SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
İyi geceler. Ben bu terkibi eşim için yaptım. Gece 00:30da bitirip yattım uyudum. Aynı gece saat 1:30 civarında eşim kalp krizi geçirmiş. Anjiyo yapıldı ancak kalp krizine neyin sebep olduğu bulunamadı. Sebepsiz bı kalp krizi yani. Ben bu terkipe bağladım sebebi. Sizlerin düşüncelerinizi de merak ediyorum
Evet bağlama büyülerinin yan etkileri, sağlığa zararları oluyor. Yüksek ihtimal bu okuduğunuzdan dolayı bünyesi hassas demekki direk tepki vermiş. O nedenle bağlama büyüsünü gerçek sevenler değil uyanık cingozler tercih ederler genelde, farklı amaçları için.
Bu konuda @emre0654 bilirkişilerden 🤩

emre0654

Kayıtlı Üye
Evet bağlama büyülerinin yan etkileri, sağlığa zararları oluyor. Yüksek ihtimal bu okuduğunuzdan dolayı bünyesi hassas demekki direk tepki vermiş. O nedenle bağlama büyüsünü gerçek sevenler değil uyanık cingozler tercih ederler genelde, farklı amaçları için.
Bu üyenin eşi bağlama yüzünden mi kalp krizi geçirdi bilemiyorum ama bende nabız ve tansiyon yükseliyordu, göz, karın ve bel altı bölgelerde ağrı oluyordu. Sanırım cinler yapıyor. Ben de kardiyoloji doktoruna göründüm kalbin iyi görünüyor dedi. Ayrıca Absoluta nın bağlama hakkında söylediği gibi mesela ben de sevmiyorum, beğenmiyorum sadece istemsiz sahte bir bağlılık oluşuyor yani beğenmediğin birini çok güzel bir kadın olarak göstermiyor.

emre0654

Kayıtlı Üye
Nurumu da tecrübelendirelim mi ? 😍

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Düşünceni , perspektifini değiştirmeden etraftan değişim beklemek zaman kaybından öteye geçmez.
İstediğin kadar değiş çevreni değiştiremiyorsan nafile.
Bu ara sinirlerim yine gerim gerim geriliyor kadrolu şerefsizime sert bir ceza kesmedigim için her gün daha fazla pişman oluyorum :devilish:
Bana damdan düşeni getirin 🤩 @emre0654

emre0654

Kayıtlı Üye
İstediğin kadar değiş çevreni değiştiremiyorsan nafile.
Bu ara sinirlerim yine gerim gerim geriliyor kadrolu şerefsizime sert bir ceza kesmedigim için her gün daha fazla pişman oluyorum :devilish:
Bana damdan düşeni getirin 🤩 @emre0654
Eğer seninki de tıpkı benimki kadar yüzsüzlükte sınır tanımıyorsa yüzüne karşı küfretsen de fayda etmez yine uğraşıp durur.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Eğer seninki de tıpkı benimki kadar yüzsüzlükte sınır tanımıyorsa yüzüne karşı küfretsen de fayda etmez yine uğraşıp durur.
Evet çirkeflikte arsızlıkta sınır tanımıyor seninkine ders verir o derece bir pislik. Bir insanın ne kadar düşeceğinin canlı örneği ibretlik yaratılmış gibi bu yaratık :devilish:
Ya işte kara büyücüler bunun gibileri büyülerinde denek olarak kullansa sıfır günah sıfır karma.. hatta yanında birkaç tane promosyon da verelim 🤩🤩🤩

emre0654

Kayıtlı Üye
Evet çirkeflikte arsızlıkta sınır tanımıyor seninkine ders verir o derece bir pislik. Bir insanın ne kadar düşeceğinin canlı örneği ibretlik yaratılmış gibi bu yaratık :devilish:
Ya işte kara büyücüler bunun gibileri büyülerinde denek olarak kullansa sıfır günah sıfır karma.. hatta yanında birkaç tane promosyon da verelim 🤩🤩🤩
Sen ve ben farkında olmadan ne günah işledik acaba bunlarla karşılaşmak için. Bunlar ölüyorum yetiş deseler kılımı bile kıpırdatmam. Benimki de emin ol arsızlıkta seninkine denk.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Sen ve ben farkında olmadan ne günah işledik acaba bunlarla karşılaşmak için. Bunlar ölüyorum yetiş deseler kılımı bile kıpırdatmam. Benimki de emin ol arsızlıkta seninkine denk.
Ben şeyden şüpheleniyorum :oops:
Acaba peygambere büyü yapanlar bizim soydan mi yoksa ödemesi de bana mı kaldı :ROFLMAO:

Retro

Kayıtlı Üye
Polensiz çiçeğim yazacaktım ama kafam çok güzel.
Çok geç. Laf ağızdan çıktı bir kere.
Kafanın güzel olması polen saçan birinin kabul edebileceği bir bahane olamaz.

Kelimeyi yutmuşum 🤷‍♀️
Bence ya unutmuşsun, ya da hiç zinde olmadan yazmışsın. İşte bunlar hep "Polen" tüketmediğin için. Retro analz.
Engelleyelim mi birbirimizi ?
Sen bilirsin de , erken tanı hayat kurtarır. 😏

Alakan

Kayıtlı Üye
İyi geceler. Ben bu terkibi eşim için yaptım. Gece 00:30da bitirip yattım uyudum. Aynı gece saat 1:30 civarında eşim kalp krizi geçirmiş. Anjiyo yapıldı ancak kalp krizine neyin sebep olduğu bulunamadı. Sebepsiz bı kalp krizi yani. Ben bu terkipe bağladım sebebi. Sizlerin düşüncelerinizi de merak ediyorum
Diğer arkadaşlar yazdı mi bilmiyorum, okuyamadım tüm yazılanları. Bu işlem doğru gelmedi bağlama içinse. Tebbet suresi Ebu Leheb'in iki eli kurusun şeklinde beddua niteliğindedir. Beddua niteliğinde bir sure ile nasıl bağlama yapılacak?

Aşağıda yazana da baktığımda bu terkip bana hakkını almak üzerine gibi geldi, bağlama değil. O yüzden her işlemi ne olduğunu bilmeden yapmıyoruz...

Retro

Kayıtlı Üye
Tebbet suresi Ebu Leheb'in iki eli kurusun şeklinde beddua niteliğindedir. Beddua niteliğinde bir sure ile nasıl bağlama yapılacak?

Konuya vakıf değilim ama ilgimi çekti.

Ebu leheb aslında vaktinin en aydın, entelektüel, hafızası çok güçlü ve dahi niteliklere sahip kişisi olarak kabul ediliyor. Çok eski dönemlere kadar uzanan tarih ve mitoloji bilgisinden, kabilesinin ilk zamanlarına kadar nitelikli bir yakın tarih bilgisine vakıf ve keskin rasyonel aklı ile İslama karşı belki de en etkili karşı propoganda yapabilen kişi. Onu bugüne uyarlarsak, dine net tavır alan klasik pozitif bilim insanlarının ateizm/matertalizm görüşüne sadık kalarak, bu algıyı en popüler ve domine edici şekilde sekilde temsil edebilen ve bunu vicdanlarını korelterek yapan biri gibi düşünebiliriz.

Beddua demişsin. Evet ama aslında surede "onun elleri kurusun" derken aslında "elleri ile işlediği amelleri bağlansın" diyor. Yani hangi işe koyulursa koyulsun hayır kapıları üstüne kapansın, umduğunu bulamasın, kazandım dediği yerden kayba ugrayarak kader eli ile mağlup olsun anlamı var.

Yani kismedinin bağlandığını ve her ne yaparsa yapsın netice itibari ile tüm çabalarının elinde patlayacağını anlatıyor. Arapcada eller, amel uzvu kabul edilir.

Bağlama da diyebiliriz yani bir nevi.

Son düzenleme:

Alakan

Kayıtlı Üye
Konuya vakıf değilim ama ilgimi çekti.

Ebu leheb aslında vaktinin en aydın, entelektüel, hafızası çok güçlü ve dahi niteliklere sahip kişisi olarak kabul ediliyor. Çok eski dönemlere kadar uzanan tarih ve mitoloji bilgisinden, kabilesinin ilk zamanlarına kadar nitelikli bir yakın tarih bilgisine vakıf ve keskin rasyonel aklı ile İslama karşı belki de en etkili karşı propoganda yapabilen kişi. Onu bugüne uyarlarsak, dine net tavır alan klasik pozitif bilim insanlarının ateizm/matertalizm görüşüne sadık kalarak, bu algıyı en popüler ve domine edici şekilde sekilde temsil edebilen ve bunu vicdanlarını korelterek yapan biri gibi düşünebiliriz.

Beddua demişsin. Evet ama aslında surede "onun elleri kurusun" derken aslında "elleri ile işlediği amelleri bağlansın" diyor. Yani hangi işe koyulursa koyulsun hayır kapıları üstüne kapansın, umduğunu bulamasın, kazandım dediği yerden kayba ugrayarak kader eli ile mağlup olsun anlamı var.

Yani kismedinin bağlandığını ve her ne yaparsa yapsın netice itibari ile tüm çabalarının elinde patlayacağını anlatıyor. Arapcada eller, amel uzvu kabul edilir.

Bağlama da diyebiliriz yani bir nevi.
Sayın Retro o anlamda bağlamadan bahsetmiyor kişi sevgi celbinden bahsediyor. Yoksa bu Sure kişinin kısmet yollarını bağlamak için kullanılabilir. Yalnız sevgi aşk anlamında nasıl yapılır onu anlamış değilim.

Belki başkasına gitmesin diye tüm kısmetleri kapatılır ama yine celbi yapan kişiye karşı bir bağlılık oluşmaz, ondan bahsetmiştim.