Kötü babaların karmaya etkisi nedir?

Ü

Üye silindi 56746

beni kötü etkledi ve regresyon düşünüyorum sırf sülalemin üzerimdeki etkisinden kurtulmak için. ben bu değilimmm :D

PsişikHacker/34-28

Banlı Kullanıcı
İş
Ölüyor..
Kötü babaların her şeye etkisi var, bütün psikolojin alt üst oluyor ve babaları tarafından ihmal edilenlerde öz değer yoksunluğu oluyor. Kötü olacağına hiç olmasın daha iyi..
O bende de vardı. Uzuun bir süre sonra geberip gidiyorlar..

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Hayat karması derken DNA lar %50 %50 yse haliyle geçmişten gelen karmik borç diyorlar ama her eşy haram helal ne kaldıysa huyu suyu ile başına gelecek olaylar bile hepsi aktarım sonucudur. Bu çocuk o babadan ve sizden olacaktı ve Allah zemini ona göre Adem as dan bu yana hazır etti her şeyi.
Dışarıdan eksikliğini görüp hissettiğiniz kadar siz anne olarak tamamlamakla mükellefsiniz ama tabiki bir baba olamazsınız hiç bir zaman. Ona imtihan diyoruz işte. Çocuk o babayı seçmedigi için baş etmesi gereken bir sınav var ortada. Bir kere sizin bunu her şeyden önce kabul etmeniz lazım.

Peygamber Efendimiz'de (sas) yetim doğdu, unutmayın.

Ü

Üye silindi 58480

Baba olmayı beceremeyen babalar. Hayat karmasını nasıl etkiler yorumlarınızı bekliyorum.

* Tekamül ettikçe karmik borçlar zaten düşer. Yani eterik bilincin farkındalık çapı genişledikçe, dar alandaki sıkışmışlığın tesirleri kendiliğinden düşer.

* Soy bağını kesmek dedikleri şey, aslında kozmik bilince yükseldikçe kendiliğinden düşer, uzay modülü gibi arkada bırakır kendini. Allah kimseyi bir başkasının günahı için sorguya çekmez çünkü. Ama sen evrende münferit bir birey olduğunun bilincine çıkabilmelisin. Soy bağını istediğin kadar altın makasla kes, ama bunu kısa yoldan yırtmak için yapıyorsan, çapın dar alanda sıkışıp kalmış demektir ve o bağ yine peşinden gelir.

* Stajyerler katındaki o gizli gerilim gibidir karma borcu. Ama sen işini iyi yapıp yönetici olursan, mukadderdir ki bir üst kata kendi ofisine taşınırsın. Böylese stajyerler katına her indiğinde onların sana olan negatif etkilerinin kalktığını farkedersin artık. Ama tekamül etmeseydin elinde sadece o stajyerler yani karma borlarının dar alandaki maruzatları olacaktı. Ust donguye gecmek sarttir.

* Karmik borçlar aslında içinizdeki negatif genlerin kalıcı olarak de-aktif kalması için önüne çıkar. Borcunuzu ödersiniz, yani basınza gelen olumsuz ve haksız olayları karmik borçlarınza saymayı başarırsanz, kısa sürede evreni kendinize borçlandırmış olursun. Çünkü sizin kendi saf ruhunuz evrenin hertürlü enerjisine taliptir, hatta hak sahibidir. Hem de alabildiğine kadar. Evrende enerji ekonomisi işler. Kim kimden alacaklı haldeyse kısa bir süre tanınır ve periyodik olarak alacaklılar kapıya gelir. Evren alacaklı ise başınıza belalar gelir, ama siz alacaklı iseniz işleriniz ve yatırımlarınız yolunda gider. Bereket arttikca artar. Balalara rıza gösterirseniz borç ödenir, ama isyan ederseniz ve bozguncu davranırsanız ödediginiz karma borcunun saf enerjisini bulandırmış olursunuz ve o borcunuz silinmemiş olur. Yani artar.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Yazıma ek yapayım.
Soydan gelen imtihanların kimi tövbeye kimi sadaka ile - ki en güzeli kurban sadakası-, kimi ise dua ile bertaraf edilebiliyor.
Bazıları ise kul ne yaparsa yapsın malesef gitmiyor. Ata bu yüzden çok önemlidir.
Deden bir ah almıştır, yedi sülalesinden çıkabilir Allah a istedigin kadar yalvar yakar soyum ile bagımı kestim de o yine gitmez. Bu sebeple çok çocuk iyidir, bölüştürülür.
Çocuk yapına konu nerde geldi bilmiyorm ama Recep Tayyip Erdgan gibi oldum. ?

Evlenin, çoğalın asdfghjkk, ?

Bu sebeple Allah ın rahmetini her zamana celbetmek için uğraşmalıyız. Son tahlilde bizim degil Allah ın istediği olur.

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bakabileceğin kadar çocuk iyidir :) Yoksa çoğalmak mesele değil bitkiler de çoğalıyor, çocuğa tercih hakkı verilmediğine göre anne-baba olacaklar kendi yaşam koşullarına göre davransın, herkes herkese 2-3 çocuk yapın derler ama bakıp büyütmezler. Çocuğun da iyi beslenme, iyi eğitim, düzgün sağlık hizmeti alma hakkı var. Eve eşya almak gibi değil bu, anneler genelde iyi olur, baba olacaklar çocuğun sorumluluk demek olduğunu unutabiliyor.

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Bakabileceğin kadar çocuk iyidir :) Yoksa çoğalmak mesele değil bitkiler de çoğalıyor, çocuğa tercih hakkı verilmediğine göre anne-baba olacaklar kendi yaşam koşullarına göre davransın, herkes herkese 2-3 çocuk yapın derler ama bakıp büyütmezler. Çocuğun da iyi beslenme, iyi eğitim, düzgün sağlık hizmeti alma hakkı var. Eve eşya almak gibi değil bu, anneler genelde iyi olur, baba olacaklar çocuğun sorumluluk demek olduğunu unutabiliyor.
Allah âyette herkesin rızkını ben veririm dedigi için gerisini çok düşünmemek gerek.
Sorun aslında çok çocukta değil sorun rızık ve ihtiyaç kavramlarını değerlendirme şeklimizde.

Meselâ; rızık ihtiyacımız kadar olanıysa bu ihtiyaç ne kadar ve bizim günümüz TR.sinde ihtiyaçtan anladıgımız ne? (mahalli konuşmuyoruz)

Kat kat kıyafetler, çeşit çeşit yiyecekler, lüzumsuz detayların ihtiyaç halini alması, süslü püslü öz bakımdan öte artık olmaması imkansız hal alan masraflar, zevk ü safa, bitmeyen özel günler, hediyeler, dostlar, arkadaşlar, kontör internet mrsjlaşma paraları, sinemalar, gezmeler tozmalar, özel okul masraflarını geçtim normal okul masrafları bile bir çogu lüzumsuz.
Valla çocugun rızkı beraberinde geliyor da geldigi gibi başka yere gittigi için... ?

İnsanlıgın geldigi nokta ortada.
Kıyamet kopsa da bi rahatlasak diyecek hale geldim ben, sizi bilemem.

taroh

Kayıtlı Üye
Kötü babaların her şeye etkisi var, bütün psikolojin alt üst oluyor ve babaları tarafından ihmal edilenlerde öz değer yoksunluğu oluyor. Kötü olacağına hiç olmasın daha iyi..
Bende de öyle.
beni kötü etkledi ve regresyon düşünüyorum sırf sülalemin üzerimdeki etkisinden kurtulmak için. ben bu değilimmm :D
ben bunukıramadıöm bu yolla ilgili metodlarda başarılı olamadım.
ancak kuvvetle muhtemel annemizle babamızı da etkilediler, yani onlara kızmak saçma.bu bir zincir ve herkes birbirine olumlu olumsuz kata kata nesli devam ettiriyor.
babam şehirde orta okul okurken ilgilenmemişler.annem dedemden şiddet görmüş.
Ne karma var bende.
Kızım daha şanssız karma konusunda baba tarafında alenen işlenen onlara normal gelen hata ve günahlar var.
patates ebeveynlerin çocuklarıda patates olur, onların yetiştireceği çocuklarda...
sonunda bir patates insan zinciri kurulur, nesilden nesile patateslik aktarılır, vasıfsız bir patares olmak soydan gelenlere miras kalır
hepimiz patatessiz ben iki kardeşim mesela.kardeşime sülalenin en tuhaf huyları onda toplanmış annem hamile iken mutsuz hamilelik geçirdi.kendini suçluyor.
Yazıma ek yapayım.
Soydan gelen imtihanların kimi tövbeye kimi sadaka ile - ki en güzeli kurban sadakası-, kimi ise dua ile bertaraf edilebiliyor.
Bazıları ise kul ne yaparsa yapsın malesef gitmiyor. Ata bu yüzden çok önemlidir.
Deden bir ah almıştır, yedi sülalesinden çıkabilir Allah a istedigin kadar yalvar yakar soyum ile bagımı kestim de o yine gitmez. Bu sebeple çok çocuk iyidir, bölüştürülür.Çocuk yapına konu nerde geldi bilmiyorm ama Recep Tayyip Erdgan gibi oldum. ?Evlenin, çoğalın asdfghjkk, ?
Bu sebeple Allah ın rahmetini her zamana celbetmek için uğraşmalıyız. Son tahlilde bizim degil Allah ın istediği olur
kendi sülalem için diyebilirim. Gördüm geçmeyen karmaları acaba çok cocuk karmayı böldüğü için etkilerini mi azalttığını söylüyorsunuz doğru mu anladım?
Allah âyette herkesin rızkını ben veririm dedigi için gerisini çok düşünmemek gerek.
Sorun aslında çok çocukta değil sorun rızık ve ihtiyaç kavramlarını değerlendirme şeklimizde.Meselâ; rızık ihtiyacımız kadar olanıysa bu ihtiyaç ne kadar ve bizim günümüz TR.sinde ihtiyaçtan anladıgımız ne? (mahalli konuşmuyoruz)Kat kat kıyafetler, çeşit çeşit yiyecekler, lüzumsuz detayların ihtiyaç halini alması, süslü püslü öz bakımdan öte artık olmaması imkansız hal alan masraflar, zevk ü safa, bitmeyen özel günler, hediyeler, dostlar, arkadaşlar, kontör internet mrsjlaşma paraları, sinemalar, gezmeler tozmalar, özel okul masraflarını geçtim normal okul masrafları bile bir çogu lüzumsuz.
Valla çocugun rızkı beraberinde geliyor da geldigi gibi başka yere gittigi için... ?İnsanlıgın geldigi nokta ortada.Kıyamet kopsa da bi rahatlasak diyecek hale geldim ben, sizi bilemem.
günümüzde de de bir adet çocuğu eğitebilmek bir tabur askeri eğitmekten zor.Allah sabır güç versin.eskiden doğal sosyal bağlarla sağlıklı yetişebildiğinden şimdi. Bunların hepsi paralı eğitim gibi.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Benim bildigim kimse kimsenin günahını yuklenmez... babaniz size gore kotu olsa bile perdenin arkasindaki gercegi bilemezsiniz... o yuzden kisi kendi eylemlerine ahlak ve etigine odaklanirsa daha onun icin daha iyi olur sahsi fikrim

Enneagram

Banlı Kullanıcı
kendi sülalem için diyebilirim. Gördüm geçmeyen karmaları acaba çok cocuk karmayı böldüğü için etkilerini mi azalttığını söylüyorsunuz doğru mu anladım?
Kesinlikle doğru anladınız.
Benim bildigim kimse kimsenin günahını yuklenmez... babaniz size gore kotu olsa bile perdenin arkasindaki gercegi bilemezsiniz... o yuzden kisi kendi eylemlerine ahlak ve etigine odaklanirsa daha onun icin daha iyi olur sahsi fikrim
Benim bahsettiğim şeyi biraz açıklamak istiyorum. Belki yanlış anlaşılma olmuş olabilir. O günahı yüklenmek degil. Şöyle düşünürsek daha sağlıklı olur. Örnegin kötü genetige günah gözüyle nasıl bakmıyorsak aynı şekilde ruhsal kalıtım olarak haramların yapılan iyiliklerin kul haklarının vesair türden her şeyin tesiri de aynı şekilde DNA aktarımı gibi birike birike bir sonraki nesle intikal eder.
Görünen maddi şeylere bir açıklama yapılıyor ama malesef ruhsal aktarımı bir kanıtı yok. Tecrübe ile tadılıyor. Birde atalarımız çok güzel söylenmiş sözleriyle...

Enneagram

Banlı Kullanıcı
Flood.
Bu yüzden hatalardan tövbe etmek, sadaka vermek, agzı dualı olmak, güzel ahlaklı çocuk yetiştirmek neslin saglıklı devamı için çok önemli. İslam ahlakını başka türlü yaşatamayız.

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Kesinlikle doğru anladınız.

Benim bahsettiğim şeyi biraz açıklamak istiyorum. Belki yanlış anlaşılma olmuş olabilir. O günahı yüklenmek degil. Şöyle düşünürsek daha sağlıklı olur. Örnegin kötü genetige günah gözüyle nasıl bakmıyorsak aynı şekilde ruhsal kalıtım olarak haramların yapılan iyiliklerin kul haklarının vesair türden her şeyin tesiri de aynı şekilde DNA aktarımı gibi birike birike bir sonraki nesle intikal eder.
Görünen maddi şeylere bir açıklama yapılıyor ama malesef ruhsal aktarımı bir kanıtı yok. Tecrübe ile tadılıyor. Birde atalarımız çok güzel söylenmiş sözleriyle...

Ben size yazmamistim hatta okumamistim bile mesajınızı. Genel bir ifadeydi.