Parayı Altına Cevirin.

Tecelligah

Kayıtlı Üye
Arkadaşımın teyzesi çok iyi bir şekilde namazında ALLAH ın emirlerine uyan günahlardan sakınan bir insan mış

bir gün gece namazı için abdest almaya banyoya giriyo, karşısında bir cin elinde de bir kese altın, cin ona al şu altınları diyor almam diyor ve nasıl oldunu hatırlamıyorum cin kadının eline dokununca kadın tokatı basıyor ona tabi oda aşa kalmaz çarpıyo kadını :) yani kadın çarpılmış bir duruma dönüyor

kadının şeyh i geliyo ve mahkeme kuruluyor cinler aleminde haksız bulunup cin yakılıyo
o kadın bir kaç yıl önce vefat etti
Yusuful hadım ile bile görüşüyordu ( cin patişahı yani )

söz altından açılınca aklıma bu geldi anlatmak istedim )

GANİ

Kayıtlı Üye
üstadım hakikaten insan ulvileştikçe dünya ayağına gelir
aşağılara indikçede insan dünyaya köle olur dünya her şeyiyle ona sıkıntı verir o sebeple altın gümüş bunlarla zaman kaybetmemeli benim ustam ermeniydi tonla altınıda vardı bizi işten çıkarırken verdiği tazminatları uzatırken paranın arkasından hüngür hüngür ağladığı günü unutamam birde küfür etmişti kendisine kendi azıyla para insanı esir edebil,ir kalb beyin bunla meşkul olursa sonu dar sıkıntılı bir hayat olur her keze hayırlı ramazanlar

Tecelligah

Kayıtlı Üye
üstadım hakikaten insan ulvileştikçe dünya ayağına gelir
aşağılara indikçede insan dünyaya köle olur dünya her şeyiyle ona sıkıntı verir o sebeple altın gümüş bunlarla zaman kaybetmemeli benim ustam ermeniydi tonla altınıda vardı bizi işten çıkarırken verdiği tazminatları uzatırken paranın arkasından hüngür hüngür ağladığı günü unutamam birde küfür etmişti kendisine kendi azıyla para insanı esir edebil,ir kalb beyin bunla meşkul olursa sonu dar sıkıntılı bir hayat olur her keze hayırlı ramazanlar

Öyle zaten ALLAH bir kulunu severse bütün varlığı onun hizmetine sokar

ibrahim bin ethem hz. gibi abdest almak için kovayı kuyuya atar çeker kova altın dolu ALLAH ım ben sana ibadet etmek için su istiyorum der tekrar kovayı atar bu sefer gümüş ile dolu çıkar kova yine atar ve bu sefer su çıkar

yani dunya tahtını bırakıp kainat tahtına oturmak gibi birşey bu sanırım

GANİ

Kayıtlı Üye
öyle zaten allah bir kulunu severse bütün varlığı onun hizmetine sokar

ibrahim bin ethem hz. Gibi abdest almak için kovayı kuyuya atar çeker kova altın dolu allah ım ben sana ibadet etmek için su istiyorum der tekrar kovayı atar bu sefer gümüş ile dolu çıkar kova yine atar ve bu sefer su çıkar

yani dunya tahtını bırakıp kainat tahtına oturmak gibi birşey bu sanırım
frekansimiz bir evet insan arzulari için zikirle tesbihle veya artik adi neyse meşkul olursa sonu ziyan başi isyandir o işin. Buna tasavvufta kişinin ameliyle yükseltilerek en tepeden aşiği atilmasidir bu tasavvuf ehli olan içinde geçerli olmayan içinde izdiraplarin temeli dünya muhabbetidir kalbte mevla harici muhabbet olursa bir diğeri orada yer tutamaz ya o yaben gibi

zengindenizxx

Kayıtlı Üye
Bu uygulamanın üç harflilerle ilgili bir uygulama olduğunu ve ancak onlara tahakküm edebilen bir ustanın başarabileceğini düşünüyorum..

quanttum

Kayıtlı Üye
Arkadaslar. Kasemi serif kasemin huddamini cagirip ondan bu kagitlari padisahinizin hurmetine sikekye cevir gibi bir anlam tasiyor. Kasemin kelimeleri yanlis tabikide. Bazi kelimeler anlamsiz ve uydurulmus. Ve belli yerleri kesilmis. Zaten herkesle paylasilmayacagi belli degil mi? Kitabin ceviriside yanlistir zaten basimi yok nurlarin esrari adli kitap idris celebi yazari