Öteki İnsanların Yaratımı

sogukates

Kayıtlı Üye
Aslında fazlaa üstünde durulacak bir konu değil ve konuyu açan arkadaş yaklaşık 1,5 sene kadar önce zaten dikta etmeye çalıştığı tezi savunmaktan vageçip cevap vermemiş.Yalnız baştan sona kadar bütün mesajları okuduğum için yorum yapma hakkı buluyorum kendimde.

Öncelikle birşey varki konuyu açan arkadaş kendi inandığı şeyleri sevunuyor buna hak veririm doğal birşey , fakat daha sonra gelen mesajlara istinaden karşısındakine inancını dikta etmek istiyor hadi bunuda anlamaya çalışayım , yalnız birşey varki ve konuyu kökünden kucaklayabilecek.
Demek istemişki aslında tanrı yoktur bizleri tanrı değil dünya dışından gelen varlıklar yarattı , inancınız yanlış görmediğiniz bilmediğiniz şeye inanmayın akılcı ve mantıklı olun , konuda anlatılmak istenen bu fakat konuyuı açan kişide bunun farkında değil ve neyi savunduğunu bile bilmeyen birisi , daha kendi yazdığını anlamamış . Karşıt mesaj yazan yani onun tezini savunmayan birini akılcı mantıklı olmakla suçlayabiliyor dahada ileriye götürerek hakarete varan mesajlar yazıyor buda acizliktir ,kişilik kalitesinin ne derecede olduğunu gösterir yinede birşey demyeceğim sanırım anlatabildim fazla detaya girmek istemiyorum.

Birde farklı boyuttan bakalım şimdi en başta bizi bizim gibi varlıkların yarattığını düşünüp ve bunlara daha sonrada bizden her yönden ileriler ve çok daha zekiler dersek hem bir ikilem oluşur hemde insanın kendisine yapacağı en büyük hakarettir (haşa sizi yaratan benim gibi birisi tek farkım başka gezegende yaşamak sizden dahada zekiyimkabul edeblirmisiniz).Ayrıca herkez yaptığı işte veya üretiiği eserde özellikle sanatkar veya zanaatkarsa kendini bulur ve onu sahiplenir gözetir geliştirir sahip çıkar , ben bu anlatılanlara istinden uzaylı insaların böyle bir özelliğine rastlamadım sadece bazı kişileri yada peygamberleri seçiyorlar tuhaf.Başka gezegenlere yaşayan varlıklar yoktur demiyorum ama bu tez garip ve savunulacak yönü az hatta savunulamıyor bile.

Sonuçta yinede inanç şekli bana uymasa bile ve diğer uymayanlara hakaret etmiş olsa bile ben hoşgörüyle yaklaşmak istiyorum.
İnsan inanmadan yaşayamaz mutlaka birşeylere inanmak zorunda aslı olsun olmasın sonuçta herkesin kendi özgür hür iradesi var.Ben müslümanım , karşımdaki insan hırıstiyan , yahudi , putperest , ateşperest ,budist , satanist yada aklınıza ne geliyorsa gelsin dinlerden olabilir kendi seçimi saygı duyarım ama benim dinime ve inanışıma da saygı gösterilmesini beklerim.Bunu yapamayan insana zaten insanda demem.

zenithmx

Kayıtlı Üye
Zaten yeterince tartışılmış ve mesajlaşılmış. Herkes kendi inancını yaşar. Kimileride maymunlardan gelindiğini savunur. Bu onun görüşüdür. Herkesin inanışı kendisi için doğru olanıdır. Konuyu uzatıp tartışma çıkarmanın bir anlamı yok arkadaşlar.

SoE

Kayıtlı Üye
Bunlara inanmam ben. Gülüp Geçiyorum.

İnsanı yaratan Allahtır. Allah Doğmamış ve doğurmamıştır. İnsanı yaratan uzaylı bilim adamı ise onu kim yarattı =)).

İnanmayın bu boş şeylere. Böyle olsalar kuran-ı Kerimdeki bilgilere çelişki düşer.

Voy

Kayıtlı Üye
Bunlara inanmam ben. Gülüp Geçiyorum.

İnsanı yaratan Allahtır. Allah Doğmamış ve doğurmamıştır. İnsanı yaratan uzaylı bilim adamı ise onu kim yarattı =)).

İnanmayın bu boş şeylere. Böyle olsalar kuran-ı Kerimdeki bilgilere çelişki düşer.

Burada herkesin inançları farklıdır ve hepsine saygı duyulur.

ahmet255

Kayıtlı Üye
Kardeşim uzaylıyı filan bırak ALLAHA İNANMAYAN insan için ne desen mübah.
Anlamıyorum sizi nie farklı bir yol farklı bir çıkış arıyosunuz.Allah varken nie yol arıyosunuz.
Siz çok mu yükseksiniz allaha tapmıyıcak onun önünde egilmiyicek kadar büyükmüsünüz (töbe haşa) ugraşmayın yok bizi uzaylılar yarattı anca gülünür buna :)Bunlar şeytan vesveseleridir bu kitaplar şeytanı ve onun gibi mahlukların ilkeleri üzerinden yazılan kitaplardır. Bu kitabı yazıyı okuyan herkezin inancı tam deil ya insanları yanıltsanız 'küfür ve şirktesiniz' onu anladıkta dier insanlardan ne istiyosunuz bari kul hakına girmeyin. Kendi günahınızda yanın kavrulun miletin hakına girmeyin.
Arkadaşlar şahsi fikrim okumamak daha iyidir bilgi bulanıklıgı yapar beyninizde büyükerimizin
bize dedigi bir şey vardır ya oku her şeyi oku arkadaşlar her şeyi okumayın her kezin iradesi 1 deil yani sizi allah korusun ve fırsat vermesin yanıltır bile bunlar. Bunlar şeytanın
ögretileridir bulaşmayalım bile.Saygılarımla

YasinLY

Kayıtlı Üye
Sn. yaman önce bir şey dikkatimi çekti Moderator - Adminastor değilim ama Allah kelimesi büyük harf ile başlar.

Allah'ın varlığını birliğini, doğmadığını doğurmadığını İhlas Sure'si gösterir zaten İhlas Sure'sine bu yüzden Kur'an'ın 3/1'i denir. Sümmün Bukmun Umyun Fehum Lâ Yârciun bu ayet bana kalırsa her şeyi anlatıyor bu ayet anlamını araştırırsanız anlarsınız. Allah'ın nasıl oluştuğunu veya bunun gibi sorular çok güzel sorular. Bizim mahallede komşu araştırarak İslam'a girdi kendisi. Bende sordum bu soruyu kendime, sonucun da Allah Teala için zaman kavramının olmadığını anladım. Aslın da bu soru insanın kafasını oyuyor... Ne diyor Bakara Sure'sinde 18. Ayet'ti Celile'de ? Onlar sağırdırlar, dilsizdirler, körlerdir bu sebeple onlar (İçinde bulundukları halden.) geri dönemezler...

Şunu da söylemek istedim. Hiç bir şey tesadüf değildir. Mesela masaya pasta için malzemeleri koyun gelsin bir rüzgar essin yada siz elinizle bir düşürün vurun vs. pasta olsun. Evrendeki bu mevsim, Dünya'nın Güneş'e olan uzaklığı yada Ay'a olan uzaklığı. Tenefüs ettiğimiz oksijen... Daha dolu örnek var ama sadece bunları söyledim. ;)

sabahh

Kayıtlı Üye
Kardeşim uzaylıyı filan bırak ALLAHA İNANMAYAN insan için ne desen mübah.
Anlamıyorum sizi nie farklı bir yol farklı bir çıkış arıyosunuz.Allah varken nie yol arıyosunuz.
Siz çok mu yükseksiniz allaha tapmıyıcak onun önünde egilmiyicek kadar büyükmüsünüz (töbe haşa) ugraşmayın yok bizi uzaylılar yarattı anca gülünür buna :)Bunlar şeytan vesveseleridir bu kitaplar şeytanı ve onun gibi mahlukların ilkeleri üzerinden yazılan kitaplardır. Bu kitabı yazıyı okuyan herkezin inancı tam deil ya insanları yanıltsanız 'küfür ve şirktesiniz' onu anladıkta dier insanlardan ne istiyosunuz bari kul hakına girmeyin. Kendi günahınızda yanın kavrulun miletin hakına girmeyin.
Arkadaşlar şahsi fikrim okumamak daha iyidir bilgi bulanıklıgı yapar beyninizde büyükerimizin
bize dedigi bir şey vardır ya oku her şeyi oku arkadaşlar her şeyi okumayın her kezin iradesi 1 deil yani sizi allah korusun ve fırsat vermesin yanıltır bile bunlar. Bunlar şeytanın
ögretileridir bulaşmayalım bile.Saygılarımla

Akın eğer islam dinini savunuyorsak islamın dışında da davranmayalım.Çünkü islam da din dil ırk ayrımı yapmayın hoşgörülü olun der.Diğer insanların görüşlerine inançlarına saygılı olalım Sn.Voy forum kurallarınıda açıklamış zaten lütfen kurallarıda dikkate alıp insanları rencide edecek sözler söylemeyin