Psisik Gucleri Gelistirme Bolum 1- Gevseme

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Merhaba burada yazacaklarimi cogunuz biliyorsunuzdur.Bu yeni arkadaslarimiza rehber olsun.Bende kitaplardan gizlimabetten edindigim bilgileri duzenleyecegim.Yazacaklarim tamamen bana aittir.
1-Gevseme:Adi ustunde sizin tum kaslarinizin gevsemesi sizin rahatlamaniz.30 Dakikalik bir gevseme meditasyonu yaklasik 8 saat uykuya degerdir.
Gevseme Egzersizi:Rahat oldugunuz bir pozisyona gecin. Sirt ustu uzanmaniz tavsiye edilir.Simdi rahatladiginizi, gevsediginizi hayal edin.Yavasca gozlerinizi kapatin.Kendi kendinize telkin verin. Gevsiyorum...Rahatliyorum...Huzur tum bedenimi sariyor...Ustume agirlik cokuyor...Derin derin nefes alin cigerinizin balon gibi sistigini ve nefes verirken sondugunu dusunun.7 Saniye nefes alin 1 saniye tutun ve 7 saniye verin.Nefesinizin vucudunuzda izledigi yolu hayal edin.Boyle boyle devam edin en az 30 dakika.Calisma sonunda gozlerinizi yavasca acin tum pozitif enerjinin sizi sardigini hissedin.. Tamamen yenileneceksiniz..
Yaziyi tamamen ben yazdim konsantrasyon konusu yakinda gelecektir...

Mobilden yazdigim icin yazi biraz kisa ve kalitesiz oldu ozur diliyorum.Diger konularda olmayacak boyle.
Sevgiyle kalin...

Teamgood

Kayıtlı Üye
İş
Milli Takım Sporcusu (Eskrim) , Müzisyen
Arkadaslar flood olacak ama kusura bakmayin mobilden yazdigim icin yazi biraz kisa ve kalitesiz oldu ozur diliyorum.Diger konularda olmayacak boyle.
Sevgiyle kalin...
Kalite konusu evet doğru :D ancak mobilden bile burada konu açmak için bu saatde uğraşın takdir edilecek bir durum
:hurray:​

BROWNEAGLE

Banlı Kullanıcı
İyi geceler arkadaşım bu psişik güçleri geliştirme değilde sanki biraz stressten korunma yöntemlerinden biri gibi geldi teşekkürler.

BlackHawk04

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadasim yeni kayit olmussun aciklayayim Psisik Guclerin tamaminin temeli Gevseme,Konsantrasyon,Meditasyon Ve nefes egzersizlerine dayanir. Burada sifirdan basladim.