üç harfliler hayatımı zehir etti...

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
ve atladığım bir nokta daha var...yaklaşık 8 aydır yeni bir eve taşındı ailem...ve o evdeki odamda tarifsiz bir koku var.haftasonu ailemn yanına gittiğimde annemi çağırıp bu odada ne kokuyor diye soruyorum...ve kokulara karşı bi hassasiyetim oluştu...burası kokuyor diyorum ve o kokuyu benden başkası almıyor...yazılarda bundan sözedenleri gördüm...gerçekten bi bağlantısı var mı..bu kokular genelde mide bulandırıcı ekşimsi kokular...gerçekten çok ihtiyacım var bilgiye ne yapmam gerekiyor...yada iyiler mi kötüler mi bunu nasıl anlayabilriim...birisi bana parayla fal bakarken titreyerek falıma bakmadı.sen fal bakabilirsin senin yanında bi varlık var yıllar önce gelmiş ve gitmemiş yanından dedi...böyle bişey varsa ben bunu nasıl anlayabilirim...

Eğerki senin burnuna kötü kokular geliyor ve senden başkası hissetmiyorsa bu sen ile uğraşan ifrit yani kötü cindir... Kötü cini iyi cinden ayıran en büyük faktörlerden birisi, kötü cin musallat olduğunda yanındayken (sen onu göremezsin) kötü koku hissedersin... Başka birisini odaya çağırdığında o gider ve kimse koku alamaz... Bu yüzden tek kaldığında yanına gelip seni kokusuyla psikolojik etki altında bırakıyor...

Gelelim nasıl geldi bu varlık? 1. si cinler yüksek enerjiye hassas varlıklardır... Bir topluluk bir araya geldiğinde (2 veya daha fazla kişi) yaydığı enerjiyi bu varlıklar eğer o ev veya evin etrafındaysalar ve cin konulu olaylardan bahsediliyorsa hemen gelir o topluluğa ve konuşmalara katılır...

Bu konuşmalarda eğer besmele çekilmemişse ve o toplulukta manadan yoksun kişi veya kişiler var ise ve de cin konusu alaycı tarafı ile ele alınıyorsa (çağıralım ne olacak,cin ne yapabilir zaten inanmıyorum ama varlıkları benim hep ilgimi çekmiştir gibi alaycı ifadeler kullanılmışsa konuşmalarda) mutlaka içlerinden en çok enerjisi olanı,en çok alay edeni ve manadan en çok yoksun olanı seçer ve ona musallat olur...

Cin evlere girme yöntemi çoktur... Bir eve beslemesiz girildiğinde seni takip eden cin kapıdan sen ile beraber girer, namaz kılınmayan eve girer vs... Mutlaka eve bu şekilde girmiş...

Gelelim konumuza... Bu seçilen kişi de sensin... 8 aydır bu varlık seninle ve artık sana yavaş yavaş varlığını hiseettirmeye başlıyor...

Yani artık sen ile uğraşma safasına gelmiş... Bu safada seni bir çok yöntem ile korkutarak beynini ele geçirmeye çalışacak...

Eğerki geçirirse gözlerindeki perdeleri kriz zamanlarında indirerek görünmeyenleri sana gösterecektir...

Çünkü cinler insanın eti,kanı ve kemiğine kadar giremeyeceği yer yoktur... En çok tercih ettikleri yer hiç şüphesiz beynin kontrol merkezleridir... Bu yüzden insanın göz perdelerini indirir, kötü varlıklar gösterebilir...

Ve sara krizi gibi nöbetlere sokabilir... İnsanı kitleyebilir,bir süre haraketsiz kılabilir... Sadece bu günün belli zamanlarında olur... Çünkü cinlerinde bunu yapması için enerjiye ihtiyacı vardır...

O enerji zamanlarında insanın bedeninden çıkar ve enerji bulduğunda geri döner...

Eğerki cin insandan enerji alma yönetemini keşfederse insanın hem enerjisini tüketir hemde sürekli musallat olur... Bu en felaketlisidir...

Sen şu an ilk korkutulma aşamasındasın... En etkili yöntem bu varlıklara inanman ve bu varlıkların şerrinden, Şanı yüce Ve büyük Allah'a sığınmandır... Allah'a her zamankinden daha çok ibadet etmen ve dua etmen ve "Name-i Peygamber'i" yani "Cin Mektubu"nu bir hocaya yazdırıp onu üzerinde taşıman ve yatarken yastığın altına katman seni bu azaptan kurtaracaktır....

Aynı zamanda Felak,Nas,Fatiha ve Ayet'el Kurs'i yi ezberleyerek,gusül abdesti ve namaz abdestini öğrenip (bilmiyorsan) onu yatmadan önce yapıp bu öğrendiğin duaları yatmadan sağına soluna aşağı yukarı ve yatağın her yerine tek tek okuyup üfleyerek yaptığın zaman bu kötü şerli cinden Allah'ın izni ile kurtulacaksın...

Tabi bunları kurtulasıya kadar her akşam yapmalısın. Sadece gusül abdestini her akşam değil gerekli olduğu zamanda almalısın... Diğer zamanlarda namaz abdesti alman kafidir...

Çünkü bunları neden söylüyorum... Eğerki bu şerden kurtulmak istiyorsan inancını kuvvetlendirmelisin... Aynı zamanda abdesti alman seni koruyan bir kalkandır... Manen temizliktir abdest ki, cinlerin musallat olmasındaki en büyük etmende manen zayıflıktır...

Ona karşı mücadelede tek tavsiyen manen güçlenmektir. Çünkü o insanı bu güçsüz yönüyle avlıyor... İnsan güçsüz olduğu bir konu veya bir düşüncede asla galip gelemeyeceği gibi bu gibi durumlarda da galip gelmek zordur...

O bakımdan cin ile mücadelede bunları yapmanı tavsiye ediyorum... Hem kalıcı hemde seni manada yükselten bir metod...

Tabi sadece bu vesile ile bu dediklerimi yapıp sonra vazgeçmemen senin için daha hayırlı olacaktır... Bu aşamadan sonra Allah'ı ve O'nun mukaddes dini olan İslam'ı daha çok tanımaya gayret içinde olmalısın...

Şimdiden geçmiş ola...

babylon

Kayıtlı Üye
İş
ögrenci
benim okudugum bir yazıda cinler fiziksel olarak insana hiçbir zarar veremez diyordu.cin carpmasınında onlardan kaynaklanmadıgını yanı sadece onlardan korktugumuz için bizim kendimize psıkolojık olarak zarar verdıgımızden bahsedıyordu.burdakı yazılar kafamı karıstırdı morluklar falan vücuda girmesi allah herkesı korusun .zor ....

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
benim okudugum bir yazıda cinler fiziksel olarak insana hiçbir zarar veremez diyordu.cin carpmasınında onlardan kaynaklanmadıgını yanı sadece onlardan korktugumuz için bizim kendimize psıkolojık olarak zarar verdıgımızden bahsedıyordu.burdakı yazılar kafamı karıstırdı morluklar falan vücuda girmesi allah herkesı korusun .zor ....

cinler fiziksel olarak güç kullanarak bizlere zarar vermez... yani bir insan gibi karşımıza geçerek bize işkence etmez... ve bunu herkesin göreceği şekilde yapmaz...

cin belli formlara bürünen ve belli yetenekleri ve gücü olan bir varlıktır...

kötü cinler şeytani ilimler ile bir takım belli güçleri şeytanlardan öğrenip; farklı kılığa girme, insanın içine girme ve enerjisini tüketme, ona belli metodlar ile işkence yapma; örneğin beyni ele geçirip gö perdelerini açma ve bu yüzden görünmeyen varlıkları gösterme, insnaın içine girerek ona acı çektirme vs gibi yeteneklere sahiptir cin...bu tabi kötü cinlerdir... iyi cinler biz gibi merhametli ve iyi varlıklardır... eğer onlara bilmeyerek kötülük yapsak dahi onlar size saldırmazlar...

cin çarpması; cinin musallat olması olayının en son vakasıdır... cin insanlara çarpması durumunda fiziksel bir çok rahatsızlıklara neden olur... filmlerde gördüğümüz el,i ve bacakları kırma vs bu tür sahneler sadece seneryo ama çarpması durumunda akıl hastalığı, ruhsal bozukluk, aklın artık tam çalışmaması hali nedeniyle geri zekalılık durumları olabilir...

tabi cinin insana musallat olduğunda cin ne kadar şeytani ve güçlü ise etkisi ve şiddeti de o denli fazladır... arkadaşa yapılan işkenceler gibi işkencelere maruz kalabilir...

fredy

Kayıtlı Üye
üç harf lilere ne yaparsak bizle ugraşırlar ??

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Sayın ilim-sahibi,
Öncelikle bu konuda attığınız ilk mesajda İfrit: Kötü Cin tanımlaması yapmışsınız. Bu tanımlamayı neye göre yaptığınızı öğrenmek isterim? İfrit, Cin sınıflamasından ayrı bir varlık sınıflamasıdır, yabancı kaynaklarda Demon ismiyle geçer ve Cin'lerden her açıdan üstün varlıklardır.

Üyenin soru sorma amacı kendisine cin musallat ettirmek istemesi değil, cin musallatından nasıl korunacağını bilmek istediğidir bariz şekilde. Cin kelimesini kullanmak yerine 3 harfli demesi bunu belli ediyor sanırım.

Cinlerin bir yerlere girmek için isimlerinin anılması gerekmezdir. Cinler enerji formlardır, dalga halinde yayılırlar ve sürekli çevremizdedirler. Bu nedenle birilerinin manen inançsız olması ve Cin ırkı hakkında öte beri konuşması musallat nedeni olamaz. Şayet olacak olsaydı bilim dünyasının materyalist bilim adamları şimdiye çoktan zıvanadan çıkmış olurdu. Manen zayıf olmanın Cin musallatının ana nedeni olduğunu söylemek hatalı ve yanlıştır.

Musallat durumundan kurtulmak sadece Name-i Peygamberi ile mümkün olmaz, uzman bir operatör vasıtasıyla varlık kovma seansları düzenlenmeli ve temizlenmeler, korunmalar yapılmalı. Alelade mahalle hocalarının yazacağı hiçbir şeyin tesiri yoktur, olamaz. Ardından bu kişinin musallattan kalma psikolojik bozuklukları (kesinlikle ve kesinle olacaktır, nevrotik düzeyde bile olsa olacaktır) için profesyönel yardım önerilmeli, şayet kişi deli damgası yiyeceğinden korkuyorsa yakın çevrenizde psikolog varsa bu konuda yardımcı olması istenmelidir. Her psikoloğa da yönlendirme yapılamaz çünkü kişilerin psikaytri bölümüne yönlendirilmeleri demek, ağır ilaçlara başlaması ve doğal olarak bünyenin hasar görmeye başlaması demektir. Bu durumda operatöre temizleme öncesi-sonrası çok iş düşer ve sorumluluğu çok büyüktür.

Forumumuzda çok fazla tavsiye dolu mesajınız olduğu dikkatimi özellikle celb etti. Sizden ricam bana uğraştığınız ilimi, kaç yıldır uğraştığınızı ve benzeri bilgileri özel mesaj yoluyla göndermenizdir. Forumumuz içinde tavsiye veren kişilerin yetkinlikleri tarafımızca mecburen sınanmalıdır.

Saygılar.

La-edri

Kayıtlı Üye
yabanci dillerde, dinlerde demon olarak gecebilir ama kuranda cinlerden oldugu bildirilmis..

Cinden bir ifrit (Süleymân aleyhisselâma); "Sen makâmından kalkmadan ben onu (Belkıs'ın tahtını) sana getiririm. Ben buna karşı her hâlde güvenilecek bir kuvvete mâlikim" dedi. (Neml sûresi: 39)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
yabanci dillerde, dinlerde demon olarak gecebilir ama kuranda cinlerden oldugu bildirilmis..

Cinden bir ifrit (Süleymân aleyhisselâma); "Sen makâmından kalkmadan ben onu (Belkıs'ın tahtını) sana getiririm. Ben buna karşı her hâlde güvenilecek bir kuvvete mâlikim" dedi. (Neml sûresi: 39)
Evet bu Tabir var ancak cinlerden demek o menşeiden geldigi manasındadır, bizzat cini kast etse ifrit kelimesi kullanılmazdı ve yine ayrıca sizin belirttiginiz üzere kötü cin ifrit manasına gelse Kurandan anlaşılır ki Süleyman Peygamber onları görevlendirmezdi degil mi?
ve yine ayrıca; konuya cevaben İlim sahibine sorulmuş siz neden yazdınız anlayamadım...

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
Sayın ilim-sahibi,
Öncelikle bu konuda attığınız ilk mesajda İfrit: Kötü Cin tanımlaması yapmışsınız. Bu tanımlamayı neye göre yaptığınızı öğrenmek isterim? İfrit, Cin sınıflamasından ayrı bir varlık sınıflamasıdır, yabancı kaynaklarda Demon ismiyle geçer ve Cin'lerden her açıdan üstün varlıklardır.

Üyenin soru sorma amacı kendisine cin musallat ettirmek istemesi değil, cin musallatından nasıl korunacağını bilmek istediğidir bariz şekilde. Cin kelimesini kullanmak yerine 3 harfli demesi bunu belli ediyor sanırım.

Cinlerin bir yerlere girmek için isimlerinin anılması gerekmezdir. Cinler enerji formlardır, dalga halinde yayılırlar ve sürekli çevremizdedirler. Bu nedenle birilerinin manen inançsız olması ve Cin ırkı hakkında öte beri konuşması musallat nedeni olamaz. Şayet olacak olsaydı bilim dünyasının materyalist bilim adamları şimdiye çoktan zıvanadan çıkmış olurdu. Manen zayıf olmanın Cin musallatının ana nedeni olduğunu söylemek hatalı ve yanlıştır.

Musallat durumundan kurtulmak sadece Name-i Peygamberi ile mümkün olmaz, uzman bir operatör vasıtasıyla varlık kovma seansları düzenlenmeli ve temizlenmeler, korunmalar yapılmalı. Alelade mahalle hocalarının yazacağı hiçbir şeyin tesiri yoktur, olamaz. Ardından bu kişinin musallattan kalma psikolojik bozuklukları (kesinlikle ve kesinle olacaktır, nevrotik düzeyde bile olsa olacaktır) için profesyönel yardım önerilmeli, şayet kişi deli damgası yiyeceğinden korkuyorsa yakın çevrenizde psikolog varsa bu konuda yardımcı olması istenmelidir. Her psikoloğa da yönlendirme yapılamaz çünkü kişilerin psikaytri bölümüne yönlendirilmeleri demek, ağır ilaçlara başlaması ve doğal olarak bünyenin hasar görmeye başlaması demektir. Bu durumda operatöre temizleme öncesi-sonrası çok iş düşer ve sorumluluğu çok büyüktür.

Forumumuzda çok fazla tavsiye dolu mesajınız olduğu dikkatimi özellikle celb etti. Sizden ricam bana uğraştığınız ilimi, kaç yıldır uğraştığınızı ve benzeri bilgileri özel mesaj yoluyla göndermenizdir. Forumumuz içinde tavsiye veren kişilerin yetkinlikleri tarafımızca mecburen sınanmalıdır.

Saygılar.

öncelikle ben sadece name-i peygamber ile tavsiye vermiyorum... ifrit veya normal cinin manasından haberdarım ve bilgim vardır... ben cinlerin formlarını ve enerji halinde olduklarını ve kaç sınıfa ayrıldıklarını özelliklerini ve çevremizde olduklarını biliyorum...

onlar enerjisel varlık olduğu için illa şubu sebeb ile musallat oldu denmesi doğru değildir...

ama anlatılan olaya binayen bu kanıya varmak doğrudur... ve şunu iyi bilirim ki; sebebi iyi bilinmeyen her türlü olayın çözümüde bilinemez...

o bakımdan arkadaşlardan aldıüım özel mesajlar ile ve anlattıkları ile bu ilişkiyi kurdum sadece...

cin çıkarma işlemleri her dinde mevcuttur ve her dinde farklı metodlar vardır...

ben sadece İslami metodu anlattım...

Diğer bilgilerimi size yarın bildirmek istiyorum.

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Anlatan kişiyi tamamen tanımıyorsanız ve ya çok ayrıntılı bir bakım yapmamışsanız anlatılanlardan hiç bir kanıya varmak doğru değildir. Karşınızdaki kişi şizofren olabilir ve siz cin musallatını onaylarmışçasına sözler söyledikçe kendi kurgusundaki okyanusta daha derinlere doğru batabilir. O nedenle forumdaki kişilere bir daha bireysel olarak yardım etmemenizi ve tavsiye vermemenizi talep edeceğim. Şayet yetkinliğinizi kanıtlayıp forumda ciddi anlamda yararlı paylaşım yapmak istiyorsanız Adminlerimize başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat bunun yanında hiçbir şekilde özel mesajla bireysel iletişim kurmayınız, yasaktır.

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Sayın ilim-sahibi ben daha çok küçükken bu varlıkların bende olduğunu düşünüyorum çünkü küçük yaştan itibaren vücudumda morluklar var.O zamanlar bunların sebep olacağını bilmiyordum tabi.Çok doktora gittim ama neden oluştuğunu anlamadılar.Şu an ki durum ise biraz daha üst düzeyde.Duyuyorum birşeyler söylüyorlar ve cevap veriyorum.Bazen söyledikleri ağzımdan çıkıyor ben söylüyorum hatta.Dahası dahası...

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Vücuttaki morluklar şeker hastalığından tutun da, ödem miktarına kadar bağlı olabilir. Vücudun her morarmasında, sararmasında metafizik bir olgu aramayınız. Sesler duymanız ve bazen otokontrol dışı sözler söylemeniz apayrı bir mevzu ama vücuttaki morlukları varlıksal etkilere bağlamak yapılacak son iş. Her doktorun her şeyi şıp diye bulamadığı gerçeğini de düşünürsek son aşamaya kadar doktor doktor gezmeniz gerekse de, maddi imkanlarınız el verdiği sürece tahlil yaptırmaya devam edin.

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
Anlatan kişiyi tamamen tanımıyorsanız ve ya çok ayrıntılı bir bakım yapmamışsanız anlatılanlardan hiç bir kanıya varmak doğru değildir. Karşınızdaki kişi şizofren olabilir ve siz cin musallatını onaylarmışçasına sözler söyledikçe kendi kurgusundaki okyanusta daha derinlere doğru batabilir. O nedenle forumdaki kişilere bir daha bireysel olarak yardım etmemenizi ve tavsiye vermemenizi talep edeceğim. Şayet yetkinliğinizi kanıtlayıp forumda ciddi anlamda yararlı paylaşım yapmak istiyorsanız Adminlerimize başvuruda bulunabilirsiniz. Fakat bunun yanında hiçbir şekilde özel mesajla bireysel iletişim kurmayınız, yasaktır.

benim üniversiteki ana uzmanlığım felsefe yan dalım psikolojidir... bu nedenle insan psikolojisinden tutunda mantık kavramlarına kadar bir çok konuda bilgi sahibim...

ben insanları dinlerken öncelikle psikolojik olarak neler hissettiklerini anlamaya çalışırım... psikolojikmen sorun varsa kaynağına inmeye çalışırım...

ve tüm tavsiyelerimde kişileri tanımaya öncelik vermişimdir... bu yüzden onların hayat hikayelerini, geçmişte olan deneyimlerini ve yaşadığı olaylara bakarak; şu anki yaşamlarına etki etmiş olayları karşılaştırarak çözüm önerileri vermişimdir...

benim ilk önce psikolojik telkindir... yani kişi kendini psikolojikmen iyi ve güçlü hissetmedikçe asla musallat varsa seanslar işe yaramaz...

Bir de aile olarak dinen güçlüyüz... İslam'a ve Allah'a bağlıyız... bu nedenle İslam alimleri kitaplarını okudum ve bu yönde ilim almaya başladım...

kısacası ben bu konularda ilim sahibiyim... saygılar...

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
Ayrıca psikoloji bilimi bu tür musallat olaylarda gidilecek ilk çözüm yeri değildir... Çünkü dediğiniz gibi ağır ilaçlar söz konusudur... Ve bu ilaçlar sadece kişiyi uyutur ama sorun hala vardır...

Bu yüzden kişi zamanla kötüleşir... İlk olarak kişiyi psikolojikmen seans yaparak olacakların sadece kurtuluşunuz için yapılacak işlemler olduğunu kişiye anlatılır ve bu yönde kişinin psikolojisi yükseltilir... Böyle kişiler daha çabuk kurtulur... Onun için psikolojik baskıyı üzerinden attırmak ile işe başlıyorum...

Sonra İslam dinine uygun cin çıkarma işlemleri yapıyorum. Yaptıktan sonra tüm izleri silmek için tekrar psikolojik seanslar yapıyorum...

Bu sayede kişi Allah'ın izni ile kurtuluşa eriyor...

ash

Kayıtlı Üye
İş
İnşaat Mühendisi
Vücuttaki morluklar şeker hastalığından tutun da, ödem miktarına kadar bağlı olabilir. Vücudun her morarmasında, sararmasında metafizik bir olgu aramayınız. Sesler duymanız ve bazen otokontrol dışı sözler söylemeniz apayrı bir mevzu ama vücuttaki morlukları varlıksal etkilere bağlamak yapılacak son iş. Her doktorun her şeyi şıp diye bulamadığı gerçeğini de düşünürsek son aşamaya kadar doktor doktor gezmeniz gerekse de, maddi imkanlarınız el verdiği sürece tahlil yaptırmaya devam edin.

Evet doğru bunları biliyorum.Ama yaklaşık 3 yıl sürekli doktora gitmek ve bir sonuç alamamak garip olsa gerek.Sadece denilen kılcal damarlardan kan çıkışı oluyor ve sebebi bilinmiyor:) Diğer yandan sadece varlıklara tabiki bağlamadım bu sadece bir düşünceydi.Çünkü küçüktüm o zamanlar yani hem bilgim yok hem de ne kadar gözlemleyebilirim etrafımı...Sonuç olarak uzun süre ağır ilaçlar içtim esavi gördüm.Ama yine sonuç yok.Yani beni cinler rahatsız ediyor diye çıkmadım ortaya.Cinlere olayı bağlayana kadar yaklaşık 12 senem geçti.Sizce yeteri kadar birşeyler yapmış mıyımdır yapmamış mıyımdır?

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Sayın ilim-sahibi,
Şayet üniversitede psikoloji okumuş biri olarak insanların olayları anlatırken mimikleri, beden dili, nefes alış veriş hızı gibi fiziksel göstergeleri incelemeden nasıl konuşmalarından yola çıkarak kendileriyle empati kurmaya çalıştığınızı anlamamış olsam da, olayın bu kısmıyla ilgilenmiyorum. Benim de dediğim, sizin de tekrarlamış olduğunuz gibi psikolojik destek ilk değil, son adımdır, temizlenmeler ve korunmalar sağlandıktan sonra başvurulacak bilimsel destek aşamasıdır. Hoş, psikolojide ağır ilaçlar kullanıldığını söylemeniz ayrı bir olaydır, ilaç kullanımına geçildiğinde psikiyatri bölümüne yönlendirme yapıldığınızı söylememenizi o anki dikkatsizliğinize veriyorum.

Sayın ash,
Çocuk yaşlarımda çok zayıf olmam nedeniyle doktor doktor gezmiş biri olarak, durumunuzu gayet iyi anlıyorum. Fakat tek bir farkla, ben 7 yıl doktor doktor gezdim, ve sonunda tek bir doktor midemde kurt olduğunu tespit etti. Şimdi bakınca bu gibi kolay bir teşhisin nasıl 7 yıl sürdüğünü kavrayamıyor olsam da, bu süre zarfı içinde kimsenin tespit edememiş olduğunu size rahat rahat söyleyebilirim. Kısacası 3 yıl sürekli doktora gitmeniz benimkinin yanında 4 yılla eksik kalmış. :) Varlık musallatı durumu aynı zamanda bir çok psikolojik rahatsızlıkla büyük benzerlikler gösterir. Manik-Depresif Bozuklukdaki gibi bir çok mutlu olabilir, bir depresyona girerek her an intahar etmeye çalışabilirsiniz. Manik-Depresif Bozukluğun son aşaması olan Şizofrenik bozukluklar yaşayabilirsiniz. Obsesif-Kompülsif Kişilik Bozukluğuna benzer bazı seslere, olaylara karşı aşırı hassaslık başlar ve belli başlı günlük hayatınızdaki hareketlerinizi kontrol edemez olursunuz... gibi liste uzar gider. Fakat bu illa musallat değil, aynı zamanda ciddi anlamda rahatsızlık da olabilir. O nedenle her şeyi ne yazık ki musallata bağlayamıyoruz.

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
Sayın ilim-sahibi,
Şayet üniversitede psikoloji okumuş biri olarak insanların olayları anlatırken mimikleri, beden dili, nefes alış veriş hızı gibi fiziksel göstergeleri incelemeden nasıl konuşmalarından yola çıkarak kendileriyle empati kurmaya çalıştığınızı anlamamış olsam da, olayın bu kısmıyla ilgilenmiyorum. Benim de dediğim, sizin de tekrarlamış olduğunuz gibi psikolojik destek ilk değil, son adımdır, temizlenmeler ve korunmalar sağlandıktan sonra başvurulacak bilimsel destek aşamasıdır. Hoş, psikolojide ağır ilaçlar kullanıldığını söylemeniz ayrı bir olaydır, ilaç kullanımına geçildiğinde psikiyatri bölümüne yönlendirme yapıldığınızı söylememenizi o anki dikkatsizliğinize veriyorum.
quote]

Sayın GrizzlyBear

Ben hayal yeteneğini kullanan ve anlatılan olayı kafamda anlatıldığı itibariyle kurgulayan bir insanım. Bu çoğu kez doğru sonuçlanmıştır... Görmeden görmek gibi... Bu şekildeki empatilerim doğru sonuçlanması için psikoloji eğitimi aldığımı söylemiştim...

İnsanların konuşmalarını sanki oradaymış gibi anlamak için eğitim alıyorum... Bu yolla nasıl görmeden görüyorsunuz derseniz; insanlar üzerinde çalışmalar yapıyorum. Her türlü insanlar üzerinde belli psikolojik anketler, onlar ile birebir görüşmeler, psikoterapi seansları ile bir çok insanlar üzerinde çalışmalar yaptım.

Buda haliyle bir çok insanı tanımama neden oluyıor... Buda bende bir çok birikime nden oluyor... Ve halada yapıyorum bu işleri...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sayın ilim-sahibi,
quote]

Sayın GrizzlyBear

Ben hayal yeteneğini kullanan ve anlatılan olayı kafamda anlatıldığı itibariyle kurgulayan bir insanım. Bu çoğu kez doğru sonuçlanmıştır... Görmeden görmek gibi... Bu şekildeki empatilerim doğru sonuçlanması için psikoloji eğitimi aldığımı söylemiştim...

İnsanların konuşmalarını sanki oradaymış gibi anlamak için eğitim alıyorum... Bu yolla nasıl görmeden görüyorsunuz derseniz; insanlar üzerinde çalışmalar yapıyorum. Her türlü insanlar üzerinde belli psikolojik anketler, onlar ile birebir görüşmeler, psikoterapi seansları ile bir çok insanlar üzerinde çalışmalar yaptım.

Buda haliyle bir çok insanı tanımama neden oluyıor... Buda bende bir çok birikime nden oluyor... Ve halada yapıyorum bu işleri...
Hayal yetenegi ile tedavi ve tanı.. Üstelik konu Psikoloji yani en ufak hata ciddi sonuçlara meydan verebilir.. Siz kendi muayehanenizde tedavi etseniz insanları daha dogru olur kanımca...

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Sayın ilim-sahibi,

Olayları kafanızda kurgulayıp çözüm bulma çabanızı takdir ediyorum, ama demek istediğimi açıkça anlatmadığım için belli ki kendi dikkat çekmek istediğim noktayla ilgili açık bir cevap alamıyorum. O yüzden açık açık sorumu yönlendireceğim.

Karşınızdaki kişinin şizofren ve ya herhangi psikolojik bir hastalık sahibi biri olmadığı, anlattığı olayın gerçek olduğunu anlamak için tam olarak ne yapıyorsunuz. Uyguladığınız bir psişik okuma metodu, görü çalışması, bakım yöntemi mi var? Şayet varsa yetkinliğinizi kanıtlamanızı rica edeceğim. Yok eğer sadece yazılanları tahlil ediyorum ve öyle çözüm yollarına ulaşıyorum diyorsanız eski mesajlarımda yazdığımı tekrar ediyorum, karşınızdaki kişi akıl sağlığından yoksunsa, musallatlı olduğunu belirtmek paranoyanın miktarını artırır, takdir edersiniz ki yaptığınız şey risk taşıyor ve üyelerimizi hiç bir şekilde risk altında bırakmak niyetinde değiliz.

ilim-sahibi

Banlı Kullanıcı
Hayal yetenegi ile tedavi ve tanı.. Üstelik konu Psikoloji yani en ufak hata ciddi sonuçlara meydan verebilir.. Siz kendi muayehanenizde tedavi etseniz insanları daha dogru olur kanımca...

evet doğru ama insanın bazı yetenekleri vardır ve bu forumda da geçer...

Bu uzaktan empati yeteneğide benim kendi yeteneğim olduğunu düşünüyorum...

Kişileri farklı sorularla onları ölçüyor onların verdiği cevaplar ile onları tanımaya çalışıyorum...

Tanıdıkça kafamda onla ilgili tasvir oluşuyor ve son aşama olarak onun başından geçen hikayeyi her ayrıntısı ile dinliyorum... Kafamda oluşan o insanın tasviri ile bu hikayeyi kafamda kurgulayarak gerekli tedavi yöntemlerini sağlamaya çalışıyorum....

Tabi her kişiyi bu şekilde tedavi etmiyorum... Uzak mesafede olanlar ile bu şekilde tedavi sağlıyorum ve şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım...

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Uzaktan yapılan uygulamalar çetrefelli ve dikkat gerektiren uygulamalardır. Kişiyle bağlantı kurulduğunda zarar büyüyebilir de, yokolabilir de.. Ama bu tamamen ne ile çalışıldığına bağlıdır. Bağlantı kurulduğunda diyelim ki bir varlığa zarar verdiniz, ama kökünü kurutmadınız. Mühürlemediniz vesaire. İşte o zaman durum daha da vahm hale gelir. Sizin kişiyi koruma yönteminizi bilmiyorum ama, kişi öyle bir korunmalıdır ki, yanına kötü varlıklar ömür boyu yaklaşamamalıdır. Bunun garantisini verebilir misiniz?