Lucifer

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Syn supernatural incil okumak kötü birşeymi incil değiştirildi demişsiniz ve sanki kötü birşey gibi incil okuyacağıma kur'anı-kerim okurum demişsin biri gelir kur'an-kerimde yazan şeyler yalan yanlış diye birşey der burada donup kalırsın, Lucifer cin felan değildi demonda değil oku araştır gerçeği gör yarı melek yarı cin felanda değil. Görüntüsünün nasıl olduğunu bilemeyiz adınıda bilemezsin sana şimdi buraya, Lucifer'in en az 15-20 tane ismini sayarım hepsi farklı farklı dinlerin öğretisindeki taktıkları isimler.

Suqernatural

Kayıtlı Üye
ben müslümanım hiç kuran okumadım şimdi gidip incil okumak saygısızlık gibi.

Gerçek ismi iblis diğer isimlerinden biride lucifer cennete kullandığı isim iblisi annesi babası koydu

Cinler, iki bin yılı aşkın bir zamandan beri birbirleriyle savaşıp duruyorlardı. Birgün cinlerden bir ailenin bir çocuğu oldu. Annesi ve babası, çok sevindiler. Çünkü doğan oğulları, şimdiye kadar gördüklerine benzemiyordu. Hangi canlının şekline girse, onun en güzeli, göz kamaştıranı ve sevimlisi oluyordu. Daha küçüklüğünde akıl ve zekâ hususunda da gelmiş-geçmişlerden çok ileri olduğu anlaşılmıştı. Annesiyle babası, ona "İblis" adını takmıştı. O, bir cindi ve ateşten yaratılmıştı.
İblis, daha çocukken, yalnız cinlerin değil meleklerin de sevgilisi olmuştu. Melekler, ondan öylesine bir huzur almışlardı ki, Allah'ın izniyle sık sık uğrayıp onun terbiyesiyle ilgilendiler. İblis, yaşı ilerleyince meleklerin tebliğine iman edip Allah'ın varlığını ve birliğini, cinlere gönderilen peygamberleri tasdik etti. Adeta melekleşti. Melek hasletli bir hâl alması, onu büsbütün güzelleştirdi. Hemcinsleri olan cinlerin birkaç bin seneden beri yapageldikleri savaşları durdurmaya çalıştı. Fakat her defasında başarısız oldu.
Cinler, her meselelerini ona getirir, İblis de adâletle çözerdi. Cinler, ona artık "İblis" yerine "Hakem" diyorlardı. Melekler, dayanamadılar ve Allah-u Teâla'ya onu kendi aralarına alması için yalvardılar. Allah-u Teâlâ da onu yukarıya aldı. Kendisine cennetlerin muhâfızlığını ve hazinedârlığını verdi. Cennet'teki lakâbı, "Azâzil"di. Göklerde de geziniyordu ve oradaki lakâbı da "Haris" oldu.
İblis, Allah'a engin kulluğunun karşılığını -diğer cinlerin cezâlandırılmasına karşın- böyle gördü. Melekler, ona hürmet ediyorlardı. Dilediği zaman yeryüzünde, dilediği zaman gökyüzünde, dilediği zaman da cennetlerde kalıyordu. Fakat içi huzursuzdu ve hemcinsi olan, ateşten yaratılmış cinlerin savaşları durmadıkça da bu huzursuzluğu asla geçmeyecekti.
İblis, bin yıla yakın bir zaman, barışı sağlamak için çalıştı. Fakat elinde iman etmiş olan bir avuç mü'mim cinle hiçbir şey yapamadı. Sonunda onların cezalandırılmadan yola gelmeyeceklerini anlamıştı ve Allah'a dua etti. Allah-u Teâlâ, İblis'in isteğini yerine getirdi ve emrine meleklerden bir ordu verdi. İblis, bu ordularla, birbirleriyle savaşmakta olan cinlerin üstüne yürüdü ve pek çoğunu öldürdü. Kurtulabilenler, adalara, çöllerin tenhâ yerlerine sığındılar. Pişman olmuşlardı; fakat iş işten geçmişti.
Hiç akla gelmeyen bir arzu, İblis'in göğsünü doldurup sıkmış, karartmıştı. Artık eskisi gibi o güzel, sevimli, kulların melek hasletli olanı değildi. Hiç kimseye açılmamış, fakat (kazandığı bu zafer yüzünden) kendisine ululuk vehmetmiş ve için için Allah'ın rahmâniyet vasfını inkâr etmişti. Nefsini bir türlü yenemiyor, adalara ve çöllere dağılan cinlere ilâh olmak istiyordu.
İblis'in bu ululanmasından yanında olan diğer meleklerin haberi yoktu. Fakat Allah-u Teâla, şüphesiz ki (onun kalbinden geçenleri) biliyordu. Çünkü O, Yaratan'dı. Kendisine gizli olan hiçbir şey yoktu ve olamazdı da. Allah, topraktan Hz. Âdem'i yarattı ve yarattıklarının en şereflisi olarak buyurduğu Âdem'e meleklerin hürmet secdesi etmelerini emretti. Melekler, derhal Âdem'e secde ettiler ve Allah'ın emrini yerine getirdiler.Fakat İblis, Allah'a karşı geldi ve secde etmeyi kabul etmedi. "Ben, kuru bir çamurdan sûretlenmiş, bir balçıktan yarattığın insan için secde edeyim diye var olmadım." dedi. Cenâb-ı Hak, şöyle buyurdu: "O halde çık buradan. Çünkü sen, artık kovulmuşlardansın. Hiç şüphesiz cezâ gününe kadar lânet, senin üzerinedir." İblis, "Ey Rabbim", dedi. "Öyleyse bana (insanların) kabirlerinden kaldırılacakları güne kadar mühlet ver." Allah-u Teâlâ, buyurdu ki: "O halde sen (Allah katında) mâlum olan (bir) zamanın gününe kadar geciktirilenlerdensin." İblis, "Ey Rabbim, beni azdırdığın şeye (rahmetinden uzaklaştırmana) mukâbil, ben de andolsun, yeryüzünde onlara günahları herhalde süsleyeceğim. (Günahları kendilerine hoş göstereceğim.) Onların hepsini, muhakkak toptan azdıracağım. Ancak onlardan ihlâsa erdirilmiş kulların müstesnâ" dedi. Allah-u Teâlâ, buyurdu ki: "İşte bu, bana göre (hak ve lâyık) olan bir yoldur. Benim kullarımın üzerinde senin hiçbir tahakkümün (yaptırımın) yoktur.Meğer ki azıp sana tâbi olanlardan olsun. Şüphesiz ki onların (sana tâbi olanların) tümüne vaad olunan yer, Cehennem'dir.

Burada iblis(şeytan) ında melekler sınıfına dahil edildiğini ancak meleklerden müstesna olarak ademe secde edilmediği ayeti beyan edilmiştir.

Demir.D

Banlı Kullanıcı
Sayın Süpernatural

Flood yapmayı kesin artık burası chat sitesi değil yav.

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Lucifer kilisenin yakıştırdığı bi isim sabah yıldızının adı iblis ismide müslümanlıkta geçer şeytan ismide buna dair, Albız, Mara, Seth, Loki, Satan, Satanas, Satanus, İblis, Şeytan, Lucifer, Karanlıklar Prensi, Tagut, Seitan, Melek Tavus, Ehrimen, Baphomet, Erlik hangisi onun gerçek ismi hepsi farklı dinlerin öğretisinde takmış olduğu isim asla onun ismini bilmez hiç kimse hala, Lucifer'ın bi cin olduğunu iddaa ediyorsun git biraz gerçek şeyler oku bana karşı gerçek şeyler yaz ben kur'anı 1 kere bile okumadım neden ayıp olsun müslümansınız incili okuyunca ayıp oluyor yani, Cennette anne babasımı koydu lucifer'ın annesi babası kimdi bu bilgilerin bi kaynağı varmı doğru olduğuna dair bi belge kanıt varmı hayır yok varolmayan hayali cennetten nasıl kovdu iblis'i tanrın kovamadı çünkü öyle bi cennet yoktu.

67890

Banlı Kullanıcı
Syn supernatural incil okumak kötü birşeymi incil değiştirildi demişsiniz ve sanki kötü birşey gibi incil okuyacağıma kur'anı-kerim okurum demişsin biri gelir kur'an-kerimde yazan şeyler yalan yanlış diye birşey der burada donup kalırsın, Lucifer cin felan değildi demonda değil oku araştır gerçeği gör yarı melek yarı cin felanda değil. Görüntüsünün nasıl olduğunu bilemeyiz adınıda bilemezsin sana şimdi buraya, Lucifer'in en az 15-20 tane ismini sayarım hepsi farklı farklı dinlerin öğretisindeki taktıkları isimler.
müslümanlar diğer inançlar hakkında her türlü eleştiri yaparlar. başka inançtan biri kalkıp bir eleştiri yapsa kıyameti koparırlar.
hristiyanlar en azından insanlara incil hakkında rahatça konuşma hakkı veriyor.
kendi inançlarıyla ilgili bazı belgeseller araştırmalar yapıyorlar.hatta hz isa diye birinin yaşamadığına dair bir belgeselleri vardı.
bizde öyle bir belgesel yapılacak sonuçlarını düşünemiyorum bile.

Suqernatural

Kayıtlı Üye
Öldükten sonra gerçeği hep birlikte göreceğiz.

müslümanlar diğer inançlar hakkında her türlü eleştiri yaparlar. başka inançtan biri kalkıp bir eleştiri yapsa kıyameti koparırlar.
hristiyanlar en azından insanlara incil hakkında rahatça konuşma hakkı veriyor.
kendi inançlarıyla ilgili bazı belgeseller araştırmalar yapıyorlar.hatta hz isa diye birinin yaşamadığına dair bir belgeselleri vardı.
bizde öyle bir belgesel yapılacak sonuçlarını düşünemiyorum bile.

Kuranda yanlış bir ayet gerçekleşmemiş bir olay söyle kıyamet nezaman kopacağına hangi olaylar olacağına dair herşey var yazanların hepsi gerçekleşiyor ben incili kötülemiyorum onuda allah yolladı ama sonradan değiştirdiler işlerine gelenleri yazdılar şuan okuğun incil nekadarı değiştirildi bilmem. ve h.z isa yaşamadığına dair bir belgesel yok varsada hangi imansız yapmış bilmiyorum o yapan kişi zaten müslüman olduğuna emin değilim h.z isa da peygamberdir kıyamete yakın gelicek ve ben tanrının oğlu değilim sadece peygamberim dicek müslüman ve h.z mehdinin arkasında namaz kılacak hristiyanları müslümanlığa geçtiricek dünyada 1 tane hristiyan kalmıcak hertürlü hadis ayet vere bilirim ve incili kötüleyen yok

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Syn suqernatural burası chat forumu değil parapsikoloji platformu sosyal ağdan mesajlaşmıyorsunuz ve herkese hakaret ediyorsunuz sen hala kural ve şeriatlarla yaşamaya devam et, öldükten sonra asla varolmayacak hayali cennete gider meleklerle takılırsın belki günah işlediğin için cehenneme gidersin lucifer ile konuşursun böyle bi imkanın olur, syn gökyüzünden hıristiyan değilim.

dexter

Elit Üye
Sevgili suqernatural;

"Flood"un anlamı; yazdığınız mesaja yorum gelmeden ard arda yorum yazmanız durumudur. Flood konu da yorum kirliliğine sebep olur. O sebeple yazmak istediklerinizi tek mesajda yazmanız gerekir.

Site de flood yapmak yasaktır.
Ayrıca yazı fontu ve rengi konusunda da sizi uyarmıştım .
Lütfen üye olurken kabul ettiğiniz kuralları tekrar okuyunuz . http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=15154
Yukarda kocaman "site kuralları" diye bir link var. Hem üye olurken okuyorsunuz hem de en başa linki konuluyor, okumanız için. Neden okumuyor görmüyor kimse ?

İyi Forumlar.

67890

Banlı Kullanıcı
öyle bir şey demedim yada şöyle söyliyeyim konu sen değildin.genel konuştum.hristiyan olsanda farketmez.benimde dinim yok nolucak şimdi:D

Suqernatural

Kayıtlı Üye
Syn suqernatural burası chat forumu değil parapsikoloji platformu sosyal ağdan mesajlaşmıyorsunuz ve herkese hakaret ediyorsunuz sen hala kural ve şeriatlarla yaşamaya devam et, öldükten sonra asla varolmayacak hayali cennete gider meleklerle takılırsın belki günah işlediğin için cehenneme gidersin lucifer ile konuşursun böyle bi imkanın olur, syn gökyüzünden hıristiyan değilim.

Asla var olmuyacak hayali cennet mi ?

Suqernatural

Kayıtlı Üye
Sevgili suqernatural;

"Flood"un anlamı; yazdığınız mesaja yorum gelmeden ard arda yorum yazmanız durumudur. Flood konu da yorum kirliliğine sebep olur. O sebeple yazmak istediklerinizi tek mesajda yazmanız gerekir.

Site de flood yapmak yasaktır.
Ayrıca yazı fontu ve rengi konusunda da sizi uyarmıştım .
Lütfen üye olurken kabul ettiğiniz kuralları tekrar okuyunuz . http://www.gizlimabet.com/showthread.php?t=15154
Yukarda kocaman "site kuralları" diye bir link var. Hem üye olurken okuyorsunuz hem de en başa linki konuluyor, okumanız için. Neden okumuyor görmüyor kimse ?

İyi Forumlar.

kopyala yapıştır yapıyorum kendilğinden siyah oluyor ben yapmıyorum. özür dirm

dexter

Elit Üye
suqernatural ve umut3431 nickli üyemiz;
Çift hesap almak yasaktır.
Sitemizde çift hesaplı üyeleri ip adreslerinden takip ediyoruz. Kendinizi zeki sanıyorsunuz sanırım, Kendi yorumlarınızı beğenerek destek görmeye çalışıyorsunuz, fakat sizin gibi o kadar çok üye varki böyle yapan, bu durumlara alıştık artık. Üyeliğiniz en kısa zamanda silinecektir.

Requiem For A Dream

Kayıtlı Üye
Burada neden bana hakaret ediyorsun ki müslümanlık tek gerçek dinmi? satanist olduğum her halimden bellimi evet satanist'im belki burada her dinden adam var paganı var ateisti var deisti var teisti var genelleme yaptırtma bana, İnsanlar ölümden sonrası hakkında hiç birşey bilmedi sadece uydurulan yalanlar hariç ve kutsal kitaplarda geçenler ne iyilik yapıp girebileceğin bi cennet var nede kötülük yapıp girebileceğimiz bi cehennem var önünüzü görmenizi tavsiye ederim gerçek şeyler okuyup bana öyle yazmanızı öneririm, Tenini ekmek parası için satanı recmetmeyi emreden allahın tanrın her neyse iyileri iyisi olan bi tanrı değilmidir kendiside kötü, Evet ben varolmayan hayali cehenneme gideceğim yanıcağım acıyı hissedecem ne yazıktır ki bu kural ve şeriatlere 4 elle sarılanlar koyundur güdülmekten memnun olanlar neyse ben daha yazmıyacağım çünkü burada müslümanlar her dini eleştirir ama biri gelip müslümanlığı eleştirdiğinde ortalığı yaygaraya verirler parapsikoloji platformunda her dinden adam ben siteye üye olurken '' Sadece müslümanlar girebilir diye birşey okumadım. ''

Suqernatural

Kayıtlı Üye
Burada neden bana hakaret ediyorsun ki müslümanlık tek gerçek dinmi? satanist olduğum her halimden bellimi evet satanist'im belki burada her dinden adam var paganı var ateisti var deisti var teisti var genelleme yaptırtma bana, İnsanlar ölümden sonrası hakkında hiç birşey bilmedi sadece uydurulan yalanlar hariç ve kutsal kitaplarda geçenler ne iyilik yapıp girebileceğin bi cennet var nede kötülük yapıp girebileceğimiz bi cehennem var önünüzü görmenizi tavsiye ederim gerçek şeyler okuyup bana öyle yazmanızı öneririm, Tenini ekmek parası için satanı recmetmeyi emreden allahın tanrın her neyse iyileri iyisi olan bi tanrı değilmidir kendiside kötü, Evet ben varolmayan hayali cehenneme gideceğim yanıcağım acıyı hissedecem ne yazıktır ki bu kural ve şeriatlere 4 elle sarılanlar koyundur güdülmekten memnun olanlar neyse ben daha yazmıyacağım çünkü burada müslümanlar her dini eleştirir ama biri gelip müslümanlığı eleştirdiğinde ortalığı yaygaraya verirler parapsikoloji platformunda her dinden adam ben siteye üye olurken '' Sadece müslümanlar girebilir diye birşey okumadım. ''

allah peygamber kuran yok dersin herhangibi bir cin veya farklı bir musallat durumunda nas felak ayatel kürsi okursun.
Cennet safı 50 saftır bunun 25i müslümanlardan oluşuyor eski hristiyanlar'dan inananlarda cennete giricek diğer hangi dinler var bilmiyorum. uzunluğu bilinmiyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...