Tedavisiz Hastalık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

escano

Banlı Kullanıcı
Tedavisi olmayan bir hastalık ve semptomlarından kurtulmak yahut hafifletmek için okunacak zikir, dua var mı?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Böyle bir tavsiye verilmesi için öncelikle hastalık nedir o bilinmeli sonrasında uzman tarafından kişi incelenmeli belki kişi zikirlerin enerjisini kaldıramıcak ve şifa bulmasının yolu zikirden başka bir metod olabilir.Bu tür durumlar için hasta kişi uzman şifacı gözetiminde olmalı gelişi güzel tavsiyelerle fayda yerine zarar verilebilinir hastaya.

escano

Banlı Kullanıcı
Böyle bir tavsiye verilmesi için öncelikle hastalık nedir o bilinmeli sonrasında uzman tarafından kişi incelenmeli belki kişi zikirlerin enerjisini kaldıramıcak ve şifa bulmasının yolu zikirden başka bir metod olabilir.Bu tür durumlar için hasta kişi uzman şifacı gözetiminde olmalı gelişi güzel tavsiyelerle fayda yerine zarar verilebilinir hastaya.

Visual Snow Sendromundan muzdaribim. Etkileri hiç bir şekildr dışarıdan anlaşılamıyor ve bir tedavi çalışması yok. Genel olarak görmeyi bozan, baktığımız yerlerin karıncalanmasına sebep olan, baş dönmesi, ardıl görüntü, Floaters,

gerekli

Kayıtlı Üye
Sn. Escano hastalığınıza iyi gelecek zikir veya dua bilemiyorum fakat Eckhart Tolle'nin bir şifa meditasyonunu yapmanızı tavsiye edebilirim. Bu meditasyonu ağrılarımın geçmesi için yaptım oldukça etkili olduğunu söyleyebilirim. Uzun süreli yapıldığında hastalığı iyileştirebileceği hissine vardım.
Eckhart Tolle kitabından alıntıdır.

“Güçlü bir şifa meditasyonu: Özellikle bir hastalığın ilk belirtilerini hissettiğinizdeyapılırsa etkili olur, ama eğer onu sık aralıklarla ve yoğun bir odaklanmayla yaparsanız ilerlemiş hastalıklarda da işe yarar. O ayrıca enerji alanınızı karıştıran herhangi bir olumsuzluk formunu da etkisiz kılabilir. Ancak, o an be an bedende bulunma uygulamasının yerine geçirilebilecek bir şey değildir;aksi takdirde, onun etkisi geçici olacaktır.

İşte bu meditasyon:

Birkaç dakika boş kaldığınızda ve özellikle gece uykuya dalmadan önce son şey, ve sabah yataktan kalkmadan önce ilk şey olarak,bedeninizi bilinçle "doldurun." Gözlerinizi kapayın. Sırt üstü uzanın. Önce dikkatinizi bedeninizin değişik bölümlerinde, ellerinizde,ayaklarınızda, kollarınızda, bacaklarınızda, karnınızda, göğsünüzde, başınızda vs. odaklayın. Yaşam enerjisini bu bölümlerin içinde mümkün olduğunca yoğun bir biçimde hissedin. Her bölüm üzerinde en az on-beş saniye kadar odaklanın. Sonra dikkatinizi bedeninizde, ayaklardan başa baştan ayaklara birkaç kez bir dalga gibi dolaştırın. Bunun sadece bir dakikanızı alması gerekir. Bundan sonra,içsel bedeninizi bir bütün olarak, tek bir enerji alanı olarak hissedin. Bir kaç dakika kadar bu hissi sürdürün. Bu zaman esnasında yoğun bir biçimde mevcut olun, bedeninizin her hücresinde mevcut olun. Eğer zihin ara sıra dikkatiniz ibedenden çekmeyi başarır ve siz kendinizi bir düşüncede kaybederseniz aldırmayın. Bunun olduğunu fark eder etmez, dikkatinizi yine içsel bedene yöneltin.”Şimdinin gücü. Eckhart TOLLE

Sizin başınızda odaklanmayı daha fazla yapmanızı tavsiye ederim.

LegendStar

Kayıtlı Üye
Tedavisi olmayan bir hastalık ve semptomlarından kurtulmak yahut hafifletmek için okunacak zikir, dua var mı?
ALLAH'u teala her derdin,her hastalığın şifasını vermiştir.Bir hastalığın mesala şuan kanserin çaresi tam olarak bulunmamakta,peki neden?Ben bir gün uyku ile uyanıklık arasında iken denizin içinde bir sarı çiçek görmüştüm ve bu çiçek meknun dediler.Yani arapça karşılığı gizli olan,saklı ve korunmuş olan demektir ve bu çiçek bir hastalığın tedavisi içinmiş ama onu söylemediler.Yani kanserinde çaresi var ama daha izin verilmiyordur.Verilsede kanserin çaresi de bulunsa onun yerine bu sefer farklı bir hastalık çıkar.İnsana ölüm için dertmi yok hastalıkmı yok.Allah hepimizi korusun.Sağlıcakla...

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Hastalığınız hakkında ufak bir araştırma yaptım hastalığınızın etkilerini hafifletmek için akupunktur yapabileceğiniz söyleniyor.Ancak hastalıktan tamamen kurtulabilmeniz için akupunkturdan fazlası gerekebilir.Uzman kişi bir karma terapi kararı alabilir.Kalıcı tedavi için işinde gerçekten ehil bir ruhsal şifacıyla çalışmanız gerekir.Allah şifa versin.

CapellaİsBig

Banlı Kullanıcı
Visual Snow Sendromundan muzdaribim. Etkileri hiç bir şekildr dışarıdan anlaşılamıyor ve bir tedavi çalışması yok. Genel olarak görmeyi bozan, baktığımız yerlerin karıncalanmasına sebep olan, baş dönmesi, ardıl görüntü, Floaters,
Bahsettiğin hastalıktan çoğu kişi müzdarip gözlerini sık dinlendirmen bol bol su içmen bilgisayara , televizyona , telefona olabildiğince az bakman ve moralini yüksek tutman gerek görüşteki yetersizlik moralini bozacaktır ek olarak meditasyon ve inancına yönelik uygulamalar iyi gelebilir şifalar diliyorum :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...