oldukça isabetli bir kaç şey eklemek istiyorum.

bu ilişki de üç yıl ola bile aslında tam bir ilişkinin varlığında bahsedemeyiz. Bir eksiklik var. Tam olarak nasıl ifade edeceğimi bilmiyorum ama tabi caize bir yavanlık var. Aşk olmadığı içinde olabilir bu durum aynı zamanda birini tamamlamada da sorun olduğu içinde olabilir. Zira ilişki de ol aşk gereken pek çok unsur eksik olduğu için Zaten devam etmemesi gerektiği yorumunu da çıkarabiliriz. Buradaki asıl temel sorun erkek de. Sorun demeyeyim de his eksikliği diyelim. Çok fazla erkek kartı çıkmış ve belirleyici kart Seçilmediği için karşı tarafın cinsiyetini çıkaramıyorum. Bir taraf erkek bir taraf bayan diye klasik olarak yorumluyorum. Bayan da ise erkeğin duygularını harekete geçirecek özelikler Yok. Sanki erkek genç aktif bayan ise yaşlı gibi. Yaşlıyı yaş anlamında kullanmıyorum. Durağan anlamında.

Kısaca erkek için uygun bir bayan değil. Ne umduk Ne bulduk gibi bir şey yaşanmış.

Gelecek için aklındaki bayan ise bambaşka, aslında erkek o bayanı arıyor. Aramaya devam etmesi içinde mevcut ve anlamını yitirmiş ilişkisini bitirmesini gerekiyor.

Bitirme kararı iki tarafı da mutsuz etmeyecek olarak görünüyor

4

43887

Merhaba tekrardan sevgili @nefertiti bunu öğrenme adına size soruyorum. Burada çıkan kart kilic krali değil de imparator olsaydı yine ayrılığa hüküm verecek kişi ilişkideki erkek diyebilirmiydik?Teşekkür ederim

Kart konumlaması önemli İmparator eril baskın karekterdir. Yine ilişkide mantık vardır. Dünyevidir. Bu sorduğunuz karekter olarak benzerlik gösteriyorsa erkek de olabilir, bir başkası da olabilir; çünkü yaşça büyük kişileri gösterir imparator. Örneğin, ilişkiye izin vermeyen etkin güç baba da diyebiliriz.

Merhabalar. Önemli bir idealim var. Bu ideal doğrultusunda her şeyi yapmaya karar verdim. İdeallerim benim için bir vazifedir. Ve vazifem ile alakalı ne zaman gerçekleşecek veya gerçekleşecekse ne şekilde gerçekleşecek onu görmek için açılım yaptım.

1.KART: Sır - Şeytan
Misal olarak şeytani şeylere dikkat etmeliyim. Nefse ve zanna uymamalıyım.

2.KART: Tılsımların Sekizlisi
Çıkacağım yolda sabırlı ve itidalli olmam gerekiyor. Sabır ile istediğim herşeye ulaşacağım.

3.KART: Kupaların İkilisi
Düşüncelerimi dikkatli ve açık olarak söylemeliyim.

4.KART: Asaların Kralı

Krallık hem nefsin önünde engel, hemde şeref ve gücü yükseltecek en önemli unsurdur.

5.KART: Asaların Yedilisi - (Ters)
Düşmanlarımla savaşmak için doğru zaman değil.

6.KART: Kupaların Şövalyesi
Beni ilerletecek en önemli konu ilimdir. İlim adeta bir kadeh gibidir. İsanın son yemeğindeki sonsuzluk kadehi gibi.

7.KART: Kupaların Sekizlisi
İstediğim şeylerin sonunda bir tercih yapmam gerekecek. Özellikle ilişkiler konusunda, veya çok sevdiğim insanların bana zıt görüşlere sahip olmaları gibi. Sanırım ideallerim ve sevdiklerim arasında bir tercih yapmak zorunda kalacağım.

sn üyemiz açılım yapmışsınız; fakat ne açılımı belirtmeniz gerekli. Birinci kart, ikinci kart konumlarını...Direk 7 kart mı açtınız? Karar açılımı mı yaptınız belli değil. Tarot bakımlarında önem arz eden konulardan biri de sorudur, konumları ona göre şekillenir. Üstelik yorumları eksik buldum. Bağlantısız yorumlar. Tek cümle ile geçiştirilmemelidir.

Nilkay

Kayıtlı Üye
Çok pardon nefertiti yeniden hatirlatmamisim kartların sırasını.
Kupa dortlusu,kupa beslisi kupa altılısi.Üzerine, imparator kilic onlusu.sorum eski erkek arkadaşım suan görüştüğü kızla nisanlanirsa ne olurdu. Yorumlamistiniz bu birliktelik önemi heyecanını yitirip erkek bitirecek diye o an çıkan kart imparator değil de kilic krali idi ama benim merak ettiğim imparator olsaydi ne olurdu durum.Aileden bir büyük baba gibi biri engel demişsiniz ama orada bir eskiye özlem var bundan kaynaklı bir mutsuzluk var ????bilemedim bu kısmı. Bu arada erkegi yaşı o kadar buyuk degil ama maddi anlamda guclu.Teşekkür ediyor yanıtınızı bekliyorum.

4

43887

Sn üyemiz ne demek istediğinizi anladım. Yorum ona göre yapıldı.

Tekrar bir hatırlatma yapmak istiyorum. Konunun açılış amacı ilk önce siz üyelerin bakımı ve yorumu, eksik yerlerde bizlerin yorumu. Konu ortak çalışma ile ilerlemeli. Diğer türlü yorum yapmadan soru sormak, bakıma girmektedir. Bakımlarımız da sevgili yule tarafından yapılmaktadır.O şekilde çalışma için özelden kendisine ulaşabilirsiniz.

Not; Konu amacının dışında ilerleyen mesajlara cevap verilmeyecektir.

İyi forumlar.

Nilkay

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim nefertiti amacım sadece başka bir kart çıksa ne olur öğrenme adinaydi. Daha dikkatli yazarım sagolun uyarı için :)

4

43887

Teşekkür ederim nefertiti amacım sadece başka bir kart çıksa ne olur öğrenme adinaydi. Daha dikkatli yazarım sagolun uyarı için :)
Sn üyemiz ikinci olarak sorduğunuz sorunuz cevaplanmıştı. Siz tekrar aynı kartı yorumlatmak istediniz. Cevap değişmiyor. Ki verdiğim örnekti bu karekteri gösteren kart da olabilir. Üstelik çıkmayan bir kartı sormak ve benim cevaplamam Tarotta hakim değilseniz sadece kafanızı karıştırır. Konu ortaklaşa çalışmadır. Yaptığım uyarı bütün üyeler için geçerlidir. Çünkü sürekli açıklama yapılmasına rağmen kurallara uyulmamaktadır.
Sevgi ve ışıkla...

alexisis

Kayıtlı Üye
Slm lar Kiymetli Mabet uyeleri,

Yeni tarot ogrenmeye basladim, her acemi gibi Rider Waite destesi edindim, bir sureden beri enerji uyumlamasi yapmaya calisiyorum,

Bugun ilk defa bir baslangic yapmak istedim ve 3 kart sectim-

gecmis ben ( farkinda oldugum, olmadigim hallerimi ve enerjimi yansitan)

simdiki ben (genel ruh halimi ve enerjimi yansitan)

gelecekteki beni en iyi olmam icim (hayallerimi, hedeflerimi gerceklestirebilmek icin sergilemem gereken tutum ve davranis olarak):

Soldan sirayla cikan kartlar:

tilsimlarin usagi (ters)- gecmis
tilsimlarin sekizlisi (duz)- simdiki zaman
kiliclarin sovalyesi (duz)- gelecek

Yorumum:
Gecmis: cok tutarli! uzun sure kendine acima ve yetersizlik duygusunun hukum surdugu hatali davranislarimla var olan hatalarin katlanarak buyumesi ve kaotik bir surec, ailede var olan huzursuzluga karsi yangina korukle gitmek!

Simdiki zaman: uzun zamandan sonra tekrar ogrenciyim ve meslek degistirme, yeni bir is bulmak temel hedefim zaten, cikan kartta bunu simgeliyormus; sanirim suan ki istek ve hedeflerimle birebir ortusuyor :))

Gelecek: Bu kisim tabii ki benim icin yorumlarken zor olan nokta. Genel olarak; esimin!! en basindan beri bana karsi olan asagilayici ve motivasyon dusurucu davranislarinin belki katlanarak devam edecegini, benim bunlara manevi olarak hazir olmam ve kayitsiz kalmam gerektigini ve belki de ayni sekilde karsilik vermem gerektigidir . Is konusunda da ilerleme kaydetme potansiyelimin oldugunu.

Ne dersniz?
Elestiri ve katkilarinizi merakla bekliyorum...

Sevgiler...

alexisis

Kayıtlı Üye
Slm lar Kiymetli Mabet uyeleri,

Gelecek: Bu kisim tabii ki benim icin yorumlarken zor olan nokta. Genel olarak; esimin!! en basindan beri bana karsi olan asagilayici ve motivasyon dusurucu davranislarinin belki katlanarak devam edecegini, benim bunlara manevi olarak hazir olmam ve kayitsiz kalmam gerektigini ve belki de ayni sekilde karsilik vermem gerektigidir . Is konusunda da ilerleme kaydetme potansiyelimin oldugunu.

Ne dersniz?
Elestiri ve katkilarinizi merakla bekliyorum...

Sevgiler...

Uzgunum en onemli kisim cikmamis!
Gelecekle ilgili yorumda, kiliclarin sovalyesi okulda bir basarisizlik ihtimalini simgeliyor olabilir mi! yoksa ilk aklima gelen yorum mu daha tutarli? ne dersiniz?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Sorunuz da hata var en iyi be hayaller çok geniş bir soru, ve iki soru. Daraltarak sormanız gerekiyor.
Örneğin hayaleriniz de ferarri almak, CEO olmak, sonra onu satıp guru olmak var diyelim.
Önce araba alacakmıyım sormanız lazım. Tarot 1 yılı gösterir. Uzak gelecek yorumlarından kaçınılmalıdır. Sorunuzu bir yıl içindeki hayallerinizden biri seçerek sorunuz.

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Merhabalar bugün ben de 4 kart ilişki açılımına baktım kendimce yorumladım fakat sizin de yorumunuzu merak ettim. İliskim birçok kez bitti ve başladı ya o ya ben hep geri döndük bu defa geri dönmemesinin nedeni nedir diye sordum kartlara ve sırasıyla gelen kartlar şöyle:
1.Kupa 7 lisi
2. Aşıklar
3. Tılsım Kralı
4. Değnek Prensi

Sevgiyle..

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Kartlara göre Siz bayansınız karşı taraf erkek sanırım,

keşke bit kart daha çekmeseymişsiniz. Aklınızda olsun çift sayılı kart çekmeyin. 1 3 5. BaZı açımlara göre 6 8 10 da olabilir beşten fazla kart çekmediğinizde. Çift sayılı olmaması daha iyi olur.

İlişkinin başında bir sevgi mevcut. İş başarı alanın da başlamış diyor. Kartlar genç olduğunuzu söylediği için okul kurs ya da etkinlik de tanışma olmuş olabilir.

Sonra ilişki aşka dönüşmüş. Şuanki durumunda ise yalnız kalma istediği var. Başka hedefleri var. Seyahat var. Yani mevcut düşünceleri ve ileriki planlarına göre hareket etmek istiyor. Öncelikle kendimi düşünmem gerekiyor diye düşünüyor. Yakın gelecek de hedefine doğru yol olmaya başlayacak.

Mahrusa

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim sevgili URUMHAMATAHAYİL evet bayanım. Dediğiniz gibi gezide tanışmıştık. O yoluna baktığına göre ben de yeni bir sayfa açabilirim. Uyarınız iyi oldu çünkü ya 4 ya da 10 kart kullanıyordum. Konuyu pek araştırmadan bir heyecanla direkt başlamak istedim kartları yeni edindim. Bilinçaltını veya olayları direkt yansıttıklarına inanıyorum.