Kutsal Evlilik

hekate22

Kayıtlı Üye
9
Sevgili cathrine! Sizin anlama haliniz doğrudur. Ve bu anlama halleri içindir o yazım.

Bu konuyu gerçekten majisyen bir ağbi ve iki abla ile çalışıyoruz. Herşeyi bilimsel olarak ele almaları, herkesin anlayabileceği bir husus değildir; ogrenmeye çalışıyorum ve bana anlatmaya çalışıyorlar, anlayabildiğim kadar. Ben anlamak icin bu yoldayım. Yolun dikenlerine zaten hazırız, yılmadan. Bunu benden başka yaşayan yokmuş; ben demiyorum öyle denildi.

Size kısaca yazmaya çalışıcam derslerden:
" Evrende her şey dört elementten olduğu söylenir. Bu dört unsur, sıcaklık, kuruluk, ıslaklık ve soğukluktur.
Ateş; sıcak ve kurudur.
Hava; sıcak ve ıslaktır.
Su; soğuk ve ıslaktır.
Toprak; soğuk ve kurudur.

Dört unsuru sembol olarak ele alan iç " ezoterik" simyacilara göre fiziksel "plan"in; Ateş, mantal planin sembolüdür. Tradisyonların çoğunda dört unsur değerlendirildiğinde en üste ya da en süptil olarak gösterilen ATEŞ tir, En Aşağı daki ya da en kaba olanı TOPRAK'tir. Bu tür derecelendirme ye bağlı olarak, genellikle, dört unsur içinden Ateş, Ruhu; Hava ve su süptil " plan"ları ; Toprak; fiziksel ortamı simgeler. Kabala kitabı Seferitsire' ye göre Evren, çeşitli elemanların aracılığıyla Yüce bir Varlıktan tezahür etmiştir.
Bu elemanların ilki, Tanri'nin ışıksal varlığı olan Ateştir.
Ikinci eleman bu Yüce ışıktan çıkan Ruh'tur, yani sembolü olan Hava'dır . Üçüncü sü Su'dur ve hidrojen bileşimidir.

Hava; o gece kelimelerin yok olduğu anda sadece kalan nefestir ve o nefes yasamsal dünyada alınan nefesten farklıydı...yanma, sıcaklık yani ATEŞ Tanrının ışıksal varlığıydi, yüce ışıktan çıkan Ruh.
vs.vs. sağolsun hocalarıma bana bunu dusunmemi söylediler ve düşündüm Elementi ruhumda hissederek ve bütünleştirerek. Diger ikisi bunu daha hafifiydi. Ve kendime şöyle dedim. " zoru atlattım, çünkü tekrar kaldıramazdım. delirirdim. " diğer ikisi sanki ilkini daha iyi anlamam için bir özetti. Ve ben Tanrıma tesekkur ediyorum. Bir insana cerileceken güzel duyguyu yaşadım. Yüreğim has olan sevgi ve Aşkı öğrendi....ve ritüelimi kendu özgün halimle yapıyorum. Çünkü sonradan edinilen şeyler değil, doğuştan gelen.

Umarım bu özetlenmiş yazı size biraz öğretici olabilir. Bende öğreniyorum. Ki bu yolda bilgelerin dediği gibi, çukur ve dikenler de olacaktır...ve hedefime kilitlenir, umursamadan yola devam ederim. Bunlar birer sınavdır çünkü...
Bu yazı bana hazırlandı, gönderildi ve düşünmem istendi. Kimseden üstün olduğumu kabul etmiyorum ama farklı olduğumu biliyorum. Daha çok öğrenecek şeyler var.

Umarım aynı şeyi yaşarsın. Buna inan, kendini daha güçlü ve iç gözünün açıldığını hissedersin. Sanki seni hem sende , hem senin dışın da olanın himayesini ve güçlü korumasını hissedersin.

hekate22

Kayıtlı Üye

Sevgili cathrine! Sizin anlama haliniz doğrudur. Ve bu anlama halleri içindir o yazım.

Bu konuyu gerçekten majisyen bir ağbi ve iki abla ile çalışıyoruz. Herşeyi bilimsel olarak ele almaları, herkesin anlayabileceği bir husus değildir; ogrenmeye çalışıyorum ve bana anlatmaya çalışıyorlar, anlayabildiğim kadar. Ben anlamak icin bu yoldayım. Yolun dikenlerine zaten hazırız, yılmadan. Bunu benden başka yaşayan yokmuş; ben demiyorum öyle denildi.

Size kısaca yazmaya çalışıcam derslerden:
" Evrende her şey dört elementten olduğu söylenir. Bu dört unsur, sıcaklık, kuruluk, ıslaklık ve soğukluktur.
Ateş; sıcak ve kurudur.
Hava; sıcak ve ıslaktır.
Su; soğuk ve ıslaktır.
Toprak; soğuk ve kurudur.

Dört unsuru sembol olarak ele alan iç " ezoterik" simyacilara göre fiziksel "plan"in; Ateş, mantal planin sembolüdür. Tradisyonların çoğunda dört unsur değerlendirildiğinde en üste ya da en süptil olarak gösterilen ATEŞ tir, En Aşağı daki ya da en kaba olanı TOPRAK'tir. Bu tür derecelendirme ye bağlı olarak, genellikle, dört unsur içinden Ateş, Ruhu; Hava ve su süptil " plan"ları ; Toprak; fiziksel ortamı simgeler. Kabala kitabı Seferitsire' ye göre Evren, çeşitli elemanların aracılığıyla Yüce bir Varlıktan tezahür etmiştir.
Bu elemanların ilki, Tanri'nin ışıksal varlığı olan Ateştir.
Ikinci eleman bu Yüce ışıktan çıkan Ruh'tur, yani sembolü olan Hava'dır . Üçüncü sü Su'dur ve hidrojen bileşimidir.

Hava; o gece kelimelerin yok olduğu anda sadece kalan nefestir ve o nefes yasamsal dünyada alınan nefesten farklıydı...yanma, sıcaklık yani ATEŞ Tanrının ışıksal varlığıydi, yüce ışıktan çıkan Ruh.
vs.vs. sağolsun hocalarıma bana bunu dusunmemi söylediler ve düşündüm Elementi ruhumda hissederek ve bütünleştirerek. Diger ikisi bunu daha hafifiydi. Ve kendime şöyle dedim. " zoru atlattım, çünkü tekrar kaldıramazdım. delirirdim. " diğer ikisi sanki ilkini daha iyi anlamam için bir özetti. Ve ben Tanrıma tesekkur ediyorum. Bir insana cerileceken güzel duyguyu yaşadım. Yüreğim has olan sevgi ve Aşkı öğrendi....ve ritüelimi kendu özgün halimle yapıyorum. Çünkü sonradan edinilen şeyler değil, doğuştan gelen.

Umarım bu özetlenmiş yazı size biraz öğretici olabilir. Bende öğreniyorum. Ki bu yolda bilgelerin dediği gibi, çukur ve dikenler de olacaktır...ve hedefime kilitlenir, umursamadan yola devam ederim. Bunlar birer sınavdır çünkü...
Bu yazı bana hazırlandı, gönderildi ve düşünmem istendi. Kimseden üstün olduğumu kabul etmiyorum ama farklı olduğumu biliyorum. Daha çok öğrenecek şeyler var.

Umarım aynı şeyi yaşarsın. Buna inan, kendini daha güçlü ve iç gözünün açıldığını hissedersin. Sanki seni hem sende , hem senin dışın da olanın himayesini ve güçlü korumasını hissedersin.
imla hatalarımdan dolayı kusura bakmayın. Biraz acele yazdım, çünkü spor saatim geldi🙂

Alex06

Kayıtlı Üye
..... bahsettikleri reel hayatta yaşadığımız yoğun aşka benzemiyor mu?İkiyken bir olma hali...yine benim ddediğime geliyor ama siz başka bir halden bahsediyorsunuz...
Evet reel hayatta yaşanan yoğun aşk. Reel aşk içinde ne barindiriyorsa hepsini barındırıyor arkadaşımızın anlattıkları. Reel aşkın da ruhani bir tarafı elbet var. Ama sadece bir tarafı küçücük bir parçası .
Ruhani aşk bir olma durumu birlik bilinci burada anlatilan deneyimden bambaşka bir şey.
En el Hak bilincine gelen zaten anlatmıyor hislerini çünkü tanımlayamayacagini söylüyor.

hekate22

Kayıtlı Üye
Evet reel hayatta yaşanan yoğun aşk. Reel aşk içinde ne barindiriyorsa hepsini barındırıyor arkadaşımızın anlattıkları. Reel aşkın da ruhani bir tarafı elbet var. Ama sadece bir tarafı küçücük bir parçası .
Ruhani aşk bir olma durumu birlik bilinci burada anlatilan deneyimden bambaşka bir şey.
En el Hak bilincine gelen zaten anlatmıyor hislerini çünkü tanımlayamayacagini söylüyor.
Benim yaşadığımı yandaşınızmı ? Ben yaşadım ne olduğunu anlamadım ve anlatamadım. Sanki siz benim yerime yaşadınız anlatıyorsunuz...enteresan. o halde, yüzü dahi görünmeyen ve yarı saydam gibi olan bir silüetin ne olduğunu yada ne olabileceğini bana söylerseniz öğrenmiş olurum.

Alex06

Kayıtlı Üye
....... yüzü dahi görünmeyen ve yarı saydam gibi olan bir silüetin ne olduğunu yada ne olabileceğini bana söylerseniz öğrenmiş olurum.
Ne olduğunu söyleyemem bilmiyorum ama ne olmadığını söylerim çünkü biliyorum. Benim okuduğum çalıştığım alan olan tasavvuf ya da kutsal evlilik deneyimi değil anlattığıniz.
Bu konuyu gerçekten majisyen bir ağbi ve iki abla ile çalışıyoruz. Herşeyi bilimsel olarak ele almaları, herkesin anlayabileceği bir husus değildir; ogrenmeye çalışıyorum ve bana anlatmaya çalışıyorlar,
Zaten bunun ne olduğunu size agbiniz ablaniz söylemiş. Burada neden nedir diye niye soruyorsunuz? Ya soylediklerine ikna olmadiniz yada deneyiminizin takdir görmesini istiyorsunuz .
Bunu benden başka yokmuş; ben demiyorum öyle denildi.
Bu kadar ozelse her yerde anlatmayın.Bir an önce konuyu kapatın. Gerçi artık çok geç. Anlattıniz artik. bu deneyim bir daha çok zor yaşanır hatta yaşanmaz bence. Gelişebileceğiniz bir alani kendi ellerinizle yok ettiniz.

hekate22

Kayıtlı Üye
Ne olduğunu söyleyemem bilmiyorum ama ne olmadığını söylerim çünkü biliyorum. Benim okuduğum çalıştığım alan olan tasavvuf ya da kutsal evlilik deneyimi değil anlattığıniz.

Zaten bunun ne olduğunu size agbiniz ablaniz söylemiş. Burada neden nedir diye niye soruyorsunuz? Ya soylediklerine ikna olmadiniz yada deneyiminizin takdir görmesini istiyorsunuz .

Bu kadar ozelse her yerde anlatmayın.Bir an önce konuyu kapatın. Gerçi artık çok geç. Anlattıniz artik. bu deneyim bir daha çok zor yaşanır hatta yaşanmaz bence. Gelişebileceğiniz bir alani kendi ellerinizle yok ettiniz.
Kutsal evlilik olduğunu zaten iddia etmedim 1.

Muhalefet olma alışkanlığı olan kişilerle işim olmaz ve ciddiye de almam, malûm iş şehvete kadar geldi 😁 2.

Bir iki arkadaşa istinaden yazılmış bir cevap dı söz verdim; geçmiş yazılara bakın. Sine de sormadım; bir iki kişi olaya hemen sarktınız...malûm belli.

Zaten ileri konularda ne söyleyebilirsiniz ki! oda belli biraz geri çekilin bari... bir şehvet, bir de adı her ne ise bilmiyorum iblis gibi birseyle ilişki çıktı...zihninizin yaşadığı yerlere bakın ve susun bence artık...Ama susmayın
Alacak olanın alması gereken bilgiler vardır. Hepimiz bazıların vesilesiyle iyi kötüyü öğreniyoruz.

Okuyup çalıştığınız konuya muaffak olamamak bilgi hammallğıdır, bilmeyi yaşamakla bir tutarlar.

Taktir kelimesi, tekrar aynı egosal savunma sisteminde bulundunuz bakın!...neyin taktirini bekleyeyim konuyu buraya getirip mundarladiniz demeliyim ama hayır, kendinizi mundarluyorsunuz.

ben öğrenmek ve öğrendiğimi almak isteyenle paylaşma arzusu duyan biriyim.

Belki sizden de birşey alabilirdim yada siz de benden. Insani gelişimin yolu budur. Evet, konuda sorularıma cevap aldığım hoca yada hocalar cevabi verdi ve ben onu da paylaştım! Kime? Size mi?
Soruyorum...sizemi...muhalif cevap için....dedikte....bekliyorsunuz....

Düşünün bayım....sizde düşünün...
Yine de çalıştığınız konu hakkında paylaşımınız olursa memnuniyetle okurum. Alaycılık kimseye birşey kazandırmaz. Sadece kendi şahsiyetini görünür hale getirir...

Kimi olduğu özüyle yoluna devam eder, kimi ise kendini daha yükseğe dönüştürmeye çalışarak.

Malûm, yazınızı nasıl sonuçlandırdınız adeta negatif kokuyor. Ister şehvet deyin ister iblizi varlıkla ilişki; tanrı yardımcınız olsun.

Hiç birşey yıkılmadı, çünkü niyet belli zikir belli. Ben ne çalıştığımı biliyor ve yardımı görüyorum. Çünkü farklı lâboratuvarlar dolaşıyor, neticeleri sayfamda paylaşıyorum. Teşekkür ederim🙂

Bu arada iblisiz ve şehvetsiz yazılarıma devam edeceğim; her ne kadar bu kavramlar araya sokulsa da....Yönetici izin verdiği sürece...

Belki biraz üslubum ağır olmuştur ama sizin kullandığınız kelimeler yanında olması gerekendir; yine de özür dilerim.

Alex06

Kayıtlı Üye
..... ,.......öyle iki kez oldu...nedir neden?
Nedir neden diye sorulunca insan cevap veriyor
Ama hep uzun ve zayıf bir fiziği vardı ve parlak sayılan teni...hala merak ediyorum nedir. Neden. ..
Soru tekrar sorulmuş.

Hiç bir şekilde aşağılayıcı küçük düşürücü bir paylasimim yok. Deneyiminizle ilgili direkt bir yorumum yok. Kutsal evlilik ya da en el Hak kavramında ne vardır ne yoktur sadece onu yazdim. Yazdığım yorum hoşunuza gitmedi. Karşılığında bana çirkin sözler yazdınız.
Belki biraz üslubum ağır olmuştur ama sizin kullandığınız kelimeler yanında olması gerekendir; yine de özür dilerim.
Dolayısıyla ben özrü kabul etmiyorum.

Bir daha yazmayacağım sadece son olarak şunu yazmak istiyorum. Bu konularla ilgili danistiginiz fikir aldığınız kişilere dikkat edin, insanlardan zarar görmeyin çünkü hayat çok acımasızdır. Hayatın acimasizligina hiç bir maji çare olmaz.

Son düzenleme:

hekate22

Kayıtlı Üye
Acim

Soru tekrar sorulmuş.

Hiç bir şekilde aşağılayıcı küçük düşürücü bir paylasimim yok. Deneyiminizle ilgili direkt bir yorumum yok. Kutsal evlilik ya da en el Hak kavramında ne vardır ne yoktur sadece onu yazdim. Yazdığım yorum hoşunuza gitmedi. Karşılığında bana çirkin sözler yazdınız.

Bir daha yazmayacağım sadece son olarak şunu yazmak istiyorum. Bu konularla ilgili danistiginiz fikir aldığınız kişilere dikkat edin, insanlardan zarar görmeyin çünkü hayat çok acımasızdır. Hayatın acimasizligina hiç bir maji çare olmaz.
acımasızlığı ve alaycılığı burada görüyorum ve bende bir okadar tavır alıyorum. Özgürümü de geri alıyorum, üstelik sizin bir özür bpr

Soru tekrar sorulmuş.

Bir daha yazmayacağım sadece son olarak şunu yazmak istiyorum. Bu konularla ilgili danistiginiz fikir aldığınız kişilere dikkat edin, insanlardan zarar görmeyin çünkü hayat çok acımasızdır.

Soru tekrar sorulmuş.

Demagoji yapmayın, burdakiler de bazıları aptal değil. Yorumunuzu yaptınız teşekkür ettim, sonuç da bende bilmiyorum ki bunu diğer cevaplarda açıkladım ama yorumunuzu değiştirip şehveti koydunuz ortaya, ortağınız iblisle ilişki dedi siz arkasından şehvet dediniz. Absoluth mu nedir adı neyse, daha öncede taşı ilk atan olmuşdu arkadan bir takipçi çıkıyor sözleşmiş gibi....kopleksiniz beni hic ilgilendirmiyor. Kullandığınız o cirkin kelimelere rağmen ben özür diledim , kabul etmedin.......isterkabul et , ister etme zaten o özrü haketmedin. O iğrenç kelimeleri kullanacak kadar rahat ve arsızlık kolay görülecek şey değil.....şehvet ve iblis ile birlik....😅😅😅
Sizden daha acımasızlık nasıl olur gerçekten merak ettim. Hem bu cümleleri arkadaşınla bana karşı kullaniyor hemde beni acımasızlığa karşı uyariyorsun.....
Bayım, kötülüğe karşı bende atakliyim ama kimseye karşı boyle kelimeler kullanmam ve kimi de gülüyor... birseyin eksikliğini mi yaşıyorsunuz, söylediğiniz seyle ilgili 😅büyük ihtimal. Rüyalarım hayallerim temiz ki sizin bilip bahsettiğiniz şeye anlam veremedim.

Son yazımdır ve noktadır.

hekate22

Kayıtlı Üye
KUTSAL EVLILIK

Içinde tanrı ruhunun farkına varan insan kendini bilecektir veya kendini bilen kişi içindeki tanrı ruhunun farkına varacaktır. Içindeki tanrının ruhu ile ruh olan tanrinin kovuşmasını ya da birleşmesini gerçek evlilik olarak gören gnostiklere göre; gercek tanrı ( yada ruhu ) erkeği veya güveyi temsil ederken, tanrıdan bir parça olan içindeki tanrı ruhunu aramaya koyulan insanda tanrı ruhunu kavuştuğu anda gelin olmaktadır; içindeki tanrı ruhunu bulduğu anda kişinin tanrılaştığını öne süren, tanrının bütün ruhu ve kişideki payının ( (bedene girmiş tanrının paraça ruhunun) karşılaştığı veya birleştiği anda da düğün yapıldığını belirten gnostikler; tanrısal ruhların birliğini ifade zifaf odasıyla ilgili çok ayrıntılı mitler ve motifleri oluşturmuş, insanın tanrılaşması ya da gnisise ulaşması hedefine kutsal evlilik yoluyla erişmek istemişlerdir. Incillerin pek çok yerde isa'yi damat olarak tanıtmasına, paul'un de kilise ve cemaatini Isa'nin karısı kılmasına rağmen; hristiyanlıkta, cinsel birleşmenin insan ruhunu kirletmesi içeriğindeki paganist kaygılarının dışında, özellikle paganlar ve gnostikler tarafından çok ayrıntılı kılınmış tanrıyla (isa'yla) izdivaca girme motiflerine tasvirlerinde ve dogmatik açıklamalarında pek yer verilmemiştir.
Böyle olduğu halde, hiç cinsel ilişkiye girmeme (Bekaret ) yoluyla saf kılınan ruhların isa'ya aranması ideali; ruhsal saflığın kesin ifadesi haline gelerek, hristiyan cemaatinde daima ruhsallığa geçişin temelini oluşturmuştur. Isa'nin çarmıhta öldürülen bedeni aracılığıyla bütün isa taparlarının, Yahve' nin yasasından özgür kılındığını , ruhsallık yoluna girerek ve doğal benliğin denetiminden çıkarak beden ile nefislerini öldürmelerinin kaçınılmazlığını vurgulayan Paul'ün isa gibi bedenini kurban olarak sunamayan dolayısıyla nefsini öldüremeyen bedenseller için evliliği gerekli görürken, kendini kurban olarak sunup böylece kefaretini ödeyip karşılığında tanrının ruhunu alır.

SONUÇ

Her insanın bebenine ekilen tanrı tohumunun (gerçek tanrı ruhunun) farkina varan kişinin, kendi içinde çıktığı ruhani yolculuk sonrasında gerçek tanrıya kavuşmasıyla ruhların birleşmesi gnostik terminolojisinde Kutsal Evlilik olarak adlandırılmaktadır.

Dini kesitlerden ve düşünürlerden verilen örnekler farklı yollarla karşımıza çıkabilir , ki şöyle de bir örnek vardır; kişinin eril ve dişil yanının birleşmesi, kaynaşması için de Kutsal Evlilik denir. Ilahi birliğe gelmek olarak alınıyor. Ruhani olgunluğun, birliğin kavuşumuna varmaktır. Aşkın; deliliğin sınırına varıp, güçlüyse o sınırdan dönmektir.
Kutsal Evlilik - 2

Yorumlar

Gnostik Kutsal Evlilik.

1. Kundalini enerjisinin kuyruk sokumundan üçüncü göze yükselmesi. Eril dişil alanı dengeleme; buna da Kutsal evlilik denirmiş...

Kuyruk sokumundan yani Malkut'tan bilgiyi, bilinci yükseltip üçüncü göze çıkartmak yani yerden göre çıkartmak. Kutsal evlilik o zaman oluyor, yani Kutsal Kase oluyorsun. Bir erkekle kadının ilişkisi değil. Kendi bedeninin iç simyası...

" üçüncü çakradan kalbe" de bir nevi.

Torus nefeslerinde olan için, kalpten organzm gibi bir şey. Tabii herkese göre değil..

Topladığım bunlar. Merdiven altı bilinçler değil.

Aramaya devam 😊

BaşakAkşamı

Banlı Kullanıcı
Kutsal Evlilik - 2

Yorumlar

Gnostik Kutsal Evlilik.

1. Kundalini enerjisinin kuyruk sokumundan üçüncü göze yükselmesi. Eril dişil alanı dengeleme; buna da Kutsal evlilik denirmiş...

Kuyruk sokumundan yani Malkut'tan bilgiyi, bilinci yükseltip üçüncü göze çıkartmak yani yerden göre çıkartmak. Kutsal evlilik o zaman oluyor, yani Kutsal Kase oluyorsun. Bir erkekle kadının ilişkisi değil. Kendi bedeninin iç simyası...

" üçüncü çakradan kalbe" de bir nevi.

Torus nefeslerinde olan için, kalpten organzm gibi bir şey. Tabii herkese göre değil..

Topladığım bunlar. Merdiven altı bilinçler değil.

Aramaya devam 😊
Bu konuyu biyerlerde okudum ve benzerini yaşadım. Açıkca pek adını koyamasam da yaşanması tecrübe edilesi bir deneyim. Daha saf bir aşk duygusu; anlatımı zor.

serkan dahlan

Kayıtlı Üye
benim bu yazıdan anladıgım bu kişi tanrıyla birleştigini onun parçasını kullandıgını idda etmiş ki öylebirşey olsa kahinat bu enerjiyi kaldıramaz çökerdi

@Absoluta Virtute bence bu kişi sizin mesajınızdaki incubus adı verilen şeytan gibi bir varlık tarafından kandırılıp enerjisi alınıp aklı bulandırılıyor

yazdıgınız şeyler aklın mantıgın kaldırabileceği şeyler değil siz diyosunzki ruhunuzu tanrıya gelin ettiniz sonra bir erkek enerjisi geldi soyundunuz ilişki yaşadınız mutlu oldunuz çok mutlu oldunuz yagmur yagdı ıslandınız vb

tassavufdada bunun yeri yok hatta yaşadıgınız şey tassavuda şöyle geçer bir kişi tassavuf da ego kibrini atmazsa ona bir şeytan musallat olur kanına girer kibriyle nefsiyle kendini tanrı zanedder küflete düşer

bir yerde dinlemiştim bu yukarda yazdıgım gibi bir hoca tassavufdaki ögrencisi demişki tanrı (Allah) dişimidir erkekmi oda sinirlenmiş kovmuş veya görmüyomusunuz 70 yaşında veya 50-60 yaşında tassavvuf yapmaya çalışan şeytanın kanına girip kız çocuklarına tecavüz edilmesi vs haberlerde bile var bu olaylar

en yüksek seviyeye geldim ben artık tanrıyım veya onla bütünleştim diyen her kimse en büyük küflete girmiştir kimse tanrı olamaz veya onla bütünleşemez bir varlıgın esaretine düşmüştür

itilafçı değilsiniz ne de kadim sırlara vakıfsınız tanrının gözünde sıradan kullarındansınız iyi günler dilerim

business woman

Kayıtlı Üye
benim bu yazıdan anladıgım bu kişi tanrıyla birleştigini onun parçasını kullandıgını idda etmiş ki öylebirşey olsa kahinat bu enerjiyi kaldıramaz çökerdi

@Absoluta Virtute bence bu kişi sizin mesajınızdaki incubus adı verilen şeytan gibi bir varlık tarafından kandırılıp enerjisi alınıp aklı bulandırılıyor

yazdıgınız şeyler aklın mantıgın kaldırabileceği şeyler değil siz diyosunzki ruhunuzu tanrıya gelin ettiniz sonra bir erkek enerjisi geldi soyundunuz ilişki yaşadınız mutlu oldunuz çok mutlu oldunuz yagmur yagdı ıslandınız vb

tassavufdada bunun yeri yok hatta yaşadıgınız şey tassavuda şöyle geçer bir kişi tassavuf da ego kibrini atmazsa ona bir şeytan musallat olur kanına girer kibriyle nefsiyle kendini tanrı zanedder küflete düşer

bir yerde dinlemiştim bu yukarda yazdıgım gibi bir hoca tassavufdaki ögrencisi demişki tanrı (Allah) dişimidir erkekmi oda sinirlenmiş kovmuş veya görmüyomusunuz 70 yaşında veya 50-60 yaşında tassavvuf yapmaya çalışan şeytanın kanına girip kız çocuklarına tecavüz edilmesi vs haberlerde bile var bu olaylar

en yüksek seviyeye geldim ben artık tanrıyım veya onla bütünleştim diyen her kimse en büyük küflete girmiştir kimse tanrı olamaz veya onla bütünleşemez bir varlıgın esaretine düşmüştür

itilafçı değilsiniz ne de kadim sırlara vakıfsınız tanrının gözünde sıradan kullarındansınız iyi günler dilerim
İtilafçı mı itirafçı mı?

rabbit.

Kayıtlı Üye
Bunu sizden başka yaşayan var o da benim.. her denilene inanmayın.
Bunu yaşadığımda daha küçüktüm, karşımda bir ışık ve ondan bana gelen ve benden ona akan muazzam bir sevgi tarif edilemez. Ben bunu sizin gibi adlandırmadım lakin, o an gördüğüm ya yüksek benliğim, ya bir meleğimsi enerji. Ama bu ben çok özel biri olduğumdan gerçekleşmedi, enerjim uyumluydu ya da o an uyumluydu. Şöyle bir şey söylemek ıstiyorum insanlar hep küçük tanrılardır derim, ruhumuza nefesi üfleyen kimdi? Ama bunu sana bana ayrı yapmadı herkesin içinde mevcut. Psişiklik ve bazı özel durumlar enerjinizle alakalı ya da bir amaç verilmesi ile. Bazıları aydınlanıp uyanıyor, bazıları dünyevi boyuta çok bağlı kaldığından göremiyor.

rabbit.

Kayıtlı Üye
Bu durumu yaşadığımızı sadece ''delilik''sınırına geldiğimizde mi anlıyoruz?Bu durumu yaşadığımızı nasıl fark edeceğiz ya da herkes yaşıyor m?Bu durum insanın tekamül etmesini sağlıyor herhalde....İlahi aşka vardıran bir kişi ile karşılaşırsak yaşıyoruz sanırım..Bu da ikiz ruhları hatırlatıyor bana...Ben anladıklarımı yazdım,daha da farklı olabilir tabii...Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.. @hekate22
Cathrine ikiz ruhları ben de araştırıyorum, araştırdığın kaynak tavsiyesi verebilir misin?

cathrine

Kayıtlı Üye
Cathrine ikiz ruhları ben de araştırıyorum, araştırdığın kaynak tavsiyesi verebilir misin?
Kaynak yok ama internette ,sosyal medyada bazı yazılar olursa okuyup araştırıyorum....Kendi deneyimlediklerime uyuyorsa ya da gelecekteki bazı döngülere işaret ediyorsa,kısaca uyumlanıyorsam bilgi ve eğlence amaçlı okuyorum...Asıl kaynak kendimiziz bence...Bütün ikiz alevler,ikiz ruhlar aynı döngülerden geçiyor....Benim katılmadığım şey,herkesin kendini seçilmiş gibi ''ikiz ruh ,ikiz alev''ilişkisinin sadece belirli kişilere özel olduğunun düşünülmesi...Hangi ilişki kendini kendinle yakınlaştırıyorsa ,kendinle ilgili büyük sorgulamalara sürüklüyorsa olumlu ya da olumsuz),hangi ilişki sana ayna tutuyorsa,karşı tarafı ve kendini keşfetmelere doyamıyorsan o ilişkide ''ruh ikizin''karşına çıkmış demektir...Zorlu oluyor,çünkü içinde büyük karmaşalar yaratıyor....Hem çok büyük uyumlanma hem de çok büyük zıtlaşmalar olabiliyor....İşte o yüzden sadece sevili ilişkisi değil,annen-baban,kuzenin,arkadaşın bu ilişki gibi bir ilişki yaşatıyorsa onlar da sayılır...Ama eril-dişil olarak yaşadığında daha zorlayıcı oluyor çünkü ''Mevlana ile Şems''gibi kişileri derinleştiren bir deneyime benzer duygular yaşatıyor...Bunu sadece örnek olarak verdim,onlar tarihten bilinen kişiler olduğu için...Herkesinki aynı yoğunlukta olmayabilir ama hemen hemen yakın....Bazı mecralarda ikiz alevlerin ,ikiz ruhların evlenmesinin ya da kavuşalarının zor olduğunu yazıyor...Öyle bir durum olduğuna inanmıyorum...Sadece bir taraf çok reddediyorsa süreci uzatıyor ama zaten aşırı inkar her zaman tersine dönüyor ve kişiler yine bir araya geliyor...Soruların olursa burada tartışıp konuşabiliriz,deneyimlerimizden yola çıkarak tabii ki...İnternette gezen bilgiler de yarı yarıya doğru geliyor,çünkü bu ilişkiyi deneyimleyenler ancak yazabilir bu metinleri...

Kitap tavsiyesi istersen de edebi ve spritüel olarak bazı tavsiyeler verebilirim:

Holly Bourne/Sen Benim Diğer Yarımsın

Ramtha/Eş Ruhlar

Kürşat Başar/Aklımda Hep Sen

Ahmet Hamdi Tanpınar/Huzur

Mehmet Rauf/Eylül

Bu kitaplar bilimsel değil ama duygusal olarak duygu çözümlemelerine ışık tutuyor...Hem eğleniyorsun hem de değerli eserleri keşfetmiş oluyorsun bir yandan da...