Kendi falınıza kendiniz bakın; beraber yorumlayalım

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
SEVGİLİ AKADAŞIM AMA BU BAŞLIK ALTINDA TAROTU ÖĞRENME AMACIYLA KENDİMİZ YORUM KARŞILAŞTIRIYORDUK..........BAŞKASINA FAL BAKIMI DEĞİLKİ BENCE BU KONUYU TEKRAR DÜŞÜNMELİSİNİZ..:party:
siz kartlarınızı acın kendı yorumunuzuda yapın sadece fikir telakisinde bulunabilirz.

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
SEVGİLİ AKADAŞIM AMA BU BAŞLIK ALTINDA TAROTU ÖĞRENME AMACIYLA KENDİMİZ YORUM KARŞILAŞTIRIYORDUK..........BAŞKASINA FAL BAKIMI DEĞİLKİ BENCE BU KONUYU TEKRAR DÜŞÜNMELİSİNİZ..:party:
Tekrar iyice okuyun. Fal baktırmak isteyen arkadaşlar dedim.

yasemin

Kayıtlı Üye
Merhaba güzel bir gündü iş ile ilgili tarot açtım. Sonuç; Açılış kartı tılsım kraliçesi
  1. Değnek Prensi
  2. Kılıç 10'lu ters
  3. Tılsım prensi
  4. Dünya
  5. Aziz
  6. Değnek 7'li
  7. Ölüm
  8. Tılsım 6'lı
  9. Kılıç şövalyesi ters
  10. Denge
Destek alıyorum ama engel olmak isteyenler var geçmişte de para konusunda iyiymiş İyi olacağını düşünüyorum yeni bir başlangıç birz korku mu var ne? Yeni bir başlangıç köklü değişim (istediğim de bu) Destek var yalnız engel konusunda yine uyarı var ve sonuçta denge kartı en sevdiğim kartlardan birisi yani sonuç olumlu. siz ne dersiniz?

Denge

gypsy

Kayıtlı Üye
İş
doktor
Ben de olsam aynı yorumu yapardım zaten daha önceki işinle baktığın falda da işte başarı ve destek vadı anımsarsan benzer kartları çekmişsin.. Dilediğin gibi olur inşallah.. Ama korkuları bırak.. Çekim Yasası'nı kullan iyi düşün iyi olsun:Angel_anim:

yasemin

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim. Doğru aynı kartlar vardı. Bugün yine bir görüşme yaptım da . İlk defa patronum olacak çok heyecanlanıyorum ama bir de Yurt Dışı'ndan gelse de başlasam diyorum. Geldi görüştük ama Pazartesi yine gidiyor. O gelmeden başlayamam, ben de böööyle bekliyorum. Adam iş başlamaya gidiyor ama ben de artık iş yapmak istiyorum. O büroda kalabalık grup çalışıyor ve en kıdemlileri "ben" olacağım. Hep yalnız çalıştım o yüzden güzel bir heyecan var içimde kalabalık büroda çalışma konusunda. İyi olacağına inanıyorum çünkü teklifi de ben götürdüm ilginç oldu tabii inanamadılar ama artık hayatımda güzel hareketlilik istiyorum. Orası da fazlaca hareketli bir yer.

gypsy

Kayıtlı Üye
İş
doktor
teşekkür ederim. Doğru aynı kartlar vardı. Bugün yine bir görüşme yaptımda . İlk defa patronum olacak çok heyecanlanıyorum ama bir de yurt dışından gelse de başlasam diyorum. Geldi görüştük ama pzt yine gidiyor. O gelmeden başlayamam ben de böööyle bekliyorum. Adam iş başlamaya gidiyor ama ben de artık iş yapmak istiyorum. o büroda kalabalık grup çalışıyor ve en kıdemlileri "ben" olacağım. Hep yalnız çalıştım o yüzden güzel bir heyecan var içimde kalabalık büroda çalışma kousunda. İyi olacağına inanıyorum çünkü teklifi de ben götürdüm ilginç oldu tabii inanamadılar ama artık hayatımda güzel hareketlilik istiyorum. Orası da fazlaca hareketli bir yer.
hayırlısı...ama kesinlikle başarılı ve huzurlu olacaksın

bitanesi

Kayıtlı Üye
Merhaba,kendi falıma bakmak istiyorum ama nasıl bakacağım bilmiyorum yardımcı olacak biri yok mu lütfeeennn
:smash:

bitanesi

Kayıtlı Üye
merhaba daha çok yeniyim ve öğrenmeye çalışıyorum kendi falıma bakmak istedim ama beceremedim ne yapmam gerek

ynemesis111

Kayıtlı Üye
arkadaslar bir acılımda benden olsun..sevdiğim bir arkadasımın ve gecmişte birlikte oldugu biri için sassanın ilişki açılımını yaptım
bayan suje akrep burcu oldugu ıcın kupa kraliçesi olarak belirledim..erkek suje ise terazi burcu oldugu için kılıç sövalyesini belirledim.

1.KUPA SÖVALYESİ erkeğin hala bayana karsı duyguları ve düşünceleri olduguna..hayali ve saf bir duygu ibresi olup bayana zarar getırmıcek niteliktedir.aralarındaki durum nitelik kartı oldugu ıcın bayanında bişiler hissettiğini anlıyabiliriz

2.ASA ONLUSU erkege bu bayanla olan iletişimi son derece sıkıntı ve yük veriyor.kadınla olan iletişiminin sonunun ne olcagına dair kaygısıyla birlikte bu sorumlulugu tekrar üstlenmesi şuanki hayatına ağır bir sıkıntı verıyor.

3.KILIÇ DÖRTLÜSÜ kadın ise geçmişte cok fazla acı cektiğinden dolayı eskisi kadar bu ilişkiye şans vermiyor ya da eskisi kadar kontrolsüz davranmıcak ve oterite altına girip kendini üzmücek.düşüncelerinde eskiyi yaşamak korkusu var ve bu yuzden şuan kendini dinlendiriyor.suan erkekle olan gelişmelere karşı kayıtsızlıgı var.cunku pskolojık olarak agır bır tramva gecırmıs

4.PARA SÖVALYESİ adamın kadından sakladıgı yada ilişkide görmezden geldiği kadının onune cıkarmak ıstemedıgı kalıcı bir başka ilişkisi var ve bu ilişki hala sürekliligini devam ettiriyor

5.İMPARATOR kadın erkekle olan baglarını sıklastırdıgının farkında iletişimleriyle birlikte ilişkilerinin guclendıgının olgunlastıgının farkında .ve bir şekilde bu gercegı kabul etmek ıstemıyor.kendıyle ılgılı bu yuzlesmeden kacınıyor.bu ilişkiye tekrar havai bakmak ıstıyor .kadında ciddi bir sartlandırma goruyoruz.

6.TILSIM DÖRTLÜSÜ bir diğer ilişkisindeki bayana karşı aşırı baglılıgı ve onu kaybetme korkusundan dolayı burdaki bayana tam olarak yönelemeyişi.

7.KUPA İKİLİSİ kadının erkeğin bir diğer ilişkisinin farkında oldugu ve bunu erkekle iletişiminde sık sık sorun yapması

8.KUPA SEKİZLİSİ erkek kalıcı ilişkisine zarar verdıgı gerekcesi ve kalıcı ilişkisine daha fazla yogunlasmak ve kafasının karısmasını gidermek için bu bayanla olan tum baglılıgını koparmak ıstıyor.her seferinde terketmek vazgecmek istiyor fakat yapamıyormuş..istegi teorik olarak kalıyor.

9.KUPA YEDİLİSİ kadının hala iyi niyetli bir şekilde bu erkekle ilgili bır cok hayalini gerceklestirmek istedıgını anlıyabılırız ya da cesıtlı hırslarını gerceklestirmek istedıgıde olabilir.

10.GÜÇ erkeğin kendisine aşırı güveni kesinlikle sorun teşkil ediyor.her seferinde zoru başardığını kötü bir tabirle bayanın sürekli elinde oldugunu düşünmesi onu kibirliğe ve aşırı özgüvene itiyor

11.KUPA DOKUZLUSU bu karttan anladıgımız uzere bayan hala bu ilişkiye oyun edasıyla ciddiyetten uzak bir düşünceyle devam ediyor.fakat bu onun aleyhinedir bu kart aynı zamanda bir uyarıdır.çünkü ortada bir ciddiyet vardır ve herşeye ragmen cok fazla günü gecireyim gün mutlulugunu yasıyayım düşüncesi hem kadının cehaleti hemde toylugunu yansıtır

12.KADER ÇARKI ne olursa olsun bayan ve erkeğin kaderlerinin bir olduguna ve her ne yaşarlarsa yaşasınlar yollarının daha iyi sartlarda tekrar kesişecegine ve belkide cözülemeyen bir çok sorunun üstesindende gelip bu ilişkiye şans verceklerini düşünüyorum

arkadaslar sizinde ekliycegınız bır yorum olursa katkıda bulunmanıza sevinirim.ben kartları sadece düz açıyorum.özellikle major arkananın tersininde falda kullanılmasına karsıyım .bilgelik unsurunu kaybettıgını dusunuyorum ama minor arkana için ters açılısın yararlı olabilcegını ve falda yorum dagarcıgını genıslettıgıne inanıyorum

ynemesis111

Kayıtlı Üye
suje balık burcu genç yaşlarda bir bayan olduğu için belirleyici kart kupa kraliçesi olarak seçildi.bayanın sorduğu soru iş yaşantısıyla ilgiliydi.kelt haç metod olarak alındı

1.ASA ONLUSU şuan bayan haddindinden ve yahut konumundan fazla sorumluluk altında.işlerinin yoğun sıkıcı ve onu zorlayıcı nitelikte.var gücüyle elinden geldiği kadar çaba sarfetmekte.istediği ve başarmak istediği şey için ciddi bir mücadele vermekte

2.KILIÇ ONLUSU evet asıl durum ortaya çıkıyor.çünkü bayan burda bu işten çıkartılcağının farkında..ilk karttaki konum itibariyle bu bayanın mücadelesi işten çıkartılmamak için ve yahut işten çıkartılmamak adına yeteneklerini zorluyor.var gücüyle kendini ispatlayıp iş yerinde kalmak istiyor.ciddi bir korku mevcut.

3.İMPARATORİÇE burda ki kartla bağlantılı olarak bu bayanın bu işine önceden doğum sebebiyle ara verdiği ve geri döndüğünde pozisyonunu zorlayan bir manzarayla karşı karşıya kalmasıyla ve bu yüzden eski performansını gösterip doğum sebebiyle verdiği süreyi kapatma çabasında

4.KILIÇ BEŞLİSİ bayan işine ara verdiği sırada haince kurnazlıkla dalavereyle yerini ve konumunu kendi kişisel çıkarları için kullanmak isteyenler olmuş.kadın bunun etkisinde kaldığına göre hislerime göre bu beklemediği kişiler tarafından olmuş.ve ciddi bir hayalkırıklığı ve şok yaşamış ama bu onu dahada kuvvetlendirmiş ve işine çok ciddi elle sarılmış

5.BÜYÜCÜ geçmişte işinde usta yeteneğini kullanan ve kariyerinin en üst zirvesinde kararlı istikrarlı ve işinin ehli bir şekilde rahat bir pozisyonda iş yaşantısını sürdürüyormuş

6.ADALET bir sonrakı kart olan yakın gelecekte bayanın bu azimle bu kararlıkla sorumluluğun altından kalktığı takdirde hakettiği eski pozisyonuna geri dönecek.takdir ve itibar edilcek

7.AY şuan kişi çok fazla kaybetme ve geleceğin iş konumunda ne olacağına dair ciddi bir korku içinde.ama tüm kartların kombinasyonu ve bu kartın anlamıyla kişinin korkusu ona çok ciddi bir azim kararlılık ve istikrar katmış.bence bu onun yararına olmuş.onun kuyusunu kazmaya çalışan insanları farketmese bu kadar fazla kararlı ve azimli olamazdı

8.TILSIM SEKİZLİSİ çevresindeki kişiler bayanın azmini sabrını ve yeteneğini çok ciddi takdir etmekte ve aynı zamanda her seferinde sürekli ona olan güvenlerini dile getirmekte ve yine sabırlı olmasını ve bu şekilde çalışmasını telkin etmekteler.

9.TILSIM BEŞLİSİ korkusu işten çıkartılmak.ve bu işten çıkartılmanın ardından gelebilcek ciddi maddi sorunlar

10.TILSIM DOKUZLUSU ve kader kartında şansın bayanın tarafında olduğu ve mücadelesinin sonunda tüm karamsarlığına rağmen galip çıkacağı gözükmekte

Oddie

Kayıtlı Üye
Tarot kartlarını satın aldığınız zaman içinde kartların ne anlama geldiğini açıklayan bir kitap var

ynemesis111

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar benim için tarotta özel açılımlardan birtanesidir.Farklı ve renkli bir açılım olduğunu düşünüyorum.Önceki hayat timsali merak duygularını biraz olsun perçinleyebilir.Açılımın adı 'Reankarnasyon açılımı',bu açılım Sylvia Abraham'a aittir.Kendime açtığım açılımda ki yorumları örnekleriyle vereceğim.

1.Bir Önceki Yaşamımda Kimdim? kart Tılsım Dörtlüsü ;
Önceki yaşamımda mali konularda son derece tutumlu ve hayatımın ciddi bir şekilde madde eksenli olduğunu göriyorum.Hatta paraya çok fazla düşkünlüğüm gözüküyor.
( Şimdi benim yorumum ,parayla uğraşıyor ve para konusunda etkin bir kişiysem,ben büyük ihtimalle önceki yaşamımda erkektim, ve bu kadar parayla ilgili olmam ister istemez tüccar olabilirmiyim düşüncesini imgeledi.)

2.EvlimiydiM? Gelen kart Asa Onlusu;
Evet evliymişim,fakat çok iyi bir evlilik olduğu söylenmez
smile.gif
bu evlilik bana fazla yük,sıkıntı ve sorumluluk getiriyormuş
smile.gif

3.Mutlumydum? Gelen kart Tılsım Onlusu
Evet maddi olarak refah fazlaca kendini gösteriyor fakat manevi olarak birbirinden uzaklaşan ve birbirlerini görmeyen tarafların olduğunu göstermekte,bu da büyük ihtimalle bir önceki kartta ki evliliğimle ilgili.

4.Ne İş Yapıyordum ? Gelen kart Asa Dokuzlusu
Topraklarımı ve sahip olduklarımı çok fazla benimsiyor ve sahip olmanın gerektirdiği sorumluluğu çok abartıyor ve karamsar ve tedirgin bir ruh hali sergiliyormuşum,ilk kartta tüccar olduğumu söylemiştim bu kart bana çiftçi kesimini toprak,arazi benzeri şeyleri kaybetmekten çok korktuğumu gösteriyor.
( Tahminimce ben değerli bir araziye sahiptim ve arazide ki bir ürünün tüccarlığını yapıyordum,iyide para kazanıyordum fakat tehdit altındaydım bu yüzden paralarıma sıkı sıkı sarılıyordum bu yüzden aşırı abartı savunma gücüyle hareket ediyordum)

5.Onurlu Bir İnsanmydım? Gelen kart Kupa Beşlisi
Evet onurlu bir insanmışım gibi duruyor,fakat fazla duygusal ,yalnız,içine kapanık kendi halinde biriymişim.

6.Ne Tür Sorunlarla Mücadele Etmişim kart Kılıç Onlusu

Hayasızca düşüncesizce biten ya da bitirilen onca olay yada kişilerin olduğu bir zaman da ,ölmeyerek,öldürmeyerek ayakta kalmak için savaşmışım.

7.Ünlü Birimiydim? kart Adalet

Hayır bu diğer insanlarla eşit bir şekilde normal bir hayat sürdüğümü gösteriyor.

8.Sağlığım Nasıldı? kart Asa Ası
O kadar fazla işle, ve hayatın bana dair pozitif yönleriyle ,değişimlerle uğraşıyormuşum ki pek sağlığıma ayırcak vaktim yokmuş gibi duruyor,kötü kart çıkmamış olduğundan dolayıda sağlığımın iyi olduğunu söyleyebilirim.

9.Nasıl Öldüm? kart Kupa Ası
Kendi halimde ecelim geldiği zaman ölmüşüm.

10.Bir Ruh Eşim Varmıydı? kart Asa Beşlisi
Bir ruh eşimin olmadığını gayet iyi gösteren bir kart
smile.gif
zaten evliliğimin de çok boğucu olduğunu söylemiştik
smile.gif

11.Şu Anda Ki Sevgilim Eski Hayatımdan Tanıdığım Birimi? kart Kılıç İkilisi
Hayır eski hayatımdan tanımadığım birisiymiş,olsa bile ben onu tanımıyormuşum,görmezden geliyormuşum.

12.Şuanda Ki Ebeveynlerimle Eski Hayatımda İlişkim Varmıydı? kart Joker
Hayır öyle ciddiyet barındıracak bir ilişkim yokmuş, onları tanısam bile ,benim hayatımda yer edincek kadar önemleri ve ciddiyetleri yokmuş.

13.Eski Hayatımda Ki Ailemden Tanıdığım Başka Üyeler Varmı? kart Ay
Kart üzgünüm ama o zamandan şu zamana kimse kalmamış diyor
smile.gif

14.Şimdiki Hayatımda Ne Ööğrenmem Gerekiyor? kart Dünya
Nerede olduğumu,nerede olucağımı,hayattaki tüm kararlarım ve evrelerimin sonunun ne olcağını önceden tahmin etmek ve ona göre hareket etmem gerekiyormuş.

15.Bundan Sonra Tekrar Dünyaya Gelecekmiyim? kart Tılsım Dokuzlusu

Şanslıysam evet neden olmasın
smile.gif

Laila

Kayıtlı Üye
bir arkadaşıma bakmıştm ve bunlar çıktı 3.kartı hatırlayamdm ama bilgi alıp verme olarak yorumlamstm
aşk hayatımı neler beklio kılıç sovalyesi
1 düz kupa 3
2 değnek prensi
3
4 düz araba
5ters kılıç 7,
6 adalet
7 değnek kraliçesi
8 kılıç 8
9 ters kupa 9
10 ters ölüm

asıl öğrenmek istediğin ARZU ETTİĞİN BİR KİŞİYE KAVUSUP KAVUSMAYACAĞN
kendine güvenin bu olaya engel ya da br haber haberci
bilinç altın onunla ilgili bilgiler alıp veriyor
kendin için en iyi hal olumlu sonuçları olacak bir başlangıç yapman yetenekli bir sevgili
sana geçmişte tecrübeli birisinden yardım ya da tavsiye gelms
ve yakın gelecek de bi karar vermen gerekecek
evini ve tabiatını seven bir kadın ve ya sen onu öyle görüyorsun
senin için önemli olan bu
korku ve çekingenlik nedeni ile kendini kısıtlamışsın hayal kırıklığından umduğunu bulamamadan korkuosn tekrar duygusal bir bosluk yasamaktan
ama bu tavırların arzuladğın şeyi kendi ellerinle yok etmene neden olacak

sonucu yorumlamakta zorlandım açıkçası

((ex))

Banlı Kullanıcı
Kendi tarot açılımım "DAVİNCİ TAROT"
Baş eller ,ayaklar ve göbek kartından oluşan beşgen açılımını kullandım..
Niyetimi tuttum ve kartları yelpaze şeklinde masaya dizdikten sonra elimi kartlarda gezidirdim sıcaklık hissettiğim kartları bir bir beşgen diziliminde koydum..
1. baş kartı ADALET
2.sağ kol kartı KILINÇ 4'lüsü
3.sol kol kartı PAPA
4.sağ ayak kartı KILINÇ 5'lisi
5.sol ayak kartı KUPA 4'lüsü
göbek kartı:KILINÇ 1'lisi

Tuttuğum niyet bir kişi hakkında genel bilgi..

yorumum:Şuanda kendisinin açtığı bir mahkemelik olayı var, ya da mahkemeyi kazanacak..Dinine bağlı biri,çok kişiye yardım yaptı ama çoğu kişi tarafından zarar gördü bu yüzden insanlara olan güveni çok sarsıldı..Şuanda kimseye güveni yok, hayattan çok soğudu hiçbirşeyden keyif almıyor..güven için çok zamana ihtiyacı var..Ailesinden olgun yaşta birinden destek ve nasihatler alıyor ve her konuda ona danışıyor..ileriki zamanda orta hallinden biraz daha iyi bir durumda olacağını ve bunun için biraz daha zamanı olacak..Şuanda bir sevdiği var fakat önceki geçmişinde çok zarar gördüğü için ona karşı biraz güvensiz..kendini hemen kaptıran bir yapıya sahip değil..Kendi çabasıyla ayakları üstünde durmayı ve kimseden yardım almadan bunu başarmayı istiyor ve yakın zamanda bu isteği yerine gelecek..sevgili dolu bir insan gezmeyi ve eğlenmeyi çok sever..

birde son 3 kart seçtim biri hakkındaki düşünceleri için..

1.kart KILINCALESİ
2.kart GÜNEŞ
3. kart YARGI

YORUMUM:eek: kişi hakkında iyi düşünceleri var iyi biri ve çok dürüst asil biri olduğunu düşünüyor..Onunla konuşunca biraz olsun sorunlarından uzaklaşıyor mutlu bir dostluğu olduğunu düşünüyor..
O kişi hakkında bazı konularda ona sorular sorarak ona olan güvenini test ediyor acaba güvenebilirmiyim diye..

Çıkan kartlardan anladığım bu kadar.. Yorumunuzu bekliyorum.. :)

tgc

Kayıtlı Üye
Mod arkadaşlar, bu konunun aynısını kahve falı için de yapabilir miyiz? Sonuçta benim gibi tarot bakmasını bilmeyenler de vardır..

AphraeL

Kayıtlı Üye
Kartları başka biri için açtım; hayatının gidişatına dair ipuçları edinmek için.. Kelt açılımını kullandım. Kişinin burcu Koç bunun için değnek şovalyesini belirleyici kart olarak aldım..

1. Kılıç kralı
2. Kupa prensi
3. Tılsım dörtlüsü
4. Tılsım altılısı
5. (geçmiş) Kılıç onlusu
6. (gelecek) asılan adam
7. değnek onlusu
8. kupa üçlüsü
9. Aziz
10. Adalet

İlk kartı yorumlayamadım ya da diğer kartlarla olan bağlantısını kuramadım.. Duygusal dünyasının karmaşası önünde büyük bir engel olarak duruyor. Ancak belkide bunun farkına varabilmiş değil çünkü kendini maddi kazançlarına endekslemiş durumda. Muhtemelen şu sıralar yakın geçmişinde özellikle gereksiz yere savurganlık yaptığını düşünüyor ve parasını daha iyi korumaya çalışıyor.

Geçmişte zor bir dönemi olmuş, muhtemelen de birinin ihanetine uğramış , artık insanlara karşı daha tedbirli yaklaşacak ve daha durgun bir insan haline gelecek.. Yine de kendine çok yükleniyor, taşıyabileceğinden daha fazla yükün altına girmiş. Şu sıralar dışardan pozitif yönde enerjiler alacak, böylece bir süreliğine de olsa bu ruh halinden sıyrılacak. En kısa zamanda da bu durumun sona ermesini istiyor, muhtemelen de dışarıdan gelecek bir yardımla bunu yapmayı umuyor. Kendine dayanmamış.

Sonuç kartıyla da en kısa zamanda mantığının sesine uyup bu durumun üstesinden gelecek..

Yorumlarınızı bekliyorum.. Tarot konusunda kendimi geliştirmek istiyorum.. Eleştrileriniz benim için çok faydalı olacaktır...

Şimdiden teşekkürler,
AphraeL