Tekrardan Boyutlar

relaydean

Kayıtlı Üye
Daha önce kafamızda tasarladığimiz bir boyutu fiziksel boyuta dökmekle alakalı bir soru sormuştum ve bazı kullanıcıların yorumu üzerine- bunun tehlikeli olduğunu söyleyenler , belli bir bilgi birikimi olmadan bunun tehlikeli olabileceğini söyleyenler oldu. Açıkçası hak vermedim değil . O boyut kapısını açtığımızda diğer varlıkların bize musallat olabileceği gibi şeyler de duydum.
Evrendeki her sey enerjidir. Evrene ne gonderirsek evren bize onu verir.Her şey enerjiden olusur. Enerjimizi kullanarak zihnimizdeki hayali boyutu somut boyuta dönüştürmek icin meditasyon ve dilek gerçekleştirme ve enerji açığa çıkarma vb. frekansları dinlemek, ayrıca 21 gün kuantum yöntemi kullanarak bunu destekelemek ve bilinc altına uygun telkinler göndermek ve bunu imajine ederken diger varliklardan korunmamizi sağlayan beyaz bir ışık topunu imajine ederek kendimi korumak... Size bu mümkün müdür ? aslında bana soracak olursanız mümkün ama diğer varlıklardan korunmak için sizce yeterli midir? Bilgilendirirseniz sevirinim.

ThEnd

Kayıtlı Üye
Daha öncede cevap vermiştim ama ikna olmamışsın herhalde. Bunun yolu yok. İstediğin kadar imgele, destekle somut bir boyut yaratamazsın. Ama ben deneyeceğim diyorsan da sen bilirsin. Parazitlerden korunabilirsin belki ama yüksek sınıf varlıklarda deneyimsiz birinin yaptığı ışık hüzmesi işe yaramaz. Korunmak o kadar kolay değil. İmgelemen yeterli gelmezse güme gidersin. Objelerle ya da sembollerle korun.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Aslına bakarsanız yapamazsın edemezsin demek karşımızdaki kişiyi tanımadan bilinçaltı seviyesinde set çekip olumsuz kalıplar oluşturmak bu alanda doğru bir yaklaşım olmaz. Dünyada herşey bir enerji frekansından oluştuğunu düşünürsek yapılan tılsımların çalışmaların da uygun frekans değerleri ile bir enerji meydana getirerek işler hale geldiğini biliyorsak, insanın fiziki bir varlığın bile enerjisel bir kodu olduğunu biliyorsak oluşturduğumuz imgelerle ve sistemler üzerinde bir korumanın işe yaramayacağını da söyleyemeyiz. Eğer kişi istenilen frekansı tam olarak yayabilecek yeterlilikte ise ve bunu birden fazla sistemle destekleyerek ve de yaptığına inanç besleyerek yapıyor ise tabi ki yeterli gelecektir. En büyük koruma kişinin kendi kendini korumasıdır evrensel sistemde. Bu yüzdendir ki çalışma yapan insanlar kendine yaptığı büyük çalışmaların tamamını bir başkasına uygulayamaz ya da uygularken büyük zorluklar Yaşar.

Bizler sistemsel doğruları zihin yeterliliğimizle tam olarak kavrayamadığımız için tam olarak yaptığımız korumaların yeterli gelip gelmediğinden emin olamıyoruz. Nu yüzdendir ki birçok ekol ve birçok çalışmayla destek veriyoruz alanlarımıza enerji sistemimize. Sadece tek başına yeterli bir korumadır da diyemeyiz böyle bir taraftan baktığımızda. En doğrusunu kişinin içi ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu söyleyen iç sesi söyleyecektir.

Sevgi ve Işıkla...

relaydean

Kayıtlı Üye
Aslına bakarsanız yapamazsın edemezsin demek karşımızdaki kişiyi tanımadan bilinçaltı seviyesinde set çekip olumsuz kalıplar oluşturmak bu alanda doğru bir yaklaşım olmaz. Dünyada herşey bir enerji frekansından oluştuğunu düşünürsek yapılan tılsımların çalışmaların da uygun frekans değerleri ile bir enerji meydana getirerek işler hale geldiğini biliyorsak, insanın fiziki bir varlığın bile enerjisel bir kodu olduğunu biliyorsak oluşturduğumuz imgelerle ve sistemler üzerinde bir korumanın işe yaramayacağını da söyleyemeyiz. Eğer kişi istenilen frekansı tam olarak yayabilecek yeterlilikte ise ve bunu birden fazla sistemle destekleyerek ve de yaptığına inanç besleyerek yapıyor ise tabi ki yeterli gelecektir. En büyük koruma kişinin kendi kendini korumasıdır evrensel sistemde. Bu yüzdendir ki çalışma yapan insanlar kendine yaptığı büyük çalışmaların tamamını bir başkasına uygulayamaz ya da uygularken büyük zorluklar Yaşar.

Bizler sistemsel doğruları zihin yeterliliğimizle tam olarak kavrayamadığımız için tam olarak yaptığımız korumaların yeterli gelip gelmediğinden emin olamıyoruz. Nu yüzdendir ki birçok ekol ve birçok çalışmayla destek veriyoruz alanlarımıza enerji sistemimize. Sadece tek başına yeterli bir korumadır da diyemeyiz böyle bir taraftan baktığımızda. En doğrusunu kişinin içi ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu söyleyen iç sesi söyleyecektir.

Sevgi ve Işıkla...
Tam aradığım cevaptı, teşekkürler.

relaydean

Kayıtlı Üye

Sevgi ve Işıkla...
Ancak korktugum bir nokta var, bu islemi gerceklestirirken diğer varlikardan ne gibi korkunma yollarini kullanabiliriz, ya boyle bir durum soz konusu olur mu?

ThEnd

Kayıtlı Üye
Aslına bakarsanız yapamazsın edemezsin demek karşımızdaki kişiyi tanımadan bilinçaltı seviyesinde set çekip olumsuz kalıplar oluşturmak bu alanda doğru bir yaklaşım olmaz.

imgelemesi yetersiz olan birinin korunduğunu sanıp boyutlara bulaşmasının sonuçlarını tahmin edebiliyorum. Olur, yaparsın diyerek onu olumluya bende itebilirim. Gerçekçi olalım bu konuda; kapı isteyen herkese açılır, bu zor değil ama geleni herkes karşılayamaz.

Bence önce küçük çalışmalar yapıp korumanın sağlamlığını test et. Direk boyutlara bulaşmanı tavsiye etmiyorum ama sen bilirsin.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
imgelemesi yetersiz olan birinin korunduğunu sanıp boyutlara bulaşmasının sonuçlarını tahmin edebiliyorum. Olur, yaparsın diyerek onu olumluya bende itebilirim. Gerçekçi olalım bu konuda; kapı isteyen herkese açılır, bu zor değil ama geleni herkes karşılayamaz.

Bence önce küçük çalışmalar yapıp korumanın sağlamlığını test et. Direk boyutlara bulaşmanı tavsiye etmiyorum ama sen bilirsin.

Arkadaşımızın imgeleme yetersizliğinin ölçümlemesini hangi verilere göre yaptınız ki bu kadar kesin bir dille yetersiz olduğuna dair bir fikirde bulunabiliyorsunuz. Öğrenme temelde motivasyon ve yol göstermeyle başlar. Herkes negatif çapalanmalarla öğrenmeye başlamaz. Doğru yolda ilerleme pozitif çapalamayla mümkündür. Öğretici olma vasfı da bunu gerektirir zaten. Dünyada Evren’de hiçbirşey imkansız değildir olanıksız değildir. Yapamazsınız gibi bir yargıyla genelde olumsuzluk enerjiyle arkadaşımızı sarmanızı ve bu enerjiyi ona yüklemenizi eleştiriyorum ben. Eksik ve fazla olduğunu imgelemeler ile birlikte kendisi deneyimleyecektir. Hiçkimsenin deneyimi bir başkasının deneyimi olmaz. Her deneyim bireyselde. Size çok zor ve olanaksız gelen bir şey bir başkasına oldukça olanaklı ve kolay gelebilir. Lütfen genel Bilgiler ile özel yorumlar çıkartmayalım. Bu tür enerjisel çalışmalarda direkt kapı açamaz Kişiler. O kapıyı açma noktasına kadar birçok eğriden geçecektir. Daha ilk eğride negatiflik yapıştırarak insanları farkındalık yolundan alıkoymak sizin de karmanızı bozar. Azıcık özen lütfen ☺️

dhardhar

Kayıtlı Üye
Merhaba dostlar. Uzun süredir bu başlıkta geçen konuyu anlamaya çalışıyorum ama hak verirsiniz ki bazı cümleleriniz bana en azından epey yabancı geliyor. Yazılarınızdan herkesin tecrübe edeceğini belirttiğiniz -ya da ben öyle anladım yanlış anladıusam kusura bakmayınız kapı açma boyut açma vb. konularda çok temel bilgileri öğrenebileceğim bir referans bilgi kaynağı okuma vs. var mıdır? ya da bu forumda ilgili başlık var mıdır? İlk konuyu açan arkadaşımız amacını çok net yazmadığı için hani kapı boyut açma konularında net amacı da bilemiyorum. Arkadaşımız o konuda da bilgi verirse bize de yardımcı olacaktır. O zaman ben de örneğin kapı açma konusunda bana ne faydası olur veya ne işime yarar gibi konularda fikir edinebilirim.

ThEnd

Kayıtlı Üye
Arkadaşımızın imgeleme yetersizliğinin ölçümlemesini hangi verilere göre yaptınız ki bu kadar kesin bir dille yetersiz olduğuna dair bir fikirde bulunabiliyorsunuz.

Korumanın yeterli olup olmadığını sormasından dolayı bu şekilde bir cevap yazdım. Zaten yeterli olduğunu düşünse bu konuyu açmazdı diye düşünüyorum. Bu tamamen öznel fikrim. Bu arada direk değil, isteyen yazmıştım ama sizde haklısınız. Tecrübelerinizle arkadaşın 2.sorusuna cevap verip bizi de aydınlatırsınız umarım. Kolay gelsin.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
Çok güzel demişsiniz ben de bu durumdan rahatsız oluyordum yapılmaz demek yerine motive etsek 1 kişinin bile başarması bizim için kardır. Bu boyut işi dediğiniz kadar kolay değildir kısa bir imgeleme ile olacağını sanmıyorum yani bir oyun yapmak bile o kadar zaman alıyorsa bunu yaparken sana önderlik edecek bir şey bulamazsan işin çok uzun sürer ama bana imkanı varmış gibi geliyor yine de bence bunu aynı bir inşaatın bina yapması gibi onlarca insanın toplanıp yapması daha kolay olur gibi geliyor büyük bir şey bu bahsettiğiniz şey

Ü

Üye silindi 58480

Matrixten ornek vereyim.

Matrixte de hersey enerjidir. Hatta yazilim kodlarindan ibarettir. Yazilim kodlari enerjinin olabilecek en latif hali olarak karsimiza cikiyor bu modelde. Gercek belki daha yaniltici hale gelse de enerji tabanlilik yine degismiyor.

Burada Neo karakterinde uyanis basladikca sistemin gozetleyicilerini de pesine taktigi bir bir seruven eslik ediyor. Uyanis ve ilimde ilerledikce Ajan Smith de ayni oranda gozukara ve negatif dengi olarak ona musallat oluyor her defasinda.

Neo dusunce gucu ile matrixin taban yazilimina kadar uzanip yeni kodlar yazabildigini, kodlari degistirebildigini farkettiginde, (yani mimar inanc yasasini matrixin tek cikis yolu olarak acik kapi misali birakmis) ise kursunlari durdurabilecek hale geliyor ve filmin sonuna dogru ise yine yercekimi kodlarini da etkisiz hale getirerek ucabilecek hale geliyor. Tipki Hz. Isa gibi olmus olan Trinitiyi diriltiyor ve tum sistemin yazilimina karsi, karsi yazilimlarla yani inanc yasasiyla adeta yeniden bambaska kanunlar koyuyor. Ve matrix sistemi inanc yasasini uygulamak zorunda olan bir sistem !

Ajanlarin gorevi insanlari uyutmak, uyananlara musallat olmak ve caydirmak !

Ilim ve farkedislerin veballeri vardir. Kainatin ust boyutlarina dogru ilerledikce en bastan kesin bilgiye sahip degilseniz en bastan kaybedersiniz.
En bastan kesin bilgiye sahip olup olmadiginiz ise elimecbur 1 ust boyuta maruz kalindikca ortaya cikar. Teorik bilgiler operasyon sahasinda sinanir cunku. Musallatlardan korunmak icin once onlarin boyutuna gecmek gerek.

relaydean

Kayıtlı Üye
Söyleyeceklerim düşüncelerinizde değişiklik meydana getirir mibilemiyorum, ama olusturmak istedigim boyut sadece bana özel, yani öylr olmasıni istiyorum. Düsuncelerimin somultaşığıi bir evren .

Seraphine

Kayıtlı Üye
Ne yapmak istediğinizi tam olarak anlamadım. Yani zihninizde bir alan yaratıp bunu gerçek hayata aktarmak mı? Yoksa farklı bir boyut ile etkileşim de bulunmak mı? Sadece size özel bir boyut kavramını ancak hayal gücünüz ile yaratabilirsiniz ve dolayısı ile hayal ettiğiniz şeyler orada vuku bulur. Ama o hayal ettiğiniz şeylerin enerjilerini buraya aktarmak daha farklı bir durum ve duruma göre çeşitli detayları bulunuyor.

Ü

Üye silindi 58480

Sorunuza tamamen alakasiz ama daha acil bir yerden deginecegim :

Oncelikle soyut seyler, somut seylere donusmez. Asla. Bunun yerine birbirlerine memurluk yaparlar ve birbirleri ile kombine olurlar.
Butun peygamber mucizeleri, ilahi akla kapi aralamistir ancak inkar edebilme payi da birakmistir.

Hz. Nuh Somut bir gemi insa ediyor. Bununla birlikte o somut gemi soyut bir kavrama yani `kurtulusa ve hayatta kalmaya` memurluk ediyor.
Imtihanin sirri soyut bir seyi somut olarak gostermeye kesin olarak musade etmez.

Hz. Musa denizi ikiye yariyor. Ama buradaki mucize denizin yarilmasi degildir. Buradaki mucize sularin cekilmesidir. Yani mucize bile degil ekosistem perspektifinden bakilirsa. Asasina isaret edilen Musa bir de bakiyor ki sular cekilmis halde. Belki ayin etkisi belki baska bir fizyolojik etki ile kizildeniz gecmeye musait durumda. Belki bel boyuna kadar iniyor su. Oyle filmdeki gibi bir canlandirma bile olmuyor belki de.

Ama Firavun ayni sekilde suyu gecmeye calisirken gelgit artik kapanmaya basliyor ve atlarin ayaklari suyun dibine tutunamayacak hale geldigi icin koca bir ordu boguluyor. Yuzme bilen yok mu e var. Ama tepinen atlarin ortasinda ne kadar yuzebilirsiniz ? Belki bir cifte yer ve oracikta bayginlikla bogulursunuz..

Simdi buradaki asil mucize zamanlamadadir. Zamanlamadadir. Ve yine zamanlamadadir. Oyle bir tevekkul enerjisi ki en dogru ve hesapli zaman ilham edilmis oluyor, iste o ilham Hz. Musanin asasina gelen bir ayet ile sureci baslatiyor. Ayette Asan ile tasa vur dedik der.

Simdi soyut ve somut oyle seylerdir ki : Akla ve mucize perspektifine kapi da aralar ancak sekuler gozle baktiginizda da inkar da ettirir.
Insanlarin umduklari manada bir mucizeye asla rastlanmamistir. Mucizeler zamanlamalarda ve ince hesaplamalarda saklidir. Sureklidir. KEsintisizdir. Akla ve ilahi dokunuslari kavramaya kapiyi aralar ama inkar edebilme hurriyetini de busbutun kapatmaz. Imtihan bu iki terazi kefesi uzerinde yapilir bize.

EkSen

Kayıtlı Üye
O zaman sevgili Dennise, konuyu açan arkadaşın aslında istediği, halk arasında mucize ya da keramet diye adlandırılan hal-i tasvirlere ulaşabilmekmiş. Bunu da nasıl başarabilecek bilinmez. Yani İbrahim aleyhisselam örneğinde olduğu gibi ateşte yanmamanın bir öğretisi olamaz. Ancak Yaradan "ateş yakma" dediği için bir insan yanamaz.
Bilemiyorum konu çok çetrefilli ama bu tür arzular, gerçekleştirilmesi imkansız gibi. Elbette imkansızlığa inanıyor değilim ama biz özümüzden ve haliyle ruhaniyetten çok çok uzaklaştığımız bir dönemden geçiyoruz. Böyle bir devirde de işin aslı metafizik oluşumlara eskisinden çok daha uzak kaldık.

relaydean

Kayıtlı Üye
Ne yapmak istediğinizi tam olarak anlamadım. Yani zihninizde bir alan yaratıp bunu gerçek hayata aktarmak mı? Yoksa farklı bir boyut ile etkileşim de bulunmak mı? Sadece size özel bir boyut kavramını ancak hayal gücünüz ile yaratabilirsiniz ve dolayısı ile hayal ettiğiniz şeyler orada vuku bulur. Ama o hayal ettiğiniz şeylerin enerjilerini buraya aktarmak daha farklı bir durum ve duruma göre çeşitli detayları bulunuyor.
evet hayal ettiğim seylerin enerjileti oraya aktarmak, dusundugum sey tam olarak bu. Çeşitli detaylar dediniz, beni aydinlatirsaniz gerçekten cok sevinirim.

EkSen

Kayıtlı Üye
İş yoktan yaratıcılığa doğru gidiyor. İşte buna bizler için rahatça imkansız derim.