Tekrardan Boyutlar

relaydean

Kayıtlı Üye
İş yoktan yaratıcılığa doğru gidiyor. İşte buna bizler için rahatça imkansız derim.
Aslında bunun imkansiz oldugunu düşünmüyorum. Ana elbetteki sizinki de bir bakis açısı ancak; evrendeki her sey enerjiden olusur ve eger bunu yonlendirmeyi, kontrol altina almayi bilebilirsek bir çok seyi başarabiliriz. Eksik olduğum noktalar varsa düzeltmeniz dileği ile .

Seraphine

Kayıtlı Üye
Hayal dünyanızda yarattığınız şeyleri buraya aktarmak için o enerjiye bir kimlik kazandırmanız gerekir. Ama hayal dünyanızda yarattığınız şeyler buraya yansıdığında her zaman istenilen sonuçlar alınmaz.

Temel olarak belli yeterliliklere sahip olunduğunu varsayarsak, yaratılan imajın düzenli olarak güçlendirilmesi gerekir. Onu düşünce gücünüzle besleyerek güçlendirecek ve enerji formuna döndüğünde güçlü kalmasını sağlayacaksınız. Ama asıl sorun aktarma kısmında. Neyi aktarmak istediğiniz ayrıca önemli bir konu. Eğer bu boyut için çok uç şeyleri hayal ederseniz, enerjinin geçişi çarpıklaşmaya uğrar. Yani siz kendinizin uçtuğunu hayal edip bunu buraya aktarmaya çalışırsanız, ortaya çarpıklaşmış enerji çıkar ve enerji kontrol edemeyeceğiniz bir forma dönüşe/türülebilir. Onun dışında zengin olmak ile ilgili bir şeyi aktarmayı düşünüyorsanız, ha bu daha olabiliteli diyebiliriz.

Enerjiye kimlik kazandırdıktan sonra en basit yol meditasyonu kullanmak. Kimlik kazandırılan ve güçlendirilen düşünce enerji formuna dönüştürülür ve bütüne doğru aktarılır. Şimdi burada bazı şeyleri anlatmada zorluk çekiyorum. Benim imajine edebildiğim alanı size aktarmada sorun yaşıyorum ve bunu bütün olarak nitelendiriyorum. Yani kendi varyasyon şeklimi tam aktaramadım şu an.

Bir enerjiye kimlik kazandırırsanız onu kontrol etmenizde gerekir. Aksi takdirde bağımsızlaşmaya başlar ve bu durumda bir çok olumsuz olasılıktan birisi gerçekleşir. Yani onu bu tarafa geçirdikten sonrada kontrol edebilecek düzeyde olmalısınız.

Şöyle yüzeysel bir şekilde anlatmaya çalıştım ve buna rağmen epey yazmış oldum. Yöntemler değişebilir, bu benim şu an sorunuz için sunduğum bir yöntemdi.Yeterli inanç, bilgi ve seviye ile gayet yapılabilecek bir şey. Ama ben ne tür bir düşünceyi buraya aktarmak istediğinizi merak ettim ve sorun olmazsa öğrenmek isterim.

EkSen

Kayıtlı Üye
Aslında bunun imkansiz oldugunu düşünmüyorum. Ana elbetteki sizinki de bir bakis açısı ancak; evrendeki her sey enerjiden olusur ve eger bunu yonlendirmeyi, kontrol altina almayi bilebilirsek bir çok seyi başarabiliriz. Eksik olduğum noktalar varsa düzeltmeniz dileği ile .
Sizin inancınızı bilemem ama kendi inancım doğrultusunda imkansızdır yorumunu getiriyorum zira ortada ADETULLAH var. Yani Allah'ın koymuş olduğu kurallar var ve bu açıdan bazı şeyleri yapabilmemiz imkansızdır. Düşünün ki normal insanlardan çok daha farklı yetenekler verilmiş olan peygamberler bile " ben ALLAH'ın izni olmadan istediğinizi yapamam" demişlerdir kendilerinden mucizeler bekleyenlere.
Sizin enerji dediğiniz kısma zaten katılıyorum ve evet hepimizin aynı özden biçimlendirildik, bu açıdan her şeyin olabilirliği mümkündür ama evrenin kendisi bir matematiktir ve bu matematiğin bir düzenleyicisi var.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Tanrı bize izin verdiği bu hayatı farklı yetenekler ile deneyimliyoruz zaten. Onun izni ile enerjileri yönlendirebilme ve bir şeyler yaratabilme yetisine sahibiz. Siz yüzme eylemini garipsemiyorsunuz çünkü bir çok insan bunu yapıyor ve toplum onaylıyor. Ama konu enerji konuları olunca herkes bir gard kaldırıyor. Bir koruma kalkanı yaratmak kapıyı kilitlemekten daha kolaydır. Bir süre sonra sadece odaklanarak o enerjiyi yaratabiliyorsunuz. E biz eğer bu kalkanı yaratabiliyorsak, bolluk ve bereket için uygulamalar yapabiliyorsak hemen hemen he şeyi yapabilme yetisine sahibiz demektir. Tanrı bir insanın yüzmesini engellemiyorsa, enerjiyi yönlendirmesini de engellemez. Bu yetiler kullanılmak için bahşedildi. Tabii ki bazı sınırlar bulunuyor ama bu konuyu o sınırlardan tenzih edebiliriz diye düşünüyorum.

relaydean

Kayıtlı Üye
Hayal dünyanızda yarattığınız şeyleri buraya aktarmak için o enerjiye bir kimlik kazandırmanız gerekir. Ama hayal dünyanızda yarattığınız şeyler buraya yansıdığında her zaman istenilen sonuçlar alınmaz.

Temel olarak belli yeterliliklere sahip olunduğunu varsayarsak, yaratılan imajın düzenli olarak güçlendirilmesi gerekir. Onu düşünce gücünüzle besleyerek güçlendirecek ve enerji formuna döndüğünde güçlü kalmasını sağlayacaksınız. Ama asıl sorun aktarma kısmında. Neyi aktarmak istediğiniz ayrıca önemli bir konu. Eğer bu boyut için çok uç şeyleri hayal ederseniz, enerjinin geçişi çarpıklaşmaya uğrar. Yani siz kendinizin uçtuğunu hayal edip bunu buraya aktarmaya çalışırsanız, ortaya çarpıklaşmış enerji çıkar ve enerji kontrol edemeyeceğiniz bir forma dönüşe/türülebilir. Onun dışında zengin olmak ile ilgili bir şeyi aktarmayı düşünüyorsanız, ha bu daha olabiliteli diyebiliriz.

Enerjiye kimlik kazandırdıktan sonra en basit yol meditasyonu kullanmak. Kimlik kazandırılan ve güçlendirilen düşünce enerji formuna dönüştürülür ve bütüne doğru aktarılır. Şimdi burada bazı şeyleri anlatmada zorluk çekiyorum. Benim imajine edebildiğim alanı size aktarmada sorun yaşıyorum ve bunu bütün olarak nitelendiriyorum. Yani kendi varyasyon şeklimi tam aktaramadım şu an.

Bir enerjiye kimlik kazandırırsanız onu kontrol etmenizde gerekir. Aksi takdirde bağımsızlaşmaya başlar ve bu durumda bir çok olumsuz olasılıktan birisi gerçekleşir. Yani onu bu tarafa geçirdikten sonrada kontrol edebilecek düzeyde olmalısınız.

Şöyle yüzeysel bir şekilde anlatmaya çalıştım ve buna rağmen epey yazmış oldum. Yöntemler değişebilir, bu benim şu an sorunuz için sunduğum bir yöntemdi.Yeterli inanç, bilgi ve seviye ile gayet yapılabilecek bir şey. Ama ben ne tür bir düşünceyi buraya aktarmak istediğinizi merak ettim ve sorun olmazsa öğrenmek isterim.
Dusuncemi nasil ifade edebileegimi bilmiyotum ancak suna benzetebilirim, izledigim dizilerdeki gibi yani hayali karakrrleirn gercek oldugu bit evren

Bilgilerinizi ve dusuncenizi benimle paylaştığınız için teşekkürler. Beni ciddi anlamda aydınlattığınız.
Aktarmak istediğim düşünceye gelirse onun bende kalmasi sanırım daha iyi olacak, çünkü kelimelete sığdırabilir miyim bilmiyorum. Tekrardan teşekkürler.

Seraphine

Kayıtlı Üye
Pekala ama ben yazdığım her şeyi belli bir seviyenin üstünü baz alarak paylaştım. Çok uç düşünceler çarpıklaşmalara sebep olacaktır ve bu parazitsel sorunlar teşkil etme düzeyine ilerleyebilir. Bir karakter formuna kimlik kazandırmak onu bağımsızlaştırır ve kontrol sağlanamadığı takdirde başka formların müdahalesine maruz kalabilir. Zaten anlattığım şeyler yüzeyseldi ve eksik kısımları ancak doğru bilgi düzeyi ile tamamlayabilirsiniz. Ne düşündüğümüze bile dikkat etmemiz gerekiyorken, bu tür girişimlerin daha detaylı süzgeçten geçirilmesi gerekiyor.

Tanrı'nın ışığı yolunuzu aydınlatsın.

Ü

Üye silindi 55028

Hayali bir karakteri canlandırma çalışmaları olduğunu forumda okumuştum.Kişiler o karakteri inanarak canlandırmışlar ve bu tarz durumların çoğunda yaratık,kendini canlandıranları öldürmüş.Olay inanmak ve o iş yüzünden ölme olasılığını içeriyor.Allahta bizi yaratırken kusursuz yaratmadı bu yüzden bana geri döneceksiniz diyor ve sizi kusursuz yaratmadık diyor.Öldükten sonra belki kusursuzlaştırır ama o kadarını bilmiyorum.

relaydean

Kayıtlı Üye
Hayali bir karakteri canlandırma çalışmaları olduğunu forumda okumuştum.Kişiler o karakteri inanarak canlandırmışlar ve bu tarz durumların çoğunda yaratık,kendini canlandıranları öldürmüş.Olay inanmak ve o iş yüzünden ölme olasılığını içeriyor.Allahta bizi yaratırken kusursuz yaratmadı bu yüzden bana geri döneceksiniz diyor ve sizi kusursuz yaratmadık diyor.Öldükten sonra belki kusursuzlaştırır ama o kadarını bilmiyorum.
Bahsettiğiniz konuyu az önce buldum ve dehset kapıldım. Açıkçası su an ne yapmam konusuna pek emin dehilim, belki de geri çekilmeliyim .

Ü

Üye silindi 55028

Araştırmayın demiyorum.Basit işler yaparak başlayın.Çakra temizleme var urum'un onu yapabilirsiniz ama gidip batın esmasını okuyup dereceli bir varlığı etrafınıza çekip kötürüm veya bir ceset olmayın diyorum.

EkSen

Kayıtlı Üye
Relaydean
Dion Fortune'nin Pratik Okultizm adlı kitabını oku istersen. Belki sana yardımı olur.

Seraphine

Kayıtlı Üye

Konunun ismini söyleyebilir misiniz? Arama özelliğini kullandım ama bulamadım.

İnanç oldukça güçlü bir kavram. Bazı zayıf varlıklar eski inançlardan beslenerek kendilerini güçlendiriyorlar. Ve bunlar genelde demon denilen varlıklar. Eski medeniyetlerde ki küçük tanrı ve tanrıçalar bu kategoriye giriyor. Sayı ve inancın gücü ile bağlantılı olarak bir makam oluşuyor ve bir varlık o makamı dolduruyor. O insanlar bir tanrıya inandıklarını düşünürken, demonik bir varlığın gücünü besliyorlar. Tabii anlattığım şey bu durum için geçerli değil ama o işleyiş aşaması benzer bir yapıya sahip. Ben hala konuyu açan kişinin ne yapmak istediğini anlamadım. Refah, bolluk, bereket gibi kavramların çekilmesi amacından örnekler vermiştim zaten. O tür enerjilerin belli bir karakter yapısı yoktur, kazanılan kimlik bolluk ve bereketin hayata çekilmesi yönünde gerçekleşecekti.

Bazı insanlar gardiyan dediğimiz koruma enerjileri yaratırlar. Bu yaratım aşamasında o enerjiye bir insan, hayvan veya mitolojik varlıkların şekli nakledilir. Korunmak istenen bölgeye yerleştirilirler ve ufak bir güçlendirme yapılır. Aslında burada da bir kimlik kazandırma vardır. Eğer o gardiyan yeterince güçlü kontrol edilmezse yine bağımsızlaştırılma gerçekleşir ve başka formlar işin içine girebilir. Bu yüzden sık sık gardiyanın formu bozulur ve enerji saflaştırılır.

Ü

Üye silindi 55028

Konunun ismini bilmiyorum.Anlattıklarınızı az çok anlıyorum.Bazı varlıklar kendini güçlendiriyor diyorsunuz katılıyorum.Çoğu insan tanrıyla görüştüm melek fısıldadı falan derken belki de bu forumdaki bir kaç kişinin sesini duyuyor, bu tarz konularda duyarlı olmalıyız. Daeş gibi örgüttekiler bu tarz sesler duyuyor ve insan öldürüyorlar.Dönemimizin dünya hakimiyeti kuralı 'sahip olana sahip ol'.Bir çok istihbarat servisinin büyücüleri varken bizde yok.
19 rakamının eskiden gelen bir önemi olduğunu duymuştum.Rakam ve tekrarlar belli bir öneme sahip.Mısır mitolojisinde insanlar tekrar canlandırılacak ve iyi olanlar gökteki yollar(yıldız konumu burçta olabilir)'ı kullanarak kurtulacak yazıyor.Kuran da da 'kıyamette dirilecekler ve yok edilecekler allah'ın korudukları hariç' diye ayet var.Allahın koruduklarını bizim kitaplar melek olarak alıyor.Anlatmaya çalıştığım şey çoğu şeyin devam ettiği ve yorumların olduğu ori'ye(moderatör) göre dinler değişir büyü devam eder diyor mesela.Örneğin üfürükçülük devam ediyor.Bazı materyeller yerine fatiha okudum para ver gibi bir duruma dönüştüğü söyleniyor.Bu konudaki hadislerin bazıları yanlışta olsa doğruda olsa bulunuyor.Daha değişik düşünenler bunlar yahudilerden kaldı ve anlamsız diyorlar.Ebceb hesabı oradan geliyor karanlık daha iyi gibi muhabbet dönüyor.Hocalara bu konuyu sorsanız ebceb hesabı veya kişi denemiş ve tavsiye etmiş diye cevaplıyorlar.Benim düşüncem bu konularda yok ilgilenmiyorum.Ebcep mi ebceb mi bilmiyorum mesela bir temelim yok bu konuda.

relaydean

Kayıtlı Üye
Konunun ismini söyleyebilir misiniz? Arama özelliğini kullandım ama bulamadım.

İnanç oldukça güçlü bir kavram. Bazı zayıf varlıklar eski inançlardan beslenerek kendilerini güçlendiriyorlar. Ve bunlar genelde demon denilen varlıklar. Eski medeniyetlerde ki küçük tanrı ve tanrıçalar bu kategoriye giriyor. Sayı ve inancın gücü ile bağlantılı olarak bir makam oluşuyor ve bir varlık o makamı dolduruyor. O insanlar bir tanrıya inandıklarını düşünürken, demonik bir varlığın gücünü besliyorlar. Tabii anlattığım şey bu durum için geçerli değil ama o işleyiş aşaması benzer bir yapıya sahip. Ben hala konuyu açan kişinin ne yapmak istediğini anlamadım. Refah, bolluk, bereket gibi kavramların çekilmesi amacından örnekler vermiştim zaten. O tür enerjilerin belli bir karakter yapısı yoktur, kazanılan kimlik bolluk ve bereketin hayata çekilmesi yönünde gerçekleşecekti.

Bazı insanlar gardiyan dediğimiz koruma enerjileri yaratırlar. Bu yaratım aşamasında o enerjiye bir insan, hayvan veya mitolojik varlıkların şekli nakledilir. Korunmak istenen bölgeye yerleştirilirler ve ufak bir güçlendirme yapılır. Aslında burada da bir kimlik kazandırma vardır. Eğer o gardiyan yeterince güçlü kontrol edilmezse yine bağımsızlaştırılma gerçekleşir ve başka formlar işin içine girebilir. Bu yüzden sık sık gardiyanın formu bozulur ve enerji saflaştırılır.
konunun ismi "hayali bir arkadaş"

Seraphine

Kayıtlı Üye
Konuyu okudum ve her koşulda daha önce söylediklerimin arkasındayım. Eğer niyetiniz bu tür düşünsel bir varlığı bu tarafa aktarmak ise neler olabileceğine dair ufak bir uyarı olmuştur diye düşünüyorum. Bu videoyu bir kaç hafta önce izlemiştim ve şimdi bu tür konuları konuşunca paylaşmak istedim:
Video'nun asıl konusu tembellik ile ilgili ama bir de hayali yaratım bakımından düşünerek izlerseniz ortaya oldukça anlamlı bir sonuç çıkıyor.

K_kop

Kayıtlı Üye
O zaman sevgili Dennise, konuyu açan arkadaşın aslında istediği, halk arasında mucize ya da keramet diye adlandırılan hal-i tasvirlere ulaşabilmekmiş. Bunu da nasıl başarabilecek bilinmez. Yani İbrahim aleyhisselam örneğinde olduğu gibi ateşte yanmamanın bir öğretisi olamaz. Ancak Yaradan "ateş yakma" dediği için bir insan yanamaz.
Bilemiyorum konu çok çetrefilli ama bu tür arzular, gerçekleştirilmesi imkansız gibi. Elbette imkansızlığa inanıyor değilim ama biz özümüzden ve haliyle ruhaniyetten çok çok uzaklaştığımız bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir devirde de işin aslı metafizik oluşumlara eskisinden çok daha uzak kaldık.
Tanrısal bir irade her șeyin cözümü,her șey irade ve enerjiyle alakali.