Mavi ışık

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Postacı

Kayıtlı Üye
Bundan tam 1 yıl önce sırf meraktan reiki uyumlaması almıştım . Sonra birden kendimi mantra ve mudralar ile meditasyon yaparken bulmuştum .Daha önce hayatımda hiç böyle birşey tecrübe etmemiştim. 3 ay kadar yaptığım bu meditasyonlar sırasında baktığım noktada sağdan sola doğru dönen ve gittikçe büyüyen mavi mor arası renkten bir ışık hüzmesi ve ağırlıklı olarak alın ve baş bölgesiyle tüm vucudumu saran ve hızla hareket eden sisten bir enerji görünüyordu . Mesela örnek vermem gerekirse hissiyat olarak alın bölgemde bir tırtılın 200km hızla yürümesi gibi nerede olduğunu ve nereden geçtiğini hissedebiliyorsunuz . Epeyce bir araştırdım kitap okudum ama halen bügün daha gözüken o mavi ışığın ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlamadım . 9 aydır meditasyon yapmıyorum . Ama gözüm açıkken ışığı kapattığım zaman dönen mavi mor ışığı görebiliyorum .Işıklar açıkken belli bir noktaya 1-2 dakika baktığındada görünüyor ama ipliksi ve renginin belirmesi daha uzun süre alıyor ,ben benzer tecrübe yaşayan varmı ,varsa nedir bilgilerimizi paylaşalım istedim . Meditasyonu bırakma sebebim meditasyon esnasında duyduğum gaipten gelen bir sesti . Bu ışık nedir bilen varsa çok memnun olurum .

düşünen ve inanan

Kayıtlı Üye
çakra açma meditasyonunu, otohipnoz yaparken mor/mavi ışığı gözlerim kapalıyken görüyorum . Benim yorumum çakramızla alakalı diye düşünüyorum. 3.göz çakrasının enerjisi görüyorum herhalde diyordum ben .

Postacı

Kayıtlı Üye
Şunu bir dene istersen gözün açıkken görebilecekmisin bakalım , parmakların Muladhara mudra yaparken Aum (OUM) mantrasını söyle sesli,belli bir noktaya bak
önce ince bir ışık hüzmesi sonra renk ve dönen mavi ışığı görebilirsin zannımca ben uyurken'de görüyorum ışığı ama gözüm kapalıyken hızlı bir şekilde uzaklaşırken görüyorum .(Muladhara mudrakök çakrası için mantrasıda lam ama ben deneme yanılma ile ajna çakrada çok etkili olduğunu en azından benim için farketttim ) bir kaç teknik daha var ama bu işe yararsa onlarıda özelden yazabilirim

bendekiben

Elit Üye
Tahminimce auranızda ki rengi görüyorsunuz göz hizanıza yakın çakra olrak ajna ve boğaz çakrası var.İkiside mavi tonlarında..

Postacı

Kayıtlı Üye
Mavi mor arası , baktığım yerde yansımasını da görebiliyorum bende dediğiniz gibi düşünüyordum halada elimdeki tek cevapta bu ama anlamadığım nokta eğer ajna çakrayı görebiliyorsam , kalp ,karın veya en azından hara çakralarından birinide görmem lazım çünkü bu çakralarından dönüşlerini ajna çakranınki gibi rahat bir şekilde hissedip hızlandırıp yavaşlatabiliyorum

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Bu gördüğünüz renkleri o anda ilgilenilmesi gereken düşüncelerin ve hislerin tanımlaması olarak görmekteyim. Daha net olarak söylemem gerekirse meditasyon sırasında gördüğümüz renkler, bendekiben in bahsettiği gibi aura renginiz veya o an çalıştığınız çakra rengi de olabilmektedir. Zihni tam anlamıyla suskunlaştırmaya yaklaştığınızda bu rengin giderek beyazladığını görebilirsiniz. İşte bu nokta da esasen, nasıl renk kartelasındaki ana renkler birleştiğinde beyazı oluşturuyorsa burada da saf ve içimizdeki özbenlik ortaya çıkarken bazen gözleri kamaştıran beyaz veya deneyime göre rahatsız edici olmasından ötürü çalışmanızı yarıda bıraktığınız bir duruma şahit olabilirsiniz. İşin bu kısmının tamamen kişiye bağlı olduğu görüşündeyim. Ayrıca her çakra rengini görebiliriz diye bir kısıtlama içerisine girmemenizi tavsiye ediyorum.

Benim fikrime göre ne gördüğünüzü düşünmeden kendinizi rahat hissetmeye çalışıp size özel gelen deneyimlerinize, bu esnada duyumsadığınız hislerinize kısacası tüm duyu organlarınızın size verdiği bilgilere odaklanıp gerisini bırakın.

İyi forumlar.

Mefetseger

Moderator
İş
Uzman Biyolog
Halüsinasyon çeşitli sinirsel ve psikopatolojik bazı rahatsızlıklar sonucu veya halüsinojen maddelerin etkisinde görülebilen bir durum olarak tanımlanır. Burada kısa bir tanımlama yaptım fakat paylaşılan deneyim ''halüsinasyon'' tanımlarından herhangi birine girmezken kişi halüsinasyon görüyor diyemeyiz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...