Tarot'a Başlarken

WQé

Kayıtlı Üye
hiç önemli değil umarım işe yarar :)

ynemesis111

Kayıtlı Üye
merhaba arkadaşlar..3 senedir tarot bakıyorum.rider waite destesiyle fakat bunun yanında peri tarotu ve çingene tarotu destelerinede sahibim.yalnız peri ve çingene tarotuna yogunlasamıyorum..bunun sebebi hakkında bilgi alabilirmiyim yogunlasırsam bile normal tarot kartlarımla olan baglantının zayıflamasından korkuyorum..benimle ilgili bu tarz ikilemde kalan arkadaşlar varsa önerisini dinlemek isterim.

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
bendede cingene var bayagı problemliyim
:banghead:

ynemesis111

Kayıtlı Üye
özellikle peri tarotuna bakmayı çok istıyorum fakat odaklanamıyorum...evet çingene tarotu çok güzel bir deste

selene7777

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar bende yaklaşık 5 aydır tarotla uğraşıyorum.Rider Waite ve Katina Destesini birlikte kullanıyorumm..fal bakan bi abla öğretmişti bana iki deste birbirini çok güzel tamamlıyor.kartlara soru sorduğumda bir tane desteden 1 tanede katinadan çekip yorumluyorum sonuçlar oldukça iyi tavsiye ederim kesinlikle:)bu arada burada gördüğüm açılım oldukça güzel ve tatmin edici aynı açılımı katina ve desteyi karıştırıp deniycem bakalım :)

tebrizlisems

Kayıtlı Üye
:Angel_anim:ben tamamen doğaçlama şekilde, hiç kitabını okumamış biri olarak fal bakıyorum ve çıkıyorda. bu nasıl oluyor bilmem ama kahve falına bakarmış gibi bakıyorm ve bir kart her çıktığında bana farklı bişey hissettirebiliyor. tarot destemi alma hikayem de oldukça garipti. antalyada hep gittiğim bir eskicide desteyi gördüm rafta . Oan sayısını unutmuşum aklıma 72 tane olmalı diye geldi. 72 tane olması gerekiyor sayar mısınız dedim ve eskicideki adam saydığında 72 taneydi. eksik desteyle uzun sure baktıktan sonra eksik olduğunu farkettim,kendim işleyerek çok şık bir kutu yapmıştım ama birden deste tamamen kayboldu. bu arada ilk aldığımda güç kartında bir damla kan lekesi vardı ne manası var bilmiyorum. 1 sene ara vermiştim. bi süre once tekrar aldım yeni deste ama pek bakmıyorum..

artenas

Kayıtlı Üye
İş
üniversite ögrencisi
dikkat ettimde birçok açılım şekli toplumsal cinsiyet algısı üstüne temellendirilmiş bu yüzden benim önerim ortaya konan açılımlara salt dogru olarak bakmamanızdır

mum

Kayıtlı Üye
Bende sediğim kişi ve ilişkimiz hakında açılım yaptım ama kafam karıştı yardımcı olurmusunuz.
1.kart-kılıç onlusu2.kart-değnek onlusu 3.kart-para dokuzlusu 4.kart-yıkılan kule 5.kart-kılıç yedilisi 6.kart-büyücü 7.kart-şeytan 8.kart-değnek4lüsü 9.kart-kupa7lisi 10.kart-ay 11.kart-para şovalyesi 12.kart-dünya

sonuç olarak biz ayrı düntyaların insanıyız yada ayrı ayrı şehirde yada ayrı ayrı ülkedemi yaşayacağız çıkıyor.

mum

Kayıtlı Üye
Bende sediğim kişi ve ilişkimiz hakında açılım yaptım ama kafam karıştı yardımcı olurmusunuz.
1.kart-kılıç onlusu2.kart-değnek altılısı 3.kart-para dokuzlusu 4.kart-yıkılan kule 5.kart-kılıç yedilisi 6.kart-büyücü 7.kart-şeytan 8.kart-değnek4lüsü 9.kart-kupa7lisi 10.kart-ay 11.kart-para şovalyesi 12.kart-dünya

sonuç olarak biz ayrı düntyaların insanıyız yada ayrı ayrı şehirde yada ayrı ayrı ülkedemi yaşayacağız çıkıyor.Lütfen yardımcı olun.

artenas

Kayıtlı Üye
İş
üniversite ögrencisi
1.kart-kılıç onlusu2.kart-değnek altılısı 3.kart-para dokuzlusu 4.kart-yıkılan kule 5.kart-kılıç yedilisi 6.kart-büyücü 7.kart-şeytan 8.kart-değnek4lüsü 9.kart-kupa7lisi 10.kart-ay 11.kart-para şovalyesi 12.kart-dünya

sonuç olarak biz ayrı düntyaların insanıyız yada ayrı ayrı şehirde yada ayrı ayrı ülkedemi yaşayacağız çıkıyor.Lütfen yardımcı olun.

hangi açılımı kullanarak bu kartları şeçtin çeşitli ilişkisel açılımlar olduğu için bu ayrıntı önemlidir

artenas

Kayıtlı Üye
İş
üniversite ögrencisi
elindeki destenin adını da yazarsan bu konuda sana daha rahat yardımcı olurlar ben yorumlama konusunda kendimi geliştirmekteyim eger çok istersen senin için yorumlamaya çalısırım ama tavsiyem daha tecrübeli birinden yardım alman sordugum bilgilerde sana yardım etmek isteyen olursa ihtiyacı olabilecegini düsündügüm bilgiler

mum

Kayıtlı Üye
sassanın katinanın ilişki açılımına verdiği örneği açtım sayfanın başındaki açılımın aynısı.Lütfen biri bana yardımcı olabilirmi.

mum

Kayıtlı Üye
Katina Destesi için hazırladığım bir açılım olan İlişki Açılımı ile bir arkadaşıma yakın zamanda Tarot açmıştım.Bunu burada fikir edinmeniz ve yeni başlayanlara cesaret vermesi anlamında sizlerle paylaşıyorum.Açılım şablonunu Deste Kombinasyonları bölümüne de ekleyeceğim.Hepinize iyi çalışmalar.:driving:

http://[/

[URL]http://
[/

*Suje açık tenli bir hanım olduğu için tanımlayıcı kişi kartına Kupa Kraliçesi yerleştirildi..Şu an hayatında birisi olmadığı farzedilerek erkek için ayrılan kısıma erkeklerden birini temsil eden kartlardan seçim yapılmadı ve rastgele bir kart çekilerek yerleştirildi.
*Buraya gelen kart Değnek Şövalyesidir ve ters konumda düşmüştür.Şövalyeler burçların en haşin özelliklerini gösteren kartlardır ve değnek serisi genel olarak ateş grubundan (koç-aslan-yay) olan insanları temsil etmektedir.Burada sujenin karşısına denk gelen Değnek Şövalyesi bize sujenin hayatına gelecekte girecek olan erkeğin bu burçlardan birinden olabileceğini ama burcunun özelliklerini tam olarak yansıtmayan,biraz pasif kalabilecek birisi olduğunu,ayrıca ten rengi olarak esmer bir insan olduğunu haber vermektedir.

*Suje ile aralarına Dünya kartı düz açılmıştır.Bu da kişilerin henüz çok ayrı mekanlarda olduğunu ve şu an ayrı olduklarını ifade etmektedir.Hatta farklı ülkelerde bile olma ihtimallerini belirtiyor.
*Erkekten kadına açılan ilk kart Kupa 6 lısıdır.Bu kart ile,kadın ve erkeğin birbirlerini geçmişten beri tanıdıklarını anlayabiliriz.
*Kadından erkeğe açılan ilk kart ise coşku ve sevinç ifade eden,Kupa 3 lüsüdür.Bu kartla,kadının bu insanla karşılaşmaktan,tekrar görüşmekten dolayı memnun olacağını ve ilişkiye de sıcak bakacağını anlayabiliriz.

*Erkeğin ardına attığı ve içinde saklayıp unutmaya çalıştığı meseleye baktığımızda;burada da aynı tarzdan bir kart görüyoruz.Kupa 10 lusu…Ben burada bu kartı ilk gördüğümde,bu erkeğin başından bir evlilik ya da nişan geçmiş olabileceğini düşündüm.Nişandan ziyade kurulmuş bir aile düzeni olduğunu düşünüyorum.Dolayısıyla da bu erkek eşinden/evinden ayrılmış ya da ayrılmak üzere olan bir bey olabilir.
*Kadının ardına attığı meseleye baktığımızda,onda daha pozitif duygular hüküm sürmekte olduğunu fark ediyoruz çünkü Kupa Ası iyi bir karttır.Burada ters gelmesinden ben;kadının kendini toparlamak ve duygusal olarak kendisiyle barışmak için bir süreçten geçtiğini,belki bir nevi iç hesaplaşma yaşadığını ama bunu kendisine acı vermeden yapmaya kararlı olduğunu anlıyorum.

*Erkeğin sorunu bölümüne baktığımızda Değnek 6 lısından;kazandığı bir zafer olduğunu anlıyoruz.Çok istediği bir olay gerçekleşmiş olabilir.Benim hislerim burada bana bunun resmi bir evrakla ilgili olduğunu ama bunun varolan iş hayatı ile ilgili değil daha özel bir mesele ile ilgili olduğunu söylüyor.Bu örneğin,bir mahkeme olabilir.
*Kadının sorunu kısmına baktığımızda;Para 9 lusu kadının bazı şeylerin gelişmesi için zamana ihtiyacı olduğunu belirtiyor.Bu,gelişmesini beklemek lazım gelen şeyler maddiyata bağlı ama duygusal değeri olan gelişmeler.Belki iş hayatıyla ilgili olabilir ya da yaşamındaki gerçekleşen değişimlere ayak uydurmak bab’ında olabilir diye yorumluyorum.

*Erkeğin amacı kısmına baktığımızda;karşımıza Para 10 lusu çıkıyor.Bu kart genellikle birbirine yabancılaşan,yabancı davranan insanları temsil eden bir karttır.Soğukluk belirtir.Ama ben burada bu kartın ters oluşunu;erkeğin kadınla arasındaki duvarları yıkmaya çalışıp,bunun için adım atmaya uğraşacağına yoruyorum.Bu ilişkinin gelişmesi için adımları hep erkeğin atması muhtemel gibi gözüküyor.Kadınsa biraz daha temkinli yaklaşıyor,beklemekten yana tercih kullanıyor diye düşünüyorum.Yukarıdaki Para 9 lusu zaten bu duruma bir parça ışık tutuyor

*Kadının amacı bölümüne baktığımızda,burada karşımıza çıkan kart Değnek 4 lüsüdür.Bu kartın ters duruşundan,şu an varolan düzeninden ayrılmak ve tamamen kopmak istediğini anlıyorum.
*Erkeğin halletmesi gereken acil sorunu bölümüne baktığımda;şu an kafasını en çok kurcalayan konunun Değnek 9 lusunun temsil ettiği üzere geçmişte bir takım düşmanlarından aldığı yaraların intikamlarını almak hırsında olduğunu görüyorum.Kartın ters oluşu intikam duygusunun içten içe kuvvetlendiğini ve geliştiğini gösteriyor.Hedefindeki kişilere sezdirmeden yaklaşmanın ve bir yandan da tetikte olduğunun işareti.
*Kadının kafasındaki soruna baktığımda;Kupa 6 lısı ters gelmiştir.Kopmak istediği yerden ya da ayrılması gereken insanlardan ayrılamadığını,alması gereken kararları erteliyor olabileceğini görüyorum.

*Falın genelinde yoğun olarak çıkan Kupa serisi kadının duygusallığını ve içinde bulunduğu ruh halinin son derece hassas,önemli kararlar almaya elverişli olmadığını belirtiyor.
*Gelen değnek kartlarının ters oluşu,karşı taraftaki kişinin baskın karakter taşımayacağını anlatıyor.
*Gelen Para kartlarının ters oluşunu ise iyiye yoruyorum çünkü olumsuz anlam ifade ediyor gibi gözükse de yeniliklerin olması için geçmesi gereken zamana dair ve beklenmesi gerektiğine dair olumlu öğütler verdiğini düşünüyorum.

*Sonuç kartı olarak kadın ve erkeğin ilişkisine Kupa Şövalyesi açılmıştır.Bu kart yakında bu iki kişinin birbirleriyle karşılaşıp görüşeceklerini ve haberleşeceklerini anlatıyor.Fiziksel mesafeleri ifade eden Dünya kartının aralarındaki şu anki durumu belirtmesinin üzerine,sonuç kartı olarak açılan Kupa şövalyesinin haberleşmeyi müjdelemesini olumlu buluyorum ve bu iki kartın birbiriyle uyumlu düşünüyorum.
*Sujeye;ilerleyen günlerde haberleşeceği insanlara dikkat etmesi gerektiğini,zira bunlardan birinin gelecekteki erkek arkadaşı olmasının muhtemel olduğunu öğütleyerek açılımı sonlandırıyorum.

Herşey gönlünüzce olsun

feeyou

Kayıtlı Üye
benim bi sorum olacak belki biraz saçma gelebilir ama bu... kartların ters ve düz olmasıyla ilgili...
mesela tarot sırasında kartları karşımdakiyle arama dizip teker tekerr açmaya başlayacağım fakat bi kartın düz vaya ters olduğuna karar verirken kendime göre mi yoksa fal açıtğım kişiye göre mi bakmalıyım ayrıca kendim için tarot falı açarken değişen bir durum olur mu ? beni aydınlatabilirseniz çok sevinirim

gulchn

Kayıtlı Üye
Sizin yönünüze göre tersmi düzmü olduğuna karar vericeksiniz kendinizede bakarken aynı şekilde,Başkasına bakarken zaten kartları seçtirip açmadan kendi önünüze alırsanız daha iyi olur.

gulchn

Kayıtlı Üye
Birşey değil elimden geldiğince yardımcı olurum takıldığınız yerde sorabilirsiniz :)

MRW

Kayıtlı Üye
Bende tarota yeni başladım ve kart yorumlamada gerçekten sorun çekiyorum.Tarot kartılarını alırken kutudan bir de kitapçık çıktı. Ondaki açıklamaları ezberlemeye çalışıyorum ama kitapçıkta kartları yorumlarken sanki bir insandan bahsedermiş gibi yorumluyor. Yani herhangi bir durum ya da olay değilde sürekli bir insanın özelliklerinden bahseder gibi. Bende durumları yorumlarken bu nedenle zorluk çekiyorum. Burdaki yorumlarınızıda okudum gerçekten çok hoşuma gitti. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.