Sosyal Medyadan Uzak Yaşayanlar Daha Mutlu Oluyor

codzombi

Kayıtlı Üye
Anladım. Konuya farklı bir bakış açısı getirdiğin için teşekkür ederim:) Ancak toplumu yozlaştırdığı, ikili ilişkilere, insanlar arası iletişime zarar verdiğini kim inkar edebilir ? Boşanma sebepleri arasında sosyal medyanın ne kadar yüksek bir oranı olduğunu biliyorsun. Karı koca arasına şeytan bile giremez demişler ama facebook girmiş demek ki:) Ayrıca siyasete değinmek istemiyorum ama madem konuyu açtın söylemek istiyorum. Gezi olayları çok mu matah bir şeydi sence? Memleket elden gidiyordu neredeyse. Veya Arap baharından sonra Ortadoğu nun hali de malum. Kan gölü...
Şu konu da haklısın; Bilinçsiz kitleleri harekete geçirmek için mükemmel bir ortam sunuyorlar.

Madem evliler facebook kullanmasınlar , yani facebook falan gerek yok eskiden chat siteleri vardı , msn vardı var da vardı bilirim ben çocukken girerdim :D daha ilköğretimdeyken bile bilirdim bunları . hey gidi günler hey ev telefonu ile bağlanırdık o zamanlar yahoo mailler falan filan ... o zamanlar bile bu tip şeylerden boşanmalar aldatmalar vardı , yani suçlu bence facebook değil , suçlu karı kocada. komşumuz bile bu sebepten o zamanda kavgalar vardı evlerinde az daha boşanıyorlardı .gezi olayı olması gerekiyordu , birilerinin güç şovuna dur demesi gerekiyordu. gezi olmasaydı memleket elden gidiyordu zaten , bu halkın tepkisinden çekindi o güç sarhoşu olmuş kendini akıllı zannedenler. ağaç sembol oldu. konumuz bu değil ben açtım ben kapatıyorum .. :D