sayisiz zikir cekmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
İkimizinde ben haklıyım tartışması yok. İkimizde burdaki tek çabası dogru olanı ortaya çıkarmak. Birbirimizi ezmeye çalıştıgımızıda pek sanmıyorum. Kişisel bir şey yok ortada sadece bir tartışma ve medeniyet çizgisinin sınırlarında dolanıyor o kadar. Her tartışmadaki gibi amacımız doğru olanı bulmak ve ben yine diyorum havasla büyü yapılabilir. Fakat havas maji degildir. Maji ile havasın tek ortak noktası ilim olmasıdır. İkiside farklı şeylerdir. En basitinden tekinde tanrıçalara falan dua edilirken digerinde allaha edilir..

demonic

Kayıtlı Üye
Benim demek istediğim hatalarınızı kavga etmeden yada en azından daha az gerici bir şekilde düzeltseniz daha iyi olur.teke tek tartışmalar yasak ve gereksiz yere uzatılıyor...

origanum

Yönetici
Bu forumda lütfen yanlış bilgi vermekten vazgeçin artık. Sapla samanı karıştırmayı bırakın. Milyonlarca kez yazıldı, azıcık araştırıp okuyun neyin ne olduğunu. Madem büyücü değilsiniz bilmediğiniz konuda ahkam kesmeyin sessizce okuyun öğrenin ya da hiç ilgilenmeyin ama kafalarını karıştırmayın kimsenin.
Büyünün modern adı majidir, İngilizce magic kelimesinden gelir. Hür iradeyi etkileyen değiştirmek için yapılan her uygulama bu kapsama girer. Pek çok ekolle yapılır, islami, musevi olabildiği gibi tek tanrılı olmayan dinlerden bilgiler, adetler ve dualar da kullanılır. Bunun seçimi yapanın aldığı kültüre bağlıdır tamamen. Pagan kültürüne sahip olmayan onu kullanamaz, islami bilgisi olmayan havass kullanamaz. Havass ın bir çok anlamı vardır, elit kesimle ilgili demektir en başta. Çünkü bu uygulamalar çok pahalıdır, lükstür halk bunları karşılayacak maddi durumda değildir ne öğrenim masrafları bakımından ne de iş yaptırtmak bakımından. Bizim sitemizdeki havass kelimesi islami usuller kullanılmak sureti ile büyü yapılmasıdır. Dua değil, herkes nedense yanlış anlamakta ısrar ediyor. Burada hiç bir şekilde dini eğitim, öğreti, tavsiye, kurallar vs verilmemektedir. Biz dini site değiliz, büyü sitesiyiz. Büyü alanında her inançtan usullerin kullanım çeşitlerinden bahseden bir siteyiz. Başka bir şey değil. Elbetteki sadece konumuz hakkında yorum yapılacaktır. Bunu anlayın artık. Yetti bu, dine göre şöyledir böyledir muhabbeti. Bizi kimsenin dini, inancı, nasıl uyguladığı vs ilgilendirmiyor. Herkes kendi inancını nasıl isterse yaşar. Burası bunu konuşma yeri olmadığı gibi bazı dinlerin nasıl uygulandığı ile ilgili bilgi verme yeri de değil. Büyülerde dini unsurların nasıl kullanıldığından bahseden bir platformda bulunduğunuzu asla unutmayın. Büyülerde neyin nasıl kullanıldığını bilmiyor iseniz de asla yorum yapmayın. Kimse neyin bilinmediğini öğrenmek istemiyor burada. Aksine bilgilenmek istiyorlar. Kimsenin vaktini boşuna çalmayın.

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Bir co admin sitenin sadece büyü paylaşım platformu oldugunu söylüyor.. Bu dakkadan sonra daha fazla konuşmak yersiz zaten..

DreamDuality

Kayıtlı Üye
Madem konuyu dağıtmışsınız bende birşey diyeyim şu arada.

Havas büyüdür diyorsunuz.
Ben müslüman değilken havas uygulaması denedim diye
eleştriler aldım.

Büyüyse denemem yapmam çok kolay.
Asıl duaysa deneyememem lazım.

Ama hep bir ağızdan havas ehli bana dedi ki hayır çalışamazsın.
Müslüman olman gerekiyor. 5 vakit namaz kılman gerekiyor.

Bu işler büyüyse de asıl müslüman olunca olmaz.
Hem havasçılar kendilerine majisyen demez hoca der.
Sorsanız hepsi sütten çıkmış ak kaşıktır. Hepsi cennete dikmiştir gözünü.

Bunlar kendilerini cami imamından din alimiyle aynı görürler.
Hani bence üstün de görüyorlar da söylemeye cesaretleri yok.

Peki bu çok ileri nur saçan zatlar dinin en büyük günahlarını
bilmezler mi?

Ben bu havasçıların bir tanesinin ben majisyenim dediğini duymadım.
Namazı bile aksatılmıyor havas uygulamasında.

Büyüyse bıraksınlar çalışayım o halde.
Bana yol adanmak, temizlikten bahsetmesinler.
Müslüman değilim diye beni az mı küçümsemiştir bu tipler.

Hani duaysa da yine bıraksınlar rahat rahat çalışsın insanlar.
Sayısında saatinde, hayatlarını düzeltsinler.
Ya da yaşanmaya dair bir hayatları olsun bunlar vesilesiyle.

Havas denedim utandım forumda bile söylemeye.
Büyüyse istediğim gibi okumalıyım.

Bu yola adanmak lazım falan filan kısmına da tek yol olarak
mecbur müslüman olucan derler.
Başka bir yol yok yani.

Doğu majisi yapıyorum.Havas çalışıyorum.
En büyük günahlardan birini işleyen günahkar biriyim diyen
bir zat gösterin bana ki bende alnından öpücem.
Hiçbiri kabul etmez.
Batı majisi yapanı ise vay büyücü diye küçümsemeyi bilirler.

Ben duruidlerden girdi, şöyle böyle arap kültürü anlamam.
O zamanda yaşamadım çünkü.

Ama 2 gün havas çalıştım burnumdan geldi bu yüzden.
Büyü mü değil mi o mu bu mu diye.
Yaşadığım saçma deneyimler de yanıma kar kaldı.
Varlık görmek vs..

Havasın büyü olduğunu sanırım birtek başka majisyenler
karşı taraflar öyle düşünmekte. Onlar hiç kendi içlerinde
o görüşe sahip değiller.

Oruç tutamazsan, namaz kılsan hiç bu işe girme
diyen adamlar bunlar.
Kaçgündür ellerinde aptala döndüm sağolsun havasçıların.

Ne olduğunu bilmesem de bence uzak durulması gereken
çok şüpheli bir yol.

Büyü yapmak güzel farklı şeyler denemeyi de seviyorum.
İbadeti,ini cini anlamadım ne acayip bir ilimdir bu.

thales

Kayıtlı Üye
Havass ın bir çok anlamı vardır, elit kesimle ilgili demektir en başta. Çünkü bu uygulamalar çok pahalıdır, lükstür halk bunları karşılayacak maddi durumda değildir ne öğrenim masrafları bakımından ne de iş yaptırtmak bakımından.

Sn origanum,
Kelime karşılığı elit demek fakat bence burada kastedilen şey maddi güç yada zengin katman üyesi olmak değil.. manevi sırlara ,kuran'a ve dualara vakıf ilmi yüksek ,herkesin hürmet ettiği kişilerden bahsediliyor olabilir mi.?

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
DreamDuality dedigi gibi hiç bir havascı majist'tim demez. Çünkü degildirde. Sizin majistsiniz demenizde anlamsız. Bir toplulugun kendini tanımlaması bizim onları tanımlamamızdan daha dogrudur. Bu yüzden dolayı her ne kadar büyü desenizde size göre o toplum büyücü majist oldugunu kabul etmiyor ve farklı oldugunu savunuyor ve farklılarda. Bunuda başta ilimlerinin üstadları diyor. Bu yüzden dolayı onlar adına sizin konuşmanız saçma degilmi ? Gizli mabet paranormal bir platformdur. Büyü paylaşmak degildir amacı. Co adminden bunu duymam ve ısrarla düşünce farklılıgına karşı - degerlendirme almam bu gerçegi degiştirmez. Bir toplulugu dışardakiler degil kendileri tanımlar. Havascılar majist olduklarını söylemedigi sürece degildirler. Biz türklerede barbar diyorlar barbarmıyız yani gibisinden düşünün yada ermeni soykırımı yaptı diyoalr yaptı mı oluyoruz ? Buda onun gibi siz ne kadar majist desenizde aynı şey desenizde degil. Çünkü ilim üstadları farklı olduklarını söylüyor. Uzatmak anlamsız ve sıkıcı geldi bana çünkü cidden çok sıg görüşlü ve dediğim dedik tipler var forumda. Yozlaşma nefret ettigim bir özellik bu yüzden siteyi bile terk ederim ama zaten sadece insanlara yardım için burda oldugumdan aktifligimi düşürücem. Geniş açılı düşünmenizi önererek son mesajımı yazıyorum artık..

DreamDuality

Kayıtlı Üye
DreamDuality dedigi gibi hiç bir havascı majist'tim demez. Çünkü degildirde. Sizin majistsiniz demenizde anlamsız. Bir toplulugun kendini tanımlaması bizim onları tanımlamamızdan daha dogrudur. Bu yüzden dolayı her ne kadar büyü desenizde size göre o toplum büyücü majist oldugunu kabul etmiyor ve farklı oldugunu savunuyor ve farklılarda. Bunuda başta ilimlerinin üstadları diyor. Bu yüzden dolayı onlar adına sizin konuşmanız saçma degilmi ? Gizli mabet paranormal bir platformdur. Büyü paylaşmak degildir amacı. Co adminden bunu duymam ve ısrarla düşünce farklılıgına karşı - degerlendirme almam bu gerçegi degiştirmez. Bir toplulugu dışardakiler degil kendileri tanımlar. Havascılar majist olduklarını söylemedigi sürece degildirler. Biz türklerede barbar diyorlar barbarmıyız yani gibisinden düşünün yada ermeni soykırımı yaptı diyoalr yaptı mı oluyoruz ? Buda onun gibi siz ne kadar majist desenizde aynı şey desenizde degil. Çünkü ilim üstadları farklı olduklarını söylüyor. Uzatmak anlamsız ve sıkıcı geldi bana çünkü cidden çok sıg görüşlü ve dediğim dedik tipler var forumda. Yozlaşma nefret ettigim bir özellik bu yüzden siteyi bile terk ederim ama zaten sadece insanlara yardım için burda oldugumdan aktifligimi düşürücem. Geniş açılı düşünmenizi önererek son mesajımı yazıyorum artık..

Ben konuya ilk mesajımda ne yazmışım.
Bu konuda ilmim yok. Büyü müdür dua mıdır bilmiyorum.

Büyü olduğu görüşüne karşı da havasçılar hiç de
öyle düşünmüyor diye bir açıklama yaptım.

Aronyi açıkçası burda herkes birden büyü dese,
ya da herkes birden dua dese de emin olamam.

Hani ben niye yazdım derseniz, konu hazır aslından sapmış
bende bir içimi dökeyim,rahatlayım dedim.
Ucundan biraz da bilgi veririm dedim.
Bu benim herzamanki halimdir.

Şahsen havas konusuyla ilgilenmiyorum.
Benim sözüne güvendiğim bir insan; o yollar kaygan
kendini kaybedersin çabuk bırak o uygulamayı.
Kendini kaybedersin,yitip gidersin dedi. Bende bugün bıraktım yaptığım çalışmayı.

İyi veya kötü birşey. Ama bana zararlı birşey bu.
Bu kadarını bilmek bana yeterli.

Hyatımda karşıma çıkabilecek en tehlikeli şeylerden
biriydi bu demek ki. Boyumu aştığına göre hiç önemli değil
ne olursa olsun beni ilgilendirmiyor.

canmert196

Kayıtlı Üye
ya hala maji kelimesine takilmissiniz gayette majisyenim diyolar ve yaptiklarin seyin farkindalar ak kara bu onlarin secimi majisyen sulaleden gelen insanlar sinavlarini maji konusunda veriyo olamaz mi ben boyle dusunuyorum biri majisyen olup bunu her dakka yapmak zorunda degil kimisi kendine yapma yetisi alir kimi baskasina yapmak icinde bedel oder 2 si yol ayrimidir bu benim sahsi dusuncem ama cok yersiz uzatildigini dusunuyorum dairenin etrafinda turluyosunuz hic ileri gidilmiyor.islama inanmadan islami buyu yapmaniz sacma degil mi ya ateist biri allahin varlina inanmiyo adam allah in bu benim kalemim dedigi kelimeyi kullanarak biseyler yapmaya calisiyor.valla sizi bilmem ama baktigim an bunun sacmalik oldugunu anliyorum.

demonic

Kayıtlı Üye
Şu an yemek yiyorum ama yemek yemiyorum diyorum.peki yemek yemiş oluyor muyum?evet!yaptığın birşeye yapmadım demek yapmış olduğun gerçeği değiştirmez!

Aronyi

Banlı Kullanıcı
İş
Ögrenci
Yapmıyorlar arkadaşım inançları geregi yapmıyolar. Yanlış öncüller vererek tutarsız mantıksal sonuçlara varamya çalışıyorsunuz. Bu daha çok bir yemegi fırında yapmakla tavada yapmak arasındaki fark gibi düşünün.. İkisi farklı şeylerdin maji yemek yapmak degildir.. Siz adamlara majist diyerek onları majist yapamazsınız. Hiç bir havascıda majist oldugunu söylemez. Bu bu kadar basit. Havasla maji farklı şeylerdir. Kabullensenizde kabullenmesenizde yok efendim aynı şey falan diye düşünsenizde degil yapacak bir şey yok. Farklılıgını kabul edip saygı duymaya çagrıyorum sizi..

canmert196

Kayıtlı Üye
origanum un bu sitede bulunan bir majisyen olarak konuya yorum yazdigini bilmenizi isterim.k.bakmayin ama sizin gibi inadim inat dogru benim dogrum diyen bir insandan daha fazla bir sey beklemiyorum hayir muhtemelen kimse boyle bir kitapta yazmaz o kadar cahil kimse degildir arastirir yazmadan once sizin bu kendi fikrinizdir daha fazla yazip konuyu uzatmicam

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...