''Mehdi çıktı'' iddaası

• Konbuyu başlatan Üye silindi 57044
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 57044

Alinganlik yapmaya gerek yok saka ile karisik soyledim onu. Ben o sahis Mehdidirde demedim delik gorursem inanirim dedim.

berksurucu

Banlı Kullanıcı
2009-2012 arasında henüz kediciklerin ortaya çıkmadığı dönemde, Adnan hoca bence daha bi mehdiydi... oda böyle çıkıp alametler anlatırdı... insan doğası gereği kula kulluk etmek için bahane arar... Ama ben size Marvel serisini tavsiye ederim... sizin canınız sıkılmış..

pisipisipis

Kayıtlı Üye
Size
Mehdidirde demedim delik gorursem inanirim dedim.
Ben sana az çok delil gösterdim tarihleri ile yoksa tarih sevmiyor musun ?
Ya onun sahte cezbine çoktan kapılmışsın peşine de birilerini arıyorsun.
Ya da bunu bile bile göre göre inkar ediyorsun ya da reklamın iyisi kötü olmaz dimi ?
Sen vesveseye his diyip de inanmışsın işin ucunda mantık olmadığı için ikilemdesin bu karmaşıklığın kararsızlığına bari bizi sürükleme.
Bence sen kendi kararını verebilecek düzeydesin ?
Zaten az cok herkes elinden geldiğince sana anlatmaya göstermeye çalıştı bizi yorma sağlıcakla ??

jensına

Kayıtlı Üye
Mehdi dünyaya gelecekte youtube kanalı açıp kendini tanıtacak hey yavrum hey. Öyle birşey olsa gider taksim meydanına canlı yayında 1 saniye sonra agrıdaki canlı yayına katılır. Youtube kanallarıyla kanıtlamaya calısmaz.

Ü

Üye silindi 62179

Tövbe tövbe hakikaten. Sanırım Mertmert kendini yanlış ifade etti. Bu ben meselesi "mahrem yerlerde" olucak diye ilk defa duydum. ? @Mertmert adamın günahını aldırıyorsun bize.
Videodaki şahıs bizzat kendi söylüyor videolarında vücudunun bazı yerlerinde de alametler olduğunu ama bayan kardeşlerine gösteremeyeceğini... Mehdinin işi orasında burasında olan alametleri anlatmaya kaldıysa...
Bu videosunda adam kendi alametlerini anlatıyor yahu, sinirlerime hakim olamıyorum. Prodüksüyon zayıf, insan bir kürsü mürsü ayarlar, nerede bu danışmanlar?

Ü

Üye silindi 62179

Türkiye'deki imkanlarla bu kadar Mehdi olunuyor işte @yektasif
Ben tez savunmamı böyle yapsam jüri yüzüme tükürür, danışman hocam öğrencilikten reddeder. Adam koskoca mehdi olmuş ne bileyim efenim insan bir projeksiyon, cafcaflı görseller, konuyla alakası olmayan ama kalabalık yapması için bulundurulan bir dinleyici kitlesi falan ayarlar... 100 liralık beyaz tahta ve tahta kalemi nedir arkadaş. Ben hiç tatmin olmadım. Her neyse. Konu üzerine sayfalarca yazabilirim. Zaten bu videodaki yotuber mehdi ile ilgili daha önce konu başlığı da açmıştım. Fikirlerim orada mevcut. Çok fazla gevezelik edip konudan uzaklaşmak istemiyorum. Tek cümleyle diyebilirim ki: "Mehdi dediğinin ilk önce bir mehdilik karizması olacak" karizma denilen şey içinde birçok unsuru bulunduruyor bence, fiziksel özelliklerden çok manevi, ya da nasıl denir enerjisel özellikler. Bir gün Mehdi gelir mi bilinmez, bir Müslüman olarak bu beklenti içinde değilim açıkçası, bir kurtarıcı ya da mürşide ihtiyaç duymuyorum çünkü peygamberimin yolu benim için yeterli. Ama şuna eminim ki böyle biri gelirse bu bu şekilde olmaz arkadaş yavv, ille de prodüksüyon, ille de etkileyicilik. Deccal'la savaşacak, yeryüzündeki bütün kötülüklere son vereceğine inanılan bir süperkahramandan bahsediyoruz. Olur da böyle bir varlık çıkarsa ortaya varlığını ya da misyonunu kanıtlamaya ihtiyaç duymacaktır muhakkak. Sırf bu sebeple bile youtuber mehdiye oyum -110.

profdr

Kayıtlı Üye
Hisleriniz ile vesveseleri ayırmamış olabilirsiniz ya da hayalperest düşüncelere dalip giden birisiniz bana göre.
His yerine bazen de mantık kulanın.
Her önünüze gelene inanmayın.

"Ben Mehdiyim Mesihim" diyen kaç kişi gelip geçti şu dünyadan.
"Ben Mehdiyim Mesihim" diyenlerin çoğu da zeki kurnaz kişiler olsalar da ne kendine ne de çevresine bir faydası olmadı.
Açın tarihe bakin bana inanmiyorsanız tarihi inceleyin tarih yalan söylemez.
Ama yine de tarihe geçmişe bakmazsınız.
Mehdiliğini ilan edenler ya ayaklanma çıkardı ya da katliam.
Yakın da siyasete de dil uzatacak emin ol zaten tarih bunu gösteriyor.
Kanıt mı istiyorsun o sahte sanal Youtuber Mehdinin sana gösteremeyeceği kadar kanıt gösteririm.

Mehdi unvanı, ilk olarak, Hz. Osman döneminde Müslüman olan ve aşırı düşünceleriyle tanınan Abdullah b. Sebe tarafından kullanıldı. İslam tarihindeki ilk iç savaş olan Hz. Ali ile Hz. Ayşe taraftarları arasındaki Cemel Savaşı’nda (656) barış yapılmasına da engel olan ve uydurduğu hadislerle meşhur Abdullah b. Sebe; Hz. Ali’nin katlinin ardından onun ölmediğini ve Kıyamet’ten önce gelerek dünyada adaleti sağlayacağını iddia ediyordu.

Osmanlılarda da pek çok mehdi hareketi ortaya çıktı.
Osmanlı arşiv belgeleri ve kroniklerinde bunlarla ilgili pek çok kayıt bulunur. 15. yüzyıl sonlarında İran’dan gelerek İstanbul’da mehdilik iddia eden bir şahıs, Osmanlı ulemasının fetvasıyla katledilmişti.

Sabatay Sevi 1648’de Yahudilerin yıllardır beklediği mesih olduğunu ilan etti. Yahudi cemaati tarafından dışlanan Sevi’nin evliliği de rüyasında Mesih’i gördüğünü ileri sürüp Amsterdam’dan Kahire’ye gelen Sara adlı bir kadınla aracı vasıtasıyla olmuştu.

II. Abdülhamid döneminde Giresun’un Keşab nahiyesinde mehdilik iddiasıyla etrafına yüzlerce insan toplayan Hasan Efendi yakalanarak ailesi ve adamlarıyla birlikte Yemen’e sürgün edildi.

1881’de Sudan’da Muhammed Ahmed,
Somali’de Muhammed b. Abdullah Hasan mehdiliklerini ilan ettiler.

1941’de Nijerya’da Muhammed Cum’a da mehdiliğini ilan edenler arasındadır.

20 Kasım 1979 da Kâbe katliamını yapan da yapanlarda Mehdi olduğunu söyleyen inanan kişilerdi.

Günümüzde de hem dünyada hem de Türkiye’de kendisini Mehdi ilan eden pek çok kişiye rastlanıyor.
İslam dünyasında ne zaman bir sıkıntı ve buhran çıksa orada bir mehdi ortaya çıkmıştır.

Hala hislerine güvenenler var mıdır?

Buda görsel kanıt olsun.
menemen olayında öğretmen kubilay mehdilik ilan eden kişiler tarafından başı kesilerek öldürüldü. Ayrıca dinlerin hepsi insan yazmasından ibaret . Zaten özellikle insanlara okutmuyorlar doğru düzgün." İki denizi (birbirine) salıp katan O'dur; bu (birinin suyu) tatlı, susuzluğu giderici, şu (diğerinin) ise tuzlu ve acıdır. " Mucize olarak milletin propaganda yaptığı ayette örneğin coğrafya bilginiz varsa biri tatlı biri tuzlu sulu deniz düşünün düşünemezsiniz çünkü denizlerin okyanusların hepsi tuzludur. Tatlı deniz yok. Böyle bir sürü şey. Zaten açık olarak mehdilik ile ilgili bir şey yok. Mehdiliği büyük ihtimal hz isanın tekrar geleceği olayını bazıları yedirememiş ortaya bunu atmış olabilir. Hal böyleyken her şey birer yalandan ibaret iken zaten mehdinin gelmesi imkansız. zaten 2019 da gelecek dediler dedilerde dediler gelmedi. Ha inanmak bedava inanın :) (arkadaşın postuna cevap değil ek olarak yazıyorum)

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Her 50 yılda bir mehdi çıkıyor.Çıka çıka bitmediler bundan sonra da bitmez o yüzden fazla dert etmeyin.

S

SoldierO

O bu değilde ne kadar mahrem yerlerinde isaretler varmış ? Bi de onu diyor mu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...