Kök çakra sorunu mu?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Agena

Kayıtlı Üye
Merhabalar

Foruma yeni üye oldum ve bu konu hakkında yeni araştırma yapmaya başladım.

2 yıl öncesine uzunca bir dönem boyunca hemen hergün karabasan/uyku felci yaşıyordum. Bu felçler esnasında kulağımda inanılmaz gürültülü uğultuyla beraber omurgam boyunca uzanan ve kuyruk sokumumda yoğunlaşan dayanılmaz bir acı çekiyordum.
Kendimi bildim bileli kök çakramın olduğu bölgeye dokunulmasından huylanıyorum, sırt masajı yaptırırken o bölgeyi (kuyruk sokumu ve biraz üstü) es geçmeleri gerekiyor hatta.
Bugün boyunca da kuyruk sokumumda ve belimde tam tarif edemeyeceğim garip bir his vardı. İlk defa olmuyor, rahatsızlık verici bir his ama aynı zamanda gıdıklanıyor gibi de.
Bu durumum kök çakrasındaki olumsuz veya olumlu bir durumdan kaynaklanıyor olabilir mi ve benim gibi karabasandayken buna benzer bir acı çeken oluyor mu merak ediyorum.

Umarım konuyu doğru yere açmışımdır, teşekkürler şimdiden.

Furking

Kayıtlı Üye
Bende biraz farklı oluyordu. Uyku esnasında genelde sol bacağıma kramp girer onun ağrısıyla geceleri hemen hemen her gün uyanırdım. Kuyruk sokumunda öyle bir ağrı olurdu ki yere oturamazdım. Tabi daha sonrasında tedavi oldum sorun bel fıtığıymış. Belki tıbbi bir sorundur herşeyi parapsikolojiye bağlamamak lazım. Tabi kök cakra sorunum var diyorsanız kızma, gücenme ve sertlikten uzak durun ve bol bol yürüyüş yapın.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kundalini uyanması o kadar da kolay bir şey değildir.Her belirtiye bu demek yanlış olur.
Ancak birde şu var ki korkular travmalar vs de bu enerjinin kendiliğinden ortaya çıkmasına neden olabilir ve vucuttaki enerji kanalları bunu taşımaya hazır değilse-tam aktif olmaları gerekir-
karşılaştığı ilk blokajda veya çakrada kalır ve hastalıklar rahatsızlıklar ortaya çıkar.
Sanırım sizde böyle bir şey var diyebiliriz.Tabi ki bir uzman yorumu olmasa da bu, genel manada şunları tavsiye edebilirim.
-Genel çakra temizliğine gidilmeli ki enerji uyanmışsa mümkün olduğunca rahat hakaret edebilsin
-Düzenli meditasyon yapılmalı
-Enerjiyi yönledirmeyi öğrenmek, topraklanmayı, dağıtmayı vs.
-Yeni sanatsal alanlara yönelebilirsiniz, çok yaratıcı bir enerjidir.
-Aynı zamanda kundalini reiki denen şifa sistemine de uyumlanmanız çok iyi olur.Genelde yanlış uyanmış kundalini enerjisine iyi gelir.Sistem olarak da bu dediğimiz çakra merkezlerini ve enerji kanallarını -ida ve pingala yani sağ ve sol burun delikleri ve sushumna kanalını temizlemeye dayandığı için bu dediklerimin hepsine yardımcı olacaktır.
umarım az çok açıklayıcı olmuştur.

Agena

Kayıtlı Üye
Cevaplarınız için çok teşekkürler. Flood olmasın diye bu şekilde cevaplıyorum

@pembe pelerin kundalini uyanışı hakkında araştırma yaptım yapmaya da devam ediyorum ve tam olarak ne olduğunu, uyanış başlamışsa nasıl anlaşılacağını anlayamadım.

@Furking.45 bende karabasandayken meydana gelen bir durum sizde de mi öyle oluyor yoksa normal uyku esnasında mı? Uyku felci mi olucam yoksa diye korkup sabah uyuyabildim ama olmadı. Dünkü hissiyatın onla alakası yokmuş. Fıtığı da araştırdım belirtileriyle uyuşmuyor, ağrı değil değişik bir his oluyor dün yoğundu bugün de var ama idare edebiliyorum.

@hazaR hiç meditasyon yapan biri değilim ama sizin de söylediğiniz gibi bir durum olmuş olabilir diye düşünüyorum. Orada enerji sıkışmış hareket edemiyor hissiyatı var. Bunu böyle net betimlemek abartılı belki ama böyle hissediyorum. Çok sarsıntılı ve sıkıntılı uzun bir dönemden geçtim ama bu aralar ruh halim değişti ve rahatlamış hissediyorum. Peki kundalini uyanışı kök çakradan mı başlıyor veya belli bir sırası yok mu? Çakra temizliği ve dengeleme yöntemlerini okuyorum, yeterli bilgim olduğunu ve hazır olduğumu hissedince başlıycam meditasyona.

Bir test çözdüm internette forumdaki testle aynı. Sonuçlar;
Kök çakranız %26 sorunlu
Sakral çakranız %26 sorunlu
Solar pleksus çakranız %20 sorunlu
Kalp çakranız %6 sorunlu
Boğaz çakranız %0 sorunlu
Üçüncü göz çakranız %6 sorunlu
Tepe çakranız %13 sorunlu
çıktı.

Bu testin güvenilirliği ne ölçüde sizce, sonuçlara göre mi haraket etmeliyim yoksa başka yöntemler de mevcut mu?

Furking

Kayıtlı Üye
Internete bakmayın kendi cakralarınızı en iyi siz bilirsiniz. Şuan aklıma şöyle birşey takıldı. Her insanın huylandığı bir bölgesi vardır. Mesela ben ensemden çok fazla huylanırım. Hele ki ıslak elle dokunulursa karşımdakinin ölüm sebebi olur :D Belki de sizinki de böyle birşeydir. Yok çakramda sorun sar diyorsanız düzenli meditasyonlar yapın. Çıplak ayakla toprağa basın gezin doğayı hissederek yaşayın. Ağaçlık alanlarda veya deniz kenarında falan yürüyüşler yapın her gün düzenli olarak, böylece hem sağlıklı bir vücut sahibi olursunuz hem de cakrada duzelmeler olur.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Şuna bir bakın isterseniz, değerli bir üyenin mesajından kopyaladım bir kısmını.

Kundalini, kuyruk sokumundaki sakrum kemiğinde uyur vaziyette bulunan manyetik etkili ve çok yoğun bir enerjidir. Kundalini herkezde bulunur, ancak uyur haldedir. Kontrolsuz olarak uyanması, (örneğin bir travma sonucu) çok çeşitli sakıncalar doğurabilir. Kundalini Reiki uyumlamaları ile kundalini enerjisi kontrollü olarak uyandırılır.

Kundalini enerjisi uyandığı ve ancak birey bu enerjiyi kontrol edemediği takdirde bu enerji Kali olarak adlandırılmakta ve deliliğe neden olmaktadır. Kundalini enerjisi uyandığı ve birey bu enerjiyi kontrol altına aldığında ise bu enerji Durga olarak adlandırılmakta ve fiziksel, zihinsel, ruhsal güç kazandırmaktadır.

Eğer enerji bir kez yerinden oynatılmışsa yerine konulması imkansızdır. Aktif hale gelmiş bir enerji;
- Nerden geçiyorsa temizlik yaparak geçer.
- Blokajlarla karşılaşabilir ve blokajlardan çıkmak için orda kalabilir(rahatsızlık ve hastalıkların ortaya çıkması).
- Blokajlardan geri dönmek için yine kendi enerjisini kullanabilir ve bu hiçte güvenli durum değildir. O yüzden enerjinizi kontrol edebilmeyi öğrenmiş olmalısınız ve siz kontrolü ele alıp yönlendirmelisiniz.
Eğer önceden nefes kontrolünü, meditasyon halini, çakraları, auraları tam anlayamamış bunlar üzerinde uzun ve derin çalışmalar yapıp bedeni her yönü ile açmayı, temizlemeyi, yüklemeyi yapmamış iseniz, tehlikeli bir şey yaptığınızı tekrar hatırlatmak zorundayım. Enerjilerinizi tam olarak tanımlayabiliyorsanız, onları kontrol edebiliyorsanız fazladan enerji çalışması yapabilecek duruma gelmişsiniz demektir.

Enerjinin kendiliğinden ortaya çıkması:
Fazla çalışma, kuyruksokumuna gelen darbe ya da yaralanma, ilaç kullanımı, korkular, travmalar, aşırı üzüntü, fazla meditasyon veya seks, aynı zamanda orgazmla sonuçlanmayan cinsel aktivite bu enerjinin kendiliğinden uyanmasına sebep olabilir.

Ruhsal bir gelişime yardımcı olan bu enerji aynı zamanda bedenimize de yüksek oranda bir enerji sağlar. Unutulmamalıdır, bu enerji zaten bizde vardır ve her tür travmamız ile baş etmek için devreye girer ve biz bunun farkında olmayız. Uykuda olan asıl rezerv enerji de harekete geçince, hem bu enerjinin yüksekliği ile hem de bizdeki rahatsızlıkları iyileştirirken ki durumumuzla uğraşırken zor anlar yaşayabilirsiniz ve bu sıkça karşılaşılan bir durumdur.

Burada yaşadığınız şey aslında fiziksel rahatsızlıkları yaşamanız sırasında ruhsal yönde büyüyüp gelişmeye zorlanmanız olmaktadır. Üzüntüleriniz, korkularınız, endişeleriniz, acı veren anılarınız bilinçaltınıza darbe vurmakta ve kundalini enerjisinin devreye girmesine sebep olmaktadır.

Kundalini enerjisi bilinçaltı tarafından tam olarak boşaltılmaz (çünkü göbek bölgesinde gerçekleşir) ve vücudumuzdaki diğer bölgelerde dengelenmez ise sık sık duygusal anlarınızı hatırlamanız takıntılı bir hal almanıza neden olur. Meditasyon yapmak, beş on dakika dans etmek, üstün düzeyde düşüncelere dalmak, yoga yapmak enerjilerin gerekli yerlere ulaşması ve fazla olanların dışa atılmasına yardımcı olacak uygulamalardır.

Bedeniniz henüz bu enerjiyi almaya hazır değilse; Kundalini bulduğu ilk açık yeri, çakrayı bulacak ve o tarafa doğru yönelecektir. Aynı bir kara delik gibi bütün enerjisini o bölgeye yükleyecektir. İşte siz o bölge veya bölgelerde rahatsızlıklar hissedeceksinizdir. Tekerrür eden rahatsızlıklar, takıntıları yok edebilecek tek şey enerjinin yeniden yönlendirilmesidir.

Sebepsiz öfkeler, aşırı denecek hatta sapkınlık halindeki cinsel fanteziler, korkular vs. bütün bunlar temizlik sırasında ortaya çıkan gizli ve kötü duygulardır.

Sonuç olarak bütün bunların bilincinde ve farkında olduğunuz sürece ve kendinizle baş başa kalıp, yoga yapıp, meditasyon halinde kalabilirseniz (ya da inançlarınızın getirdiği ibadet türleri) zikir, namaz, sema gibi yaparsanız, temizlenir ve kendiniz olmayı başarırsınız.

Agena

Kayıtlı Üye
@Furking.45 evet benim için de bel bölgem öyledir. Bunun böyle olduğunun farkındayım zaten ama son 2 gündür hissettiğim ve uyku felcinde yaşadığın durum için açtım zaten konuyu

@pembe pelerin çok bilgilendirici oldu iki mesajınız da teşekkür ederim. Alıntı yaptığınız konunun linkini de verebilir misiniz rica etsem? Hepsini okumak isterim. Durumum kundalini ile ilgili olsun veya olmasın yoga ve meditasyona başlıycam.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...