''Ya Vedud'' Ismi Şerifi

YasinLY

Kayıtlı Üye
Allah sevenleri bir birine kavuştursun. Elbette ki Yâ-Vedûd Esma'sını zikr edebilirsin. Annen seni istediği kadar evlendirmem desin. Allah ol dedikten sonra anneniz vız gelir vız geçer...

sagoparap

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bütün yorumları okudum, içinde elbette çok faydalı olanlar da var ama o kadar çok farklı yorum yapılmış ki inanın kafa karışmaması olanaksız.

Tek başına zikredilirse geri teper nefret doğabilir diyenler, 3600 zikredin diyenler, 400 zikredin diyenler, zikretme varlık musallat olur diyenler, saati vakti zamanı var diyenler...Daha neler neler... Lütfen bir üye olarak çok rica ediyorum, kesin bilgi sahibi olmayanlar yorumlarını kendilerine saklasa?? Çünkü ben buraya bilgilenmek maksadıyla giriyorum, çok bilgili arkadaşlarımız da var ama nolur önce emin olun bilginizden veya bilgili kimseler bir orta yol bulsun ondan sonra bizim gibi bilgilenmek öğrenmek isteyen üyeleri bilgilendirsin ve paylaşsın. Bunu rica ediyorum sizlerden.
İyi paylaşımlar

bende aynı sorundan rahatsızım. bi kaç arkadaş açıklama yapmış allah razı olsun . ama gerçekten emin olmak istiyorum. bu tesbih zıt etki yapıomu?. ben günde 600 kere felan okuyorum. yaklaşık bi haftadr başladım okumaya ama sanki insanlar benden dha çok uzaklaşıyormuş gbi hissediyorum . banamı öyle gelio eksikmi yapıorum anlamadım ki yardım edermisiniz ?

MANAVGATLI07

Kayıtlı Üye
Bir hırsız ve bir tüccarın arasında geçen gerçek olaydır;
_ya vedud, ya vedud,ya vedud,ya zel arşül mecid,ya mübdi,ya müid,ya fa'al lima yürid.

diyerek dua eder ve allah cevabını verir,elinde kalkan olan ata binmiş bir melaikeyi gönderirihırsızı vurarak öldürür. Duayı başınız sıkışınca okuyunuz allahtan cevabınızı alırsınız

KAYNAK:ŞEMS'ÜL MAARİF'ÜL _KÜBRA

fear3

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben bu mübarek ismi okuyunca,bir sitede okumuştum 400 defa diye tesbih çekerken 33 taşlı tesbihte 7.ye tam yetiştim bir anda kalp çarpıntısı başladı titreme oldu,acaba fazla mı çektim,ama çok ilginç bir duygu oluştu içimde anlayamadım cevap verirseniz sevinirim,bu çarpıntının anlamı nedir ?

panter33

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar varlık bulaşıyor filan diye bir sürü palavra sıkanlar olmuş ben sevgili urum un dediği gibi 12000 ya vedud' u hadimine ulaşmak için zor oldu ama 1 gecede okudum ama ulaşamadım korkmayın okuyun Allah ın isminden kötü birşey bulaşmaz

canuuu

Kayıtlı Üye
Ya arkadaslar ben Ya Vedud Esmasini yaklasik bi aydir her gece 400 defa okurum.Ama nedense niyet ettigim konuda hersey tersine gidiyor,yani istedigimin tam tersi oluyor,acaba neden?? Birseymi yanlis yapiyorum?

Ruh

Kayıtlı Üye
İş
Chi Dövüş Sanatları
Hadime ulaşmak için niyet çok önemli
Tabi günlük yaşantınız çok önemli
12 bin olmazsa bir 3 bin daha çek bu sefer gelme ihtimali büyür.

Korkunu azalt.
Okumadan önce 2 rekat namaz kıl.
Kıbleye doğru oku.
Sayılarını şaşırma ve yavaş oku.

Atelia

Banlı Kullanıcı
Bu esma zikr eden kişide açılım yapıyor evvela. Örnek verirsek, çok daha hassas oluyorsunuz olaylara karşı. Sanki camdan kalbiniz varmış gibi. Üstelik size bu zararı veren kişilere de bi süreliğine kızmak dışında hiçbir olumsuz his besleyemiyorsunuz. Bu tabi iyi birşey ama karşıdaki bunu bu şekilde anlamaz. Sizi çok tavizkar veya pasif zannedebilir ve daha çok yüklenebilir size, kolay lokma sanarak. Siz ise bu esmanın yaptığı açılımlahoşgörü ve merhamet deryasında yüzerken size kıyanlara asla kıyamazsınız. Nerden mi biliyorum :))

Ruh

Kayıtlı Üye
İş
Chi Dövüş Sanatları
Kim neye zarar vericek yahu ? Hadim çağırıyolar.Korkuyolar.
Sonra bana zarar vericekti diyolar.
Her elini kolunu sallayan uğraşmasın.
Hadimler karıncayı bile incitmez.O zikirlerde gelende hadimdir.Hadimde melekdir.
Onların arasına gönüllü cinler katılabilir.
Yalnız hiç biri kötü davranamaz.Senin amacın kötüyse , kötü davranma ihtimalleri var tabi

duacıı

Kayıtlı Üye
2000 okuyunca varlık bulaşıyor da 3003 kere okuyanlara bulaşmıyo mu biri açıklasın çekinmeye başladım okumaktan çünkü anladığım kadarıyla ne kadar çok okursak o kadar davetiye çıkarmış oluyoruz negatif varlıklara
ben sürekli ya vedud çekiorum hiç bişi olmaz allhın ismini anmaktan ne zarar gelebilir bir keresinde 3003 kere çektim ve istediğim bi dileğimde kabul oldu:)

şeniz123

Kayıtlı Üye
Emin olduğum duadan şuan emin değilim yorumlarınız sayesinde. Arkadaşlar yarım yamalak yorum yapmışsınız. Cümleleriniz açıklayıcı ve tam değil.

Biriniz çıkıyor diyor ki : Ya Vedud sevgi kazanmak içindir. Biri diyor ki soğutmak için. Biri diyor değeri 20'dir 20x20 : 400 defa okunmalıdır. Biri çıkıyor diyor ki, 1200 defa, 3000 küsurlarda. Biri allah aşkına çıksın (gerçekten bilir bir kişi) açıklık getirsin lütfen.

Ayrıca bir yorum var şuan hepsini alıntı yapamıyorum. Aşk, sevgiye dönüşüyor. Bunlar farklı şeyler. Sevgi olmazsa nefret oluyor tam yapmak lazım. Nasıl yani tam? Bu büyü değil ki? Hayır bilgisizim tamam ama, ters tepicek unsurlarıda açıklasanız keşke bizde bilelim. Hataya düşmeyelim.

Konu hakkında sorularım : Ebced gerekli midir. Belirli bir okuma saati var mıdır? Kaç gün okumak kafi olur? Ters tepicek durumlar var mıdır? Ki bunlar nelerdir. En önemliside birinin söylediği gibi tek başına çekildiğinde ters tepme olasılığı var mıdır? Şayet varsa, desteklenmesi gereken başka bir dua daha rica ediyorum. Duanın amacı nedir? Aşk kazanılıp kişi sizi düşünüp, severek geri dönüyor mu? Son olarak çok soru sorsamda. Başarılı olan var mıdır.

Çok soru sordum farkındayım ama bir işi yapıcaksak tam yapalım. Sabrınıza sığınarak cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum. :)

sevimkoşkatilgeldi

Kayıtlı Üye
İş
Kamu Hukuku
Emin olduğum duadan şuan emin değilim yorumlarınız sayesinde. Arkadaşlar yarım yamalak yorum yapmışsınız. Cümleleriniz açıklayıcı ve tam değil.

Biriniz çıkıyor diyor ki : Ya Vedud sevgi kazanmak içindir. Biri diyor ki soğutmak için. Biri diyor değeri 20'dir 20x20 : 400 defa okunmalıdır. Biri çıkıyor diyor ki, 1200 defa, 3000 küsurlarda. Biri allah aşkına çıksın (gerçekten bilir bir kişi) açıklık getirsin lütfen.

Ayrıca bir yorum var şuan hepsini alıntı yapamıyorum. Aşk, sevgiye dönüşüyor. Bunlar farklı şeyler. Sevgi olmazsa nefret oluyor tam yapmak lazım. Nasıl yani tam? Bu büyü değil ki? Hayır bilgisizim tamam ama, ters tepicek unsurlarıda açıklasanız keşke bizde bilelim. Hataya düşmeyelim.

Konu hakkında sorularım : Ebced gerekli midir. Belirli bir okuma saati var mıdır? Kaç gün okumak kafi olur? Ters tepicek durumlar var mıdır? Ki bunlar nelerdir. En önemliside birinin söylediği gibi tek başına çekildiğinde ters tepme olasılığı var mıdır? Şayet varsa, desteklenmesi gereken başka bir dua daha rica ediyorum. Duanın amacı nedir? Aşk kazanılıp kişi sizi düşünüp, severek geri dönüyor mu? Son olarak çok soru sorsamda. Başarılı olan var mıdır.

Çok soru sordum farkındayım ama bir işi yapıcaksak tam yapalım. Sabrınıza sığınarak cevaplarınızı bekliyorum. Şimdiden çok teşekkür ediyorum. :)

Sayın şeniz123, esmaların sadece zikredilmesinde ters tepme diye bir durum söz konusu değildir. Vedud'un ebdec değeri 20'dir. 20 kez denilmesi minimum okunma sayısıdır. Belirli bir zaman şart değildir. Gönlünüzden 4000 geçerse 4000 kez okuyun. İster niyetiniz olana kadar her gün okuyun ister ölene kadar. İçinizden nasıl geliyorsa yani. Zikretmek büyüye girmez.

Ancak sadece zikretmekle kalmayacaksanız, örneğin üçlü vefkini yazıp kademelerindeki görevlileri işler hale getirecekseniz dikkat gerektirir. O zaman uygulamanın belli şartları, gün ve saatleri vardır. Bu ise islami büyüye girer.

Sonuç almak ise itikat meselesidir. Buna "kesinlik" içeren yorum yapamam. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Ufİ

Kayıtlı Üye
Merhabalar.

Arkadaşlar sitede yeniyim herkese tekrar merhaba diyorum.Gerçekten sitede çok faydalı bilgiler var.Siteye ilk göz attığımdan bu yana çoğu gece sabaha kadar bakınıyorum.Bu sitede okuduklarımdan sonra umutlarım arttı.Mesela önceden elimden hiç bişey gelmeden sevdiğim bana dönsün diye bekliyordum.Ama artık Ya Vedud'u zikrederek dua ediyorum.Fazla uzattım sanırım siteye bu faydalı biklgilerinden dolayı teşşekkürlermi sunuyorum.Bu ikinci mesajım ama zamanla artacak İnşAllah.

Bu kısa tanıtma faskından sonra bi maruzatım olacaktı.Arkadaşlar ben yaklaşık bir haftadır Ya Vedud'u niyet ederek günde 400 defa zikrediyorum.Ama son iki gündür daha etkili olacağı söylendiği için 114 defa da Ya Cami'yi zikrediyorum.Yani sevdiğime niyet ederek 400 defa Ya Vedud hemen arkasından 114 defa Ya Cami zikrediyorum.Sonrada Allah'a dua ediyorum.Sevdiğim kişiye etkisi oluyor mu bilmiyorum ama, Ya Cami'yi de zikretmeye başladığım iki günden beri ona olan sevgim daha da arttı sizce neden?Bu soru saçma olabilir ama acaba ondanda etkili oluyormudur.Ya bide ben zikrederken bile tam konsantre olamıyorum sevdiğim bana dönmeyecek gibi geliyor.Ama ısrarla devam edicem,ömrüm vefa ettiği sürece.Biraz uzun oldu kusura bakmayın teşekkürler.

GANİ

Kayıtlı Üye
kendi sayısı kaçsa o kadar fazla okumak istiyorsanız katlarıyla okumanız gerekiyor mesela 3 ise 3*2 yaparsınız 6 kere okursunuz 5 kere okursanız yanlıştır...
yo doğrusu tek olan rakamlardır 1-3-5-7-9-11 diye gidilir

bekar.usta

Kayıtlı Üye
sayılı yapmadım hıc ama ben gecelerı hıc uyuyamam ya kabus ya karabasan gorurum cok sıkıntılı bır hayatım var yenı farkettım ama yatarken uyuyana kadar zıkredıyorum ya vedud dıye allahıma sukur nasıl uyudugumu bılmıyorum agzrım varsa gecıyor dualara ınancım sonsuz bu zıkır daha farklı

aris

Kayıtlı Üye
ya vedud sevgi için zikredilir.. Adedi : 20 ,Yıldızı : Ay ,Anlamı : Sevilip, dostluğu kazanılmaya en fazla layik olan.,Yorumu : Barıştırma. Aşk. Sevgi. Cinsel baştan çıkartmalar.

sevgili için okunacaksa diger güçlendirici esmalarla okunması uygundur. bunun için genelde en sık okunan "ya vedudül kaviül cami" olarak okunur ve toplam hesaplanmış ebced sayısı ya ve ül 'leride eklediginizde 820 dir....buna siz birde sizin ve sevdiginizin isminin ebced sayısını ekleyip bu şekilde toplmada kaç rakam çıkıyorsa okumalısınız.

okumaya başlamadan önce
70 defa =estağfurullah
11 defa= peygamberimize salavat
20 defa= La ilahe İllallah ( 20 olma sebebi ilk kullandıgın vedud esmasının sayısının 20 olması)
sonra dilegini dilersin kimi nasıl istiyorsan istedigin şekilde allaha yalvarırsın ve esmayı zikredersin...

etoiles

Kayıtlı Üye
Ya Allah Ya Fettah Ya Allah Ya Vedüd zikrini okuyanlar varmı? sevgi konusunda etkili olduğunu okumuştum bilgisi olan varmı?

aadb2006

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar siteyi araştırdım bulamadım. Kesin vardırda benim gözümden kaçmıştır. Kadınlar muayyen günlerinde "Ya Vedut " duasını zikredebilirler mi yardımcı olursanız sevinirim.

Lopelaz

Kayıtlı Üye
Cok guzel bir zikir YA Vedud zikri

Bu ismi uc dört gun önce 7000 kere cekmistim sonraki gunde 3500 kere ve o gun basim cok agirmisti 200 kere Ya Allah ufleterek gecirmistim normalde gunde 400 kere cekerdim hama birden o sayiya gittim diye mi agirdi acaba?