SOHBET-i MUHABBET

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi

Ori

Elit Üye
Ne yalan söyleyeyim bende yeni farkettim. Gözünüzden bir şey kaçmıyor. ?? Renkler güzeldir. Yinede renk renk olsak bile hepimiz biriz. Önemli olan renkler gibi güzel kalabilmek. ?

dünyalı

Kayıtlı Üye
hepimiz renklerle güzeliz renk olsunda hayatımızda alı moru rengarenk bir gökkuşagının altında buluşalım da kralda bir orda çobanda....

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
Renk uyumları herkesin üzerine oturmuş gibi :D kıyıdan köşeden renk uyumları gözüküyor. Hoş. Ayrıca yeşil kalp çakrasının rengidir. Sevgi enerjisi çeker ve yayar.
Çok haklısınız sevgili @*NEFERTİTİ* gerçekten çok güzel uyumlar olmuş. Hele hele benim gibi simetri takıntılı biri için çok önemli böylesi güzellikler :) ayrıca kalbimin sevgi üzerine kurulu olduğundan da şüphem yok isabet ettiniz ?

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Öncelikle hayırlı olsun. Ama içim bir buruk, diğer arkadaşlar olmayınca. Aile gibi olmuştuk. Yönetim olarak sizi anlayamam elbette, hiç yönetici olmadım. Sadece daha duygusal bakıyorum. Keşke hep bir arada olsaydık :( Amacım kimsenin işine karışmak, tartışmaya yol açmak değil. Sadece hissiyatımı bildirmek istedim
:( Keza Sn. @URUMHAMATAHAYİL geçen sene aranızdan ayrılıyorum deyince de aynı burukluğu yaşamıştım, uzun süre alışmakta zorlandım, bomboş geldi, sonra gelince tekrar çok sevindim o boşluk birden gidiverdi. Öyle bir his işte :(

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Renkler güzeldir. Her renge ihtiyacımız her daim var. Tek renk olmadığımıza bin şükür. Bu muhabbet aklıma bir söz getirdi.

"Kral olup tahtta da otursan, yoksul olup yerde de otursan fark etmez. Sonuçta hepimiz totomuzun üzerinde oturuyoruz" :LOL::LOL::LOL:

4

43887

Öncelikle hayırlı olsun. Ama içim bir buruk, diğer arkadaşlar olmayınca. Aile gibi olmuştuk. Yönetim olarak sizi anlayamam elbette, hiç yönetici olmadım. Sadece daha duygusal bakıyorum. Keşke hep bir arada olsaydık :( Amacım kimsenin işine karışmak, tartışmaya yol açmak değil. Sadece hissiyatımı bildirmek istedim
:( Keza Sn. @URUMHAMATAHAYİL geçen sene aranızdan ayrılıyorum deyince de aynı burukluğu yaşamıştım, uzun süre alışmakta zorlandım, bomboş geldi, sonra gelince tekrar çok sevindim o boşluk birden gidiverdi. Öyle bir his işte :(
Malesef site kurallarına uymayanlar banlanıyorlar. Sevgili yule' de önceki mesajında dile getirdi. Sitemiz üzerinden başka siteleri reklam yapıp üyelerimize mesaj atanları, özelden yönetimle dalga geçenleri, nefretlerini kusanları mı tekrar alalım. Hani başka nedenler olsa bir şekilde tölerans gösteriyoruz. Ama banlanan üyeler malesef bu tarz şeyler yaptılar. Bizleri uyaran üyelerimiz oldu. Gittikleri sitede yönetimle dalga geçtiklerini, mabedi kötülediklerini söylediler. Dikkatinize diyerek. Başka bir üyemiz davet mesajları geliyor bilginize diye uyarıyor. Burada yapılanlar yetmezmiş gibi orada da devam etmisler. Hadi suç kimin. Zaten benzer bir sitenin mabedi konusması da ayrı bir olay. Gerçekten mabedi sevselerdi bu sekilde hareket etmezlerdi. Herkes özgür mabetten baska bir siteye üye olunmaz demiyoruz. Ama yapılanlar hiç hoş değil.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Yasaklanma sebebi ile gidenlere üzülmüyorum. Zira kimse kimseye hakaret etme, dalga geçme, güvenliğini riske atmaya vs hakkına sahip değil. ( en çok yasaklanma sebebi)

emek hırsızlığı, reklam yapmak ( biz reklam almıyoruz sadece yönetim de olan arkadaşlar eğer eğitim vs verirse ya da başka bir hizmet onların yaptıkları paylaşımların reklamını yapıyoruz. Reklam anlaşması zaten yapmadığımız iÇin de reklam yasak, pek çok forum sitesi giderleri reklam İLE karşılar, biz reklam geliri almıyoruz. izinsiz iletişim bilgisi paylaşmak ( çok kişi madur oldu o yüzden izinsiz olanları yasakladık)

bunlarda en çok ikinci yasaklanma sebebi.

ikinci bir üyelik alıp kendine kendine yazan çizen vs var. İkimci üyelik almakta yasak. Uyarıyor ve ikinci hesabı siliyoruz. İsrarla devam eden yasaklanıyor.

Lakin kendi isteği ile forumdan giden arkadaşlar iÇin üzülüyorum. Pek çok değerli arkadaş İLE görüşmeye devam ediyoruz lakin gizlimabete ayıracak zamanları kalmadığı iÇin yazıcı olarak gelmiyorlar.
Onları özlüyorum. Çok değerli katkılar sağladılar.

lafı gelmiş iken değer görüp katlı sağlayan herkese Teşekkür ederim

ela.nass

Kayıtlı Üye
İş
İntelligence
Evet haklısınız o konuda, bir şey diyemiyorum. Yalan söylemeye gerek yok arkadaşlar banlandığında tepki gösterip aşırı sözler sarf ettim. Çünkü bir takım haksızlıklar edildiğini düşündüm. Keza defalarca yazıldı gevezelik açılsın diye tepkisiz kaldınız, forumda direkt kişileri aşağılayan, sürekli huzur bozup negatif enerji yayan insanlar vardı, dalga geçen, insanların aklıyla alay eden kişiler, ne bileyim tepki gösterildi yine tepkisiz kaldınız. Ayrıca sanki hep bir sıkı yönetim var gibiydi, sanki bir baskı.
Sonra birgün bir geldim onlardan eser kalmamış, kimse yok. Zoruma gitti, şahıslar değil verilen emeklerin gitmesine üzüldüm. Duygusal olarak kötü etkilendim. Kimseyi kişisel olarak tanımam etmem hep buradan gördüğüm kadarıyla biliyorum. Malum zor günlerden geçiyoruz, insanların psikolojileri iyice bozuldu, sıkılıyoruz bunalıyoruz öfke patlamaları yaşıyoruz ki bunlardan biri de bendim. Hani belki biraz tolere edilebilirdi diye düşündüm.

Her neyse dediğim gibi etik yönünden bakınca evet siz de haklısınız. Özür dilerim incitecek sözler söylediğim için. Sonuçta bu da bir kul hakkı. Hakkınızı helal edin tüm yönetim olarak.

Aisling

Kayıtlı Üye
İsim vermeyeceğim, benimle dalga geçen ve benimle konuşurken aradaki saygıyı hiçe sayan "cnm yaa" gibi bir ifadeyle başlayan ve ifadenin sonunda küfür eden bir şahıs vardı. Ona derdimi anlattığımda, haklı olduğum halde tarafım tutulmadı aksine yorumlarda hakaret yiyen ben olduğum halde herkes üstüme gelmişti. "Bu şey değil mi ya beş yaşındaki çocuğun annesine babasına haber vermesi.." "bak ağzına acı biber sürerim" gibi laflarla alaya aldılar. Ben cevap vermedim sadece yönetime rapor verdim. O kişi banlanmış mesela. Gittiğine hiç üzülmüyorum. Son zamanlarda herkes forumda mafya babası gibi sahiplenip geziyordu. Sanırsınız sitenin sahibi onlar. Saygı ortamı kalkmıştı. Kendi adıma bu ortamdan çok mutluyum. Olması gereken ortam hep buydu. Bu verdiğim örnek sadece biriydi. Kırıcı olduğu halde üst zeytinyağı gibi üste çıkan, açılan konuyu heba edip altında boş geyik muhabbeti yapan (benim konularım hep böyle heba oldu geyik konuşmalarına, yardımcı bir- iki yorum ancak vardı içlerinde) ama en çok da kendisiyle saygılı konuşulmasını biri istediğinde örgütlenip saldıranlar vardı. Yasaklar, kurallar hep belliydi. Uymayan kovuldu, uyanlar kaldı. Şimdi, şimdi forum toparlanıyor. Uzun zamandır hiç olmadığı kadar, herkes saygılı birbirine saygılı. Yönetimin katı oluşu çok güzel oldu. Hoş, katı da değil ya neyse. Disiplinli. Disiplin olmadığında ortamın nasıl gevşediğini, ne hale geldiğini gördük. Sanalda da gerçek hayatta da insani ilişkiler böyledir. Bir sınır vardır, aşıldığı zaman ciddiyet gider. Ciddiyet gittiği zamanda havası bozulur. Gizli mabet, şimdi gizli mabet gibi işte.

Ü

Üye silindi 56746

Her gidene üzülseydik yerimizde sayardık. Öff bu da kamyon arkası yazısı gibi oldu :ROFLMAO:

Çok giden olmuş gerçekten, eski konulara daldıkça fark ediyor insan, ama forumların biraz da kaderi bu...

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Tepkisiz kalınmadı aslında. İki sorunla birden uğraştık. Ekonomik sorunlar ve sistem sorunları. Dövizin aşırı yükseldiği dönemde vergilerin de yüzde 68lere çıkması ile Kendi şirketimiz battı. Biz ve çalışanlarımız mağdur oldu. Ekonomik olarak yaşadığımız bu sorundan çıkma mücadelesi veriyorduk.
Ruhsal çalışmalarımız devam etmesi gerekiyor bunlara zaman ayırmak ve maddi kaynak ayırmak gerekiyor. Ciddi kaynaklar.
İnziva dönemlerimiz var o da ayrı bir alan. Site yönetiminde olan herkesin bir işi, özel hayatı, ruhsal çalışanları, çocukları var. Gizlimabet yönetiminde ki herkes gönüllü olarak burada.

ikinci sorun ise sistem değişikli.Kullandığımız sistem hata verdi bizde başka sisteme geçtik. Lisans alma, Web master giderleri, server giderleri yaşadığımız ekonomik sorun dönemin de bizi epeyce yordu. Hala gizlimabetin borçu var. Hatır gönül işleri ile erteliyoruz borçları.

bazen tek bir eklentiyi bulmak ya da yaptırmak aylarımızı alıyor.

yani iki tuşa basarak çözülmüyor.

Gevezelik gibi pek çok konuyu sildik.üyelikler konular mesajlar silindi. Sisteme aşırı yüklenme nedeni ile. Üye hesapları birleşti. Tek tek onları günlerce okuyarak ayıkladık.

arka plan da o kadar iş yükü biriktiki, modlarımız isyan noktasına geldi.

üyelerimizi uyardıkça onlara saldırdılar. Onu uyar bunu uyar. Konu sil düzenle ile uğraşmak zorunda kaldık.

Ciddi bir ego savaşlarına dönüyor bazen burası. Siz pek çok mesajı görmüyorsunuz. Siliyoruz. Üyeleri uyarıyoruz. Kısa süreli yasaklıyoruz. Ceza veriyoruz. Yine devam ediyorlar.

üyelerimizden hep destek bekledik. Bazı üyelerimiz anlamadı bu durumu Gizlimabeti iyi yapmak yerine kötü yapmaya çalıştılar.

bahsettiğiniz bazı yasaklı üyeler. Hadi konu kapatalım, hadi şu üyeyi yasaklatalım diye aralarında konuşup kendilerin de eğlence çıkardılar. Bunlar bize iş yükü demek.

onlarca şikayet aldık. anlarlar diye bekledik ama sıkı yönetim gibi bir yol izlemek zorunda kaldık. Çünkü Gizlimabete ayıracağımız zamanı bunlarla uğraşacak geçirmeye başladık.

Nefertiti, Ori gibi sosyal ve iş hayatında yoğun olan Modlarımıza ciddi savaş açtılar.

gönüllü olarak ilgilendikleri bu sitede takdir görmeleri gerekirken aşağılandılar hakarete uğradılar.

yeri geldi yemek saatlerinden yeri geldi uykularından yeri geldi eşlerinden zaman çalarak buraya zaman ayırdılar.

admin panelde dönen sorunları bilmiyorsunuz elimizden geldiği kadar yansıtmamaya çalışıyoruz. Yasaklanan üyelerin neden yasaklandığını ulu orta buraya dökmüyoruz. Bize yönetilen suçlamaların çoğuna cevap vermiyoruz. Hakkınızı savunduğumuz da uyardığımız da kötü biz oluyoruz.

burası saygı sınırların aşıldığı, insanların dedikodu yapmak iÇin geldiği bir yer olmadı olmayacak. Üyelerimizin güvenliğini ve haklarını korumaya devam edeceğiz.

şikeyet et butonu çok önemli herşeye yetişemiyoruz üyelerimiz o olanı kullandığı zaman maillerimize de düşüyor daha hızlı görüyor be müdahale ediyoruz.

bazen yetişemediğimiz için, bazen gündelik hayatımızdan dolayı zaman ayırmadığımız iÇin. Bazen üyelerimizi kaybetmemek için yaptıklarımız tepkisiz kalmak olarak düşünülmesin lütfen.

eski modlarımız yaş aldıkça. İş aile gibi sorumluluları artıyor. Bazılarının bebeği oluyor. Bazıları evleniyor bazıları iş değiştiriyor derken uzak kalabiliyor. En çok uzak kalmalarının sebebi uğradıkları tutum. Buraya gelip aşağılanmak istemiyorlar haklı olarak.

bazen yeteri kadar ilgi veremedik zor zamanlarda üyelerimize güvendik ki hala güveniyoruzz. Gizlimabeti Gizlimabet gibi tutmak iÇin çabalayan üyelerimiz var.

Sistem sorunlarını çözdük, eklemeler yapacağız. Şuan çalışamadığımız için evdeyiz daha çok ilgileneceğiz. Yeni mod arkadaşla eksik kaldığımız yerleri toplayacağız. Kendi adımıza eksikleri görüyor ve tamamlamak iÇin uğraşıyoruz.

sizin nezliniz de yaşanan bu durumları da açıklamış olayım.

yeni kurulan diğer siteleri de gönül olarak desteliyorum. Umarım başarılı olurlar. Onun dışında başka verebileceğim bir destek bulunmuyor. Herkes kendi adına güzel şeyler başarır umarım.

uzun oldu kusura bakmayın

Ü

Üye silindi 70925

Durumun bu kadar ciddi olduğunu biz bilmiyorduk en azından ben, iyi ki açıkladınız sn Urum. Hayretler içerisinde kaldım ve üzüldüm. :(

Emeği geçen yönetim ve mod arkadaşlar bizi affetsinler, haklarını helâl etsinler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Bilmukabele. Pek bunları konuşmaktan hoşlanmıyorum ben kendime adıma. Negatif Sözler negatif enerji üretir yeri gelmiş iken iken bir kere konuşalım sonra kapayalım konuyu diye yazıyorum. Modlarımız çok güçlü karakterler hepsi hayata çok duygusal bakan insanlar reel hayatta tanısanız şaşar kalırsınız. Yapılan yorumlar onları çok incitiyor. Kaç defa ağlattılar buradaki bazı kişiler haksız yere. Hele bazıları o kadar belden aşağıya şeyler yazabiliyor ki. Kadın olarak bir kadına söylenmeyecek şeyleri söylüyorlar.Küsüyorlar haklı olarak.

Yönetim grubunda bulunan her pişik arkadaşım ışık yolunda olanlar. Bizler sosyal hayatımızdaki sorunları majikal işlemler yaparak çözmüyoruz. Aşk acısı bizde çekiyoruz. Majikal işlemle bunu çözmüyor. Bu duygunun öğretici olan kısmına yoğunlaşmaya çalışıyoruz. Yönetimdeki bazı arkadaşlar ilgilenmedikleri zaman bunları da düşünün.
Şifa arkadaşlarım şifa verdiklerin de günlerce hasta kalabiliyor. Burada pozitif enerji olmadığında neden gelsinler ki. Yani anlayacağınız pek çok unsur var.

Yasaklanan bazı kişiler benim arkadaşım. Sosyal hayatta iyiyi güzeli paylaştığım kişiler. Üzerimde hakları var. Lakin kural kuraldır. Yapacak bir şey yok.

Üzülmeniz için yazmadım yanlış anlaşılmak istemem çok şükür sıkıntılar en büyük öğretmendir. Her sıkıntıyı sevgi ile kucaklıyorum. ( çok seviyorum diye gelmesin tabi sıkıntılar uzaktan da sevebilirim ?)

İşte böyle arkadaşlar. Sizden isteğimiz de güzel enerjiler üretecek şeyler yapmanızdır. Biz bu siteyi bizim gibi insanları bulmak ve bilgi alışverişi yapmak iÇin kurduk.
Eskiden tanışma toplantısı da yapardık reel hayatta da çok güzel dostlarım oldu. Bırakın dostu Origanum annemiz oldu. O kadar değerli ilişkiler kurduk. Yani sorunları bırakalım çok güzel çok değerli çok özel paylaşımlar kurduk kuracağız. Bizimle aynı yöne bakanlar aynı frekansada olanlarla yol almaya devam edeceğiz

Hexe

Kayıtlı Üye
@Medea 'ya katılıyorum, ben de üzerinizde bu kadar baskı olduğunun farkında değildim hiç. Gerçekten üzüldüm. Sizin emeğinizin bu kadar hor görülmesi gerçekten zor bir durum. Gelip burada kendinizi bize açıklamanız çok ince bir düşünce öncelikle, çok teşekkürler bunun için. İyi ki varsınız mabet ailesi :) Site gerçekten şu an çok daha iyi durumda gerçekten. Emeklerinizin farkında olan ve size sonsuz saygı duyan bir sürü üyeniz de var bunu asla unutmayın lütfen. ?

Metanoia

Kayıtlı Üye
Sitenin yeni hali çok hoş olmuş, ben de bir üye olarak emeklerinize karşılık teşekkür etmek isterim. Ayrıca yönetimin karşı karşıya olduğu problemleri bilmek üyelerin daha anlayışlı olmasını sağlayacaktır, bu açıdan yazınız isabetli olmuş sayın Urum. Hepimize güzel, keyifli ve ufuk açan bir Mabet dilerim ?