psikologmu haklı benmi ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

birkangs

Kayıtlı Üye
Bugün artık psikiloğa gittim bazı sorunlarımla ilgi doktor bana 2 adet ilaç yazdı (zolerip cymbalta) ilaçları aldım doktor cuma günü tekrar gel dedi bende doktora ibadetle ilgilensem kişisel gelişimle ilgilensem iyi gelirmi dedim adam bana bunlar geçici yanıtını verince şok oldum sizce kimin söyledikleri doğru ?

AJA

Elit Üye
Tamam yardım istemişsiniz fakat ne için dr.a gittiniz ?

birkangs

Kayıtlı Üye
Kişisel takıntılarımla ilgili insanların sözlerine takılmam özgüvenimi kaybetmem vs doktora bi ara dedimki psişik yetenklere inanırmısınız bana dediği ben inanırım ama psikiyatri inanmaz :)

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Psikolog ilaç yazma yetkisine sahip değildir. Psikiyatristler yazar. Eğer size ilaç yazan bir psikolog ise lütfen şikayette bulununuz. Bu ilacı size yazdı ise depresyon nöbetleri geçiriyor olmanız lazım. Kaygı bozuklukları, kendine veya başkasına zarar veren ve ataklar geçiren insanlar içindir. Ibadet bir şifa yöntemi değildir. Dini bir görevdir. Ibadet psikolojik olarak huzur verebilir fakat bir hastalığı iyileştirmez. Kişisel gelişim ise yine bir tedavi yöntemi değildir. Insani rahatlatabilir fakat tedavi etmez. Alternatif terapi yöntemleri, hipnoz nlp eft gibi yöntemler ve modern tıbbın yöntemleri bir arada kullanilabilir.

birkangs

Kayıtlı Üye
Bana ilaç yazan psikiyatri doktoruydu onu yanlış söyledim cevaplarınız için teşekkür ederim ilaç yazdığına göre vardır bende birşeyler

kıvep

Banlı Kullanıcı
Kişisel takıntılarım ilgili insanların sözlerine takılmam özgüvenimi kaybetmem vs doktora bi ara dedimki psişik yetenklere inanırmısınız bana dediği ben inanırım ama psikiyatri inanmaz :)
Doktor çok hoş bi karaktermiş, doğru demiş :D :D
Eğer belli bir hastalığın varsa, tedavi olmadan yaptıkların kişisel gelişim vs, geciçi çözümdür. Düzeldiğini düşünürken, aniden bir atağın gelir gene doktora başvurmak zorunda kalırsın. Gecici olduğunu söyleyerek yanlış mı demiş??? Kac ay dayanabilirsin ki? Tedavi olmadan yaptığın herşey gecici dinlendiriciler, doktoru dinle bence.
Çözüm olarak doktoru dinle, zaten doktor sana ibadet etme dememiş, kendi içinde dinlendiricilerine devam edebilirsin

birkangs

Kayıtlı Üye
Bana 1 yıl kullanırsın büyük ihtimal cuma belli olur dedi en iyisi adamı dinleyip devam etmekte fayda var

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
İlacı biraz araştırdım geri bildirimler genelde olumlu.Sizde kendinizce haklısınız tabi.İlacı kullanmayı ihmal etmeyin belki her şey daha güzel olur.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
URUM en doğru cevabı vermiş bence, ilaç yazdı diye kesin bende bir şeyler var diye dusunmeyin çunku psikiyatristler ilaç yazmak için okumuşlar resmen urum yeterli açıklamayı yapmış kişi kendisine ve ya başkalarına zarar verecek nobetler geçirmiyorsa ilaca gerek yok.. Lütfen o ilaçları almayın.. Bir arkadaşım atanamadığı için uzgundı hep psikiyatriste gitti verdiği ilaçlar kızı zamanla şizofren hale getirdi annem uyuyamıyorum diye gitti yıllarca kullandı ve sonunda beyninde tumor çıktı ( neyseki şimdi iyi hamdolsun ) ve bunun gibi bir çok örnek biliyorum.. İlaç yerine bitki çayı kullanın sakinleştirir keyifli hale getirir.. Melissa çayını deneyimledim hergun bir bardak tüketin iki hafta içinde sakinleşeceksiniz fakat bundan daha önemli olan şey ise eft gibi yöntemleri uygulamanız..

birkangs

Kayıtlı Üye
Açıkçası ne sinir nöbetim var nede başkalarına zarar veren hareketler içerisindeyim sadece kendime güven ve insanların söylediklerine takılmam var yani öyle atak falan geçirmiyorum sistemle sorunlarım var kafamda karışmadı değil :)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bence tıp dünyasında acilen ilaçsız terapi yöntemleri geliştirilmeli ve tıp üniversitelerinde öğretilmeli.

Bence siz ilacı bırakmayın dilerseniz urumla da bir görüşün ilaçsız terapi tedavisi almak konusunda size yardımı olabilir.

fransula

Kayıtlı Üye
İlaçlara başlamak ayrı dert bırakmak daha bir zulüm. Ben derim ki hiç bulaşma ilaç işine çözüm olmuyor yine tekrarlıyor hatta daha şiddetli bir şekilde. Hayatta herşey insanlar için eskiden de insanların psikolojik rahatsızlıkları vardı fakat ilaç diye birşey bilmezler doğal yollarla şifa ararlardı. Asıl ilaç senin içinde düşüncelerinde. İnsanlar konuşuyor diyelim hakkında e konuşsunlar seni kaybedecek onlar, ölüm yok ya ucunda isteye istediğii düşünür, isteyen seni sever istemeyen sevmez. Az olsun öz olsun derler az dostun olsun ailen olsun ina bana başkalarına ehemmiyetin olmaz. Dış kapıda kalan mandallar da konuşsun dursun, sana sivrisinek vızıltısı gelir. O kadar çok ilaç kullandım ki yaşam kalitemi bir arttı bir düştü dengem şaştı ne olur iyice araştır hatta başka doktorlara git başlamadan basit bir durum değil ilaç kullanmak ve sende ki durum çok uç noktalarda değilken toparlanmaya çalış. Geçmiş olsun :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...