Ruh Hali Nasıl Sabit Tutulur?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ori

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir insan ruh halini nasıl sabit tutabilir? Hani duygular değişken olduğu için tek bir yoğunlukta kalmak istiyorum.

TravisBickle

Kayıtlı Üye
Ruh haliniz sabit kaldığında mutemelen sıkılırsınız. İnanın bana insanı insan yapan ruh halindeki değişikliklerdir. Hiç bir şey hissedememek kimilerinin dileğiyken kimilerinin de laneti olabilir. Tıpkı ölümsüzlük gibi.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Ruh hali limiti sonsuza giden değişkenlere bağlıyken mümkün olduğunu düşünmüyorum. İçsel ve dışsal farkındalık %100'e ulaşabiliyorsa ayrı.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İçsel huzurla mümkün olduğunu düşünüyorum.Buna götüren en önemli etkenlerden bir tanesi de doğru nefestir..Beynin negatif düşünce üretmesini engelleyebilceğimiz bir sürü nefes tekniği var.Ben sufi nefesini kullanıyorum.Dört saniye al dört saniye ver.Elbette bu alışkanlık haline gelene kadar sürekli çalışılmalı.
Bahsettiğin tek duygu hali ancak huzurla ve sevmeyle mümkün olabilir.Yani içindeki sevgi pınarını tıkayan çöpleri bir kez kaldırdığında 'yaşama akmaya' başlarsın.İstediğin sabitliği dahası olması gerekeni yakalayabilirsin.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
1) Uzun süreli yüksek dozda antidepresan kullanımı hissizleştirir. Böylece sabit bir duygu durumunda kalınabilir.
2) Kişinin kendi kontrolünü eline almasıyla olur. Mantık her zaman duygulardan önce gelir ilkesiyle hareket edilirse ruh hali kişnin kendi isteğine bağlı olarak değişebilir. İnsan beyni bu konuda çok güçlüdür. Yine de bu çok güçlü duygularda ( yoğun bir aşk,nefret vs.) çok geçerli olmuyor malesef. İradeye bağlı bir duygu diyeti gibi düşünülebilir.

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Hiç bir şeyi tınlamazsak bunun kısa yolda gerçekleşeceğini düşünüyorum :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar bir insan ruh halini nasıl sabit tutabilir? Hani duygular değişken olduğu için tek bir yoğunlukta kalmak istiyorum.
Kainat sabit olmadığından ruh hali de sabit olamaz. Kanuna aykırı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...