Kutsal Evlilik

hekate22

Kayıtlı Üye
Sayın yönetici, Kutsal Evlilik başlıklı konu açtım ve bir iki arkadaş da dahil konunun işlenmediğini farkettik. Benim hatalı uygulamam sonucu bir yanlışlık olduğunu düşündüm; yoksa Gnostik bir yazı oluşuyla ilgili olabilirmi? Bunun açıkca ne oldugunu bilmiyorum sadece konuya dahil istendiği için paylaştım...Dini bir tercih değil.

hekate22

Kayıtlı Üye
Sayın yönetici, Kutsal Evlilik başlıklı konu açtım ve bir iki arkadaş da dahil konunun işlenmediğini farkettik. Benim hatalı uygulamam sonucu bir yanlışlık olduğunu düşündüm;
KUTSAL EVLILIK

Içinde tanrı ruhunun farkına varan insan kendini bilecektir veya kendini bilen kişi içindeki tanrı ruhunun farkına varacaktır. Içindeki tanrının ruhu ile ruh olan tanrinin kovuşmasını ya da birleşmesini gerçek evlilik olarak gören gnostiklere göre; gercek tanrı ( yada ruhu ) erkeği veya güveyi temsil ederken, tanrıdan bir parça olan içindeki tanrı ruhunu aramaya koyulan insanda tanrı ruhunu kavuştuğu anda gelin olmaktadır; içindeki tanrı ruhunu bulduğu anda kişinin tanrılaştığını öne süren, tanrının bütün ruhu ve kişideki payının ( (bedene girmiş tanrının paraça ruhunun) karşılaştığı veya birleştiği anda da düğün yapıldığını belirten gnostikler; tanrısal ruhların birliğini ifade zifaf odasıyla ilgili çok ayrıntılı mitler ve motifleri oluşturmuş, insanın tanrılaşması ya da gnisise ulaşması hedefine kutsal evlilik yoluyla erişmek istemişlerdir. Incillerin pek çok yerde isa'yi damat olarak tanıtmasına, paul'un de kilise ve cemaatini Isa'nin karısı kılmasına rağmen; hristiyanlıkta, cinsel birleşmenin insan ruhunu kirletmesi içeriğindeki paganist kaygılarının dışında, özellikle paganlar ve gnostikler tarafından çok ayrıntılı kılınmış tanrıyla (isa'yla) izdivaca girme motiflerine tasvirlerinde ve dogmatik açıklamalarında pek yer verilmemiştir.
Böyle olduğu halde, hiç cinsel ilişkiye girmeme (Bekaret ) yoluyla saf kılınan ruhların isa'ya aranması ideali; ruhsal saflığın kesin ifadesi haline gelerek, hristiyan cemaatinde daima ruhsallığa geçişin temelini oluşturmuştur. Isa'nin çarmıhta öldürülen bedeni aracılığıyla bütün isa taparlarının, Yahve' nin yasasından özgür kılındığını , ruhsallık yoluna girerek ve doğal benliğin denetiminden çıkarak beden ile nefislerini öldürmelerinin kaçınılmazlığını vurgulayan Paul'ün isa gibi bedenini kurban olarak sunamayan dolayısıyla nefsini öldüremeyen bedenseller için evliliği gerekli görürken, kendini kurban olarak sunup böylece kefaretini ödeyip karşılığında tanrının ruhunu alır.

SONUÇ

Her insanın bebenine ekilen tanrı tohumunun (gerçek tanrı ruhunun) farkina varan kişinin, kendi içinde çıktığı ruhani yolculuk sonrasında gerçek tanrıya kavuşmasıyla ruhların birleşmesi gnostik terminolojisinde Kutsal Evlilik olarak adlandırılmaktadır.

Dini kesitlerden ve düşünürlerden verilen örnekler farklı yollarla karşımıza çıkabilir , ki şöyle de bir örnek vardır; kişinin eril ve dişil yanının birleşmesi, kaynaşması için de Kutsal Evlilik denir. Ilahi birliğe gelmek olarak alınıyor. Ruhani olgunluğun, birliğin kavuşumuna varmaktır. Aşkın; deliliğin sınırına varıp, güçlüyse o sınırdan dönmektir.

cathrine

Kayıtlı Üye
. Ilahi birliğe gelmek olarak alınıyor. Ruhani olgunluğun, birliğin kavuşumuna varmaktır. Aşkın; deliliğin sınırına varıp, güçlüyse o sınırdan dönmektir
Bu durumu yaşadığımızı sadece ''delilik''sınırına geldiğimizde mi anlıyoruz?Bu durumu yaşadığımızı nasıl fark edeceğiz ya da herkes yaşıyor m?Bu durum insanın tekamül etmesini sağlıyor herhalde....İlahi aşka vardıran bir kişi ile karşılaşırsak yaşıyoruz sanırım..Bu da ikiz ruhları hatırlatıyor bana...Ben anladıklarımı yazdım,daha da farklı olabilir tabii...Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.. @hekate22

hekate22

Kayıtlı Üye
Bu durumu yaşadığımızı sadece ''delilik''sınırına geldiğimizde mi anlıyoruz?Bu durumu yaşadığımızı nasıl fark edeceğiz ya da herkes yaşıyor m?Bu durum insanın tekamül etmesini sağlıyor herhalde....İlahi aşka vardıran bir kişi ile karşılaşırsak yaşıyoruz sanırım..Bu da ikiz ruhları hatırlatıyor bana...Ben anladıklarımı yazdım,daha da farklı olabilir tabii...Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.. @hekate22
Rica ederim. Ben yaşadım, ama anlamını tam bilmiyorum; bir iki farklı bilgi var . Evet, herkes yaşamıyormuş. Hatta çok nadir deniliyor bilemiyorum. Ama o deneyimi üç kez yaşadım. Biri tam bir kaynaşma, bütüne, teke gelme... ifade edilemiyor... ve pek bahsetmek de istemiyorum. Saten kelimeler yok oluyor. Ağzınız açık hızlı ve sık soluk alıp vermeye başlıyorsunuz. Konuşmak istiyorsunuz kelimeler nefes olarak çıkıyor. Konuşmak bir cümle kurmak istedim; çünkü deliliğin sınırındasınız, gidiyorsunuz , elinizde olan birşey değil. Muazzam bir sevgi, delirtecek bir sevgi ve siz sizle kaynaşıyorsunuz. Ve siz siz değilsiniz, siz artık evrenle, ve gittikçe evrenin derinine sınırsızla bir oluyorsunuz...ve kendinizi sanki sıvı haline gelmiş ve herşeyle sıvı halinde karışıp bir oluyorsunuz. Anlatmak mümkün degil. Gittikçe sanki sıvı hale dönüşüyor ve sonsuzlukla karışıyorsunuz ve şuuru aşıyor delilik kapısında son ratteye geldiğinizi farkediyorsunuz. Tek bir çare akla geldi dünyaya tutunmalıydım. Bir kelime çıkmalıydı ağzımdan ama olmuyordu. Sadece hızlı hızlı soluk alıp veriyor ve muazzam bir sevgimi aşkmı ama derin ağır bir duygu kalbe basınç yapmaya başladı. Nihayet aklıma çok kızdığım birini getirdim ve ordan çıktım. Nihayet dünya ya, şu işe yaramaz dünyaya tutundum...

Ama artık eskisi gibi olamıyorsunuz. O yürek o tadı alıyor ve aklınıza getirdiğinizde o kalp bunu hissediyor ve sevgi anını size yine o derin nefesle yaşıyorsunuz . Inanin hic bir değerle onu değiştiremezsiniz. Zaten dünyadan tümden çıkiyorsunuz ...o anda yaşanmaz zaten. Ya kafayı kırar ya da kalbiniz durur. Büyük ihtimalle artık burada olmazsınız. Ama o duygu sizde kaliyor. O duyguyu unutmamak için kendime o anı hatırlatıyor ve azını yaşıyorum... bu hissi kazandığım için çok şanslıyım...ama burda olmak iyice anlamsızlaşıyor ..

cathrine

Kayıtlı Üye
Ama artık eskisi gibi olamıyorsunuz. O yürek o tadı alıyor ve aklınıza getirdiğinizde o kalp bunu hissediyor ve sevgi anını size yine o derin nefesle yaşıyorsunuz . Inanin hic bir değerle onu değiştiremezsiniz. Zaten dünyadan tümden çıkiyorsunuz ...o anda yaşanmaz zaten. Ya kafayı kırar ya da kalbiniz durur. Büyük ihtimalle artık burada olmazsınız. Ama o duygu sizde kaliyor. O duyguyu unutmamak için kendime o anı hatırlatıyor ve azını yaşıyorum... bu hissi kazandığım için çok şanslıyım...ama burda olmak iyice anlamsızlaşıyor ..
@hekate22 Yaşadığınız ikiz alev/ikizruh/dual ruh deneyimi...

Alex06

Kayıtlı Üye
KUTSAL EVLILIK

SONUÇ

Her insanın bebenine ekilen tanrı tohumunun (gerçek tanrı ruhunun) farkina varan kişinin, kendi içinde çıktığı ruhani yolculuk sonrasında gerçek tanrıya kavuşmasıyla ruhların birleşmesi gnostik terminolojisinde Kutsal Evlilik olarak adlandırılmaktadır.

hekate22

Kayıtlı Üye
Diğeri,farklı olan hangisi?Dual(çift)ruhu tam bilmiyorum...o mu farklı olan?
Cathrine, size yazdığım o çok farklı. Size anlattığım, delilik sınırıydı.
Diger ikisini anlatmadım. O şöyleydi. Onun görüntüsü şöyleydi. Birden sıcak hissettim. Soyunmak istedim ve çıplak kaldım. Çok sıcaktı. Serinlemek istedim ve yagmur başladı ve ıslandım, serinledim. O anda bir eril birden karşıma çıktı bedenime aniden yaklaşıp bedenimle bir oldu, yani içte tek olduk. Bilemiyorum. Ama yogun bir duygu sevgiydi. Farklı bir kavuşma. Böyle iki kez oldu...nedir neden? Ama hep uzun ve zayıf bir fiziği vardı ve parlak sayılan teni...hala merak ediyorum nedir. Neden. ..

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
şükür, insanın bildiği şey akla gelirmiş, bilmiyorum...ama mundarlandı. Olsun, tek kişide alsa mundarı geri gidermiş 😁
Pardon da, başka ne gelir insanın aklına? Saf sevginin içine cinsellik karışmaz. Cinsellik varsa, şehvet demonun işidir. Bir daha okuyun yazdıklarınızı, ama sanki siz yazmamissimiz da başkası yazmış.
Bir de hakareti keselim. Cevabımı begenmeyebilirsiniz, ama ben hakaret etmedim.
Diger ikisini anlatmadım. O şöyleydi. Onun görüntüsü şöyleydi. Birden sıcak hissettim. Soyunmak istedim ve çıplak kaldım. Çok sıcaktı. Serinlemek istedim ve yagmur başladı ve ıslandım, serinledim. O anda bir eril birden karşıma çıktı bedenime aniden yaklaşıp bedenimle bir oldu, yani içte tek olduk. Bilemiyorum. Ama yogun bir duygu sevgiydi. Farklı bir kavuşma. Böyle iki kez oldu...nedir neden? Ama hep uzun ve zayıf bir fiziği vardı ve parlak sayılan teni...hala merak ediyorum nedir. Neden. ..

Alex06

Kayıtlı Üye
Yaşadıklarınizi açık yüreklilikle paylastiginiz için teşekkür ederiz.

Ben tasavvuf ile ilgileniyorum. Kimi kültürde kutsal evlilik kimisinde en El Hak temelde bir farkı yok. Deneyim ruhani , hatta sonuca giden süreç boyunca dünyevi şeyler yeme içme uyku minimal. Şehvet ise yok. Sizin deneyiminizin kutsal evlilik olmadığını net bir biçimde söyleyebilirim.

hekate22

Kayıtlı Üye
Pardon da, başka ne gelir insanın aklına? Saf sevginin içine cinsellik karışmaz. Cinsellik varsa, şehvet demonun işidir. Bir daha okuyun yazdıklarınızı, ama sanki siz yazmamissimiz da başkası yazmış.
Bir de hakareti keselim. Cevabımı begenmeyebilirsiniz, ama ben hakaret etmedim.
Absoluta Cinsellikten bahsedenmi oldu? birşey altinda buzağı arıyorsunuz inanilir gibi değil.. zikir neyse fikir oymuş 🤣 🤣
Yemin ediyorum koptum. Anlattığımda dört element hali vardır o an yaşananda ve majsyen bir abla işi çözdü . Burada ne sonuç çıkacak merak ettim 😅 neye getirdiniz sekse, yok yaşayın Absoluta Virtute, 🥰😘

hekate22

Kayıtlı Üye
Yaşadıklarınizi açık yüreklilikle paylastiginiz için teşekkür ederiz.

Ben tasavvuf ile ilgileniyorum. Kimi kültürde kutsal evlilik kimisinde en El Hak temelde bir farkı yok. Deneyim ruhani , hatta sonuca giden süreç boyunca dünyevi şeyler yeme içme uyku minimal. Şehvet ise yok. Sizin deneyiminizin kutsal evlilik olmadığını net bir biçimde söyleyebilirim.
Şehvetmi 🤣🤣
Inanın ben sehveti bilmiyormuşum, bana anlatın. benimkide şehfet ve cinsellik yoktu. Adeta birbirinden kopmuş da yeniden bir araya gelişmişliğin duygusu vardı...nesiniz siz
Bukadar gülmemiştim ve çoktayım. Bu başıma geleni gruba anlatayım. 😌🤔
Yorumlarınıza teşekkür ederim. Ama , beklemiyor değildim. Yaşamayan yaşayamayan ne bilir ki? Bunu bilir🤣🤣 özür dilerim migdem kazıldı gülmekten.

cathrine

Kayıtlı Üye
Bütün sırrı bozdun😅
incubus mu?Kutsal evlilik mi?Hiçbirini anlamadım ,neyse ben ikizalevler/ikizruhlar onlarla ilgileniyorum... @hekate22 'nin bahsettikleri reel hayatta yaşadığımız yoğun aşka benzemiyor mu?İkiyken bir olma hali...yine benim ddediğime geliyor ama siz başka bir halden bahsediyorsunuz...

Absoluta Virtute

Kayıtlı Üye
Absoluta Cinsellikten bahsedenmi oldu? birşey altinda buzağı arıyorsunuz inanilir gibi değil.. zikir neyse fikir oymuş 🤣 🤣
Yemin ediyorum koptum. Anlattığımda dört element hali vardır o an yaşananda ve majsyen bir abla işi çözdü . Burada ne sonuç çıkacak merak ettim 😅 neye getirdiniz sekse, yok yaşayın Absoluta Virtute, 🥰😘
Sadece alıntı yapacağım.

delilik sınırıydı
Soyunmak istedim ve çıplak kaldım.

Serinlemek istedim ve yagmur başladı ve ıslandım, serinledim.
Yani dışarıda bir yerde çırıl çıplak soyundunuz?

O anda bir eril birden karşıma çıktı bedenime aniden yaklaşıp bedenimle bir oldu, yani içte tek olduk.
Yani cinsiyetisiz bir ruh olsaydı, tamam saf sevgi.
Ve bu olayın tamamı kutsal bir şeye benzemiyor. Delilik kutsallıktan uzak bir kavram.

Belki biz yanlış anladık. Belki siz yanlış anlattığınız. Belki gerçeği kabul etmek istemiyorsunuz.

Hayat sizin hayatınız.

Hekate, küçük oğlumla aynı yaşta siniz, o yüzden sizi tolere ediyorum. Ama sabrımın sınırı var.

hekate22

Kayıtlı Üye
incubus mu?Kutsal evlilik mi?Hiçbirini anlamadım ,neyse ben ikizalevler/ikizruhlar onlarla ilgileniyorum... @hekate22 'nin bahsettikleri reel hayatta yaşadığımız yoğun aşka benzemiyor mu?İkiyken bir olma hali...yine benim ddediğime geliyor ama siz başka bir halden bahsediyorsunuz...

hekate22

Kayıtlı Üye
Sevgili cathrine! Sizin anlama haliniz doğrudur. Ve bu anlama halleri içindir o yazım.

Bu konuyu gerçekten majisyen bir ağbi ve iki abla ile çalışıyoruz. Herşeyi bilimsel olarak ele almaları, herkesin anlayabileceği bir husus değildir; ogrenmeye çalışıyorum ve bana anlatmaya çalışıyorlar, anlayabildiğim kadar. Ben anlamak icin bu yoldayım. Yolun dikenlerine zaten hazırız, yılmadan. Bunu benden başka yaşayan yokmuş; ben demiyorum öyle denildi.

Size kısaca yazmaya çalışıcam derslerden:
" Evrende her şey dört elementten olduğu söylenir. Bu dört unsur, sıcaklık, kuruluk, ıslaklık ve soğukluktur.
Ateş; sıcak ve kurudur.
Hava; sıcak ve ıslaktır.
Su; soğuk ve ıslaktır.
Toprak; soğuk ve kurudur.

Dört unsuru sembol olarak ele alan iç " ezoterik" simyacilara göre fiziksel "plan"in; Ateş, mantal planin sembolüdür. Tradisyonların çoğunda dört unsur değerlendirildiğinde en üste ya da en süptil olarak gösterilen ATEŞ tir, En Aşağı daki ya da en kaba olanı TOPRAK'tir. Bu tür derecelendirme ye bağlı olarak, genellikle, dört unsur içinden Ateş, Ruhu; Hava ve su süptil " plan"ları ; Toprak; fiziksel ortamı simgeler. Kabala kitabı Seferitsire' ye göre Evren, çeşitli elemanların aracılığıyla Yüce bir Varlıktan tezahür etmiştir.
Bu elemanların ilki, Tanri'nin ışıksal varlığı olan Ateştir.
Ikinci eleman bu Yüce ışıktan çıkan Ruh'tur, yani sembolü olan Hava'dır . Üçüncü sü Su'dur ve hidrojen bileşimidir.

Hava; o gece kelimelerin yok olduğu anda sadece kalan nefestir ve o nefes yasamsal dünyada alınan nefesten farklıydı...yanma, sıcaklık yani ATEŞ Tanrının ışıksal varlığıydi, yüce ışıktan çıkan Ruh.
vs.vs. sağolsun hocalarıma bana bunu dusunmemi söylediler ve düşündüm Elementi ruhumda hissederek ve bütünleştirerek. Diger ikisi bunu daha hafifiydi. Ve kendime şöyle dedim. " zoru atlattım, çünkü tekrar kaldıramazdım. delirirdim. " diğer ikisi sanki ilkini daha iyi anlamam için bir özetti. Ve ben Tanrıma tesekkur ediyorum. Bir insana cerileceken güzel duyguyu yaşadım. Yüreğim has olan sevgi ve Aşkı öğrendi....ve ritüelimi kendu özgün halimle yapıyorum. Çünkü sonradan edinilen şeyler değil, doğuştan gelen.

Umarım bu özetlenmiş yazı size biraz öğretici olabilir. Bende öğreniyorum. Ki bu yolda bilgelerin dediği gibi, çukur ve dikenler de olacaktır...ve hedefime kilitlenir, umursamadan yola devam ederim. Bunlar birer sınavdır çünkü...
Bu yazı bana hazırlandı, gönderildi ve düşünmem istendi. Kimseden üstün olduğumu kabul etmiyorum ama farklı olduğumu biliyorum. Daha çok öğrenecek şeyler var.

Umarım aynı şeyi yaşarsın. Buna inan, kendini daha güçlü ve iç gözünün açıldığını hissedersin. Sanki seni hem sende , hem senin dışın da olanın himayesini ve güçlü korumasını hissedersin.