rahat uyku

greengrass

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar yeni konu açıp açmama konusunda kararsız kaldım ama artık dayanamıyorum lütfen biri yardım etsin uykusu gelip uyuyamayan varmı aranızda saga sola dönüp asla uyuyamak arada sallahnmadığınız halde sallanmak huzursuzlanmak her gece lusid rüya görmek 10 da yatağa girim en az 12 1 gibi uyumak .anlım uyuşuyo artık azıcık derinleşsem son bir kaç aydır böyleyim.

Ben dertlerimle oyalamak istemezdim ama artık baş ağrısından ölme seviyesine geldim lütfen yardım edin şimdiden sağolun
sevgili hamuş gece zor uyumak kadar sabahlarıda zor uyanıyormusun.. eğer böyle bir durum varsa ve uzun süreden bu yana devam ediyor ise şiddetle bir uzmana gitmeni öneririm. bir çok üniversitenin uyku bozuklukları merkezleri yada özel kliniklerin uyku laboratuarları mevcut. ve bilmediğimiz o kadar çok hastalığın belirtilerinde uyku sorunu var ki anlatamam :( yıllarca bu sorunla uğraştım. sonra olmadık şeyler çıkıyor altından. ALLAH yardımcın olsun.. acil şifalar.

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
gazetecilik 3. sınıf terk
öyle bilemiyorum bazen uyudummu diye düşünüyorum hani öyle oluyorki uykumda uyumadığımı biliyorum anlatabildimmi bilmiyorum ama uyuyorum millete göre ama uykumda düsünüyorum hani sabah uyumadım diyorum yasemini kullanıyorum ama bilemiyorum çay deseniz yine öyle ama uyarılar için sağolun hepsini deneyeceğim :):) sevgilerle

cigembay

Kayıtlı Üye
bence bilinçaltın çok dolu. rahat uykuya geçemeyişinin sebebi budur diye düşünüyorum. meditasyon dua ve çaylar yeterli gelmiyorsa, bir uzmandan destek almalısın. endişe kaygı gibi durumlarda bilinç tam uykuya geçemez. uyku saatlerini bir düzene koymaya başla. arkadaşların da dediği gibi diğer teknikleri denedikten sonra kitap oku. bir hafta düzenli saatte yatağa gir. eğer ki sonuç alamazsan. doktora görünmende fayda olur diye düşünüyorum. iyi uykular.

a’yes

Kayıtlı Üye
Bende bir şeyler yazayım bir uzman tarafından göründükten sonra sana yazabileceği bir uyku hapı ile mükemmel uyuyabilirsin.

Angel777

Kayıtlı Üye
Uyku hapı her durumda bağımlılık yaptığı için kesinlikle önermiyorum. Ama bir uzmana görünmenizi öneririm.

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
Bilmiyorum zaten hap kullanmayı ve doktora gitmeyi sevmeyen biri olduğum için uzmana görüneceğimi zannetmiyorum :) . Ama ne olursa olsun bu sorunu çözeceğim artık uyumak istiyorum aslında dün çok kötü değildi biraz döndüm eskisi kadar değil yastığımın yerini değiştirdim kafamı kuzeye verdim .
Bir uyandım annem kalk kızım diğer tarafa yat diyor :D:D:D
Uykulu uykulu dönmüşüm güneye. Bu arada odam karanlık zaten kitap sürekli okurum okumayı seviyorum çünkü yorulmak konusunda benim okulum tam gün ve inanılmaz yorucu ya bilmiyorum pskolojikmi artık. Sınav stresi diyordum sınav varken oda yok ki ama sağolun tek tek deneyeceğim sevgilerle...

Misssevda

Kayıtlı Üye
İş
calismiyoryn
Ya ayni sey bende de var, üzerimde bir gerginlik oluyor 10da yataga giriyorum 12de ancak zar zor uykuya daliyorum. Uyudugumda tamamen kopmuyorum hayattan yani yari uyanik olur ya insan öyle. Durum böyle olunca gördügüm rüyalari gerçek saniyorum, alt üst oldum ya :S Ha birde gece 2de uyandigimda saat 5e kadar uyuyamiyorum :S

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
Melisa çayını dene bak hakikaten iyi geliyor ve ayaklarını güneye (kıbleye) başını kuzeye uzat hani benim problemim tam çözülmesede iyi geliyor. Yasemin yağıni ben daha önceden kullanıyorum onunda iyi geldiğini söylüyor arkadaşlar ama şu şifa için yapılan çalışmaya katılmayı düşünyorum sende dene.. :):):)

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci - Klasik Filoloji
Sevgili Hamuş..Yanlış anlamadıysam benim bir sene boyunca yaşadığım sorunu yaşıyorsun. Yattığın yeri ve mekanı temiz ve derli toplu tutmanı öneririm... Daha ileri giderse geceleri rahatsız edilebilirsin. Ama umarım yaşadıklarımı yaşamazsın...

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
Umarım ya inşAllah gerçi ben pek düzenli değilim odam küçük ve toplamaya üşenirim düzenli olunca bu sefer aradığımı bulamam ama düzenli tutmaya çalışırım .

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
uyku için yaklında hipnomeditasyon hazırlyacağım artık hiç bişey işe yaramzsa o yara. daha erken uyumak uykuyu tam almak. uyandığınızda dinç kalmak için güzel bir şey olacak.

vampir

Kayıtlı Üye
İş
Umarım ya inşAllah gerçi ben pek düzenli değilim odam küçük ve toplamaya üşenirim düzenli olunca bu sefer aradığımı bulamam ama düzenli tutmaya çalışırım .

emin ol daha rahat uyuyacaksın. eğer sorun hala devam ederse doktora görünmelisin. gerçi ilaç kullanmıyormuşsun ama yine de fikir olur. zaten ben de anlamam uykusunda değişik sorunlar yaşayanları neden uyuturlar :D

HAMUŞ

Kayıtlı Üye
İş
Ay çok teşekkürler sizi çok seviyorum :):):):)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
uyku ilaçları bağımlılık yapabilir içinde bulunan madderin yan etikileri fazladır. kimsayal bir madde kullanmaya gerek yok. eğer hap alınacaksa kedi otu hapı alınabilir.

vampir

Kayıtlı Üye
İş
uyku ilaçları bağımlılık yapabilir içinde bulunan madderin yan etikileri fazladır. kimsayal bir madde kullanmaya gerek yok. eğer hap alınacaksa kedi otu hapı alınabilir.

şahsen ben 1 ay uyutuldum resmen. artık hareket edemez durumda idim. okul,öss,insanlar herşey ilginçti. ama aksine hiç istemedim o ilaçları. bağımlısıysa olmadım. tabi bu durum ilaca,bünyeye ve doza göre de değişir. bana sorarsan tavsiye etmem tabi ki... neden mi? ha içki içip sarhoş olmuşsun ha ilacı alıp sürekli uyumaktan sendeliyorsun. her ikisinde de ne aklın yerinde ne de dengen.

darkkanqel

Kayıtlı Üye
uyuyamama sebebin sıkıntılarsa bi pskologa gitmeni öneririm. baş ağrıların içinde bi uzmana baş vurmalısın bence. bende uykusuzluk çekiyodum bi ara öyle bir hal aldıki gündüzleri bayılcak oluyodum ilaç tedavisi gördüm o yüzden kendine bi zarar gelmeden ısrarla doktara gitmeni öneririm.yatağa gittiğinde yine uyuyamıycam diye düşünme.uykun gelmeden yatağına girme ve yatakta bişeyler düşünmemeye çalış ağır tempolu müziklerde işe yarıyabilir.umarım biran önce düzelir

yunixlaw

Kayıtlı Üye
sanırım cogumuzda olan bırsey arkadasım kedı otu cayı ıc yatmadan ıyı gelıyor