Korkuyu yenmek

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

deuce

Kayıtlı Üye
korkuyden korkan ve nedenini bilmeyen birinin korkularını yenmesinin bir yolu var mıdır?

NaBe

Kayıtlı Üye
korkuyden korkan ve nedenini bilmeyen birinin korkularını yenmesinin bir yolu var mıdır?

İlk önce neden korktugunu kavramanız lazım ?

Karanlıktanmı korkuyorsunuz? Gerçektende karanlıktanmı korkuyoruz veya icinde birisi pat diye cıkıp bizimi ürketecek?

Gercek olan nedir ?

ilk önce buu sormak lazım kendimize.

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Korkuyu yenilmesi gereken bir şey olarak görmek, onu rakip haline getirir. Her rakip de yenilmeye mahkumdur.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
EFT çalışması ile korkunuzu ortadan kaldırabilirsiniz

prensess

Kayıtlı Üye
Bu eft calismasi gercekten fayda sağlıyormu?
Sağlıyor ise korkuyu yenmek icin bu uygulamayi nekadar yapmak lazim?
Benim de bir korkum var ve atlatamiyorum

prensess

Kayıtlı Üye
Tsk ederim eft in ne olduğunu az cok biliyorum okumuştum guzel şeyler yaziyor gerçekten
denemek lazim kaybedicek hic birseyim yok.tsk ederim iviv angeles :)

by_bug

Kayıtlı Üye
Korkuyu ve korkmanın ne demek olduğunu çok iyi biliyorum.
Herşeyi denedim olmadı ama sonunda afghan bir arkadaşım nad-Ali duasını tavsiye etti onu okuduğum günden bu yana korku kelimesini unuttum.Benimki psikolojikte olabilir ama denemekten zarar çıkmaz.

prensess

Kayıtlı Üye
Bende okuyayim nadi ali duasini benimki si kesin piskolojik ben bunu biliyorum bir şok etkisi sonucdu oldu bu bende malesef.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Korkularınızı kontrol altına almalısınız. Aynı şekilde korkular endişeyle bağlantılı olabilir bu da ileride bir panik bozukluğuna yol açabilir. Korkuyu yenmek için çalışmalar yapabilirsiniz. Telkinler, Eft, Psikolojik destek bunlarla korkularınıza çözüm bulabilirsiniz. Korkularınızı yenmek için mecbur kalacağınız zamanlar olabilir. O zaman geldiğinde cesaretinizi gösterebilirsiniz. Örneğin yılandan korkuyorsanız ve o yılan sevdiğiniz birine zarar vermeye gidiyorsa o yılanı öldürmek için her şeyi yapmaz mısınız ?

prensess

Kayıtlı Üye
Değerli the King

cok dogru birsey soylediniz korkular zamanla panik atak bozukluguna sebeb oluyor bunu ben suan tecrube etmiş bulunuyorum panik ataklarim ufak ufak var .
ve sizin soylediginiz seyi de cok düşündüm ya mecbur kalicagim bir an olursa ozaman neolucak?
Bunun dusununce bile korku sarıyor sanki.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Değerli the King

cok dogru birsey soylediniz korkular zamanla panik atak bozukluguna sebeb oluyor bunu ben suan tecrube etmiş bulunuyorum panik ataklarim ufak ufak var .
ve sizin soylediginiz seyi de cok düşündüm ya mecbur kalicagim bir an olursa ozaman neolucak?
Bunun dusununce bile korku sarıyor sanki.

Denize düşen yüzme bilmese bile yüzmeye çalışmaktan başka ne yapar ?

prensess

Kayıtlı Üye
Cok haklisiniz caresiz kalmis olsam bunu yaparim çünki mecburum.
uuf ya simdi guluceksiniz belki ama soylicem ben araba kullanmaktan korkuyorum.ehliyetim var ama surmuyorum.yillar once cok sevdigim bir akrabam trafik kazasindan vefat etti.adamin biri de kazadan sonraki arabanin nasil hamur gibi yigili bir şekilde olusunun resmini çekmiş. Millete gösteriyordu bende resime baktigimda şok geçirdim
bir ciglik attim ve o ciglikla nefesim de gitti.ve sonra bu korku başladı. Ilk yil daha kotu idi hic bir araca 1yil binmedigimi bilirim anbem le babamin kullandığı araba hariç. Sonra daha iyi oldum kendimi zorlaya zorlaya bunu atllatim.sira bana gelince işte hadi ehliyetini al araba kullan denilince atlatamadim.Ehliyete isteksiz gittim ama almayi başardım.cok da guzel araba kullaniyordum ama korkuyu atlatamadigim icin arabayi kullanmaktan vaz gectim.ama araba sürmeyi cok istiyorum cunki buna ihtiyacim var icimden bir ses bunu atlatacagimi söylüyor basaracagimi söylüyor bu da benim araba kullanma isteğimi artırıyor .ama yinede emin deyilim iste bu korkudan.Cunki araba demek silah demek cunki insanlara zarar da verebilirsin dogru kullanmadigin zaman, enazindan benim gozumde bir silah :( korkuyorum

aranizda gulenler varsa gulmeyin hic komik deyil :)

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Cok haklisiniz caresiz kalmis olsam bunu yaparim çünki mecburum.
uuf ya simdi guluceksiniz belki ama soylicem ben araba kullanmaktan korkuyorum.ehliyetim var ama surmuyorum.yillar once cok sevdigim bir akrabam trafik kazasindan vefat etti.adamin biri de kazadan sonraki arabanin nasil hamur gibi yigili bir şekilde olusunun resmini çekmiş. Millete gösteriyordu bende resime baktigimda şok geçirdim
bir ciglik attim ve o ciglikla nefesim de gitti.ve sonra bu korku başladı. Ilk yil daha kotu idi hic bir araca 1yil binmedigimi bilirim anbem le babamin kullandığı araba hariç. Sonra daha iyi oldum kendimi zorlaya zorlaya bunu atllatim.sira bana gelince işte hadi ehliyetini al araba kullan denilince atlatamadim.Ehliyete isteksiz gittim ama almayi başardım.cok da guzel araba kullaniyordum ama korkuyu atlatamadigim icin arabayi kullanmaktan vaz gectim.ama araba sürmeyi cok istiyorum cunki buna ihtiyacim var icimden bir ses bunu atlatacagimi söylüyor basaracagimi söylüyor bu da benim araba kullanma isteğimi artırıyor .ama yinede emin deyilim iste bu korkudan.Cunki araba demek silah demek cunki insanlara zarar da verebilirsin dogru kullanmadigin zaman, enazindan benim gozumde bir silah :( korkuyorum

aranizda gulenler varsa gulmeyin hic komik deyil :)

O zaman bu tamamen sizden kaynaklanıyor. Bazı çalışmalar yaparak ya da bir uzmandan yardım alarak bu problemden kurtulabilirsiniz. Umarım bu korkunuzdan en kısa zamanda kurtulursunuz.

prensess

Kayıtlı Üye
Evet benden galiba :(
calisma yapmanin zamani geldi ve geçiyor. Yorumlarin icin tsk ederim
diger arkadaslara da tsk ederim bu eft uygulamasini birde nadi ali duasini bugun yarin uygulamaya basliyacagim.korkumu yenmem lazim
araba kullanmam lazim :)

Selam ve dua ile

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Tsk ederim eft in ne olduğunu az cok biliyorum okumuştum guzel şeyler yaziyor gerçekten
denemek lazim kaybedicek hic birseyim yok.tsk ederim iviv angeles :)
EFT yaparken önce korkunuzun sebebine uğlaşmaya çalışın sebebi ortadan kalktımı korku barınamaz.

sunnyveritas

Kayıtlı Üye
Korktugun an dur onu tanımlamaya calıs sadece ona odaklan. Sana neler hissettiriyor ne dusunuyor? Korkuna yabancı olma. sakinlesmeye calıs. Surekli o korkulara baglı kalma gez dolas ilgini baska seylere ayır. Korkundan tamamen kurtulmanın bir yolu oldugunu dusumuyorum ama bu yollarla korkundan ozgurlesirsin.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Ilk once o korkuyu yasamaniz lazim, o korku herneyse onunla karsilasin kalben ve zihnen kendinizi hazirlayin. Korkunun sebebi hazirliksizliktir. Aklinizda bir simulasyon duzenliyebilirsiniz, cunku her korkuyu tecrube edip ne yapmamiz gerektigini ogrenemeyiz bu yuzden kafanizda hayali bir canlandirma yapin. Mesela bir hayaletle karsilastiniz nasil bir tepki verirsiniz? Bir hirsiza denk geldiniz kendinizi nasil korursunuz? Yada odanizda bir öcü var nasil kacarsiniz? Korktugunuz seyleri nasil yenebilirsiniz? Simdi dusunuyorumda eskiden korktugum karanliktan bile korkmuyorum, o karanliktan ne cikarsa ciksin yenebilecegime onu dövebilecegime inancim tam, cunku planladim kafamda binlerce kez yenildim ama kazandigin yolu bulunca korkuda ucar gider...

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Korkularımızı yenmek istiyorsak gerçekten korkulacak bir şey mi düşünmeliyiz. Çünkü korku insanın kendini savunma şeklidir. Eğer korkulacak bir şey değilse ve kişi hala bundan korkuyorsa o zaman sorun olur ve düzeltilmesi gerekir. Tabi neden korkulup korkulmayacağının sınırını da insan kendisi belirler.

Ori

Kayıtlı Üye
Bir korkunun üzerine gitmeden üzerinizden atmak özel çalışmalar haricinde pek mümkün değildir. Bu benim fikrim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...