Tanrı'nın olduğunu kanıtlar mı?

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
Kimse yanlış anlamasın. Hangi dine inanırsanız inanın eğer kökünü araştırdığınız zaman tüm benzerlikleri farkedeceksiniz. Hepsi birbirini takip etmişdir. Yaratıcı kısmına gelirsek , bu konu da yorum yapamıyacağım. Ben agnostiğimdir.

Tüm tanrıları ben yarattım. Evet. Ama ben , kendim bir tanrı değilim. Ben insanoğluyum. Ve ben sizi yarattım çünkü... Korktuğum ve yalnız olduğum zamanlar vardı. Yas tuttuğum , şaşkınlık ve hayretler için de kaldığım , ancak umutsuzca aradağım cevaplara sahip olamadığım zamanlar vardı. Ama hepsinden önemlisi , diğer insanları kontrol etmek istediğim zamanlar vardı. İşte bu tüm bu şeyler için tanrıların yaratılması en işe yarar çözümdü. Nice zamandır işe yaradağınız için katlanıldınız. Ama insanoğlu büyüyor... ve çocuksu şeyleri bir kenara atmanın vakti geldi. ( İnsanlar aydınlanma çağından epey uzakta bunu da ekliyim )

benzerlik olmasının sebebi dinlerin kaynağının (Allah) tek olması, fakat sonra bu hak dinlerin değiştirilmesi yüzündendir. dünyanın en eski dini olarak kabul edilen hindu dininin kutsal kitabında bile dünyaya muhammet isminde biri geleceği annesinin adının amine babasının adının abdullah olacağı mekkede doğacağı hicret yapacağı yazar.

Serious

Kayıtlı Üye
benzerlik olmasının sebebi dinlerin kaynağının (Allah) tek olması, fakat sonra bu hak dinlerin değiştirilmesi yüzündendir. dünyanın en eski dini olarak kabul edilen hindu dininin kutsal kitabında bile dünyaya muhammet isminde biri geleceği annesinin adının amine babasının adının abdullah olacağı mekkede doğacağı hicret yapacağı yazar.
Peki Kaynak sunabilirmisiniz ?

teknik67

Kayıtlı Üye
[h=1]Mucizelere rağmen neden inanmazlar?[/h]
  • MAİDE Suresi 49. Ayet
    Aralarında Allah'ın indirdiği ile hüküm vermelisin. Onların keyfine uyma. Allah'ın sana indirdiklerinin bir kısmından sakın seni şaşırtmasınlar. Yüz çevirirlerse, demek ki Allah bazı günahları yüzünden onları cezalandırmak istiyor. Gerçekten insanların çoğu yoldan çıkmıştır.
  • EN'AM Suresi 35. Ayet
    Yüz çevirmeleri sana ağır geldiyse, bilesin ki, yerin içine bir delik açmaya ya da göğe merdiven dayamaya gücün yetse de bir mucize ortaya koysan yine kâr etmez.. Allah dileseydi onları doğru yola toplardı. Öyleyse cahillerden olma.
  • EN'AM Suresi 110. Ayet
    İlk başta inanmamaya karar verdikleri için anlaklarını ve gözlerini çevirip azgınlıkları içinde bocalar durumda bırakırız.
  • EN'AM Suresi 111. Ayet
    Onlara melekleri indirsek, kendileriyle ölüler konuşsa ve her şeyi getirip önlerine toplasak, Allah'ın diledikleri hariç, yine inanacak değillerdir. Fakat çoğu bu gerçeği bilmez.
  • YUNUS Suresi 96. Ayet
    Rabbinin kararıyla mahkum edilenler inanmazlar.
  • YUNUS Suresi 97. Ayet
    Onlara her çeşit mucize gelse bile, acı azabı görünceye kadar (inanmazlar).
  • HİCİR Suresi 14. Ayet
    Onlara gökten bir kapı açsak ve onun içinde yükselecek olsalardı,
  • HİCİR Suresi 15. Ayet
    "Gözlerimiz sarhoş edildi, büyülendik," diyeceklerdi.
  • CASİYE Suresi 23. Ayet
    Egosunu tanrı edinen kimseye dikkat ettin mi? Nitekim Allah onu bilerek saptırmış, işitme duyusunu ve beynini mühürlemiş ve görüşüne perde koymuştur. Allah'tan başka kim onu doğruya iletebilir? Öğüt almaz mısınız?
  • MÜNAFİKUN Suresi 3. Ayet
    Çünkü onlar inandıktan sonra inkar ettiler; bu yüzden kalpleri mühürlendi; onlar anlamazlar