"Takinti halimden nasil soyutlanabilirim??

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

jensına

Kayıtlı Üye
ne alaka simdi benim uzerime yurumek nedir siz ne saniyosunuz alinti yaparak gelip bana burda laf mi vuruyon kimin yan hesabiisiniz siz acaaba

5 senedir bu forumdayım ve üyeyim birçok alanda tecrübelerim oldu size yardımcı olurdum ama böyle bir kişiye kolay yoldan yardım etmek istemiyorum. Arastır öğren daha çok toysun. Bu konulardada yenisin

Ü

Üye silindi 58480

Ya bu ara gene gecmisi hatirlayip takinti yaptigim oldu normalde aman banane derdim ben meditasyona da inanmiyorum acikca beni rahat ettirmiyor , neler yapabilirim ????

Geçmişte koruyla üstünü örttüğüz ya da sorumluluk almaktan kaçarak kısmen kurtulduğunuz bir olay yașadıysanız mutlaka yüzleşmek ve o olayı akorde etmek zorunda bırakır hayat.

Tersi de var ;
Güzel günlerin artık geçmişte kaldığını düşünüyorsanız, ve bu yüzden geçmişi hatırlayıp takinti yapıyorsanız yine kısmen hayata pes etmișsiniz demektir. Pes ettiğiniz periyot ise yine geçmişte üstünü örtüp sorumluluğundan kaçtığınız bir olaya çıkar.

Neler yaşadınız bilmiyorum. Ama hayatın tüm olabilecek çeşitli varyasyonları aynı hikmetin etrafında döner.

Nefsini sarıp örten yıkıma uğratılır. Ayet. Yani kaçışlar da sorumlulukları umursamayıșlar da belli oranda birikirse kişinin yaşam kalitesi o oranda düşer. Ayetin deyimi ile de yıkıma kadar götürür. Kendinizi sorgulayın. Ozelestri yapın. Siz heyecanı yüksek ve üretken birisiniz. Hatta sosyal ve girişken birisiniz. Çabuk toparlayan da haliniz var ben gördüm.

Miel124

Kayıtlı Üye
Simdi kendimi savunma hakki dogdu bn o kiza guvenerek ozelden eger birseyle sorduysam gelip beni burada rencide ederek bnaa doktormus gibi teshis koyamaz ve ayrica benim hakkimda tanimadan fazla kalkip Janise uyeye anlatamaz ; Sizler bu kadar mi duyarsiz oldunuz ozelden bana din ahlak dersi verip burada gelip benim ile ilgili zikir fazla duzeltmez demek nedemek herkesin kendi ibadeti ben burayi yeni kesfettim ve siz uyeler yorum yapan implusn yandasligini yapanlar sizi saygiya davet ediyorum bi ozuru hakettim Onun yaptigi terbiyesizlikti ama ben konu uzamasin diye ozur diledim onun yaninda olan uyelerde gelmis hmen benim uzerime yuruyorlar birisi gelmis atarli arkadas oldugu icin yardim etmem etme kardes senin kendine hayrin olsa kalkip burada olman ama bende bir bayanim yandaslik ypacaginuz yerde objektif olun o kiza guvenip birseyler sordum ozelden burada takinti ile soru acinca suursuzca mi davranmasi gerek ? Yazik acidim kimsede insanlik yok birbirunizi begenin hak verin ancak sitenizde sizin olsun

Miel124

Kayıtlı Üye
Geçmişte koruyla üstünü örttüğüz ya da sorumluluk almaktan kaçarak kısmen kurtulduğunuz bir olay yașadıysanız mutlaka yüzleşmek ve o olayı akorde etmek zorunda bırakır hayat.

Tersi de var ;
Güzel günlerin artık geçmişte kaldığını düşünüyorsanız, ve bu yüzden geçmişi hatırlayıp takinti yapıyorsanız yine kısmen hayata pes etmișsiniz demektir. Pes ettiğiniz periyot ise yine geçmişte üstünü örtüp sorumluluğundan kaçtığınız bir olaya çıkar.

Neler yaşadınız bilmiyorum. Ama hayatın tüm olabilecek çeşitli varyasyonları aynı hikmetin etrafında döner.

Nefsini sarıp örten yıkıma uğratılır. Ayet. Yani kaçışlar da sorumlulukları umursamayıșlar da belli oranda birikirse kişinin yaşam kalitesi o oranda düşer. Ayetin deyimi ile de yıkıma kadar götürür. Kendinizi sorgulayın. Ozelestri yapın. Siz heyecanı yüksek ve üretken birisiniz. Hatta sosyal ve girişken birisiniz. Çabuk toparlayan da haliniz var ben gördüm.
Tesekkur ederimm beni anlayan objektif insanda cikti

Miel124

Kayıtlı Üye
5 senedir bu forumdayım ve üyeyim birçok alanda tecrübelerim oldu size yardımcı olurdum ama böyle bir kişiye kolay yoldan yardım etmek istemiyorum. Arastır öğren daha çok toysun. Bu konulardada yenisin
Yandaslik yapar iyi durmussun guzelim

Metafizikçi

Kayıtlı Üye
Kendini Allah’a yönelt kalbinde Allah olanın takıntısı da az olur.
Sevgilerim ile
Vesselam

Ü

Üye silindi 58480

Ne yazık ki hassas yapıdaki insanlar, o gizli ima edebiyatı ile ustalıkla tahrik ediliyorlar.

Hassas bir insan, bir an paniklediği zaman insanlar da taraf değiştirip o kişinin kontrolden çıkmasını umarcasına amel ediyorlar. Bunu içgüdüsel olarak yaptıklarını göremiyorlar da.

İnsanların çoğu aslında kendilerinin de musallatlı olduklarını göremiyor. İçindeki musallatin beslenmek için hassas ve kendini kolay boklayabilecek insanları kışkırtarak bir enerji hortumlaması yaparak tuzağa yakaladıklarını göremiyorlar.

En çok ta ben göremiyorum. Özelden küfürleșmek için bile şifreli yazmak zorunda kaldığım çok oldu ??

Impulse

Kayıtlı Üye
Özellkle mimikler de ve sözlerle yapılanı kişiliksiz ve karaktersiz bir yapının göstergesi oluyor. Şeytani bir yaklaşım.

Ama biz espriyi ve alttan almayı bununla karşıtırırsak o zaman şeytana yenik düşmüş oluruz.
Ve hep bir arayış hali gözümüzün önünde apaçık duran gerçeklere bile bizi kör sagır yapar.
Belki de korkak...

Ü

Üye silindi 58480

E heralde.

Münafıklık kıvraklığı oluşur.
Cevabını veremeyince bak ne güzel akıl verdim, altıma aldım, itibarsızlaștırdım olur. Cevabını verince de hiç şakadan anlamıyorsun, beni yanlış anladın, amma büyüttün olur.

O halde nefsin en sevdiği kendini gizleme biçimi olan bu virüslü davranış tehlikesini herkes kendi nefsinde biraz arayacak.

İnsan ancak kendi nefsi ile başkasının nefsi aynı izdüșüme hizalanırsa kendini bozarcak hale getirir. Hayırlarda yarışın der. Bazen hiç bulașmamak olabilecek en güzel hayırda yarısıp öne geçmektir. Ben bu dersi çıkardım konudan.

Impulse

Kayıtlı Üye
Aradıgı ve buldugunu sandıgı şeyiyse kendi şeytani aklıyla yorumlayacak yine...

Şeytan hak aramayı bile haksızlıkmış gibi gösterir bu minvalde. Ve şeytan tarafından akılları örselenmiş kimseler akıl peydah etmeye başalarlar ulu orta...

Şeytan bu. Ne mağduru ne de magruru kollar...
Amacını ezelden ebede kadar avaneleri vesilesi ile gerçekleştirmeye devam eder.

Belki şeytanın avanesi olduklarının hiç ama hiç farkında bile değillerdir.

hayırda yarısıp
Hayır mi?

Şeytandan gelecek hayır hiç gelmesin daha iyi.

Gecemsi

Kayıtlı Üye
Miel123 dengesiz davranışlar sergiliyorsun.Çok kompklekslisin.İnsanları çarpitiyosun.İnsanlar sana bu durumda nasıl yardımcı olabilir.ilk defa bir insanı eleştiriyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...