Psikolojik olarak iyi değilim

Talgaran

Kayıtlı Üye
Mutsuzum şifalı insanlar varsa bana bakabilir mi ciddiyim hiç iyi değilim. Şarjı bitmiş cihaz gibiyim.

nest

Kayıtlı Üye
İş
Teacher
Gelecek kaygısı, boşluk
Bunlar malesef spiritüel bir olay değil. Bunlar herkesin başına gelen şeyler. Varoluşsal birşey. Hayat biz mutlu olalım diye oluşturulmuş bir yer değil, Hayat mücadele keşif ve gelişim üzerine kurgulanmış bir yer . Kendinize geleceğinize olumlu etki edecek bir meşguliyet bulmalısınız. eğer üzerinizde büyü, Nazar vb şeyler olduğunu düşünüyorsanız yardımcı olabileceğim tek şey bende takılar var ücretsiz olarak gönderebilirim bende işe yaradı umarım sizdede yarayabilir

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ergenlikle ilgili olabilir, ileriki yaşlarda geçer. Bu yaşta birinde çok ağır şeyler yaşamadan ağır depresyon olmaz ayrıca. Günlük mod değişimidir, bugün kötü hisseder yarın hayat dolu olur. Gençlik halleri bunlar, gelecek kaygısı vs. Ayrıca çağın hastalığı. Boş zaman fazlalığından kaynaklı. Eskiki insanlar erken yaşta evleniyor, çoluk çocuk geçim derdi, çalışmaktan başını kaldıramamaktan felan sadece önlerine bakıyor gerekeni yapıyor gereksiz şeylere kafa yormuyorlarmış. Size gereken kendinize bir meşgale bulmak bence.

Talgaran

Kayıtlı Üye
Ergenlikle ilgili olabilir, ileriki yaşlarda geçer. Bu yaşta birinde çok ağır şeyler yaşamadan ağır depresyon olmaz ayrıca. Günlük mod değişimidir, bugün kötü hisseder yarın hayat dolu olur. Gençlik halleri bunlar, gelecek kaygısı vs. Ayrıca çağın hastalığı. Boş zaman fazlalığından kaynaklı. Eskiki insanlar erken yaşta evleniyor, çoluk çocuk geçim derdi, çalışmaktan başını kaldıramamaktan felan sadece önlerine bakıyor gerekeni yapıyor gereksiz şeylere kafa yormuyorlarmış. Size gereken kendinize bir meşgale bulmak bence.
Bugün kötü yarın iyi olsam inanın buraya yazmazdım.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Bunlar malesef spiritüel bir olay değil. Bunlar herkesin başına gelen şeyler. Varoluşsal birşey. Hayat biz mutlu olalım diye oluşturulmuş bir yer değil, Hayat mücadele keşif ve gelişim üzerine kurgulanmış bir yer . Kendinize geleceğinize olumlu etki edecek bir meşguliyet bulmalısınız. eğer üzerinizde büyü, Nazar vb şeyler olduğunu düşünüyorsanız yardımcı olabileceğim tek şey bende takılar var ücretsiz olarak gönderebilirim bende işe yaradı umarım sizdede yarayabilir
Ne tarz takılar acaba taşlar mı ve nasıl göndereceksiniz? Biliyorsunuz burada kişisel bilgiler paylaşılmıyor.

Vanilia

Kayıtlı Üye
Bu arada aynı ben de böyleyim. Canımı sıkan asıl mesele başkalarına zarar verenlerin ihya olması.
Artık Allah konudan elıni eteğini çekmiş ve hepimizi son ana bırakmış gibi hissediyorum.

Alakan

Kayıtlı Üye
Ağır depresyon kişinin ağır bir şey yaşayıp yaşamamasıyla mı ilgili? Kime göre ağır neye göre ağır? Ağır depresyonun yaş ile ne ilgisi var? Hormonal değişimler depresyonu tetikleyebilir. Lütfen yanlış yönlendirme yapmayın.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Ağır depresyon kişinin ağır bir şey yaşayıp yaşamamasıyla mı ilgili? Kime göre ağır neye göre ağır? Ağır depresyonun yaş ile ne ilgisi var? Hormonal değişimler depresyonu tetikleyebilir. Lütfen yanlış yönlendirme yapmayın.
Hormonal derken beyefendi regl döneminde mı? Ağır depresyon ağır kayıplarla ve travmatik olaylarla ilgili diye biliyordum. Yanlış olduysa kusura bakmayın psikolog ve psikiyatrist değilim. siz ne tavsiye edersiniz, nasıl yönlendirme yapalım? Bunalım mı takılsın, her zaman neşeli görüyorduk kendisini, astral alemlerde gezintiler felan neşeli mesajları vardı. Yakın zamanda moralini bozacak bir şey oldu her halde.

Talgaran

Kayıtlı Üye
Niye tartışıyorsunuz ki? Ülkemizde genel sıkıntılardan biri bu. Ben buraya bir sıkıntımın olduğunu nasıl giderebileceğimi yazıyorum yanıtlar bana neyden kaynaklanmış olabileceğini söylüyor. Ben doktor değilim şu an önemli olan iyi hissetmem. Neden kaynaklandığını öğrenmek çözüm değil benim için.

Talgaran

Kayıtlı Üye
Bu arada aynı ben de böyleyim. Canımı sıkan asıl mesele başkalarına zarar verenlerin ihya olması.
Artık Allah konudan elıni eteğini çekmiş ve hepimizi son ana bırakmış gibi hissediyorum.
İyi niyetli birisi olduğumu düşünüyorum. Fakat iyi olmayan aksine bazı özellikleri derinden yara veren insanların maddi olarak ve insanlar açısından da üst mertebelerde görülmesine öfke duyuyorum.

Alakan

Kayıtlı Üye
Hormonal derken beyefendi regl döneminde mı? Ağır depresyon ağır kayıplarla ve travmatik olaylarla ilgili diye biliyordum. Yanlış olduysa kusura bakmayın psikolog ve psikiyatrist değilim. siz ne tavsiye edersiniz, nasıl yönlendirme yapalım? Bunalım mı takılsın, her zaman neşeli görüyorduk kendisini, astral alemlerde gezintiler felan neşeli mesajları vardı. Yakın zamanda moralini bozacak bir şey oldu her halde.
Hormonal değişimler sadece regl döneminde veya kadınlarda mı oluyor sanıyorsunuz? Dilediğinizi tavsiye edebilirsiniz teşhis koymadığınız sürece.

Konu sahibine gelecek olursak durumunuz ciddiyse uzmana danışın. Bizim buradan bunu teşhis edebilmemiz mümkün değil. O kadar da bitik hissetmiyorum diyorsanız sorunun ne olduğuna odaklanın. Çözebileceğiniz bir durum değil dış etkilerden kaynaklanıyorsa şayet sevdiğiniz bir şeylerle meşgul olun fakat bu sevdiğiniz şeyler ufak başarı kazandıracak şeyler olsun. Ufak adımlarla bir şeyleri başarmak size tekrar motivasyon kazandırır, boşluk hissinden kurtulursunuz.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
@Alakan burada teşhis koyan ben değilim.

@Talgaran dünya kötü zamanlardan geçiyor. Her yerde ekonomik krizler (ki Avrupa ve Amerika'da belli etmeseler de daha şiddetli olduğunu düşünüyorum), doğal afetler, savaşlar vs. Cennet gibi ülkemizde bize düşen kendi vazifemizi yapmak ve gerisini Allah'a ya da neye inanıyor, güvenip dayanıyorsak oraya havale etmek. Dünyanın eğretisi bitmez, imtihan gereği böyledir bu, kıyamete kadar da böyle devam edecek. Sen kendini sakındır her zaman, bırak kim kime dalkavukluk yapıyorsa yapsın. Öyle şeyler için depresyona girilmez. Herkes biliyor kimin neyin ne olduğunu da, menfaat dünyası iste. sen hiç üzülme öyle şeylere.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
"Sakın Allah'ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma, gözlerin dışarı fırlayacağı bir güne kadar onları ertelemektedir." İbrahim suresi 42. Ayet

Talgaran

Kayıtlı Üye
Tek bunlarda değil rahat yaşamak istiyorum bu rahatlığı zenginlik olarak düşünmeyin. Ama ne yapacağım bilmiyorum.

cathrine

Kayıtlı Üye
Mutsuzum şifalı insanlar varsa bana bakabilir mi ciddiyim hiç iyi değilim. Şarjı bitmiş cihaz gibiyim.
Bugünlerde çoğu insandan bu şikayeti duyuyorum..Bu sitede de bu soruyu soranlar artıyor...Yardım istenmesi de çok doğal ama verilen tavsiyeler ciddiye alınırsa ya da uygulunursa...Hayat enerjisini etkileyen ,düşüren en önemli faktörler;fiziksel aktivite eksikliği,hareketsiz bir yaşam ya da hayatta bir konuya bile tutkuyla ve merakla yaklaşmamak...Her gün kendinize uygun gördüğünüz (yürüyüş,bisiklet sürmek ,koşmak,yüzmek vs)bir spor alanını rutininize ekleyin...İkinci olarak ömrünü resim yapmaya,yazmaya,heykel yapmaya,okumaya adamış insanlar olur ya,onun gibi belki de bir kuş türünü incelemek için yıllarca çaba gösteren kuş gözlemcileri var mesela...Zevkine marangozluk yapan insanları da gözlemlemişsinizdir....Kısacası ''En iyi tedavi meşguliyettir''Hiçbir şeyle ilgilenmiyorsanız dizi,film izleyerek,heyecanlı bir kitap okuyarak da kafa dağıtabilirsiniz...Belki sözsüz müzikler dinleyebilirsiniz....Eğer öğrenci ya da üniversiteden mezun bir kişiyseniz zaten önünüzde sınavlarınız var(YKS,KPSS,ALES)Yok değilseniz bir mesleğiniz vardır ,o zaman bunlar zaten hayatınızın yarısını oluşturuyordur...Eğer bir mesleğiniz yoksa da zamanınızı değerlendirecek bir şeyler de yapabilirsiniz...Yeni bir dil öğrenmek bile hayatınıza renk katar..Bunlar hep enerji yükselten aktivitelerdir..''Başkasına yardım etmek kendine yardım etmektir''derler...Ben sadece size demiyorum ama olumsuz duygulara karşı sizin sorunuz altında ihtiyacı olanlara yine bir cevap yazmak geldi içimden...Kendi duygularınızı anlamak,kendinizi dinlemek güzel ama sürekli kendini dinlemek insanı hasta eder...Bazen geçiştirmeyi bilmek gerekiyor..Bir bilgisayar oyunu bile insanı neşelendirir...Küçükken nasıl ki oyuncaklarımız vardı,yetişkin olarak da hayata tutunacak bazı uğraşlarımız olmalı...''Bir arkadaşım vardı;24 saat bana yetmiyor''derdi...O arkadaşımın şikayet edecek vakti bile yoktu...Enerjiniz düşükse muhtemelen ''Adım atamıyorum ki bunları yapayım''diye düşünebilirsiniz...Çünkü hayat enerjisi düşük seviyedeyken sürekli uyuma modunda oluyor insanlar ama ayağa kalkıp bir şeyler yapmak için motive olmayı beklemeyin,zaten bir adım bile atsanız onun devamı gelir...Dinlenmeniz gereken yerde o duyguları da yaşayın,üç gün sürsün ...Yanlış bir yaklaşım var;örneğin ders çalışmak için motivasyona ihtiyacımız olduğunu düşünürüz,oysa ki disipline ihtiyacımız vardır...Önce çalışmaya başlayın sonra motivasyon arkasından gelir...Tavsiye edebileceğim çok aktivite olsa da herkes kendi yapısına uygun olanı bulmalı diye düşünüyorum...Bahçesi olan insan sürekli çiçekleriyle uğraşır,olmayan balkonunda saksılarında çiçekler yetiştirir...O bile hayata bağlar...Ama herkes bundan hoşlanmaz...Sonu olarak ne ile meşgul olmak size keyif veriyorsa onun peşine takılmak gerekiyor...Çevrenize faydalı olmak da bir yoldur...Faydalı olduğunuzu hissetmek de çok farklı hissettirir...Dışarıda faydalı olmak istemiyorsanız evde bozuk eşyaları tamir ederek ya da ev işlerine yardım ederek bile faydalı olabilirsiniz...Daha önce başka başlıklar altında yine arkadaşlarımızla tartışmıştık,herkesin çok güzel önerileri var...Başlıkları araştırabilirsiniz,kolay gelsin,sevgiler:)

• Beğendim
Tepkiler: Ori