Psikolojik Desteğe Ihtiyacim Var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

JohnWorth

Kayıtlı Üye
Merhaba Degerli Uyeler.

Icimde bir sıkıntı var. Ben boyle birisi degildim fakat cinlerle ilgilenene kadar.

Arkadaslar ben 1-2 sene oncesine kadar cinlerle ilgilenmeye basladim. Surekli aklimdalardi, sonrasinda aklimdan tamamen sildim fakat tekrar aklimdalar. Ve hic iyi degilim. Arkadaslar konu şu ; Aklimdan hic iyi seyler gecmiyor, insanlari oldurmek en kotu iskenceleri etmek canlarini almak istiyorum, cok kotu dusunceler icerisindeyim, cok kiskancim bu aralar ve cok cabuk sacma sapan seylere sinirleniyorum, geceleri aynalarla konusmak geliyor icimden, Hatta dinden sogudum ve muslumanliktan ciktim hemde tam dinime bagli biriyken.Bu icimden gelen insan oldurme istegi ruyalarimdan geliyor. Bir keresinde kendimi Iblis'e 'Yemin Ederim Oldurecegim' diye yemin ettigimi hatirliyorum. Arkadaslar beynim karisik kotu dusunceler icindeyim ve nasil kurtulacagim. Ne yapacagim sizin fikirleriniz neler lutfen yazin.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İnsanları öldürmenin kötü olduğunu söyleyen yanınızı dinleyin.Eğer yanlış bilmiyorsam kısmen şeytanla ilişkisi olan seri katillerin böyle şeylerden haberi yoktur.Yani onlar çocukları dahi çok acımasız bir şekilde öldürür ve kendi kendilerine bu düşüncelerden kurtulmalıyım diye telkin vermezler.

Bence sosyopat değilsiniz( bir tane sosyopatı çok çok yakından ve yıllarca gözlemlemiştim).Sürekli kötü şeyler yapmaktan korkan insanların tedavi olmayı kabul etmesi bence önemli bir detay.Bunlar benim kendi tahlillerim ve yanıldığımı görmek de isterim.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Düşüncelerinizin farkındasınız,bencede bu önemli.Kötü bişey aklınızdan geçtiğinde körü körüne onu yapmamanız ve yanlış olduğunu bilmeniz büyük avantaj.Dini inancınıza göre dua okuyun,müslüman iseniz Felak,Nas,Ayetül Kürsi eksik etmeyin.Yaşadığınız mekândan bi süreliğine uzaklaşmakta faydalı olucaktır,şayet imķânınız varsa...Ve psikolojik destek almanız bence çabuk ilerlemenizi,kendinizi yalnız hissetmemenizide sağlayacaktır.Allah yardımcınız olsun,geçmiş olsun.

ptaah

Kayıtlı Üye
1-Samimi tövbe.Farkında olarak yada bilerek yaptığım tüm günahlarımdan(sistemi bozan davranışlar) ötürü tövbe ederim.
2-Büyük küçük günahları araştır ve onları bırak.
2-Ölümü çokça hatırlayarak imanını sağlamlaştır.(Dünyada kalbinle neyle meşgulsen ahirettede onlarla meşgul olacağını unutma.)Nefsinin zararlı isteklerini yapmayarak kötü varlıkların girişini kapamış olacaksın. Nefsinin afetlerini Rabbini sıkça anarak kır.(zikir)
3- Sadaka vermenin kötü varlıklar için negatif etki yaptığını duymuştum ayrıca.
4-İlgi alanını cinlerden kaydırarak faydalı başka şeylerle meşgul et.

Bu dediklerimi düzenli dene bir müddet eğer fayda bulamazsan işin ehline git.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Öldürmenin kötü olduğunun farkındaysanız, bu sizi ferahlatmak yerine sıkıyorsa, kötü düşünceler olduğunu anlıyorsanız sorun yok. İyi kötü kavramını yitirmediğiniz sürece, gayette bir insansınız.
İnsanlar iyi ve kötü kavramları arasında seçim yapmak zorundalar ama iblisler seçmezler, istediklerini yaparlar. Konunun bunla ilgisi olsaydı, bu sizi sıkmazdı, iyi-kötü karmaşasını yaşamazdınız
Bir insan olarak, kötü davranışın hatta öldürmenin hayali bile içinizi sıkıp sizi rahatsız ediyorsa normal insanı tepkilerdesinizdir.
Ama bu tepki, sizde aşırı sanırım. İnsanlar kötü karşısında rahatsız olurlar, sizde öldürme vs. Gibi kötü davranış, düşünceler vs. İçin normal tepkiyi veriyorsunuz. Bu tepki ya sürekli ya çok şiddetli. Sürekli aklında olması,Takıntılı düşünmenize yol açıyor. isterseniz bir psikologa gidin. Durumumu, düşüncelerimi nasıl anlatıcam diye endişelenmeyin,
Düşünmeyi, düşünmek çözmez. Başka düşünceler çözer.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bencede psikolojik destege ihtiyaciniz var, aklinizdan gecen eylemlerin kötü oldugunu kabul etmek cokda bir sey degistirmiyor, an gelir cinnet gecirisiniz sinir olursunuz ve bu aklinizda barinan fiileri ortya koyuverirsiniz. O zaman son pismanlikta fayda etmez.Sorun kök salmadan caresine bakmaniz gerekir.

albus

Kayıtlı Üye
Basligi gorur gormez ee psikologa git o zaman diye dusundum :)
Ama durumunuzu psikologa acmanizdaki endisenizi tahmin edebiliyorum
Risale okumaya baslayin, sahsen beni cok rahatlatir. Kucuk Sozler'den baslayabilirsiniz. Dini bilgilerinizi bastan saglamlastiracaktir
Durumunuz psikolojik olarak bir bozukluk. Sorunu anlamak cevabin yarisidir derler degil mi?
Bu sorunu evde kendi basiniza halledebilmeniz zor. Psikiyatriye gitmelisiniz.
Bu site bir parapsikoloji sitesi ve merak ettiginiz seytan olayi alakasiz duruyor.
Seytan insanligin dusmanidir ama bir yaptirimida yoktur. Gucsuzdur. Sadece insanlara vesvese verir. Elbetteki sizede verecek. Gayet normal.
Musluman olmamaniz hakkinda dusunerek mi karar verdiniz yoksa canininiz istedi diye mi oyle yaptiniz bilmiyorum..

Bu konuyu psikoloji forumlarinda acin lutfen. Butun sorunlarinizi anlatin. Buradan daha fazla yardim bulacaginizi dusunuyorum

Din konusundaki sorunlarinizda dini forumlarda acilmali.
Dis hekimine gidip bacagim agriyor diyemezsiniz. Bu sitede konuyla ilgili tek olay iblis olayiydi. Onda da parapsikolojik bir mevzu yok.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Aklınızdan gecen eylemlerin kötü olduğunu kabuk etmek, in cin konusu olmadığını değiştiriyor. Psikolojik destek önerdim bende zaten.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence durumunuz psikolojik birşeydir ve dinden soğdum dediğiniz kısımda psikolojik durumunuz düzeldiği zaman buda yoluna girer diye düşünüyorum çünki kendinizi bu durumda hissetmeniz yaşadığınız durum dolayısıyladır siz genede Allaha sığınmaya gayret edin.

Bence bilinçaltı terapisi almalısınız bu işi bilinçaltında çözmelisiniz güçlü bir terapist sizi bu durumdan kurtarabilir diye düşünüyorum
Uruma danışmanızı tavsiye ediyorum.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Kesinlikle bir psikologa gitmelisiniz eğer gitme şansınız yok ise kişisel gelişim, nlp, beyin gücü, pozitif düşünebilme, bilinçaltı meditasyonu vb.gibi konuları araştırın okuyun uygulayın..
Alışkanlık yaptığınız herşeyi değiştirin en kucuk şeyleri bile keyif aldığınız şeyleri yapın.. Sürekli seviyorum sevgi doluyum deyin..
Herşeyden önce gercekten neyin olmasını istediğinize karar verip eyleme geçin..
Rahatsız ediliyorsanız sizi rahatsız etmemeleri rica edin dua edin kendinize güvenin inanın..

Parpsikolog

Kayıtlı Üye
Bizden yardım istemişsiniz ve düşündüğünüz şeylerin yanlış olduğunu siz de biliyorsunuz. Düşüncelerinizin farkındasınız ve bu çok önemli bir olay. Kendinizi ve kontrolünüzü kaybedip başkalarına zarar vermekten mi korkuyorsunuz? Elinizde olmadan bu düşünceler geliyor ve engel olamıyor musunuz? Dini sorgulamaya başladınız ve dininiz hakkında olumsuz düşünceleriniz mi var? Genellikle rahatsız edici ve akıldan çıkmayan düşünceleri kafanızdan atamıyor musunuz? Eğer bu dediğim şeyler size uyuyorsa OKB hastasısınız (Obsesif Kompulsif Bozukluk). Ki bence hepsi de size uyuyor, size sadece şunu söyleyeyim birine zarar vermeyeceksiniz. Bu konuda rahat olun. :) Aynı şeyleri bizzat yaşadım nasıl bir his olduğunu bilirim. Nereden bu kanıya vardın derseniz, siz kötü düşüncelerinizin olduğunun farkındasınız ve yardım istiyorsunuz. Umarım olay benim düşündüğüm gibidir. Psikolojik destek alabilirsiniz tabi ki ama ben hiç güvenmiyorum psikiyatrlara. Şimdi 3 kutu ilaç verip beyninizi sulandıracaklar. İçinizden şunları söyleyin "Bunlar sadece birer düşünce, düşünmek demek yapmak demek değildir." Rahatlarsınız. Doğaya çıkın, hava alın, meditasyon yapmaya başlayın, gidin ağaçlara sarılın. Hepsinin geçeceğinden eminim. Sevgiyle kalın :)

albus

Kayıtlı Üye
Bizden yardım istemişsiniz ve düşündüğünüz şeylerin yanlış olduğunu siz de biliyorsunuz. Düşüncelerinizin farkındasınız ve bu çok önemli bir olay. Kendinizi ve kontrolünüzü kaybedip başkalarına zarar vermekten mi korkuyorsunuz? Elinizde olmadan bu düşünceler geliyor ve engel olamıyor musunuz? Dini sorgulamaya başladınız ve dininiz hakkında olumsuz düşünceleriniz mi var? Genellikle rahatsız edici ve akıldan çıkmayan düşünceleri kafanızdan atamıyor musunuz? Eğer bu dediğim şeyler size uyuyorsa OKB hastasısınız (Obsesif Kompulsif Bozukluk). Ki bence hepsi de size uyuyor, size sadece şunu söyleyeyim birine zarar vermeyeceksiniz. Bu konuda rahat olun. :) Aynı şeyleri bizzat yaşadım nasıl bir his olduğunu bilirim. Nereden bu kanıya vardın derseniz, siz kötü düşüncelerinizin olduğunun farkındasınız ve yardım istiyorsunuz. Umarım olay benim düşündüğüm gibidir. Psikolojik destek alabilirsiniz tabi ki ama ben hiç güvenmiyorum psikiyatrlara. Şimdi 3 kutu ilaç verip beyninizi sulandıracaklar. İçinizden şunları söyleyin "Bunlar sadece birer düşünce, düşünmek demek yapmak demek değildir." Rahatlarsınız. Doğaya çıkın, hava alın, meditasyon yapmaya başlayın, gidin ağaçlara sarılın. Hepsinin geçeceğinden eminim. Sevgiyle kalın :)
Bu cok yanlis bir yorum. Tavsiye niteligide tasimiyor. Okb nin bu mevzuyla alakasi cok cok az. Okb takintidir, temizlik takintiligidir,dusuncelerin yinelenmesidir. Konu sahibi ise adam oldurmek istiyor. Siz nasil dikkatsizce konusabiliyorsunuz? Doktorlar kafani bulandiracak diyorsunuz? Kisinin kafasi zaten bulanmis ve bunu kabul ediyor. Doktora gitmesin kriz gecirsin ve adam oldursun oyle mi? İnsanlara eziyet etmek istemek sadistliktir okb degil!
Konu sahibi john, lutfen alinti yaptigim mesaji dikkate almayin. Sizin durumunuz okb degil. Ve acilen psikiyatri bolumune gidin. İstemiyor musunuz? İlk basta o halde psikoloji forumlarina basvurun. Ve sonra hangisini daha cok istemediginize karar verin.
Ve lutfen parapsikolog, bu mesaja cevap yazma uyenin aklini dahada karistirma. Dikkatsizce yazdigin o yorum birilerinin hayatina mal olabilirdi. Bi sorununuz varsa buyrun mevzuyu modlara birakin.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yapmayın ne olur,nasıl böyle teşhis koyup net yorum yapabiliyosunuz.???Bu insanın bunları okuyunca ne hissedeceğini düşünün biraz lütfen!

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
parpsikolog'un yazısının tamamı çöpe atılmaya mahkum edilmemeli. kendisinde yaşadıklarının aynını görmüş ve konulan tanıyı belirtmiş. herhangi bir psikologun psikiyatrın tanısı nasıl yüzde yüz dogrudur denmeyecekse onun yorumu icin de aynını söylemeliyiz. ayrıca hava alın doğada dolaşın meditasyon yapın kısımları sağlıklı sağlıksız herkesin mutluluğu için söylenebilecek - söylenmeli - onemli seyler. en azından bu kısmını cok cok ciddiye alın sayın John.

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen

Niyetiniz ne kadar iyi de olsa, 10 yıl bir alanda ihtisas görmüş,elinden yüzlerce hasta geçmiş kişiler hakkında toptan bir ön yargı ve aşağılıyıcı üslupla konuşamazsınız. Psikolojisi hassas durumda olan birini derdine çare olabilecek bir alanda bu kadar kesin yargılarla etkilemeniz de doğru değil. Bir psikiatrı böyle yargılayabilmeniz için sizin uzmanlık alanınız, deneyiminiz, bilimsel makale ve tezleriniz nelerdir? Üç kutu ilaç verip beyin sulandırmak değil olay,O zaman kanseri de evde tedavi edelim,nasılsa hücrelerimizi öldürüyor doktorlar?

Siz size yapılanları idrak edecek muhakeme gücüne ve bilgiye sahip olup kendinizi doğru düzgün ifade ederseniz ve o üç kutu ilacın sadece beyninizi sulandıracağına inanırsanız tüm bunun sonucunda,almazsınız olur biter.Kendinize seçme şansı vermiş olursunuz, ama lütfen bunu başkasının yapmasına da izin verin.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...