Üstadlardan Sözler 3

Ori

Kayıtlı Üye
"Bir meltem olacak rüzgarım dahi kalmadı benim. Dağlara çarptım her esişimde. Yollara küfrettim her gidişinde.'' -Nazım Hikmet Ran

''Bu dünyada emin olduğum bir şey varsa o da; kimsenin başkasının yaşamına karışmaya hakkı olmadığıdır.'' -John Steinbeck

“Atatürk’ün geçmişini araştırdim Türk’ler gerçekten çok şansli.” -Logan Lerman

''Ölsem ayıptır, sussam tehlikeli, çok sevmeli öyleyse, çok söylemeli.'' -Metin Altıok

''Neleri bilmediğini bilen çoktur, güçlük, neleri hiçbir zaman bilemeyeceğini bilmektir.'' -Cenap Şehabettin

''Senin aşktan yana nasibin varsa; dokunsan da yanacaksın, dokunmasan da. İyi bil ki; bazıları hasrette yanar, bazıları da vuslatta.'' -Mevlana

''İki gecem var ikisi de uykusuz; Ya sensizim uyuyamam, Ya sen varsın uyku haram.'' -Mevlana

''Benim hayatım, benim seçimlerim, benim hatalarım, benim sorunlarım, benim yalnızlığım. Yani özetle sizi ilgilendirmez.'' -Charles Bukowski

''Aşkı kitaplara soktukları iyi oldu, yoksa belki de başka yerde yaşayamayacaktı.'' -William Faulkner

''Düşünmek, ruhun kendi kendine konuşmasıdır.'' -Platon

''Ulaşamayacağını bile bile neden O'nu arıyorsun? derler... Bende derim ki; Öleceğimi bile bile neden yaşıyorsam, o yüzden.'' -Mevlana

''Ben seni fazlasıyla sevmiştim ama derler ya herşeyin fazlası zarar, belkide bu yüzden bana hep acı verişin.'' -Tiraje

''Acıya kahkaha atabilmek bir sanatsa eğer; Ben çok pahalı bir tabloyum.'' -Bukowski

''Sevmek güzeldir Bir daha sevmemek daha da güzeldir.'' -Paul Geraldy

''Aşk, biri gelip ona anlam yükleyene dek sadece bir kelimedir.'' -Paulo Coelho

Yorma kendini; Bırak hayatına eşlik etmek isteyenler seninle gelsin.'' -Bukowski

''Hiçbir şey, ele geçince hayalde olduğu kadar güzel kalmaz.'' -Richard Nash

''Boşversene! Aşk mı kaldı artık. Herkes gördüğünü sever olmuş. Ne olduğuna değil, ne verdiğine bakar olmuş.'' -Yılmaz Erdoğan

''Eğer iki insan, gerçekten birbirlerini seviyorlarsa, aralarında olup biteni kimse bilmemeli.'' -Dostoyevski

''Kadınmış derler adamı deli eden. Sen ne dersen de, yine kadındır deliyi de adam eden.'' -Can Dündar

''Beklemek yalnızca, bitip tükenmeyen bir çaresizlik.'' -Franz Kafka

İnsan,
ya hayrandır sana, ya düşman.
Ya hiç yokmuşsun gibi unutulursun
ya bir dakka bile çıkmazsın akıldan...
Nazım Hikmet Ran

Benden nefret edenlerden nefret edecek vaktim yok.
Çünkü ben, bana değer verenleri sevmekle meşgulüm.
Gabriel García Márquez

''Sen bilmezsin. O bilmez. Hiç kimse bilmez, bilemez. Hatta ben bile. Bir tek paşa gönlüm bilir.'' -Aşık Veysel Şatıroğlu

''Bakakaldım peşinden; Ne gözümü alabildim, ne göze alabildim.'' -Can Dündar

''Kalbiyle bağlantısını kaybetmiş insana “Tecrübeli” denir.'' -Sigmund Freud

''Var olan bir şey varsa, o da yokluğun senin.'' -Can Yücel

Parçaları kaybolmuş puzzle gibi artık insanlar.
Kiminin ruhu,kiminin beyni ve birçoğunun bir kalbi yok.
Chuck Palahniuk

Bugün senin için birşey yapmıyorsam,
dün elimden geleni yaptığım içindir...
Kahraman Tazeoğlu

"Bırakın 'senin için ölürüm' laflarını. Önce kendiniz için yaşamayı öğrenin, sonra başkası için ölürsünüz." -Can Yücel

''İnsan sevdiğini bırakmaz, sevmek insanı bırakır.'' -Attila İlhan

Üstadlardan Sözler 1
Üstadlardan Sözler 2

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
''Hiçbir şey, ele geçince hayalde olduğu kadar güzel kalmaz.''
Kesinlikle katılıyorum.