Tarot'a Başlarken

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Bende tarota yeni başladım ve kart yorumlamada gerçekten sorun çekiyorum.Tarot kartılarını alırken kutudan bir de kitapçık çıktı. Ondaki açıklamaları ezberlemeye çalışıyorum ama kitapçıkta kartları yorumlarken sanki bir insandan bahsedermiş gibi yorumluyor. Yani herhangi bir durum ya da olay değilde sürekli bir insanın özelliklerinden bahseder gibi. Bende durumları yorumlarken bu nedenle zorluk çekiyorum. Burdaki yorumlarınızıda okudum gerçekten çok hoşuma gitti. Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Kartlarla çok çalışmanız gerek..Büyük sırlarla başlayın ..her kartı inceleyin ,meditasyon yapın kartlara bakarak . Kartları tek tek elinize alın ve üçüncü göz chakrası ya da kalp chakrasına doğru getirip birkaç dakka meditasyon yapıp kartla enerji alışverişi yapın ..hem siz enerjinizi aktarın hem kartı hissetmeye çalışın aynı zamanda..günde 1 kart ile çalışmalısınız . Dediğim gibi emek ve sabır ister
Sevgiyle ve Işıkla kalın

MRW

Kayıtlı Üye
Kartlarla çok çalışmanız gerek..Büyük sırlarla başlayın ..her kartı inceleyin ,meditasyon yapın kartlara bakarak . Kartları tek tek elinize alın ve üçüncü göz chakrası ya da kalp chakrasına doğru getirip birkaç dakka meditasyon yapıp kartla enerji alışverişi yapın ..hem siz enerjinizi aktarın hem kartı hissetmeye çalışın aynı zamanda..günde 1 kart ile çalışmalısınız . Dediğim gibi emek ve sabır ister
Sevgiyle ve Işıkla kalın

Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi yapıcam ancak büyük sırlar derken ne demek istediğinizi anlamadım ?

Amethyst

Banlı Kullanıcı
Çok teşekkür ederim. Dediklerinizi yapıcam ancak büyük sırlar derken ne demek istediğinizi anlamadım ?

Arkana Major TAROT destenin ilk 22 kartdır . Özellikle bu kartların yorumunu yaparken sezgilerinizi kullanmanız gerek

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben internetten araştırıp kartların üzerlerindeki resimlerin yorumlarını bulmuştum. Yorumları okuduktan sonra anlamları ezberlemek daha kolay hale geliyor. Bana hediye hoş bir defter gelmişti. İlk sayfasını tarot kurallarına ayırdım diğer sayfaların ön yüzüne kartların yorumlarını arka yüzüne ters ve düz anlamlarını yazdım. Rastgele bir sayfa açıp yorumu okuyup anlamı kendim çıkarmaya çalışıyorum mesela. Size de tavsiye ederim. :)

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sayın Amethystin söylediklerine ek olarak da şunu söylemek isterim. Kartı kalbinin üstüne getirdikten sonra sanki karttan kanına bir şey karışıyomuş da her atışında vücuduna daha da yayılıyomuş gibi imajine edebilirsiniz. Ben de hala öğrenmeye çalışıyorum ama kendi kendime yaptığım çalışmaları sizinle paylaşmak istedim. Umarım işinize yarar. :)

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Kartları ezberlemek daha doğru bir tabirle yazan anlamları ezberlemek fal bakmaya yeterli bir yöntem değildir. Kartı tasarlayan kişi ya da bastıran kişinin yorumudur o kartlar. Ve o kişiye göre sevgi olan kart benim için nefreti ve aldatmayı ifade edebilir. En güzel ve önemli yöntem kartlara enerji yükledikten sonra onlarla konuştuğunuzu hayal etmeniz ve bakımda iken içinize gelenleri söylemenizdir. Ezberlemeniz bakım için hiçbir fayda sağlamayacaktır. Sadece kartı öylesine yorumlamanızı sağlayacaktır.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Benimkiler dilsiz sanırım gıkları çıkmadı hiç :/

yule

Yönetici
İş
Çıkar çıkar bu konuşma içsel bir konuşmadır. Kartlarla karşınızda biri ile konuşurmuş gibi zaten konuşamazsınız. Yada şu olabilir. Kartlar ile sizin enerjiniz uyuşmamış olabilir ve kartlar bu yüzden size cevap vermez. Başka bir desteye ihtiyaç duyuyor olabilirsiniz. Ya da kartlara tam olarak enerji yüklemesi yapmamanızdan ve ilgilenmemenizden de kaynaklanıyor olabilir. Yoksa kartların sesi kesilmez suç kartların değil sizin olabilir yani :D

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Bir ara bırakmıştım ama şimdi elimden düşürmüyorum umarım olur :)

yule

Yönetici
İş
Öyle ise söylediğim demekki doğru imiş. Kartlar size susmamış siz kartları susturmuşsunuz. Umarım düzeltirsiniz aranızı kartlarınızla.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Gece 5e kadar sürekli kartlarımla uğraşıyorum. Yatarken de yastığımın altına koyuyorum. Teşekkürler Sayın Yule :)

feeyou

Kayıtlı Üye
tarotta acemiyim birkaç ay önce almıştım. Ama bir süredir kullanmıyordum dün arkadaşımın isteği üzerine yanımda getirdim bi dünya insana fal baktım ve arkdaş ortamında gürültüden konsantre olmakta zorluk çektim ayrıca bulunduğum yerde fal bakmaya uygun değildi acaba kartlarım bundan çok kötü etkilenmiş midir eğer öyleyse ne yapmalıyım? Ayrıca signifiktr seçiminin nasıl olduğunu anlamadım o yüzden daha basit yöntemleri kullanmaya çalışıyorum ama bunuda öğrenmek isterim. bana bu kartın seçimini (mümkünse çok basit bir şekilde) anlatabilir misiniz? {karşımdakine 78 karttan birini mi seçtirmeliyim yoksa mesela 45 yaşında ikizler burcunda birine şu takımın kral kartını signifikator olarak vermeliyim elimdeki kitapçık çok kaliteli olmadığı için içeriği çokda iyi değil}

yule

Yönetici
İş
Yok kartlarınız çok fal bakmanızda ndolayı etkilenmez ama kendiniz etkilenirsiniz. Seanslarınızı birebir yapın. 3 ten fazla da danışan almamaya çalışın. Ayrıca burca yaşa cinsiyete göre kart seçtirme diye birşey yoktur. Kaç kartla çalışıyorsanız hepsini açın danışanınızın önüne. Öye kısıtlama ile fal bakılamaz.

HeLga

Kayıtlı Üye
bi kaç soru sormak istiyorum yanlış bişeyde sölemek istemiyorum sitede yeniyim tam olarak kuralları bilmiyorum kusuruma bakmayın.
ben tarotlara çok meraklıyımdır bu sitede gördüm okudum ve peri tarotu aldım anlamaya çalışıyorum şuanda yorum yapmak istiyorum ama yapamıyorum ne kadar sürede bende yapabilirim kitapcığından okuyorum ezberlemem mi gerek yoksa zamanla anlarmıyım.
yeniyim acemiliğime verin :(

yule

Yönetici
İş
Zamanla daha yerine oturur. Yeni aldıysanız önce kartlarınıza enerji vermelisiniz. Bu olayla ilgili konuyu ya da mesajları daha önce sitede verdim. Bir kontrol edin. Anlamadığınız birşey olursa yardımcı olabilirim.

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Tarotla ilgim sadece bikaç kere fal baktırmaktan öteye gitmemiştir.
Kartlara bir kere elim değmişti fal baktırırken daha da el sürmem.
O yüzden bilgisizim. Bikaç sorum olacak :
- İsteyen herkes tarot falı bakabiliyor mu acaba?
- Tarot bakan kişi varlıklarla çalışır mı?
- Varlık yoksa neden bazıları rahatsız edilirler?
- Tarot kağıtları ipek mendilde saklanmalı diye durdum. doğru mudur? ve neden?

Voy

Kayıtlı Üye
Tarotla ilgim sadece bikaç kere fal baktırmaktan öteye gitmemiştir.
Kartlara bir kere elim değmişti fal baktırırken daha da el sürmem.
O yüzden bilgisizim. Bikaç sorum olacak :
- İsteyen herkes tarot falı bakabiliyor mu acaba?
- Tarot bakan kişi varlıklarla çalışır mı?
- Varlık yoksa neden bazıları rahatsız edilirler?
- Tarot kağıtları ipek mendilde saklanmalı diye durdum. doğru mudur? ve neden?

Hayır bakamıyor.

HeLga

Kayıtlı Üye
Zamanla daha yerine oturur. Yeni aldıysanız önce kartlarınıza enerji vermelisiniz. Bu olayla ilgili konuyu ya da mesajları daha önce sitede verdim. Bir kontrol edin. Anlamadığınız birşey olursa yardımcı olabilirim.

baktım ama anlamadım pek sizi zaten takip ediyorum yorumlarınızı
ama enerji olayını anlayamadım sevgimimi vericem kartlarıma yanımdamı taşıyıcam bazı konularda gördüm bilmiyorum yani ama gerçekden çok istiyorum iyi tarot bakmayı kartlarımıda seviyorum :) kendime bakıyorum şimdilik ilerleticem yardımlarınızla Teşekkürler.