Ölüler İnsanlarla Temas eder mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alin

Kayıtlı Üye
Bir kaç kayıp yakınımın ölmüşleri rüyama girmişti.Varlık mıdır ruh mudur onda iddialaşamam ama bilemeyeceğim şeylerle yakınlarına msj verdirmiştiler.Örneğin kuzenim her yola başvurmuştu genç yaşta ölen eşiyle irtibata geçmek için acısı dayanılmazdı hep teskin etmeye uğraşmamasını söylemeye çalışıyorduk en azından rüyama girsin helallik alalım vs demişti bir kaç ay geçmişti ki.Rüyamda kuzenimin ölen eşini gördüm benimle görüşmek için uğraşıp kendini üzmesin hakkımı helal ettim o da etsin dedi o sıra bir kılıç ve kılıçtan akan su damlası olan bifigür gördüm.Kuzenime anlattığımda şok olmuştu meğer (ben hakikatten bilmiyordum) kılıçtan su damlaları akan birdövmesi varmış sırtında buna benzer birkaç deneyimim oldu yani demem o ki sebebini bilemesem de bilmediğim şeyleri de görebildiğime göre her mesaj sadece beyinin oyunu değildir.

Yadesu

Kayıtlı Üye
Ben 16 yaşındaydım Anneannem öldüğünde.Başdan ama bu bılgılerı verım:
Anneanneme 6 yaşıma kadar Anne dedım.Sonradan Annemlen tanıştıktan sonra Annem olmadığını bılsemde hep Annem kaldı.Fakat alışana kadar çok zorluk çektım.
Anneannemlen bağımız çok derındı.Hep beklemeklen geçtı çocukluğum belkı görürüm dıye.Onun ıçınde Annemlen aramızda ıyıydı.
Anneannem hastaydı.Ölüceğınıde bılıyordu.Bende o dönem TR de yanında kaldım.Ilk zaman yanlızdım onunlan.Benımlen hep açık konuşdu.Ama hep derdıkı senı arkamdan getırecem.Senı bırakmıycam derdı.Söz verdı bana.
Durumu ağırlaştığında dığer aılemızdekılerde geldı.Komaya gırdığınde yanında değıldım.Yanına geldımde Anneannem gözlerını bır sanıyelık açtı.Hemen ıçerdekı aılemede haber verdım.Onlar dedı olamaz.Bana öyle gelmıçdır dedıler.Ben öyle kabul ettım.Belkı yanıldım dedım.
Öldüğünde yanında yattım.Çünkü bır gece evınde kalsın ıstemışdı.Auğustos ayıydı.Büyük block Buz konuldu etrafına.Benım ıçın çok zordu kabul etmek.Bırde yaşımın verdığı bılgısızlık benı onun ölmesı kızdırdı.O kadar kı nefret ettım.Nasıl benı almadı yanına.Benı aldattı.
Ağlayacağıma aklımdan sıldım.Ne kadar zaman geçtı bılmem.Rüyamda anneannemı görmeye başladım.Üstüste.
Benı gezdırıyordu çoğu zaman Arabaylan.Bana saat verıyordu geç kalma dıyordu.Ama ben yetışemıyordum.Akşam ezanı olmadan gel dıyordu,kararmadan gel dıyordu.Ama hıç o vakte yetışemıyordum.Son çayımızı ıçelım dıyordu.Ama Rüyalarım güzeldı.Bana bır dahakıne yetışeceksın dıyordu.Yanı beklıycem dıyordu.Bır zaman sonra Anneme anlattım.Annemın aılesınde buna benzer bır olay olmuş.Aynı arabaylan gelırmış her rüyasında.Ama bır gece gerı getırmemış.Öbür gece kadın vefaat etmış.Annemler hemen dua ettıler.
Anneannem bır daha benı arabaylan almadı.Epey zaman görmedım.

Benım hıssımce pısıkolojık değıldı.Bızım aılede ölülerını rüyada görüp konuşan çok oldu.

taakuk

Banlı Kullanıcı
Benzer bir olayı ben de yaşadım. Kayınvalidemle anne_kızdan bile daha yakındık. Kayınvalidem öldüğünde ben uzak bir şehirdeydim. Ölüm haberinden bikaç saat sonra evime geldi ve bana sımsıkı sarıldı. O anda anladım ki vedalaşmaya geldi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...