Lusid Rüya (Astral Boyuta Rüyadan Geçiş)

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar.
Bir süre önce astral seyahatle ilgili konuları okurken lusid rüyada olduğunuzu anladığınızda,bir cisme odaklanırsanız çok kolay bir şekilde astral boyuta geçilebileceği yazıyordu.Paylaşmış olduğum bu konuda nasıl lusid olabileceğimiz hakkında bilgiler var.Umarım işinize yarar!

""1.Milyonlarca insanin nicin lusid olmaya calistigini, bunu nasil yaptiklarini ve orada neler yasanabildigini burada ogrenebileceksiniz.

2. "Lusid" olmanin anlami, ruya gordugunuzde, zihninizin ruyada oldugunuzu tam olarak bilmesidir. Oyle ki, bedeniniz derin uykuyu yasarken, azicik hileyle beyninizi tam anlamiyla uyanik oldugunuza inandirirsaniz, goreceklerinizin gercekligi karsisinda hayrete dusebilirsiniz.

3. Lusid hale gectikten sonra yapilan faaliyetlerin basinda ucmayi, ruya alemlerinde gezmeyi, ruyadaki kisilerle iletisim kurmayi, hatta kendi ic dunyanizi sorgulayip, kisiliginizi gelistirmeyi sayabiliriz. Aslinda yapabileceklerinizin sinirini yine kendi akil ve mantik cerceveniz belirliyor.
Yani aklinizin alabildigi herseyi yapmakta ozgursunuz.

4. Lusid hale gelebilmek icin iki degisik yol takip edilebilir. Baslangicta ilkinin kullanilmasi uygundur, cunku lusidligi ogrenmenin temeli buna dayanir. Yataginizin basucunda bir ruya gunlugu bulundurun ve her sabah uyandiginizda hatirlayabildiginiz ruyalarin tumunu buraya yazin. Bunu yapinca, zihniniz ruyalara daha fazla odaklanir, ve zamanla ilginc ruya konulari veya ruya belirtilerini saptayabilirsiniz. Bu da zihninize ruya gordugunu anlamasi konusunda yardimci olacak ipuclari saglar.

Gerceklik testi uygulayin. Bunlar, ruyadayken, ruyada oldugunuzu farketmenizi tetikleyecek basit testlerdir. Mantigi su sekilde isler: eger normal hayatta duzenli araliklarla ruya gorup gormediginizi kontrol etmeyi aliskanlik haline getirirseniz, buyuk ihtimalle beyniniz bu kontrolleri ruya gordugunuzde de surdurecek ve siz de kendinizi ruya gorurken yakalayacak ve lusid hale gececeksiniz. Gerceklik testlerinde en sik kullanilani havaya yukselmeye calismak, parmaginizi elinizin icinden gecirmeye calismak ya da aydinlatma dugmelerinin dogru calisip calismadigina bakmaktir ( Cunku bunlar ruyada genellikle abuk sabuk calisir )

Takip edilecek ikinci yoldaki yontemler cok daha kestirmedir. Ama bunlari denemeden once mutlaka belli bir sure ruya gunlugunuzu tutmus ve gerceklik testi alistirmalarini uygulamis olun. Sabah uyandiginizda hic kipirdamayin ve tekrar uymaya calisin, ama bu kez kendi kendinize:"Ruyaya geri dondugumde ruyada oldugumu farkedecegim" diye dusunun. Daha once gormus oldugunuz ruyayi hatirlamaya calisin ve kendinizi ruyaya tekrar girmis olarak, ama bu kez ruya gordugunuzun farkinda olarak hayal edin. Isterseniz alarm saatinizi normalden bir saat oncesine kurun ve cok kisa bir sure icin uyanip, sonra bu teknigi deneyin.

Bir baska teknik ise, uyanik halden lusid ruyaya gecmektir. Bunu denemek icin en iyi zaman sabah veya oglen uzeri, birseyler atistirdiktan sonradir. Yataga uzanabilir veya koltuga oturabilirsiniz. Gozlerinizi kapatip gevseyin. Zihin gozuyle izleyeceginiz renkli sekillere ve goruntulere konsantre olun. Uyku esigine gelinceye kadar kendinize musaade edin. Zihniniz sukunet icinde kalsin ama olusan sekillerin farkinda olsun.
Bu biraz zor bir yontem olmakla birlikte, eger dengeyi iyi kurabilirseniz, sekiller gun isigi gibi ortaya cikacak, ve siz gormekte oldugunuz dunyaya rahatlikla lusid olarak adim atabileceksiniz.

5. Lusid olmayi basardiktan sonra , lusidligi maalesef her an tekrar kaybedebilirsiniz. Elde ettiginiz deneyimin suresini uzatmak icin, ellerinizi birbirine surterek ovusturmaya calisin ve kendinizi ruh dunyanizin yarattigi gerceklige birakarak bu gercekligi iyice algilamaya calisin. Ayrica yuksek sesle: "Daha fazla lusid olmak istiyorum" diye bagirip, kollarinizi iki yana acarak oldugunuz yerde kendi etrafinizda donmek de ise yarayabilir""

Alıntıdır!

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
ben doğuştan lucid biriyim. bir sabah yine hep yaptığım gibi rüyama geri dönüp luside geçmek isterken odamın ortasında buldum kendimi. astral seyahat aklıma gelir gelmez de geri dönmek istedim ve odamda uyandım. bu neydi? astral seyahat mi? rüya mı?

siyahzühre

Kayıtlı Üye
Eğer çok sıkıntı veren bir rüyadaysam kendime rüyada olduğumu hatırlatıp uyanmaya çalışıyorum.Bu durumu sık sık yaşıyorum.Ve aslında memnunum da.Çünkü böylece huzursuzluk veren rüyada daha fazla kalmadan uyanabiliyorum :) Bazı zamanlarda uyanıp tekrar uyursam rüyama devamediyorum.Tabi bunu herzaman isteyerek yapmıyorum.Devametmek istemediğim rüyalarda oluyor arasıra.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
ben doğuştan lucid biriyim. bir sabah yine hep yaptığım gibi rüyama geri dönüp luside geçmek isterken odamın ortasında buldum kendimi. astral seyahat aklıma gelir gelmez de geri dönmek istedim ve odamda uyandım. bu neydi? astral seyahat mi? rüya mı?

İlk önce şunu söyleyeyim doğuştan Lucid diye bir şey yoktur.Lucid rüyayı herkes yapabilir.Bazı kişilerde bu hiç uğraşmadığı halde ileridedir ama onlarda çalışır daha da ilerletir. :)

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Evet doğuştan lucid diye bir şey yoktur ama belki de çocukluğumuzda bu kadar kafamızı doluran şeyler olmadığından bu ve bu tarz şeylere daha yatkındık. Çünkü ben çocukluğumda hiç korkarak uyandığımı hatırlamam. Kabus gördüğümde hiç uyanmadan rüyanın akışını değiştirirdim. Şimdiyse bunu yapamıyorum. Bir yığın koşuşturmanın içinde uykumda bile rahat edemiyorum. Hep ya alarmı duymazsam, geç kalırsam korkusuyla diken üstünde uyuyorum.

zZztrojanzZz

Kayıtlı Üye
aynen ya küçükken bende kötü bi rüyadaysam uyandırabiliyordum kendimi yada rüyayı değiştiriyordum ne güzeldi ama artık zorluyorum olmuyor bir gün yapacam ama yatmadan önce hep diyorum rüyada olduğumu farkedecem diye ama rüya bi anda akıp geçiyor sabah oluyor astral seyehatide denedim en son ellerim ayaklarım bacaklarım karıncalanmaya basladı gectim heralde seyehate diye düsündüm az daha cabaladım zorladım olmadı bende bıraktım

nira

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar bir rüya görüyordum dün gece kapalı bir mekandan çıkmaya çalışıyordum çıkamıyordum. Nasıl olduysa rüya olduğunun bilincine vardım bu bir rüya ben çıkmak istersem çıkarım dedim ve mekandan tam çıkabildim fakat uyandım sanırım ama gözlerimi açamadım. birden kulaklarımda cızırdamalar ve bozulmuş bir cihazdan gelen sesler gibi sesler yankılandı. bütün vücudum karıncalandı ve elektriklendi. gözlerimin önünde çeşitli ışık oyunları belirdi. gözlerim kapalıydı. hafif aralayabildim heryer titreşimli görünüyordu tekrar kapadım ve o cızırdamalar görüntüler devam etti. çekiliyormuş hissi yaşıyınca bilincim tekrar açıldı ve acaba astral seyahat başlangıcımı dedim kendi kendime. çekilme hissim sürerken havalandığımı imgeledim ama bişi olmadı.

lucid rüya ve astral seyahat ilgimi hiç çekmedi hiç denemdim. fazla bir şeyde bilmiyorum zaten. bu kendiliğinden oldu. lucid rüya yaşadığımdan eminim fakat sonrası astral seyahate geçiş gibi bişi mi oldu ne oldu anlamadım? Astral seyahat deneyimi olan arkadaşlara soruyorum böylemi oluyor? o sırada benim ne yapmam gerekirdi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Arkadaşlar bir rüya görüyordum dün gece kapalı bir mekandan çıkmaya çalışıyordum çıkamıyordum. Nasıl olduysa rüya olduğunun bilincine vardım bu bir rüya ben çıkmak istersem çıkarım dedim ve mekandan tam çıkabildim fakat uyandım sanırım ama gözlerimi açamadım. birden kulaklarımda cızırdamalar ve bozulmuş bir cihazdan gelen sesler gibi sesler yankılandı. bütün vücudum karıncalandı ve elektriklendi. gözlerimin önünde çeşitli ışık oyunları belirdi. gözlerim kapalıydı. hafif aralayabildim heryer titreşimli görünüyordu tekrar kapadım ve o cızırdamalar görüntüler devam etti. çekiliyormuş hissi yaşıyınca bilincim tekrar açıldı ve acaba astral seyahat başlangıcımı dedim kendi kendime. çekilme hissim sürerken havalandığımı imgeledim ama bişi olmadı.

lucid rüya ve astral seyahat ilgimi hiç çekmedi hiç denemdim. fazla bir şeyde bilmiyorum zaten. bu kendiliğinden oldu. lucid rüya yaşadığımdan eminim fakat sonrası astral seyahate geçiş gibi bişi mi oldu ne oldu anlamadım? Astral seyahat deneyimi olan arkadaşlara soruyorum böylemi oluyor? o sırada benim ne yapmam gerekirdi?

Rüyada olduğunuz bilincine varmışsınız.Yaşadığınız o çekilme hissi,vücudunuzun karıncalanması felan istemsiz astral seyahat belirtisine benziyor.
İkisini de yaşamışa benziyorsunuz. :) O ışık oyunları ise uyku sarhoşluğundan dolayıdır yeni uyandığınızdan dolayı görmüşsünüzdür. :)