Melek Çağırdım..

ReviL

Kayıtlı Üye
Arkadaşım melekleri çağıramassın çağırdın diyelim zaten onlar davetine icabet etmezler çünki imtihan sırrı bozulur ve buna zaten Allah izin vermez.Peygamberler haricinde meleklerle irtibat kuran yanlış yoldadır kandırılmaktadır en kısa zamanda kandırıldığını anlayacaksın...

Siz Cok Bilgili Oldugunuz İçin Söylüyorsunuz Galiba

Siz Denedinizmi Çagırmayı ?

avelmi321

Banlı Kullanıcı
Ruh bence Sayılarını günde 1000 aşşağıda yapma çünkü belli bir seviyeye kadar getirmen gerekir o seviyeden aşşağısı olmaz.Her gün 1000 tane oku ama fazla insanlarla dünya kelamı konuşma gerekmedikçe.Unutma bunları yapmadan önce korunma dularını yap ve Keşif ayetlerini belli oranda oku misal bu işe başlamadan önce oku 100 defa veya bunun yerine yaptığın günler oruç tut ve günleri aksatmadan yap.Bunları yaparsan bir müddet sonra açılımlar yaşarsın aman dikkat et bu arada fazla kafa karıştırcak bilgileride okuma tamm.

sekhmet734

Kayıtlı Üye
İş
tiyatro
bence çağırmış olabilirsin çünkü trilyonlarca melek var ve hepsinin görevleri farklı,bizim imtihanla ilgili olanların zaten bize görüneceğine inanmıyorum ama dediğim gibi birsürü melek var ve senin çağırdığında sen temiz ve iyi kalpli olduğun için gelmiş olabilir, ama yine de dikkat et bence çünkü başka ruhani varlıklar seni kandırmak için bu surete bürünüyor olabilir,bol bol dua et,yolun açık olsun inşallah..

AJA

Elit Üye
Arkadaşım o duayı bizimIe payIaşırsan belki sana yardımcı olabiIiriz. Sizin şuan ki durumunuz şöyIe oIdu şimdi ; dr. bey ben bir hap kullanıyorum ve şu tesirIeri görüyorum ne dersiniz? dr. da size hapın adını soruyor ! Cevap vermeyecekmisiniz, vermeyecekseniz dr. e neden gittiniz payIaştınız derdinizi ? :)

İyi forumIar.

spnatural

Kayıtlı Üye
İş
Acil Tıp Teknisyeni
Arkadaşım o duayı bizimIe payIaşırsan belki sana yardımcı olabiIiriz. Sizin şuan ki durumunuz şöyIe oIdu şimdi ; dr. bey ben bir hap kullanıyorum ve şu tesirIeri görüyorum ne dersiniz? dr. da size hapın adını soruyor ! Cevap vermeyecekmisiniz, vermeyecekseniz dr. e neden gittiniz payIaştınız derdinizi ? :)

İyi forumIar.

Bence AJA haklı o duayı bize de söylesen daha iyi olur arkadaşım..

volvo

Banlı Kullanıcı
ben cok eskiden gordugum ama unutamadigim bir anim icin yorum bekliyorum bir gece yarisi uyurken bir el beni omzumdan cekti dondum ve onu gordum ayni filmlerdeki gibi uzun boylu uzun siyah elbise yuzu gozukmuyordu korktum bagirdim isigi yaktim kayboldu neydi o,seytan diye bagirdigimida hatirliyorum

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
bence alakası yok öncelikle niyet ve kalp önemli eğer niyetin iyi ve temiz bir kalbin varsa inan melekler geliyor hatta peygamber efendimiz Muhammed Mustafa S.a.v bile görüşenler oluyor kardeşim sen devam et bence... :cowboy:

Dua eden dil vardır.Dua eden kişi vardır.Dua eden insan vardır.Bir insan senden birşey istediğinde herkese aynı muameleyle mi yaklaşırsınız yoksa onun insanlığına karakterine tavrına istemesine söyleyişine nezaketine bütün varlığına göre mi ona istediğini verirsiniz.

Peygamber efendimiz hz.muhammed mustafa(s.a.v) yüce bir peygamberdir.Dünyanın yarısı onun nurunun yaradılışı hürmetine ayaktadır.o istediğinde normal bir insan gibi istemez.Onun varlığı kimsenin varlığına eş değildir ki şeytan onun huzuruna geldiğinde Allah eğer tek bir yalan söylersen seni yakar kül ederim dedi ve şeytan Peygamberimize (s.a.v) bütün sorularını yanıtlayarak ona yalan söyleyemem diyerek dünya üzerinde ilki yaptı ve doğru söyledi dürüst oldu.Melekler onun huzuruna ona yardıma gelir.Şeytanda ona göründü meleklerde...Peygamber başkadır bir insanın duası başkadır.Bir evliya nın duası başkadır benim duam başkadır.Ona göründü diye allah herkese melekleri gösterecek diye bir kaide yoktur ki bu sadece hastalıklı bir düşünce olabilir.Peygamberimize yol gösterici olarak melekler ona gösterildi ve onunla her zaman konuşturuldu.
Allah'a ne kadar yakın isen allah sana o kadar yakın olacaktır.Şah damarından yakındır tabiri de bunu doğrular .O sana her zaman yakındır. Fakat istediklerinin gerçekleşmesini istiyorsan sende ona yakın olacaksın.Dualarınla doğru karakterinle doğru yaşayarak ... Allah'ta sana bunun karşılığında melek göstermeyecek duanı kabul edecek.Durduğumuz yeri iyi bilelim.Böyle bir düşünce olamaz.Melek görmek gibi...

essanti

Kayıtlı Üye
İş
reklamcılık
Size gelen varlıkta cinden başka birşey olamaz.Bu okuduğunuz sure ile değil.Çağırma istediğinizden dolayı gerçekleşir.Hayat sınavı açısından da bizlere musallat olacak tek varlık ya da emrimiz altına alabileceğimiz tek varlık cindir.Yani şeytani mahlukatlar.Oda büyük bir ilimle olur.ve kötüye kullanmayacağınız şekilde.En büyük gücü Allah hz. süleymana vermiştir.Oda şeytanları iyi işlerde ve cami mescid yapımlarında çalıştırmıştır.Herşeyi tadında yaşamak gerekiyor.Kontrolsüz güç sizi kontrolü altına alır , siz ona hiçbirşey yapamazsınız.Cahilce bir cesaretle yapılan birşey ruh sağlığınıza hayatınıza inen bir darbe gibi olabilir.Görebileceğiniz tek meleği ben size söyleyeyim.Hz .Azrail oda ölüm yaklaşırken...Bu işlerle uğraşanlara da gerçek korkuyu yaşatacağına emin olun.

can-dan

Kayıtlı Üye
Sevgili Ruh:Okuduğunuz ayet İsra suresi-61.ayetin ilk bölümü mü??

İSRA 61-İLK BÖLÜMÜ
1. ve iz kulnâ : ve biz demiştik
2. lil melâiketiscudû : meleklere secde edin
3. li âdeme : Âdem'e
4. fe : o zaman
5. secedû : secde ettiler

Ve iz kulna lil melaiketiscüdu li ademe fe secedu.

Sevgiyle...

Morwenath

Banlı Kullanıcı
ilginç...

kardeşim sen bunu yaparken hulus i kalb ile tövbe ettin mi?!?

melekler günahsız temiz yaratıklardır.sen banyo yaptıktan sonra kirli kokan bir adamın yanında durmak ister misin?

söylemem doğru değil ama şunu iyi bil:

devlet dairesinde bile işinin daha hızlı gitmesi için ehil adamı araya sokarsın.duanın da daha hızlı varması için araya evliyaullah ı sokarsın ki peygamber efendimizi aracı etsin.neden? ağızları daha temiz diye.sen kaldı ki hataları olan beygamber efendimizden bile daha temiz olan melek çağırıyorsun...

mümkün ama imkansız...

enzo

Kayıtlı Üye
Bence o sırada başka bir varlık gelmiştir melek ler Allahın emırlerı dısında iş yapmazlar bunun mumkun olabilceğini sanmıyorum saygılarımla.

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Arkadaşım melekleri çağıramassın çağırdın diyelim zaten onlar davetine icabet etmezler çünki imtihan sırrı bozulur ve buna zaten Allah izin vermez.Peygamberler haricinde meleklerle irtibat kuran yanlış yoldadır kandırılmaktadır en kısa zamanda kandırıldığını anlayacaksın...

Evet katılıyorum.
Eğer çağırılabilseydi ateistlere ve satanistlere gösterirdik, hepsi de Müslüman olurlardı. Melekler, Peygamberlerden başka ancak içinde artık hiç şüphe kalmayan kişilere yani evliyalara görünür.
Arkadaşın gördüğünün cin olduğunu sanıyorum.

La-edri

Kayıtlı Üye
ilginç...

kardeşim sen bunu yaparken hulus i kalb ile tövbe ettin mi?!?

melekler günahsız temiz yaratıklardır.sen banyo yaptıktan sonra kirli kokan bir adamın yanında durmak ister misin?

söylemem doğru değil ama şunu iyi bil:

devlet dairesinde bile işinin daha hızlı gitmesi için ehil adamı araya sokarsın.duanın da daha hızlı varması için araya evliyaullah ı sokarsın ki peygamber efendimizi aracı etsin.neden? ağızları daha temiz diye.sen kaldı ki hataları olan beygamber efendimizden bile daha temiz olan melek çağırıyorsun...

mümkün ama imkansız...

Meleklerin Rasulullah (sav) dan daha temiz ve üstün oldugunumu düsünüyorsunuz...?

Allah ona habibim dedi sevgilim, hatta alemlere rahmet dedi, melekler aleminede rahmet yani..

Cinleri görebilmek kabul görüyorda melekleri görmek niye kabul görmüyor.

Islamda iman vardir birde sehadet. Iman görmedigin bir seye inanmaktir. sehadet ise iman ettigini görmek.
Yokmudur yani meleklere sahitlik etmis kisiler...

Ama sunuda eklemek isterim, imani sehadet boyutuna gelmis kisinin gönlündede Allah askindan/rizasindan baska bir taleb bulunmaz...

Bullshit

Banlı Kullanıcı
Ben size durumu açıklayayım. Çağırdığını iddia eden arkadaş ya kendi hayali dunyasını kurmuş ya kafayı sıyırmış ya da saçma hikayeler yazarak insanları meşgul ediyor. Ben birinci olasılık üzerinde duruyorum.

Sadece bir ışık oyunu veya golgeydi o gördüğün ve yahut kafanın içerenlerin bir şey sana oyun oynamış. 700 kere bir kelime zikr edip, büyük bir beklenti icine girersen sana bir değil bin melek görünür. Psikolojik olarak görürsün yani.

Adarr

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ısrar ile neden uygulanan metodlar soruluyor bir türlü anlamıyorum. Neden bu kadar kolay bir şekilde bilgi paylaşımı yapılması isteniyor. Öyle veya böyle yaşananlar kişiseldir ve belki de heyecan ile paylaşılıyordur. Yorumlar neden "inanmıyorum o gördüğün melek değildir" şeklinde oluyor ki? Bunun yerine tecrübeli arkadaşlar "Dikkatli olmanızı tavsiye ederim, zira o gördüğünüz melek olmayabilir şu şu metodları denerseniz melek olmadığını anlayabilirsiniz" dese daha doğru olmaz mı? Sürekli bir "inanmıyorum" yapamazsın demek egoistliktir. Yani ben yapamıyorsam ben yapmadıysam sen yapamzsın demektir. Elbette gelen varlığın melek olup olmadığını kimse bilemez. Bu konuda çeşitli görüşler düşünürlerin ifadeleri de mevcut. Bunlar zaten gizli ilimlerin bulunduğu bir çok kitapta deneniyor. Bizim kendisine başarı ve ilahın yardımcı olmasını dilememiz neden bu kadar zor?

Elbette bu tarz metodları deneyen arkadaşların ilim, bilgi, tecrübe seviyeleri farklıdır. Forumda bunu bilinçsiz bir şekilde uygulamaya potansiyeli olan meyili olan yüzlerce kullanıcı var. Bunların kötü insanlar tarafından kullanılmayacağını bilemediği için paylaşmak istemesi gayet makul, bu insanların yalan söylediği anlamına gelmez ki?

Her fırsatta sevgi ve ışık sevgi ve ışık. Sevgi içimizde nidaları ile artistlik yapıyoruz ama adına kıskançlık mı denir ne denir bilmiyorum konu bu tarz işler olunca hemen pozitif öneri ve düşünce yerine saldırıya geçiyoruz.

Bırakın insanlar inandıkları şeylerle yaşasınlar. Eğer siz daha önce yaşadıysanız ve tehlikeli olduğunu düşünüyorsanız pozitif bir öneri ile kesinlikle istediğiniz gibi dikkat çekebilirsiniz. Tamamiyle yaklaşım tarzı ile alakalı bir durum.

"O duayı bana da söyle yoksa inanmam" demek bencilliktir. Yüzlerce kitap kaynak var okuyun sizde elde edin neden insanların başarı elde ettiği metodları hiç uğraş sarfetmeden istiyosunuz ki? Paylaşılacak insanlar vardır, paylaşılmayacak insanlar vardır.

Kaldı ki anlatılanlar yalan bile olsa bunun idraki sadece size kalmış, muhakemesini yapmak siz değil ilahtan başka kimseye düşmez. Tehlike seziyorsanız özel mesaj ile saygı çerçevesinde mesajınızı iletirsiniz örneğin: "bakın bu meleküt alemi varlığı olamaz çünkü çok zor riyazatlar gerektirir ilim ve takva seviyenizin yüksek olması gerekir" diye kibar bir şekilde iletirseniz olur biter. Anlayana ders vardır anlamayana musibet.

Bu tarz konuların tamamında dikkat ediyorum sürekli bir "duayı bizimle paylaş, duayı paylaşmazsan inanmayız sen yalan söylüyorsun ya da şunu yapıyorsun" deniliyor.

Yanlış anlaşılmasın söylediklerim elbette bu başlık altında kıymetli bilgiler de mevcut fakat anlatmak istediğim eleştiri ve tepkilerimizin biraz daha anlayış çerçevesinde olması gerektiğidir. Uyarı böyle olmamalı daha yapıcı ve dikkat çekici olmalı.

Ben sırf bir dua öğrenmek için 2000 sahifelik bir kitap okudu isem; bunu bilinçsizce kullanıp kullanmayacağını bilemediğim insanların var olabileceğine inanıyorsam neden paylaşayım? Neden o kadar kişisel emeği dikkatsizce kullanayım?

Tecrübelerin paylaşılmasının sebebi "bakın arkadaşlar böyle bir şey denedim acaba siz de denediniz mi bu yaşadıklarım doğru mudur" demektir belki de. Ee bu dilde olacaksa insanlar bu forumda neden tecrübelerini paylaşsın ki?

Ben olsam tövbe billah paylaşmam.

Biraz daha anlayış lütfen.
Not: Sözüm bu başlık altında yazılanlara değil, genel olarak bu davranış biçimi sergileyen kişilere.

Ek olarak sabredelim sayın @Ruh adlı üyemize arkadaşımızın paylaşımlarını bekleyelim; belki daha farklı bir tecrübe yaşayacaktır. Eğer bu tarz işlerin çok tehlikeli ve kişisel çabalarla zor olacağını ve sonunun acı bir şekilde biteceğini biliyor ve bu işe girişiyorsa zaten abuk subuk uyarılar yapmamızın bir anlamı yok. Bu onun tercihidir.

Hayır işin ilginç tarafı ömründe bir kez bile varlık çağırmayan insanların garip yorumlar yapması ne kadar da ilginç.

Bakın öyle veya böyle bilinçaltı kandırmacaları/yalan yanlış/cin/peri ne olursa olsun bunun uygun bir dil ile ifade edilmesi gerektiğini savunuyorum. Yaklaşım tarzınız iletmek istediğiniz mesajın doğruluğu ispat eden yegane şeydir burada. Kelimelerle güveninizi ancak bu şekilde ifade edebilirsiniz.

Sayın @Ruh ben merak ile bu başlığı takip etmekteyim. Eminim benim gibi sessiz bir şekilde takip eden insanlar da vardır. Lakin binlerce insan bu tarz konuların çok zor ve tehlikeli olduğunu söylüyor. Benim her ne kadar uzmanlık alanım olmasa da bir kez daha hassasiyet sebebiyle bunu hatırlatmakta fayda görüyorum. Sadece insani bir uyarıdır benimkisi. Eğer bazı şeyleri göze aldıysanız ne ala.

The Arrivals'ın 28. bölümünde ifrit ruhların (anlatanın kendi deyimiyle düşmüş meleklerin) güzelliğinden bahsediliyor. Anladığım kadarıyla bu demek oluyor ki ifrit/demon/ismi ne ise farklı formlarda insanlara gözükebiliyor ve sizi doğru olan yolunuzdan farkına varmayacağınız küçük isteklerle saptırabiliyor.

Sonuçta ifritler veya sufli/şerli hadimler de çeşitli ayetlerin tılsımsal tekrarları ile çağrılıyorsa yine de dikkatli olmak gerekir diye düşünüyorum :)

Bullshit

Banlı Kullanıcı
The Arrivals bir dizi mi? Ve siz bu ''diziden'' bazı çıkarımlar mı yapıyorsunuz? Yoksa ben mi yanlış anladım?

Adarr

Kayıtlı Üye
Sayin bullshit konu neyin ne oldugunu kimin nereden ne cikarim yaptigini sorgulayabileceginiz sorabileceginiz bir konu degil. Tartisma yaratacak yorumlari buraya yazmayin. Cok merak ediyorsaniz ozel mesaj olarak size gonderiyorum birazdan cikarimlarimi nereden yaptigimi.

Sayin @Ruh bir gelisme var mi?

Geberiyolog

Banlı Kullanıcı
İş
Ä°nsan
Arkadaşlar, gerçekten anlayamıyor ve bir anlam veremiyorum.
İki gündür forumda, komünist avatarı ve ateizm propagandası yapan imzasıyla, her mesajında hakaret ve her mesajında dalga geçme bulunan, terörü savunan ve iki gündür forumda düzen falan bırakmayan kişi nasıl daha banlanmadı? Moderatörler nerede?