Anksiyete (kaygı bozukluğu) ve çakra açma

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar çakra raçma ile ilgili bilgiler verilmiş fakat benim şöyle bir sorunum var.

Çakra açmak için meditasyon yapmam gerekiyor ama benim anksiyete (kaygı bozukluğu) rahatsızlığım var. Her şeyden evvel nefes kontrolü sağlamam gerekiyor.Rahatsızlığımın ana çıkış sebebi nefes alamama korkusuydu ve bu koku öyle bir yerleşti ki hayatıma normal nefes alış verişlerim haricinde bazen sebepsiz derin nefes alıp veriyorum.

Bu konuda neler yapabilirim?

Meditasyon esnasında nefese odaklanın deniyor ama ben her an korku ve kaygı rahatsızlığımdan dolayı bunu nasıl başaracağımı ve nerden başlayacağımı bilemiyorum.Biliyorsunuz kök çakrasının korkuları yenmek üzerinde çok etkisi var.Aslında bir kısır döngüde gibiyim.Kök çakramı açabilsem korkumu yenicem ya da korkumu yenip meditasyon yapabilsem kök çakramı açabileceğim.

Böyle bir durum..

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Anksiyete bende de var malesef size de geçmiş olsun konunuz hakkında bilgim yok malesef

Mithra

Kayıtlı Üye
Sadece çakrada blokajlar vardır ve dengede değildir.Çakralar açıktır, ölüncü kapanır :).Yapamam diye bir cümle kurmayın bilinçaltınızı şartlandırmayın, deneyin olmadı tekrar tekrar ve tekrar.Başta 1 dk yapabiliyorken ertesi gün 2 dk ve böyle böyle zihninizi kandırabilirsiniz.Her perşembe şifa çalışması var çakralarınız konusunda yardımcı olabilir.Yaşam tarzı, kök salmış kalıplar, günlük sorunlar, herhangi bir müzik, tekrardan dengesizleştirebilir.
-Şifa çalışması link.
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=27511

asterix

Kayıtlı Üye
Kökleri derinlerde yatan kaygıyı gündüz rüyası yöntemiyle hafifletebilirsiniz.Sakin rahatsız edilmeyeceğiniz bir yere uzanın bütün kaslarınız zihninizden emir verekek kendinizden isteyerek gevşetin ayaklardan baaşlatın örnek:parmak kalslarımın gevşemsini istiyorum sonra alt bacağa sonra üst bacağa ,kalça kasları sonra karın bel kasları vs tüm vuucudunuzu gevşetin,derin nefesler almaya çalışın sonra kendinizi bir orman yada deniz kenarı gibi doğal bir rtamda düşleyin sonra olaylara müdaheele etmeden olup bitenlerin kendiliğinden akmasına izin varin,ormanda düşlerseniz ormanın ortasında bir tapınak ahayl edin sonra kapıdan giriyorsunuz sonra merdivenlerden aşağılar iniyorsunuz acele etmedn yavaş yavaş
mantık dışı saçma şeyler görebilir hissedenilir yaşabilirsiniz normaldir en sonda gördükleriniz dikkat edin.Bu metotta korkualrınız yada takıldığınız her neyse onunla karşıalcaksınız sembolik olarak sonuçta çok yararı olacak haftada bir kez yapın.

blcknghtmr

Kayıtlı Üye
Hayattaki en sevdiğim iki kişi kız kardeşim ve erkek arkadaşım anksiyete rahatsızlığı var ve ikisinin de çok kötü çok zor zamanlarını gördüm. İkisi de her türlü yolu denemişlerdi ama olmadı, ilaçlar daha kötü yaptı. Kız kardeşimde sürekli ölücem hissi var ve hep ağlıyor. Erkek arkadaşımda da kötü bir şeyler olacak huzursuzluğu var ve oda aynısı ağlayıp duruyor. Ağlarken titriyorlar ve zor nefes alıyorlar. Meditasyon denemedik hiç. Deneylim onu da.

Leo_25_15

Kayıtlı Üye
Her perşembe şifa çalışması yapılıyor anksiyete için faydası olur mu bilmem mabet sahibi ve yetkilileri buna cvp verebilirler