üç harfliler hayatımı zehir etti...

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
Uzaktan yapılan uygulamalar çetrefelli ve dikkat gerektiren uygulamalardır. Kişiyle bağlantı kurulduğunda zarar büyüyebilir de, yokolabilir de.. Ama bu tamamen ne ile çalışıldığına bağlıdır. Bağlantı kurulduğunda diyelim ki bir varlığa zarar verdiniz, ama kökünü kurutmadınız. Mühürlemediniz vesaire. İşte o zaman durum daha da vahm hale gelir. Sizin kişiyi koruma yönteminizi bilmiyorum ama, kişi öyle bir korunmalıdır ki, yanına kötü varlıklar ömür boyu yaklaşamamalıdır. Bunun garantisini verebilir misiniz?[/quote]

Tıp ve pozitif bilimler bile bir hastalığın tam kökünü kuratamamıştır... gribi düşünelim... İnsan bir dönem grip olur ama çaresi vardır ve doğru teşhis ve tedavi ile geçebilir... Ama bir daha olmayacağının garantisi verilemez... Bu tamamen kişinin bünyesi, beslenme alışkanlığı ve kendisine nasıl özen gösterdiği ile alakalıdır...

Bizlerde aynı şekilde gelen varlıkları def ediyor ve kişiyi koruma altına alan bir çok dualar veriyoruz... Kişiyi bir süre psiklojik anlamda da tedavi ediyoruz musallattan sonra... Ve psikolojik anşamda telkinler vererek bilinçaltına inip kişinin korkularını temizlemeye çalışıyoruz...

Bu şekilde musallatın kalıcı zararlarından kişiyi kurtarıp psikolojik anlamda kişiyi güçlendiriyoruz...

Böylece musallat cinin kişiyi avladığı yolları kapatıp bir daha musallat olmamasını sağlıyoruz... Tabi koruyucu önlemleride kişiye veriyoruz...

Sonra kişinin yaşantısında bir değişiklik olmaması halinde herşey yolunda gider ve eğer kötü anlamda değişiklik olduysa psikolojik travma geçirip eski olaylar hatırlandığı takdirde eskiye dönüş olabilir...

Ama kişiye verdiğimiz koruyucu önlemler dualar vs önlemler Allah'ın izni ile kişiye musallatı önler ama bu tamamen kişiye bağlıdır... Kişinin psikolojisi zayıf ve hemen etkileniyorsa bu olabilir veya olmayabilir...

İşte bunun garantisini kimse veremez... Çünkü gaybı bilemeyiz...

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Ben veririm garantisini. Bunun gayb ile alakası yoktur. Yanlış bilgilendirmeye mahal vermem bu konuda. Yapan ve yapamayan olarak ayırırım sadece.
Ayrıca alıntı yaparken dikkat edin, mesajınızı ben yazmışım gibi görnüyor.

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
Ben veririm garantisini. Bunun gayb ile alakası yoktur. Yanlış bilgilendirmeye mahal vermem bu konuda. Yapan ve yapamayan olarak ayırırım sadece.
Ayrıca alıntı yaparken dikkat edin, mesajınızı ben yazmışım gibi görnüyor.

bakın burada garanti vermek gibi niyetim yok. bir çok cin çıkarma seansı yaşadım. bir çok farklı deneyimlerim oldu... insanlar ile bir çok çalışmam oldu... bu olayı geçirenlerin aileleri ve kendileri ile ilgili bir çok detaylı araştırma yaptım... ve buda bana denayim kazandırdı...

ve cin çıkarma seanslarında başarıya her zaman ulaştım önceden yaşadığım tecribeler ile...

Ve şu an cin seansında başarıya ulaştığım bir çok kişide hiçbir hazar yok ve hayatına devam ediyorlar...

her zaman onları kuşatan koruyucu dualar veriyorum... ve bu şekilde onları koruma altrına alıyorum...

yalnız bir kaç işlem daha yapıyoruz tabi tam gitmesi için ve bir daha başka cinlerinde musallat olmaması için...

bende cini tam gönderme garantisini veririm ama insan için veremem... eğer hasaas ise ne kadarda başarılı olsak ta insanın psikolojisinin asla garantisi ve onu korumanın garantisi yoktur...

Ben bu anlamda garanti veremem... Ve kimsede veremez... Çünkü her insan farklıdır ve farklılığı aşamazsınız... yani insan bilincini tek anlamda düşünüp her zaman aynı etki olmasını bekleyemezsiniz...

Süreçler vardır ve olayı süreçler içinde yok olmasını beklemelisiniz... Bu süreç kişiye göre uzunda olabilir kısada... Bu bakımdan garantisi yoktur...

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
bakın burada garanti vermek gibi niyetim yok. bir çok cin çıkarma seansı yaşadım. bir çok farklı deneyimlerim oldu... insanlar ile bir çok çalışmam oldu... bu olayı geçirenlerin aileleri ve kendileri ile ilgili bir çok detaylı araştırma yaptım... ve buda bana denayim kazandırdı...

ve cin çıkarma seanslarında başarıya her zaman ulaştım önceden yaşadığım tecribeler ile...

Ve şu an cin seansında başarıya ulaştığım bir çok kişide hiçbir hazar yok ve hayatına devam ediyorlar...

her zaman onları kuşatan koruyucu dualar veriyorum... ve bu şekilde onları koruma altrına alıyorum...

yalnız bir kaç işlem daha yapıyoruz tabi tam gitmesi için ve bir daha başka cinlerinde musallat olmaması için...

bende cini tam gönderme garantisini veririm ama insan için veremem... eğer hasaas ise ne kadarda başarılı olsak ta insanın psikolojisinin asla garantisi ve onu korumanın garantisi yoktur...

Ben bu anlamda garanti veremem... Ve kimsede veremez... Çünkü her insan farklıdır ve farklılığı aşamazsınız... yani insan bilincini tek anlamda düşünüp her zaman aynı etki olmasını bekleyemezsiniz...

Süreçler vardır ve olayı süreçler içinde yok olmasını beklemelisiniz... Bu süreç kişiye göre uzunda olabilir kısada... Bu bakımdan garantisi yoktur...

Ben psikoloji değil, varlıklardan korunmayı tartışıyorum. Cin çıkarma seansı da nedir? Bakın, bir varlığı yakarsınız, öldürürsünüz, ama ya sonra? Sizi biri öldürse sülaleniz ne yapar? Bu mantıktan yola çıkın. Başka birşey söylememe gerek yok. Kişilere özel mesaj ile bilgilendirme yapmanız bu durumda uygun görülmemektedir. Psikoloji bölümümüzde paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz.

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
Ben psikoloji değil, varlıklardan korunmayı tartışıyorum. Cin çıkarma seansı da nedir? Bakın, bir varlığı yakarsınız, öldürürsünüz, ama ya sonra? Sizi biri öldürse sülaleniz ne yapar? Bu mantıktan yola çıkın. Başka birşey söylememe gerek yok. Kişilere özel mesaj ile bilgilendirme yapmanız bu durumda uygun görülmemektedir. Psikoloji bölümümüzde paylaşımlarınıza devam edebilirsiniz.

seans cin çıkarma işlemleri... ben artık bilgilendirme yapmıyorum... bana gelen mesajlara sadece konu açın konu üzerinden yardım yapabilirim diyorum...

Ayrıca cin çıkarma işlemlerinde cini öldürmüyorum sadece geldiği boyuta tamamen gitmesi için işlemler yapıyorum...

Öldürürseniz veya yakarsanız tabiki bitmeyen belalar başınıza alırsınız...

Ayrıca yazımda cinin insan üzerindeki psikolojik etkisinden bahsettim...

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
:) Sonuç olarak benim durum ne:) Deli miyim:)

sogukates

Kayıtlı Üye
Öncelikle şunu belirtmek isterim asl_ı arkaaşımıza konuyu açtığın günden beri birdaha bu konunun altında herhangibir mesajın bulunmamakta ki verilen bilgiler uygulamalarda doğrudur herkes bilgisi dahilinde yardımcı olmaya çalışmış bunları uygulayıp uygulamadığın sonucun ne oldugu iyimisin kötümüsün kurtuldunmu yoksa hala devammı ediyor hiç bir bilgi vermemişsin , veya en azındna bir teşekkür yok . Yeni üye olmama rağmen rahatsı oldum budurumdan. Neyse yinede sana yğunlaşarak sonra konuyu genel anlama taşıyarak yazılanlra katılmamla beraber bir kaç cümlede ben eklemek istiyorum.
Bu gittiğin hocanın hayırına birşeyler yaptığını veya dahada basite inidirirsek seni para almadan bilgilendirdiğini yazmışsın . İyi güzelde o hoca dediğin kişinin enerjisi belkide baya bir yüksek cnlerini vs sana yolayıp kendisine gitmeni mecbur hale getirmediğine emin misin? Şimdi konuyu genele taşıyarak kısa bir bilgi vermek isterim.
Kimse üstüne alınmasın , bu işi iyi niyetli yapanlar olduğu gibi çoğu zaman kötü niyetlerle yapanlarda bulunuyor , sizi iyliğinize adam birşey yapıyor ama para alırsa bu sahtekardır denilebiliyor bu tip adamların işi bu mesleği yani güne birsürü insan gidiyor , evinin kirasını , yiyeceğini , içeceğini vs gibi ihtiyaçlarını başka türlü nasıl karşılayacak mutlaka belli bir mebla alması lazım.Yeterki faydası olsun helal olsun.
Gelelim benzer olaylarla karşılaştığımızda birde bu işten anladığını iddia eden birinin bunları bizim başımıza yönlendirmediğini musallat etmediğini bilemeyiz , yada bir sorun için gittiğimiz yerdeki kişinin kısa süreli rahatlamasının ardınan aman geçince tekrar gelip parasını alayım düşüncesiyle sizi daimi müşterisi haline getirmedğini bilemeyiz ,tabi bunlarında yöntemleri belli oralara hiç girmeyeceğim çok uzuyor konu çünkü.Diğer üyelerin yazdıklarına ek olarak ; Banyo yaparken banyo yaptığınız yere küçük teharetinizi yapmayın , banyo yada tuvalete girmeden önce besmelenizi çekiniz , unuttuysanız çıkın besmelenizi dışarda çekin yeniden girin yok onua unuttunuz artık içerdesiniz ve işe başlamışsınız çeşmeyi hafiften açın su aksın.
Musallat olunmuşsa konu altına bahsi geçen şeyleri yaparken öncelikle şuna samimi olarak inanın ve korkmayın Allah (C.C.) 'a inanın cinleride tıpkı bizi yarattığı yarattığına onlarına kulluk görevlerinin olduğuna Yine Allah (C.C.) ın izni olmadan bizi zarar veremeyeceklerine , dilerse bizi hemen onlardan kurtabileceğine ,izni olmadan nefes dahi alamayacağınıza inanın ve hertürlü beladan ,kazadan şerden Allah'a sığının.Unutmayınki başımıza gelen herşey iyi yada kötü sınavın ibretleridir bu ibretleri Allahü teale yazmış olduğu kaderde iyi olduğu yola sokmak için verir.Eğer O' istemezse ne cin musallat olur nede yapılan bir büyü tutar hepsi sınavdır .Sakın olaki şunu düşünmeyin yada demeyin; Allah büyüyü yasakladı ben ne yaptımda bu büyü tuttu nedne buna izin veriyor gibi şeyler düşünmeyin bu bir örnekti çoğaltılabilir.Kaderinize iman edin.biraz dağınık oldu ama anlatmak istenileni anlatabilmişimdir umarım.
Teşekkürler ,

Belladona

Banlı Kullanıcı
benim üniversiteki ana uzmanlığım felsefe yan dalım psikolojidir... bu nedenle insan psikolojisinden tutunda mantık kavramlarına kadar bir çok konuda bilgi sahibim...quote]

Her halde bitirdiğiniz üniversite Türkiye'de değil. Kusura bakmayın ama çok fazla imla hatanız var. Şaka gibisiniz.

Belladona

Banlı Kullanıcı
Ayrıca psikoloji bilimi bu tür musallat olaylarda gidilecek ilk çözüm yeri değildir... Çünkü dediğiniz gibi ağır ilaçlar söz konusudur... Ve bu ilaçlar sadece kişiyi uyutur ama sorun hala vardır...
Bakınız; sinir hastalıklarında" ilaç uygulayan" ve "reçete yazabilenler" psikiyatr denilen doktorlardır. Bunlar tıp tahsilinin üzerine bir de uzmanlık okurlar.
Psikoloji bilim dalında ise "tıp, hekimlik , vs " olayı yoktur; farklı yöntemler kullanılır, ağır ilaçlar falan kullanılmaz ayrıca psikologlar yeşil ve kırmızı reçete yazamaz .

zenithmx

Kayıtlı Üye
Benim gelip hepinizi vurmam da sınav mıdır :)

Değildir tabiki sevgili "sogukates" bu yüzden Cinlerin insanlarla uğraşmasına da sınav diyemeyiz.

Şöyle düşünebiliriz; Cinlerin ve diğer bütün canlıların olmadığını varsayalım 2 dk lığına. Bizbizeyiz sadece insanlar var. Napıyoruz iyilikte var kötülükte var ve yapabilirizde yapmayabilirizde. Onlarda kendi aralarında aynen böyledir yapabilirlerde yapamayabilirlerde hür iradeye bağlıdır. Gelip sizinle uğraşıyorlarsa ve bunun Yaratıcı katında bi bedeli varsa (ki bizim onlardan yardım dilememizin bir bedelinin oluşu gibi) buna Rabbin sınavı diyebiliriz.

Kısacası bu onların sınavıdır. Yolunuzu bir haydutun kestiğini düşünün insanda olsa artık önünüze bir haydut çıkmıştır. Bu durumdan Allah'a sığınabiliriz sizinde söylediğiniz gibi Cin konusundada tabiki Allah'a sığınırız. Hatta diğer hiç bir durumda Allah'a sığınmayı unutan aklına gelmeyenler bu konuda hemen Rabbi hatırlayıp sığınırlar. Yani unutulmayacak birşeydir. Herkes bilir.

Fakat haydutu yolunuzdan çekmek için size bir yol arkadaşı yada arkanızdan tesadüfen (Allah'ın rastlaştırmasıyla da olabilir) bir insan gelir ve size o hayduta karşı koymanızda yardım eder. İşte burda sizin sınavınız ortaya çıkar şayet yardım edilmişse sınav değil edilmemiş ve eziyet görmüşseniz sınavdır.

Forumumuzda da insanların tıpkı bu örnekte olduğu gibi yardımlaşmaları söz konusudur. İşe yarar yada yaramaz o Allah'ın takdirindedir. Umulur ki her yardım bekleyen kişinin sorunları tamamen çözülür forumumuzun yegane amaçlarından biri budur.

Temiz bir niyetle yardım etmeye çalışan kullanıcılarımızında kaş göz çıkarılacağı düşünüldüğünde de şekilde görüleceği üzere yönetimimiz müdahale etmektedir. Doğrusunun yapılması ve ehemniyette olunması yanlış uygulamalara mahal verilmemesi için. Selametle kalın.

sogukates

Kayıtlı Üye
O zaman konuyu daha basite indirerek açıklayım;
Yolda başımız önde birşeyler düşünerek dalgın bir şekilde ilerlediğimizi düşünelim , ayağımıza bir taş takıldı . Bilmem ne yaptıgımın taşı der söylenir küfür eder gidersek günaha girmiş oluruz , önemsemeden geçersek en azındna günaha girmeyiz , ve buda bir sınavdır. Tabiki cinler taş gibi olan varlıklardan çok farklı mahluklar, aslında sende mesajın ilerledikçe aynı şeyleri söylemişsin ki aksini söylesen bile saygı duyarım .Fakat benim görüşüm aynıdır eğer bir kader varsa , bu kader yolunda ilerlerken nefsim serbest bırakılmışsa irademle olayları irak edip iyiyi yada kötüyü seçmek benim elimdeyse , ve yine bu yolda karşıma keni hatalarımdan dolayı veya kendiliğinden yada benim bir takım uğraşlarımdan dolayı bir takım musibetler başıma geliyorsa bı ister cin olsun ister bir trafik kazası kaderin bir parçasıdır ve sınavdır. Saygılar,

zenithmx

Kayıtlı Üye
http://www.gizlimabet.com/showthread.php?p=72573 bu konuda ki yorumlarıda okuyabilirsiniz düşüncelerinizi zengişletericektir.

Kader de değişkendir ve anlaşılması ve tartışılması bol olan bir konudur ve açıklandığı zaman tartışmada kalmayacak diye düşünüyorum. Bu çok uzun bi konu farklı bir başlıkta da açmayı düşünüyordum aklıma geldiği iyi oldu.

sogukates

Kayıtlı Üye
Yo tartışmıyoruz düşüncelerimizi belirtiyoruz , lakin zaten dikkatli okunduğu zaman kaderin değişken olduğunu cümlelerimin arasından çıkarıp alabilirsiniz . Evet çok uzun ve çok yorumlu konular.Burada kaderden bahsetmeye başlarsak inanınki zaten bitmez en güzeli benim yaptığım gibi kestirmeden gitmek.Üşeniyorum napım :) . Okuyacak kişilerde üşenir okumadan geçer buna eminim , tabi ki istisnalar olabilir. Yine konumuza dönecek olursak , konu adından yola çıkarak direk bir örnekle açıklama getireyim ;
Misal bugün cin daveti yapmak aklıma geldi , bunu Allah biliyor yazdığı kaderde var önümde de seçenek var çağırıp çağırmamak , hangisinin benim için hayırlı olacağını muhakkak Allah daha iyi bilir , şimdi biraz daha ileriye götürüp açalım , ne demiştik kaderde bu düşünce eylemim zaten var ama çağıracağımda yazılmış ve yine aynı zamanda çağırmayacağımda yazılmış ama bu yoldan birini seçebilirim seçme anına kadar kısım kader seçimi yaptıktan sonraki hem kader hem sınav çünkü iyi yada kötü bir seçim yapmışımdır hangisni seçeceğimide şüphesizki Allah (C.C.) bilir.Okulda bir test sorusunun öğretmeniniz tarafından yazılıp size sorulduğunu ve şıklarının olduğunu düşünün ve bir cevap vermeniz gerektiğini cevabınızı verdiniz bu bir sınavdır bütünden oluşur , tek fark öğretmeniniz sizin hangi cevabı vereceğinizi ve verdiğinizi kağıda bakmadan bilemez , Rab ise o cevabıda bilir sadece doğruya iletmek için hangi zaman ve mekan olursa olsun ne ne şekilde olursa olsun hep bizi kaderin iyi yönüne yönlerdirmek için ibretler gösterir anlayabilene ne mutlu.
Verdiğin linke bakmadım çünlü vaktim kısıtlı okumam gereken şeyler var ve bu düşüncelerimim orayı okusamda değişmeyeceğini biliyiorum yinede teşekkür.Birde yazdıklarımdan cin musallat olur olmaz veya cindavet etmeyin şunu bunu yapmayın gibi bir anlam çıkarılmasını istemem her insan neticede birşeyleri merak ediyor öğrenmek istiyor , hani fenamı olur bir cin hizmetlimiz var ve diyoruzki ya kanki benim hatun ne yapıyor bi koşu bakta gel desek öğrensek fenamı olur.İşin özelliği burda bir takım ilimleri ve doğuştan gelen yeteneklerimizi kullanabilmeyi öğrenmek ve bunlarla yaşamak bence güzel , gerçi cin olayları az çok başımdan geçti ama daha hiçbiri benim hizmetlim yada konuştuğum olmadı herşeyin bir zmanı ve vakti vardır eğer olması gerekiyorsa uygun bir zamanda bizimde çabamızla olur. Saygılar,

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Kader konusunu forum sitelerinde konuşmanın çok doğru olmayacagını savunuyorum, bırakın internet üzerinden konuşmayı anlatabilecek ve anlayabilecek kişiler haricindede pek detaya girilmemeli.. Kader olgusu yüzünden binlerce ateist arkadaş müslüman olurken aynı konu sebebi ile binlerce müslümanda ateist oluvermiştir çok tehlikeli bir konudur, Konuşulacak aydınlatılacak binlerce husus var iken sıra öncelikle kaderde olmamalı.. Yeterli donanıma sahip olunduktan sonra bu konu etüt edilebilinir..Dört işlem yapmasını bilmeden Trigonometrik hesaplamalara geçmek gibi talihsizlik olur..

zelis2

Kayıtlı Üye
Arkadaslar öncelikle böyle olaylarin yaandigina kesinlikle inananlardanim , insanlara musallat olduklarini ben bilhassa kendim yasadim banada musallat oluyorlardi fakat hic görmedim geldiklerini hissediyordum sanki baska bir manyetik alana giriyormus gibi yatarken sürekli arkamda olduklarini hissediyordum konusamiyor bagiramiyor kipirdanamiyordum , aslinda bizden cok daha güclü varliklar degiller sadece bize korku veriyorlar birgün yine geldigini hissettim yatagimda yatiyorum uyuyorum fakat uyanigim O uykuyla beraber bütün gücümü koluma verip yumrugumla arkaya dogru balyoz gibi gecirdim O yaratik beni kendine dogru sürüklüyordu ben bütün gücümle kendimi kurtarmaya calisiyordum ve birakti gitti daha O zaman bu zaman oldu daha ugradiklari yok ve uyandim aslinda kolum ayni yerindeydi ben onu ruhumla yaptim sanirim fakat müthis bir agri vardi kolumda yorulmustum daha O oldu onlar bizde korksunlar ilginizi cekerim .tesekürler.

arzucan

Kayıtlı Üye
2 Sene önce çok kötü bi ilişki yaşadım..Adam bana çok zarar veriyodu bende onun kalbini sıkıştırmak için dualar okudum bana herhangi bi fenalık yapmaması için ve oldu aradan bi kaç ay geçti işyerinde oturken birşeyler farkettim ve gördüm o gündür bugündür her sıkıntılı anımda görmeye başlıyorum beni dövdüklerini boğmaya çalıştıklarını ve geldikleri zemen ağır bi kokunun geldiğini farkediyorum ailemde bu durumdan huzursuz olmaya başladı..Şimdi çok zikir çekiyorum dualar okuyorumm o durumdayken kötülerini görüyordum şimdiyse iyilerini görmeye başlıyorum yine ben korkunca kaçıyorlar onlarala irtibata geçmeyi çok istiyorum korkmasam olacak

zelis2

Kayıtlı Üye
Bence hic ilgilenme derim böyle seylerle iyiliklede sana yaklasiyor olabilirler..

XTX

Kayıtlı Üye
Musallat durumlarıyla ilgili benimde bir aralar yoğun sıkıntılarım olmuştu, ama dikkatimi çeken; sigara kullanmakla bir ilgisi varsa, benim sigara içmeye başladığım anda ayaklarımdan başlayıp, dizlerime kadar bir titreşime benzer elektriklenme oluyor ve hemen arkasından zihnimin içinden gelen bir erkek sesiyle aynen şu iki kelimeyi duyuyorum; yaradana kurban oohh..... çok net olarak söyleniyor.. Bazı gariplikler yaşadım, ama bu ne anlama geliyor?.. Ben bu sesi duyuyorum...

sogukates

Kayıtlı Üye
Sigarayla bağlantısı olduğunu sanmıyorum , yani tam olarak emin değilim .Yalnız internet üzerinde çok yerde sigarayı sevdikleri sigara dumanından hoşlandıkları ve sigara içenlere musallat oldukları yazıyor bana inandırıcı gelmiyor üstünüze alınmayın lütfen kastım siz değilsiniz.Ben günde 1,5 ile 2 paket arası içiyorum.

Sizin yaadığınız sorun belkide sizi beğeniyor sizden hoşlanıyor olabilir , ve sigarayı uzun aralıklardan sonra içiyorsanız uyuşma yapabilir ilk etapta mesela iftarda içtiğimizde biraz uyuşturuyor ya öyle . Bu sıradada bazı yetenekleriniz ortayada çıkabilir bundna dolayı duyabilirsiniz. Tabiki bu dediklerimin hepsi varsayım araştırmanızı öneririm.

XTX

Kayıtlı Üye
Ama bende sigarayı yaklaşık yarım veya birer saat aralıklarla hatta çok sıkıntılıysan onbeş-yirmi dakikalar aralığında çok sık içerim. Bu titreşim ve ses olayı çok sık oluyor, sesini ve konuşma üslubunu bir tarif edebilsem size o kadar kaba ve itici ki, çok sinir bozucu oluyor.. Çok tuhaf evet kimse bana inanmıyor, kendim yaptığımı söyleyenler oldu, ama kendim böyle sesi ve konuşmayı nasıl yaratabilirim ki.... Cevabınıza teşekkür ederim, bana yardımcı olduğunuz için sağolun..