SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

nurumm

Kayıtlı Üye
yatırım tavsiyesi olmayacaksa uzun vadeli düşünüyorsanız hisse fonlarını değerlendirin. Borsada al sat işlemi yapmaktan bahsetmiyorum. Bankaların portföy fonları oluyor yani işi bilen yatırımcılar sizin için bir portföy oluşturuyor. Orada portföylerin risk hesaplamaları da yer alır. Riski düşük olanlardan alabilirsiniz. Borsadan hisse de alabilirsiniz. Uzun vadede kaybettirmeyen çok hisse var. Burada önemli olan kısa süreli/ al, sat işlemleriyle ve ''ya bu hisse çok yükselecekmiş al bak'' cümleleri ile hareket etmemeniz.

Bir de düzenli para yatırmak gerekiyor. Tasarrufların düzensiz olması bir anlam ifade etmiyor. İstikrarlı ve sabırlı bir şekilde yatırım yaparsanız uzun vadede kaybetme riskiniz yok.
Borsada ilk etapta al sat yaptım ama pek uymadı çok cüzi miktarlar sürekli bi göz telefonda borsa hs takip edip duruyorsun.Bi süre sonra da aklıma bile gelmedi ne kadar olmuş diye bakmak, işimin gücümün arasında eli boş biri olsam takip ederim de öyle bi zamanım yok.Borsa'dan hisse aldım evet 1 yıldır yaptığım bi durum. Bana göre mi bilmiyorum, zarar etmedim orta halli bi yükselişi var.Portföy fonlarına göz gezdirmedim.Nasıl bişeydir bi ara bakacağım fırsatım olunca.

Alakan

Elit Üye
Borsada ilk etapta al sat yaptım ama pek uymadı çok cüzi miktarlar sürekli bi göz telefonda borsa hs takip edip duruyorsun.Bi süre sonra da aklıma bile gelmedi ne kadar olmuş diye bakmak, işimin gücümün arasında eli boş biri olsam takip ederim de öyle bi zamanım yok.Borsa'dan hisse aldım evet 1 yıldır yaptığım bi durum. Bana göre mi bilmiyorum, zarar etmedim orta halli bi yükselişi var.Portföy fonlarına göz gezdirmedim.Nasıl bişeydir bi ara bakacağım fırsatım olunca.
Al sat öyle ayrıca çok riskli. Yatırım öyle yapılmaz bana kalırsa. Eğer milyonlarla oynamıyorsak tabii. Portföyleri inceleyin mutlaka hem de kafanız rahat eder. Her türlü portföy oluşturuyorlar. Yeni doğan çocuklar için bile sepetleri var.

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
Ben de sana tavsiyelerde bulunmak isterdim ama bil bakalım ne yok 😂

Alakan

Elit Üye
Piyasada istikrar yok. 🤣 Ben de altın alsın diyecektim, anneme sordum. Bi iniyo bi çıkıyo iyice sapıttı dedi.
Paranın değerini koruyacaksanız faizden daha iyi altın. Uzun vadede hiçbir zaman kaybettirmez ama kârâ geçmek zor altında. Birikim için iyi bir araç altın. Harcaması da zor...

Rhea

Elit Üye
İş
Witch
@Absoluta Virtute
Bu varlıklara ödeme yaparken kan can dışında bir şey kabul etmezler mi..
Kara büyü yapmak istediğim kişiler var.. mesela değerli maden versek olmaz mı.. altin, gümüş gibi..
Altın tozu değerli diye biliyorum hatta insanları altın çıkarsın diye ürettikleri dünyadan altın elde ettikleri gibi iddialar var.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
Uzun vadede hiçbir zaman kaybettirmez
Evet, bu doğru.

Bir de yanlış anlaşılmasın ama eşeğin bilmediği ot başını ağrıtır diye atasozumuz var. Tavsiye ettiğiniz diğer seyleri iyi bilmiyorsa hem parasını riske atar, hem de devamlı takip, yorgunluk. En iyisi faize yatırmak bence de.

Bir de kimi isguzarlar diyor ki, İslam'da haram falan, Müslümanız ya. Hayır İslam'da haram olan Riba tefecilikle bugünkü banka mevduat faizi aynı şey değil, en azından müşteri yönünden.

acemicadisofia

Kayıtlı Üye
İş
Cadı
@Absoluta Virtute
Kara büyü yapmak istediğim kişiler var.. mesela değerli maden versek olmaz mı.. altin, gümüş gibi..
Altın tozu değerli diye biliyorum hatta insanları altın çıkarsın diye ürettikleri dünyadan altın elde ettikleri gibi iddialar var.
Onlar dişlerini geçirebilecekleri şeyler ister muhtemelen. Arada boyut farkı olduğu için altını dişleyemez, işlerine yaramaz bu yüzden. Ben de merak ediyorum, o kurbanları neden istiyorlar acaba?

Absoluta Virtute

Elit Üye
@Absoluta Virtute
Kan sakın! Kanla ödeme yapılmaz. Başkasının kanı ( düşmanın) olur. Kendi kanı sakın!

İçki, sigara, madeni para.