NE OLUR ACİL EN ETKİLİ DUA İSTİYORUM LÜTFENNN

pamukcanım

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Maddi ve manevi anlamda artık bitmiş tükenmiş ve çok çaresiz bir durumdayım..Okumadığım dua yok desem azdır..Ne olur bana en etkili bir dua önerin..:-(((((((((((((((((

brb

Kayıtlı Üye
negatif oldugun icin hep onu cektin
evren iyi kötü bilmiyor
ne düsünürsen onu yasarsin ve cevrene yansirsin

sana tavsiyem güzel abdest al ve sirt üstü yatip meditation yap
sabahlar olumlama yap
ve ne olursa olsun sükret hersey icin ve daima postif kalmayi dene

davet

Kayıtlı Üye
Şimdi arkadaşlar buraya yazacaklar şöyle yap böyle yap türlü türlü işlemler ama bu konuya kesin bir çözüm ve maalesef büyü zikir dua vs çok etkili olmuyor bu asla allahın kelamına sığınmamamız veyahutta ayetlerin zikirlerin hadislerin işe yaramadığı anlamına da gelmesin demek istediğim ÇOK DİKKATLİ ANLAŞILSIN. Biraz rızkın taktir edildiği makam öyle takdir ettiyse demek istiyorum her şey nafile...(bu konularla ilgili saatlerce herkesle tartışabilirim isteyen olursa)

E peki ne yapacağız hiç bir sey yapmadan bekleyelim mi EL- CEVAP;

Hayır tabiki Allah C.C ayeti kerimesinde buyuruyor kim dara düşerse (2/BAKARA-153: Ey iman edenler! Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki, Allah sabredenlerle beraberdir.) buyurmaktadır nacizane tavsiyem birde
(Ey Muhammed!) De ki: “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! diye buyuruyor hal böyle iken rabbimiz bize bu tür durumlarda yol göstermiştir işin özü budur buradaki arkadaşların da sen değerli kardeşimi tavsiye edeceği şeyin de özü bu olacak ve her şey allaha döndürülüp REZZAK OLAN ALLAH'A SAMİMİYETİN ÖLÇÜSÜNDE takdir görecektir
selam ve dua ile ALLAH yükünüzü hafifletsin

brb

Kayıtlı Üye
ewet tek sorun hepimizin yaptigi daima sikayet etmek ! bu cok yanlis ! negatif düsünceler hayatimiz negatif lestiriyor.

murphys law misal

buzdolabi bozuldu ve hemen stress napcaz diye telas ediyoruz ve aman baska birsey bozulmasin derken tv patliyo yada araba lastikten civi cikiyor.
para parayi ceker lafi sizce nasil oldu? postif positiflik dogurur bu benim kendi tecrübem ve ben bitmistim / batmistim

ebrutmr

Kayıtlı Üye
5 sene boyunca çok ama çok zor günler yaşadım.maddi manevi depresyon yaşadım ağır bir şekilde.bir sene dua zikir ile çabaladım rabbimin kapısını çaldım.şimdi çok şükür benim için hayal dahi edemeyeceğim güzellikler oluyor hayatımda.
ya zettavli
ya rezzak
ya fettah
ya vehhab
ya kerim
ya ganiy
ya kavi
sürekli günlük çektiğim zikirdi.

ebrutmr

Kayıtlı Üye
bir sene boyunca okuduğum dualar.(bende kendimce dilim döndüğünce dua ettim)forumda görüyorum hadim,hüddam asla bilmem tılsım yada başka bir şey.
ihlas suresini 1001 adet uygulamasını çok okudum.
perşembe geceleri
Esselatü vesselamü aleyke ya seyyidi ya resulallah huz bi yedi kallet hıyleti edrikni
ya resulullah 1000 ADET
anlamı:Allahın salatü selamı senin üzerine olsun ya resulullah ,elimden tut,halimi sana arzettim,beni bırakma
Haftada bir mutlaka Kadir suresinin 100 adet okudum.

Amentü billahil aliyyül azim ve tevekkeltü alel hayyul kayyum

anlamı: Aliyyul Azim olan Allah'a iman ettim, hay ve kayyuma tevekkul (güvendim) ettim.

2 rekat hacet namazıyla başlanarak, bir oturuşta 1000 defa okunur..

bu dua her dilek için okunur
bu duaları okudum.ALLAHIMA sonsuz şükürler olsun.umarım bir faydasını sizde görürsünüz.

Ori

Kayıtlı Üye
Hareket berekettir demişler. Dua edersin ama hareket etmediğin takdirde zorlanırsın. Sen elinden geleni yap gerisi Allah'a kalmıştır derler. Maddiyatın için aşırı zor durumdaysan yemeğin hariç herşeyden kısarsın, planlı gidersin, 2 işte çalışırsın, iş seçmezsin kısacası sadece parayı seçersin. Asıl sorun maneviyat. Onu toparlamak zor ama imkansız değil. Allah yardımcın olsun.

gerekli

Kayıtlı Üye
Ayetel kürsi, felak ve nas suresini her gün, her birini 41'er kez okuyun. Buna 41 gün devam edin. 10 gün sonra ters giden her şeyin yoluna girmeye başladığını görebilirsiniz. Sonuç aldığım bir deneyimdir. Okumaya başlamadan önce ne niyetle okuduğunuzu dile getirin.

Rabies

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Maddi ve manevi anlamda artık bitmiş tükenmiş ve çok çaresiz bir durumdayım..Okumadığım dua yok desem azdır..Ne olur bana en etkili bir dua önerin..:-(((((((((((((((((

İmkan buldukça vakia suresini oku işsiz olaniş bulur borçlu olan borcunu öder ihlasla okursan kısa sürede farklılıkları görürsün