Ölüler İnsanlarla Temas eder mi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Yesil Cingene

Kayıtlı Üye
Arasınlar boşver :) herkesin mantığı da inancı da düşüncesi de herşeyi kendine. Ancak aynı frekanstaysak tartışabiliriz fakat aynı frekansta olmadığımız biriyle tartışmayı uzatmak sadece zaman kaybı olur.

yaman

Kayıtlı Üye
Arkadaşımız herhalde realist olucam diye realiteden kaçıyor farkında değil. Valla ben inanıyorum, dini inancım da var bilimsel olarak da kanıtlanmış bişey zaten, ne diye kasayım ki kendimi yok efendim ruh diye bişey yokmuş diye.. Amaan herkes bişey diyo. Hadi şimdi 2 kere 2 5 de buna da mı inanayım. O sizin kendi fikriniz tabi Yaman arkadaşım saygı duyarım da, bizim ruha inancımızı yadırgarsanız ben de sizin bu inancınızı yadırgarım. Hak doğuyor..
sevgili yeşilçingene ruhun ispatlandığı falan yok :) realist olmak ruha inanmaksa realizm kavramını incelemen gerekir tabiki benim fikirlerime karşı olabilirsin gayet doğal

Öyle.Bende kendisine bunu anlatmak istedim ama dinlemiyorlar ki.Herseyde bir mantik ariyorlar.
arkadaşım doğru olanda budur zaten mantıksız olan şeye neden itimat edeyim ?

ARADIA

Kayıtlı Üye
İş
Medyum-´Bioenerji ve Sifa calismalari
Ruhun varligina yoklugunua tartismak anlamsiz yaman.Creepa ve yesilcingene dogru söylüyor.Hicbirseye inanmayablirsin bu senin kisisel tercihin ama sunu unutmaki mutlaka her canli ölümü tadacaktir,belki sonrasinda ruh ve madde hakkinda sahip oldugumuz düsünceler degisecektir belkide herseye ragmen herseyi inkar etmeye devam edecegiz.

Hayalet

Kayıtlı Üye
Karabey'e katılıyorum ilk 7 gün içinde ruhların evlerini ziyerete geldiklerini ve dua beklediklerini de... Ancak bu bir asır sürebilecek kadar uzun bir zaman dilimi değildir. Allah bunu yasaklamıştır ve Kur'an-ı Kerim'de de ölüm sonrası için çeşitli ayetler vardır.
Ben de annenannemi görüyorum ama biliyorum ki iyimser bile yaklaşsalar bunlar sadece şeytanın ve cinlerin bir oyunudur.
Sizi kandırmalarına izin vermeyin.
Sevgilerimle

fear

Kayıtlı Üye
anlattıklarn cidden ilginç benmde bu tarz bir olay var.anem böyle şeylere hiç inanmaz ama dedem ölmüştü ve ölen dedemi salonda gördüğüne yemin ediyor.işin ilginci yanında üstü başı yırtık 3 kişi daha var dua istiyorlar.ve ayrıca daha ilginci annem seneler önce kürtaj olmştu ve evde birara kçük bir çock gördüğüme yemin edebilirm saklanbaç oynamak istiyor koşuyor saklanıyr.evde bazen varolmayan çock sesleride duyuyorz cidden ürpertici

Enigma

Kayıtlı Üye
Ben ölülerle iletişime geçebiliyorum. Bunun için bir davete ya da özel bir duada bulunmama gerek kalmıyor. Onların bana vermek istedikleri bir mesaj varsa, kendiliğinden rüyama girerek bana mesajlarını aktarıyorlar.

Özellikle eski erkek arkadaşımın 4 yıl önce ölmüş babası, aylar boyunca; özellikle haftanın belirli günlerinde rüyama girerek bana düzenli olarak mesajlar verdi. Daha sonraları erkek arkadaşımdan ayrıldığım halde, hala rüyalarıma girmeye devam etti. Benim onun oğluyla evlenmemi istiyordu... Uyumadan önce ve gün içinde ondan, artık rüyalarıma girmeye son vermesini, oğluyla kesinlikle birlikte olmayı düşünmediğimi bir kaç kez kesin bir şekilde belirtince, ve o bu konudaki kesin kararımı anlayınca rüyalarıma girmeyi kesti.

Bazı kişiler de ölür ölmez daha haberi bize ulaşmadan, ölümlerini bana rüyalar aracılığıyla bildirdiler...

Hiçbirinde benim bir girişimim ya da bilinç altı düşüncem olmadı. Neden benimle iletişimde olduklarına dair de net bir fikrim yok. Elimde ya da etrafımda duyduğum, gördüğüm net bir bilgiye sahip değilim... Ben de sorgulamıyorum. Hiç bir zararı olmadığı için durumu kabullendim bende:)

Enigma

Kayıtlı Üye
Evet, korkuttuğu zamanlar oldu. Özellikle en büyük teyzemin eşinin ölümünü gördüğümde ortaokula gidiyordum. Ölüm haberi daha bize ulaşmamıştı. Anneme rüyamı anlatmıştım, acaba ölecek mi diye konuşurken, En küçük teyzemden telefon geldi ve eniştemin ölüm haberini bize iletti. Annem gelen haberin ardından küçük teyzemin yanına gitti. Evde yalnız kaldığımda çok korkmuştum. Ya benim yanıma gelirse ve beni sen öldürdün diye suçlarsa diye korkarak beklemiştim. İşte biraz da çocuk aklı. O zamanlar elbetteki bunlarla baş edebilecek olgunluğa ve zihin yapısına sahip değildim. Erkek arkadaşımın babasının ilk ziyaretlerinde; uykuya daldığımda sıçrayarak, irkilerek uyanıyordum. Bir süre uyumaya direndiysem de zamanla bana zarar gelmediğini gördüğümden ve bu durumu değiştiremediğimden direnmekten vazgeçip, kabullendim. Durumu kabullenince, olayın düzenli tekrarıyla bir süre sonra ister istemez mevcut duruma alışıyorsunuz...

PUNKY

Kayıtlı Üye
Öyle.Bende kendisine bunu anlatmak istedim ama dinlemiyorlar ki.Herseyde bir mantik ariyorlar.

Ruhun varligina yoklugunua tartismak anlamsiz yaman.Creepa ve yesilcingene dogru söylüyor.Hicbirseye inanmayablirsin bu senin kisisel tercihin ama sunu unutmaki mutlaka her canli ölümü tadacaktir,belki sonrasinda ruh ve madde hakkinda sahip oldugumuz düsünceler degisecektir belkide herseye ragmen herseyi inkar etmeye devam edecegiz.

Ah sevgli yeşilçingene bilgili diye tahmin ettiğin insanın aslında zaten ruhlar aleminde yaşadığını bilseydin sanırım bu kadar yazışmazdın :) Şekil5 A ve B arkadaşın sahipolduğu ruhlardan yalnızca 2 örnek :)

gergef

Kayıtlı Üye
babam 4 yıl önce vefat etti ben de onunla irtibata geçebilir miyim ?

gergef

Kayıtlı Üye
yeşil bahçe daha önce de sormuştum ama ölmüş insanlar ile nasıl irtibat kurabilirim ve bu onları rahatsız eder mi?

logii

Kayıtlı Üye
Ben, ölmüş insanların tekrar bu dünya ya gelmesini reankarnasyona bağlıyorum açıkcası.. İster katılın ister katılmayın.

Gergef, sormuşsun vefat eden babamla irtibata geçebilirmiyim diye.. Geçme şansın var aslında, ruh çağırma olaylarına bakabilirsin belki işine yarar.

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
Ben, ölmüş insanların tekrar bu dünya ya gelmesini reankarnasyona bağlıyorum açıkcası.. İster katılın ister katılmayın.

Gergef, sormuşsun vefat eden babamla irtibata geçebilirmiyim diye.. Geçme şansın var aslında, ruh çağırma olaylarına bakabilirsin belki işine yarar.

Arkadaşlar gerçek bir ruhu çağırmak kolaymıdır.Bu medyumluk yeteneğine sahib olan ehli kişilerin işidir.Yanlışlıkla karşınıza farklı varlıklar çıkabilir ve geri dönüşü olmaz.Deneyiminiz yoksa bulaşmayın.Ehli olanın işidir bu.
İyi forumlar dilerim.

Hernandes

Banlı Kullanıcı
İş
Doktor

İki söylemenizede katılmıyorum

Ruh çağırılmaz madde alemine gitmiştir.

Reankarnasyon diye birşey yok insan bir kere doğar yaşar büyür ölür ne yaptıysa hesabını verir tekrar gelme şansı yoktur .

konu hortlatmak gibi oldu ama sene 2009 da yazmışsınız.

Atesböceği1

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar gerçek bir ruhu çağırmak kolaymıdır.Bu medyumluk yeteneğine sahib olan ehli kişilerin işidir.Yanlışlıkla karşınıza farklı varlıklar çıkabilir ve geri dönüşü olmaz.Deneyiminiz yoksa bulaşmayın.Ehli olanın işidir bu.
İyi forumlar dilerim.

Kesinlikle aynen katılıyorum.
Çağırılan ruh gelmez, öyle olduğunu iddia eden başka varlıklar gelir genellikle.
Eğer çok gerekli bir neden varsa zaten ruh sizinle iletişim kurar. Bunun dışında ruhları rahatsız etmemeliyiz...
iyi forumlar

Saprohil

Kayıtlı Üye
Kadim ifrit ruhlar bu işlerin içinde.İfritler gelir ruh davetlerine.Ama normal bir ifrit gelmez kıdemli bir ifrit gelir.Çünkü normal ifritler de o cesaret yok kanımca.Cinde gelir ifrit te gelir.Ama genellikle ifritlere şahit oldum.Ruh çağırmayı denemiştim gelen ruh değildi açık verdi bana bir konuda.Bende ürkmedim çok güldüm kahkaha ile.Sonrada gülme sesi duydum.Görüşürüz dedim bir dahada davet yapmadım.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...