aile bireyimizden birinin devamlı hepimize psikolojik baskısı ve zulmü

istanbul8833

Kayıtlı Üye
Biz aslında kültürel olarak çok üst seviyelerde olan bir ailede değiliz , çok alt seviyelerde de değiliz yani at gözlüklü bir aile yapımız yok ama devamlı herşeye sinirlenen kusur bulan bağıran küsen günlerce konuşmayan konuşunca iğneleyen ezen ağır konuşan dışarıdaki insanlara hep çok iyi evde devamlı baskı kuran herkesin hatasını aramaya çalışan onu yaptın bunu yaptın niye oturdun niye kalktın kapı çalsa bile suç , hiç biryere gitmeyin gidersen surat çekersin hep onun dediği olsun bu arada 35 yaşındayım ve artık ağırıma gidiyor , devamlı üzülen aile bireyleri nasıl davranacağımızı şaşırdık aman yeterki bize kafayı takmasın söylenmesin bağırmasın çağırmasın diye diken üstünde oturan insanlar olduk herkes mutsuz herkes tedirgin bugün yine ne olacak korkusu ağlayan bireyler onun umurunda değil ne yapmamız lazım biz artık diğer bireyler olarak bıktık ve bu durumdan kurtulmak istiyoruz yardım edebilecek yol gösterecek sizlere ihtiyacım psikolojimiz bozuldu ve artık gülmek nedir bilmiyoruz ben kahkaha atmayı özledim yaa, hep boğazımıza dizen bir insan, iflah olmayan biri

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
merhaba, ailede erkek olanlarda bu sorun ile çok karşılaştım. baba ya da dede genelde bu tutumu sergiliyor. Çok az kadın bunu yapıyor. Genelde havasda bur durum için dil bağlama tavsiye edilir. Ben doğru bulmuyorum. Çünkü haklı olduğu yerde hakkını savunamayabilir. Bazı isim vefkleri vardır. Özellikle Peygamber isimlerinden yapılı ki o ismin güzel huylarını alsın diye. Cadılarda mutluluk tozu diye bir çalışma var. Ben aynalama yöntemini tavsiye ediyorum. Onun gibi davranmak yani. Genelde bunu tavsiye ettiğim kişiler hep işe yaradığını söylüyor.

Dil bağlama tavsiye etmediğim için paylaşmayacağım. Hz Yufus mührü vefkinin arkasına isminizi bast edip yazınız. (Arapça harf harf yazmak). Safran mürekkebi ile yeni ay döneminde pazar günü sabah ezanının hemen arkasından yapınız.

istanbul8833

Kayıtlı Üye
arkasına isminizi yazın demişsiniz ama hangimizin ismini yazalım ki:( ailedeki herkese karşı hep huzursuzluk veriyor aile fertleri gelin damat torunlar hepsi nasibini alıyor bizim gerçekten bitmeyen bir çilemiz var ve hep çekiyoruz 18 aylık bebekle bile dil dalaşı bağırma yaşananları anlatamıyorum kelimelere dökemiyorum ki daha fazla yardım edebilirseniz sevinirim , tekrar teşekkürler

Tayleigh

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
bizdede aynı durum var hep sessiz kalıyorum ama bir yere kadar :(

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
arkasına isminizi yazın demişsiniz ama hangimizin ismini yazalım ki:( ailedeki herkese karşı hep huzursuzluk veriyor aile fertleri gelin damat torunlar hepsi nasibini alıyor bizim gerçekten bitmeyen bir çilemiz var ve hep çekiyoruz 18 aylık bebekle bile dil dalaşı bağırma yaşananları anlatamıyorum kelimelere dökemiyorum ki daha fazla yardım edebilirseniz sevinirim , tekrar teşekkürler

herkes için ayrı ayrı yapılacak

istanbul8833

Kayıtlı Üye
arapça bilen yokki bizde , bunun okunacak duası falan yokmu? sizden ricam başka yardım önerisi sunamazmısınız:?ben çook daraldım artık önereceğniz başka birşey

xalpx

Kayıtlı Üye
Ya 35 yaşındaymışsınız aynı evi mi paylaşıyosunuz yoksa sık sık görüşüyormusunuz?Hani evler yakın olur falan.Bende benzer durumlar yaşıyorum ben 22 yaşındayım ve öğrenciyim şahsen hayatımı kazanmaya başlayıp kendi ayaklarımın üzerinde durmaya başlayınca bu tip insanlarla görüşmemeyi düşünüyorum.İnsan ailesine daha fazla tolerans tanıyor bu bir gerçek.Günlük hayatta affedemeyeceğin yada sessiz kalamayacağın durumlarda bile ses çıakrmadığın oluyor.Ben sizi okadar iyi okadar iyi anlıyorum ki anlatamam.Yaşadıklarımız birçok yönden aynı.Ama sabrediyorum.Burada paylaşmam doğrumu bilmem ama benim ailem gerçekten eğitimli insanlar ama bunun bir eğitimle alakası yok.Bu psikolojik bir durumdur ve yaşanmışlarla ilgilidir.Aileme bakınca onların öfkelerini,bağrışmalarını duyunca karşımda gerçekten ruhsal olarak hasta insanlar görüyorum ve cidden üzülüyorum.Belki hayattan belki başka sebeplerden annemde babamda normal insanlar değiller ama sabrediyorum.Onların aksine daha sakin davranıyorum ve mümkün olduğunca konuşmamaya yada tartışma ortamı yaratmamaya çalışıyorum.Can sıkıcı bir durum ama yapacaüım birşey yok en azından kendi hayatımı kurtarana kadar.Umarım sende bende en sonunda huzurlu kafamızı dinleyebileceğimiz bir geleceğe kavuşuruz :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
arapça bilen yokki bizde , bunun okunacak duası falan yokmu? sizden ricam başka yardım önerisi sunamazmısınız:?ben çook daraldım artık önereceğniz başka birşey

Duası olsa yazardım. Harf harf yazma halini İnternet bulabilirsiniz. Arapça bilmenize gerek. Önerebileceklerimi yazdım daha önce bana göre yapabileceğiniz ve en iyi bu olduğu için bunu verdim. Yapılması zor birşey değil.

tribritzi

Kayıtlı Üye
abi bunu yazdıktan sonra muska mı yapılacak , suya mı konulacak , bi yere mi gömülecek veya başka bi şey mi yapılacak aydınlatırsan sevinirim .

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Ne yapılacağı belirtilmediği sürece tüm tılsımlar üzerinizde taşınır. (muska, üçgen demektir) üçgen yapmanıza gerek, istediğiniz şekilde katlayın, zarar görmemesi ve kirlenmemesi içinde, doğal bir malzeme ile kaplayın.

meryo

Kayıtlı Üye
Bende böyle bir durum yaşamıştım çok zor dayanmak bazen.Ben Kaside-i Bürde'nin 3 beyitini o kişiye önce anne ismini sonra kendi ismini söyleyip mesela ayşe oğlu mustafa'nın sakin ve huzurlu olmasını niyet ediyorum diyerek o kişinin isminde harf sayısı kadar yazacağım beyitleri okuyabilirsiniz ben sonuç aldım dilerim Allah sizede huzur nasip eder
em hebbetir riyhumin tilkai kazımetin ve evmedal berku fiz zalmai min ıdami,fe ma ayneyke in kultekfüfa hemeta,ve ma
li kalbike in kultestefık yehimi ,ya laimi fil hevel uzriyyi ma'ziraten,minni ileyke ve ma lev ensafte lem telümi